Zaloguj się, aby obserwować  
de99ial

Wszystko o zasilaczach

805 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2011 o 22:06, vegost napisał:

> Witam. Jaki bedzie najlepszy zasilacz do plyty glownej ASUS SABERTOOTH P67 REV
3.0
,
> tej karty graficznej GeForce GXT580 MSI TWIN FROZR II/OC, 1536MB i procesora
INTEL
> i7 2600K
? a i zeby cena nie byla wieksza niz 500zl

Na moje oko gdzieś tak 1000 W powinno wystarczyć. Nie mogłem znależć w specyfikacji sprzętu
danych o poborze prądu. Tak więc trudno tak na oku stwierdzić. Na pewno sama karta pożrę
500 W na początek. Popytaj w sklepach. Jeśli chodzi o wybór zasilacza to tylko z markowych sprzętów. Proponuję jakiś model od Seasonic. Nie są one drogie a i za rozsądne pieniądze będziesz miał dobry sprzęt. Sam z niego korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale to co wypisujesz to najzwyklejsze bzdury. Koledze na nic nie przyda się zasilacz 1000W, gdyż przy takim sprzęcie będzie się zwyczajnie marnował. Gdyby kolega planował jeszcze wsadzić tam 3x GTX 580 (co zresztą i tak na tej płycie głównej jest niemożliwe) to można by się zastanowić nad zasilaczem 1000W, ale przy jednej karcie nie ma to najmniejszego sensu. Spójrz na ten test:
http://pclab.pl/art45819-12.html
Najbardziej prądożerny GTX 580 razem z całym zestawem pobiera z gniazdka ok. 451W...
I tak potem rodzą się mity, że do byle jakiej karty potrzeba zasilacza minimum 700W...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów (i koleżanki:)
Długo nie zaglądałem na forum ale takie jest już życie ze nie ma czasu na przyjemności wtedy kiedy się chcę.
Przejdę od razu do sedna...
Mam mały problem z komputerem i podejrzewam zasilacz. Po za tym sprzęt który mam aż prosi się o OC więc z tego korzystam.Ostatnio jednak coś się dzieje dziwnego i często power w maszynie mi siada.
Mam modecoma volcano 750 W i wg mnie to on jest sprawcą całego bałaganu.Na początku (czyli ok 2 lata temu) wszystko wydało się w porzątku ale ostatnimi czasy gdy zacząłem bardziej wyciskać herce z grafiki komp mi się wyłacza.
Postanowiłem że zakupię nowy psu i teraz potrzebuje rady co wybrać. Z góry uprzedzam że potrzebuje max mocy i super stabilności bo zamierzam troszke rozbudować sprzęt minimum o jakieś 2x2TB hdd i hd 6950 CF + OC GRAF I PROCA (4.0GHZ).
Moc jaka mnie satysfakcjonuje to ok 1,3 KW, najlepiej 80 Gold Plus, w cenie do 1000zł (nie chce kupować nowego przez najbliższe 5-7 lat :).
Wybrałem ten >>> http://www.ceneo.pl/12312540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, by to Twój obecny zasilacz był sprawcą całego zamieszania. Sprawdzałeś jego napięcia?
Wysoka moc to nie wszystko, do kręconego Gulftowna i 2x HD6950 spokojnie wystarczy dobre 700W. Nie ma sensu brać zasilacza, który będzie się po prostu marnował, chyba że satysfakcjonuje się jak największa moc w nazwie, a nie zwykła opłacalność w stosunku do zastosowania. Sprawdź Corsairy AX. Całkowicie modularne okablowanie, 80+ Gold, moduły DC-DC i tryb półpasywny. Są nieco lepsze od OCZów ZX, które nie mają m.in. warystora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 22:11, Szynkars napisał:

Wątpię, by to Twój obecny zasilacz był sprawcą całego zamieszania. Sprawdzałeś jego napięcia?
Wysoka moc to nie wszystko, do kręconego Gulftowna i 2x HD6950 spokojnie wystarczy dobre
700W. Nie ma sensu brać zasilacza, który będzie się po prostu marnował, chyba że satysfakcjonuje
się jak największa moc w nazwie, a nie zwykła opłacalność w stosunku do zastosowania.
Sprawdź Corsairy AX. Całkowicie modularne okablowanie, 80+ Gold, moduły DC-DC i tryb
półpasywny. Są nieco lepsze od OCZów ZX, które nie mają m.in. warystora.


Mów mi hela :)
Połowy z tego co napisałes nie czaję.W temacie zasiłków nie jestem zielony (do końnca :) ale warystor i tryb półpasywny nie wiele mi mówią :)
Wiem że teraz nie będe potrzebował takiego zasiłka, bo 2 hd 6950 i czterojajowiec to nie są sprzęty na psu 1.3 kw ale gdy np: za 2-3 lata będę chciał zmienić sprzęt na 6core lub więcej , 2 lub 3 gpu albo coś pokroju obecnego mojego gtx 295 to co wtedy?
Gdy kupowałem volcano wydawało mi się że starczy mi na długo, lecz z czasem i nabytą wiedzą zauważyłem że mało to przyszłościowy zakup. 4 linie 12v po 18A to nie jest jakiś max power a do samego gtx"a muszę mieć 36A (zalecane:). Jeżeli jesteś w temacie to po pierwsze wyjaśnij mi czy linie +12V się sumują??? Czy jeżeli podepnę tylko jeden kabel do sprzętu z którego mam wyjścia na sata i pcie (tyle mi potrzeba) to czy moc z jednej lini przechodzi na drugą czy jak to jest?Muszę korzystać osobno z kabli do grafy i do sata itd??? I dlaczego bez OC F.Blackops,c2q 9550,gtx295,4x2gb gskill 1333mhz sprzęt przechodzi test OCCT POWER SUMPPLY (czyli test zasilacza obciążając max kompa) i utrzymuje +12V w ryzach (+/- 0,2V) a po podkręceniu fsb na 400mhz, cpu 3,4ghz, ram 1600mhz i grafiki o ok 25% napięcie 12V dostaje kopa do 12,70 (nawet bez kręcenia grafiki mam tyle) nie przechodzi i wiesza się??? W idlu bez OC i z OC jest 12,23V.Grać się da jakieś 1h do 5h zależy od gry jak bardzo obciąży mi sprzęt.Nadal sądzisz że ten zasiłek jest dobry?
Przeglądając parametry i testy różnych psu (szczególnie tych z 80+ zauważyłem że nawet mniejsze mocowo zasiłki są lepsze od tego mojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesory stopniowo pobierają coraz mniej mocy, więc to akurat nie jest dobry argument, chyba że będziesz chciał kupić jakiegoś sześciordzeniowca z Sandy Bridge-E za kilka tys zł.
Samo SLI / Crossfire ma więcej wad niż zalet, więc na Twoim miejscu bym sobie odpowiedział na pytanie, czy taka konfiguracja jest Ci w ogóle potrzebna. Mikroprzycięcia w niektórych grach, wyższe temperatury i większy pobór mocy to główne wady łączenia kart.
Producenci kart graficznych zawsze podają zawyżone zalecane wymagania co do mocy zasilacza, m.in. po to, by wytrzymał to także jakiś no-name. Moc na liniach +12 V oczywiście sumuje się. Warystor to element zasilacza chroniący przed przepięciami. Tryb półpasywny oznacza, że wentylator w zasilaczu włącza się dopiero pod obciążeniem (w przybliżeniu), a więc przeglądając internet czy oglądając film wentylator nie będzie pracował.
Co do Twojego zasilacza - wbrew pozorom nie jest to zły model, ale napięcie 12,70V dla linii +12 V to już trochę dużo. Napięcia oczywiście mierzyłeś miernikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem wczoraj troche i wiem już dokładnie co to warystor, półpasywny i kilka innych ciekawych rzeczy :)
Poszperałem dziś troszke w sprzęcie i odkryłem że to nie zasiłek był winien tych dziwnych wyłaczeń tylko nie dolegający dobrze radiator na procu.Przy okazji odkurzyłem kompa i poukładałem kable:)
Co do pomiarów napięć to moja wiedza na temat ich wartosci pochodzi z kilku róznych programów mierzących.
Miernik spaliłem ostatnio zle podłączając go do pomiaru amperażu (a zresztą i tak miałem zainwestować w lepszy he he).
Generalnie wartości się powtarzały z minimalnymi odchyłami od siebie.
Póki co jest w porządku ale i tak zamierzam zmienic zasiłek.
Do porządnego OC potrzeba porządnego sprzętu i to z dużym zapasem mocy.
Wole mieć więcej i nie wykorzystać niż odwrotnie.Po za tym gustuje w dwó-procesorowych kartach lub zestawik CF/SLI więc zapas nie bedzie długo leżał odłogiem.
Wieć ponowie pytanie ...
Jaki najlepszy zasilacz polecacie.
Nie interesują mnie małe moce.Kategoryczne minimum to 1,0 KW.
Chce poprostu mieć psu z najwyższej jakościowo półki, żaden +80 czy inny bronze.Minimum to 80 plus gold.
Dla dociekliwych powiem że nie lubie wydawać kasy dwa razy i wolę dołożyć drugie tyle a mieć spokój na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 22:07, pvo napisał:

/.../ > Dla dociekliwych powiem że nie lubie wydawać kasy dwa razy i wolę dołożyć drugie tyle
a mieć spokój na dłużej.

Komputery rozwijają się tak szybko, ze nie nadążysz. Wprawdzie ostatnio (ostatnio, to znaczy od jakichś dwóch lat) ten proces zwolnił (pomału dochodzimy do granicy, którą stanowią dzisiejsze materiały), ale nie masz szans na to, zebyś kupił sobie komputer, który będzie:
a) sprawny przez najbliższe 15 lat;
b) będzie w stanie zadowolić Twoje wymagania, jeśli chodzi o wydajność.
Zatem szukanie zasilacza, który bedzie działał dłużej też mija się z celem.
Porządne zasilacze mają 5 lat gwarancji - a to znaczy, ze powinny działać przez 10 lat. To już wystarcza. I szukaj takiego sasilacza, z 5 letnia gwarancją, wybierz właśnie taki zasilacz.
OC jest dobre, ale tylko do pewnych granic. Zwykle po dwóch, najdalej trzech latach pojawiają się nowe prcesory, które są wydajniejsze niż stare, z największym OC. I co wtedy mozesz zrobić? Kupić nowy komputer, a starego używać jako zapasowego.
Tak samo dzieje się z kartami graficznymi. Karta dwuprocesorowa jest wydajniejsza (około 60-80%) niż jednoprocesorowa, ale wystarczy kilka lat i karta jednoprocesorowa staje się wydajniejsza, niż dwuprocesorowa, albo dwie stare karty w duecie.
Jeśli masz nadmiar pieniędzy - Twoja sprawa, co z nimi zrobisz. Nie pytaj nas jednak o zdanie, bo niemal każdy Ci powie, że szkoda kasy. Zatrzymaj nadmiar na lokacie, za parę lat przyda się na nowy komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szansa że po dożuceniu do mojego zestawu (za 2 tygodnie) AMD Athlon''a II 640, komputer nie spłonie prze tego Tracer''a Highlander 400W. Póki co nie ma znim problemu, ale przy próbie lekkiego podkręcania grafy, komputer zawieszał się już po dodaniu z 30/40 MHz na rdzeń, nie wiem czy to nie przez zasilacz, bo temperatury były w pożądku. Nawet przy maks czyli 100% prędkości wiatraka sie zwiehało, gdzie normalnie bez kręcenia wiatrak nie dokręca się do maks 50% swoich możliwości. I dla jasności nie było artefaktów tylko zwiecha i czarny ekran, przy odpaleniu np.: jakiegoś testu lub jakiejś gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się spali, może się nie spali. TDP samego procesora wzrośnie o 50W, a więc znacząco. Jeśli masz fundusze, to ja bym wymienił zasilacz. Na allegro można znaleźć używki markowych zasilaczy poniżej 100 zł. Jeśli zaś chodzi o tego Athlona, to szukaj używek na allegro, ceny nówek są bardzo wysokie w porównaniu do tych sprzed kilku miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości wie ktoś jak z napięciem na lini 12V u tego Trecer''a Highlander''a 400W, bo w necie próżno mi szukać. A jestem ciekawy ile ten szajs wyciska. Ale chyba i tak w najbliszym czasie zdecyduje się na wymiane, bo nie ma co z tym ryzykować, zaś będą problemy z gwarancją itp. jak by coś spalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 18:41, Velidergarm napisał:

A tak z ciekawości wie ktoś jak z napięciem na lini 12V u tego Trecer''a


Weź miernik i sprawdź. Z każdym zasilaczem może być inaczej. Chyba, że chodziło Ci o moc na linii 12 V. Tutaj informacje niełatwo będzie znaleźć, bo ani nikt tego szajsu nie testuje, ani producent raczej nie lubi się tym chwalić. A jeżeli już się chwali, to często podaje nieprawdziwe informacje. Dla przykładu - inny Tracer, model BeCool 520W, ma obciążenie linii 12 V równe 240W, mimo że producent podaje, iż jest to 324W. Tak więc - cudów bym się nie spodziewał. Jeśli masz taką możliwość, to wymień jak najszybciej zasilacz na coś sprawdzonego. Inaczej po modernizacji sprzętu może być nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos do czynienia / moze sie wypowiedziec o zasilaczach:

CHIEFTEC APS-1000C
MODECOM VOLCANO 1500W ULTRA

Nigdzie nie moge w Internecie znalezc testow, chodzi mi w szczegolnosci chodzi mi o mieszczenie sie napiecia linii 12V podczas obciazenia 50 do 90% w specyfikacji ATX (im mniejsze odchyly tym lepiej) i nieprzegrzewanie sie podczas pracy 24/7 przy obciazeniu ~80% :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 22:30, L33T napisał:

XFX Core 450W 120mm 80+ Bronze PSU <-- Brać ?


Zasilka bardzo w porzadku, ale wypadaloby podac co tam chcesz podlaczac.
Do wiekszosci konfiguracji bedzie wystarczajacy, ale jak masz 2 GPU to moze byc troche za slaby (albo za slaby w ogole).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 22:30, L33T napisał:

XFX Core 450W 120mm 80+ Bronze PSU <-- Brać ?


Brać, o ile zasilacz ma kod "P1-450S-XXB9". Jeśli jego kod to "P1-450S-X2B9", to oznacza to, że zasilacz ten ma gorsze okablowanie od jego pierwotnej wersji. Poza tym, tak jak wyżej napisał kuba, przydałaby się też informacja o reszcie podzespołów oraz cenie, w jakiej zamierzasz tego XFX''a kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka konfiguracja.
AMD Phenom II Quad-Core 960T BOX Black Edition
Asus M5A78L/USB3
Radeon 6850 MSI 1GB CYCLONE DDR5 DVI&HDMI&DP
Kingston DDR3 2x 2GB 1333MHz CL9
Seagate 500 GB Barracuda (16MB, Serial ATA III)
SilentiumPC Spartan HE923 CPU Cooler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XFX Core 450W starczy do tej konfiguracji, aczkolwiek dobrze byłoby, gdyby cena tego zasilacza nie przekraczała 220-230 zł, powyżej tej kwoty staje się on mało opłacalny.
Swoją drogą próbowałeś odblokować 2 dodatkowe rdzenie w procesorze? Jeśli nie, to warto to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować