Zaloguj się, aby obserwować  
de99ial

Wszystko o zasilaczach

805 postów w tym temacie

Dzisiaj kolega wymienił mi wentylator na tyle obudowy, gdyż stary żęził i był dosyć głośny a także nie wentylował już powietrza na zewnątrz obudowy, przy okazji zauważyliśmy, ze mój zasilacz też nie wentyluje powietrza na zewnątrz obudoey, czy to oznacza, że padł tam wentylator?
mój zasilacz to: Cieftec 750 cft 750 14C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 19:15, lis_23 napisał:

Dzisiaj kolega wymienił mi wentylator na tyle obudowy, gdyż stary żęził i był dosyć głośny
a także nie wentylował już powietrza na zewnątrz obudowy, przy okazji zauważyliśmy, ze
mój zasilacz też nie wentyluje powietrza na zewnątrz obudoey, czy to oznacza, że padł
tam wentylator?
mój zasilacz to: Cieftec 750 cft 750 14C


Czy byłbyś na tyle uprzejmy i zrobił fotkę tabliczki zasilacza? Właśnie szukam czegoś do swojego sprzętu, a że parametry będą podobne to korzystam z okazji.

Co do zasilacza, to wiatrak w ogóle się kręci? U mnie praktycznie nie czuć wydechu w idle.

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2012 o 20:16, maniekk napisał:


Czy byłbyś na tyle uprzejmy i zrobił fotkę tabliczki zasilacza? Właśnie szukam czegoś
do swojego sprzętu, a że parametry będą podobne to korzystam z okazji.

Co do zasilacza, to wiatrak w ogóle się kręci? U mnie praktycznie nie czuć wydechu w
idle.

Dziękuję i pozdrawiam.


Niestety, nie mam czym zrobić fotki, poza tym, ja w ogóle się nie tykam sam takich rzeczy, uważam że jak się nie znam to lepiej się za coś nie brać żeby sobie nie zaszkodzić ;)
myślę tak na chłopski rozum, że skoro zasilacz ma wentylator skierowany w dół to nie powinnu być czuć wydechu na tyle, ale ja się nie znam ;0

przy okazji wymiany wentyla kolega zwrócił mi uwagę, ze dobrze by było, gdyby radiator i wentylator był skierowany w tę sama stronę co wymieniony wentylator w obudowie, wtedy powietrze byłoby wypychane na zewnątrz, ale czy da się przestawić taki radiator w drugą stronę?
ów radiator to P/N: CLP0539 ISGC-300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym kupić zasilacz jakiś tani, ale żeby nie był to badziew z czarnej listy. :)
Ostatnio robiłem upgrade kompa, ale jeszcze został mi zasilacz i procesor, na razie kupię zasilacz a później proca.
Mój obecny sprzęt to:
Płyta główna: ASRock P67 PRO3 SE,
Procesor: Intel Celeron Dual Core LGA 1155 G530 2,4 GHz @, chcę go później wymienić na jakiś z Ivy bridge np. 3570K lub35XX.
Pamięć: Patriot DDR3 4GB (2x2GB) Intel Game II 1600MHz CL9,
Dysk: Seagate 250GB 7200RPM SATAIII,
Nagrywarka Sony DVD/Blu-ray Optiarc BD-5300S,
Grafa: Asus GeForce GTX 560 DCII OC 1GB.

Proszę o jakieś dobre i tanie oferty, co do ceny to zobaczę. Ale na razie 200zł mam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dołóż odrobinę do OCZ ZS 550W:
http://www.morele.net/zasilacz-ocz-zs-550w-135-80-plus-bronze-ocz-zs550w-eu-413359/
W tej cenie to najlepszy zasilacz, nie sugeruj się jednak nadto jego mocą w nazwie, gdyż na linii 12 V ma 456W. Trochę drożej masz jeszcze XFX Core 550W:
http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/
Jest mocniejszy od wymienionego OCZa o 72W, również jest bardzo dobrym wyborem w cenie ~250 zł. Oba zasilacze bez problemu uciągną Twój zestaw, powinny też podołać przyszłej modernizacji (tej większej, z wymianą samego procesora na i5 nie będzie problemu). Ze względu na większą moc, nieco bardziej przyszłościowy jest oczywiście XFX Core 550W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OCZ ZT 550W:
http://www.morele.net/zasilacz-ocz-ocz-zt550w-eu-433642/
Elektrycznie podobny do XFX Core 550W, sprawność również na poziomie certyfikatu 80+ Bronze. Ma ponadto nieznacznie większą moc na linii 12 V (540W). To, co go wyróżnia, to całkowicie modularne okablowanie. Jest to właściwie jedyny taki zasilacz w tej cenie, inne, w pełni modularne jednostki, to często koszt 500 zł i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2012 o 20:59, Szynkars napisał:

OCZ ZT 550W:
http://www.morele.net/zasilacz-ocz-ocz-zt550w-eu-433642/
Elektrycznie podobny do XFX Core 550W, sprawność również na poziomie certyfikatu 80+
Bronze. Ma ponadto nieznacznie większą moc na linii 12 V (540W). To, co go wyróżnia,
to całkowicie modularne okablowanie. Jest to właściwie jedyny taki zasilacz w tej cenie,
inne, w pełni modularne jednostki, to często koszt 500 zł i więcej.



ok dzięki, za pomoc. Ten zasilacz na pewno kupię.;) pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć jaki zasilacz będzie mi potrzebny do takiego kompletu:
grafa - Sapphire Radeon HD6870 1GB
płyta główna - Gigabyte 880GA-UD3H
proc - phenom II x6 1055T
pamięć - 4GB DDR3 Kingstone
dyski - 1 TB oraz 500GB
3 wiatraczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fortron APN w przebraniu... Na linii 12 V to on ma 420W, 580W nie wyciągnie nawet w szczycie. Średnia sprawność blisko 84%, ale i tak załapał się tylko na podstawowy certyfikat 80+. Na stronie producenta jak zwykle marketingowa papka. Mimo, że w niektórych sklepach można go dostać za 230-240 zł, to nie jest zbyt opłacalny zasilacz. W tej cenie najlepsze są Corsair CX600V2 i OCZ ZS 550W. W tej cenie, tzn. do ~240 zł. Wyżej są już lepsze zasilacze, jak chociażby XFX Core 550W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmmmmmm...........
Widzę, żeś oblatany w zasiłkach. Doradź mi zatem.
Mam i5 2500K (nie kręcony), ASRock P67 Extreme6, Gigabyte GTX460 1GB OC (z zamysłem wymiany na GTX660Ti) 2xSSD, 1xHDD, 1xODD i parę pierdółek na USB (kamerka, BT, bezprzewodowe mysza i klawa).
Patrzyłem na Be Quiet Dark PRO 10 550W, bo padł mi mój Enermax. Będzie OK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Be Quiet będzie dobry, wyszedł niedawno i stał się jedną z ciekawszych opcji w cenie 500-550 zł. Wart uwagi jest też Corsair AX650:
http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/3017737
Niewiele droższy, a mocniejszy o ponad 100W (dokładnie o 108W na linii 12 V więcej, niż wspomniany Be Quiet). W środku siedzi Seasonic z serii X. Dodatkowo zasilacz ten może pochwalić się trybem półpasywnym (wentylator do pewnego obciążenia nie włącza się), 7-letnią gwarancją producenta i w pełni modularnym okablowaniem (chociaż to ostatnie to raczej dyskusyjna zaleta, Be Quiet na stałe ma przytwierdzoną tylko wtyczkę 24 pin, którą i tak zawsze się podłącza). Podsumowując, przy niewielkiej dopłacie warto rozejrzeć się właśnie za Corsair''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmmmmmmmmm...........
Czyli jednak Korsarz... Same pochlebne opinie o serii AX czytam. No i 7 lat to zawsze lepiej niż 5 od Be Quiet... Po tym jak padł mi Enermax Modu87+ po niespełna roku działania, straciłem zaufanie do tej marki. Poza tym Enermaksy są sporo droższe.
Czy może jednak rozejrzeć się za Seasonikiem? 660-watowy model z serii X kosztuje porównywalne pieniądze z tym Korsarzem. też ma tryb półpasywny? Jak z hałasem wentylatora w czasie jego pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Corsair i Seasonic X-660 to właściwie jeden i ten sam zasilacz. Oba mają tryb półpasywny, oba maja również wysokiej klasy wentylator San Ace, który ponoć pracuje bardzo cicho. Corsair ma jednak nieco dłuższą, 7-letnią gwarancję producenta (Seasonic na swój zasilacz daje 5 lat), więc przy podobnych cenach raczej skłaniałbym się ku temu pierwszemu. Ogólnie jednak co nie wybierzesz, będzie to bardzo dobry zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 21:42, Szynkars napisał:

Ten Corsair i Seasonic X-660 to właściwie jeden i ten sam zasilacz. Oba mają tryb półpasywny,
oba maja również wysokiej klasy wentylator San Ace, który ponoć pracuje bardzo cicho.
Corsair ma jednak nieco dłuższą, 7-letnią gwarancję producenta (Seasonic na swój zasilacz
daje 5 lat), więc przy podobnych cenach raczej skłaniałbym się ku temu pierwszemu. Ogólnie
jednak co nie wybierzesz, będzie to bardzo dobry zasilacz.


Jasne. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu kupiłem sobie PC i, niestety, musiałem ciąć koszty no i padło na zasilacz. I pytanie oczywiście nasuwa się jedno: jaki zasilacz pod konfigurację: Intel Core i3-2120 CPU@3.30Ghz, 4 GB RAM, NVidia GeForce GTX 550 Ti? Planuje wydać ok. 200/250 złociszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 07:45, Firefly94 napisał:

W czerwcu kupiłem sobie PC i, niestety, musiałem ciąć koszty no i padło na zasilacz.
I pytanie oczywiście nasuwa się jedno: jaki zasilacz pod konfigurację: Intel Core i3-2120
CPU@3.30Ghz, 4 GB RAM, NVidia GeForce GTX 550 Ti? Planuje wydać ok. 200/250 złociszy.


Za 250 zł dostaniesz be quiet 530W Pure Power. Ewentualnie nieco taniej jest jeszcze jest jeszcze OCZ 500W StealthXStream 2 i Seasonic SS-500ET. Z innych markowych modeli to radziłbym unikać Chiefteków z serii iArena bo nie bez powodu są o pół kilo lżejsze od droższych modeli i mimo że też mają 500-550W to jakość zastosowanych zabezpieczeń jest o klasę gorsza, ich linia 12V też nie powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie w jednym z komputerów zasilacz Logic 350 W. Sprzęt o dziwo sprawował się dobrze ponad 1,5 roku, lecz chciałbym wymienić na coś silniejszego i bardziej wytrzymałego.

Sprzęt dalej będzie głównie biurowy, więc zasilacz nie musi być z najwyższej półki- najlepiej bym nie przepłacił za niepotrzebną wydajność (wiem, że coś takiego jak niepotrzebna wydajność teoretycznie nie istnieje :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować