Zaloguj się, aby obserwować  
de99ial

Wszystko o zasilaczach

805 postów w tym temacie

/.../

Cały czas teraz męczą mnie te kabelki... ;-P
Czytałem na necie instrukcje obydwu zasilaczy 430W. I U-22 i U-15. Obydwa mają takie same dane instrukcyjne dotyczące pomiaru głośności pracy. Z autopsji wiem, że U-22 był praktycznie niesłyszalny przy moim kompie (pracował na minimum). Wg informacji producenta U-15 ma dokładnie takie same dane przy określonych prędkościach obrotowych. I bądź tu mądry i pisz wiersze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 00:16, mrosi napisał:

Wg informacji producenta U-15 ma dokładnie takie same
dane przy określonych prędkościach obrotowych. I bądź tu mądry i pisz wiersze.

Producent napisał w instrukcji co chciał, a praktyka pokazuje co innego.

Prawdopodobnie montują różne wiatraki w obu seriach zasilaczy, oraz (to na 100%) U22 ma trochę wyżej ustawionyą temperaturę przy której włącza się "drugi bieg" -> w taganach / topowerach wyraźnie słychać kiedy wiatrak(-i) przestają uadać że się kręcą i zaczynają naprawę tłoczyć powietrze.
Odpinane kable to wygoda, nie da się ukryć. Ale wygoda "jednorazowa" (chyba że ciągle grzebiesz w kompie), natomiast poziom ... no nie, nie "hałasu" ... szumu, powiedzmy -> a więc poziom dźwięku ZAWSZE ma znaczenie -> chyba że ktoś pracuje na "serwerze" ze starymi dyskami SCSI, wtedy jest mu obojętne ile dB produkuje zasilacz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Szczerze mówiąc, mam dwa wentyle 12cm AC, jeden wentyl 12cm firmowy zamontowany na Scythe Ninja i dotychczas hałasował mi dysk twardy.... ;-)
Z zasilacza praktycznie wydobywał się nieznaczny szum. No nie, na tyle nieznaczny, że na początku przykładałem ucho, żeby posłuchać czy pracuje. Dla mnie jet to niby proste. Jeśli będzie za głośny - zwrot do sklepu - nie spełnia wymagań - wymiana na inny. Ale z drugiej strony nie chce mi się już grzebać. Po zakupie obudowy stwierdziłem, że kompa będę otwierał tylko po to żeby go oczyścić z kurzu (od czasu do czasu). A tu taki zonk z zasiłką.
Miałem wcześniej Chiefteca 450W. Jest on głośniejszy od tego 430 U-15? Orientujesz się może?
BTW. Zaraz dostanę szału bo ten zasilacz pożyczony od kumpla zaraz uszy mi wyrwie. Że też mu się chce tak wyć.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sorry za drugiego posta z rzędu, ale wyczytałem, że instrukcyjnie obydwa modele mają identyczne głośności przy identycznych "progach" wydajnościowych(20%-22dB, 40%-22dB, 60%-24dB, 80%-26dB, 100%-28dB)
Szczerze mówiąc nie sądzę aby którykolwiek z tych modeli przebił głośność Zalmana na karcie. Po założeniu regulatora i zjechaniu do 30% obrotów hałas wywoływany przez Zalmana jest do przyjęcia. Notabene Chieftec zagłuszał mi tegoż Zalmana bez regulatora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 23:44, mrosi napisał:

Czyli lepiej wziąć takiego samego 430W U22 2Force Serie? A może jak proponuje Clegan Topowera?

Ja sobie ostatnio zapakowałem Topowera P6 520W i bardzo sobie chwalę. Jedyny minus, to ten, że nie mam na czym ogrzać nóg bo to się po prostu nie grzeje (stąd też cisza).
Może tamten Tagan Ci padł od przeciążenia? Zawsze biorę zasilacze tak, żeby pracowały na pół gwizdka (maks. 50%), a te mi się odwdzięczają chłodem, ciszą (wiatrak zawsze na minimum) i ponad 90% sprawnością. Ten ostatni rzekomo nawet 99%, szczególnie praca na UPSie, to bajka (chodzi dwa razy dłużej niż podaje instrukcja).
Co do cen to zgarnąłem go raptem za 40 zł więcej niż oferują tego Tagana 430W (ceny teraz są podobne). Tak na marginesie nie wiem też czemu ten Tagan U15 jest liczony jako 430W, skoro obie linie 12V może ciągnąć po 20A. W trybie combined ciągnie 26A, a mój liczony jako 520W raptem tylko 6A więcej. Poza tym są identyczne (wygląd, wyposażenie, kable itd.).
Odpinane kable - nigdy więcej nie kupię zasilacza bez odpinanych kabli. Dzięki temu w budzie mam pusto i przewiew (tylko jak już napisałem ogrzać się już nie można :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 00:50, mrosi napisał:

Miałem wcześniej Chiefteca 450W. Jest on głośniejszy od tego 430 U-15? Orientujesz się może?

Chodzi o tego Chiefteca ->>
http://zenfist.pl/pID/156.htm
??
Jest zdecydowanie głośniejszy od każdego Tagana i Topowera ;-)

Dnia 05.01.2007 o 00:50, mrosi napisał:

BTW. Zaraz dostanę szału bo ten zasilacz pożyczony od kumpla zaraz uszy mi wyrwie. Że też mu
się chce tak wyć.......

"Normalne" zasilacze tak pracują, i nikomu to nie przeszkadza :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby padł od przeciążenia. Mój konfig to Asus M2N32SLI Deluxe Wireless Edition; AMD X2 4200+ (włączona funkcja Cool&Quiet); 2x512MG Geil 800 Ultra; GF 7900GT Turbo Force Zalman Edition + 2x12CM wentyl Arctic Cooling w budzie. Kiedyś liczyłem na stronie podawanej przez Clegana, to wyszło mi łącznie 350W zużycia. Więc 80W to jest już jakiś zapas. Tym bardziej, że on mi nie hałasował, ba, ja go prawie nie słyszałem, więc nie sądzę, że przy regulowanych automatycznie natęzeniach prądu nie wskoczyłby na wyższe obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 11:11, escP2 napisał:

> Miałem wcześniej Chiefteca 450W. Jest on głośniejszy od tego 430 U-15? Orientujesz się
może?
Chodzi o tego Chiefteca ->>
http://zenfist.pl/pID/156.htm


Dokładnie tego. W porównaniu do tego Tagana to wył....

Niestety okazało się, że nie wymienią mi zasilacza. Kumpel nie przeskoczył szefa. Trudno. Zasiłka poszła do serwisu, choć w punkcie serwisowym zrobili duże oczy, bo to był pierwszy Tagan oddany do naprawy. Umówiłem się z kumplem, że jak go naprawią to odkupi go ode mnie, więc mam jakieś 1,5 tygodnia na poszukanie ewentualnej nowej zasiłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 22:29, Clegan napisał:

> Poza tym zaznaczyłem tę zależność jako ciekawostkę - nie jest to absolutnie miarodajny
wyznacznik,
> ale jeżeli zasilator, który masz w rękach jest wyjątkowo lekki nie należy spodziewać się
wysokiej
> jakości.
Nie ocenia się zasilacza po wadze !!! Tylko tyle i aż tyle wynika z mojej wypowiedzi - w sklepie
każesz sprzedawcy zważyć zasilacz ? 2 kg - dużo czy mało ? a drugi 2,1 kg - kupisz ten ? Są
chyba lepsze sposoby na zakup zasilacza.
Wyroby zasilaczopodobne są lekkie ale to nie przenosi się na inne zasilacze. Różnica w wadze
między markowymi zasilaczami o podobnej mocy nie jest żadnym kryterium wyboru.
Nie wiem ile waży Megabajt - omijam to z daleka.



Nie wiem czy czytałeś mojego posta, ale:

Dnia 04.01.2007 o 22:29, Clegan napisał:

Poza tym zaznaczyłem tę zależność jako ciekawostkę - nie jest to absolutnie miarodajny


Zgadza się - zasiłkę ocenia się nie po wadze, ALE jako ciekawostka - zależności wagowe istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 13:45, de99ial napisał:

Zgadza się - zasiłkę ocenia się nie po wadze, ALE jako ciekawostka - zależności wagowe istnieją.

1. Między markowymi zasilaczami o podobnej mocy tych zależności nie ma - koniec, kropka. Nie stwierdzisz na podstawie wagi powiedzmy czy Topowera jest lepszy od Seasonica.
2. Wierz mi: podawanie czegoś takiego nawet jako ciekawostki skutkuje tym, że klient przychodzi do sklepu i będzie się pytał o wagę zasilacza. I wybierze cięższy - bo tak mu ktoś doradził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 19:39, Clegan napisał:

> Zgadza się - zasiłkę ocenia się nie po wadze, ALE jako ciekawostka - zależności wagowe
istnieją.
1. Między markowymi zasilaczami o podobnej mocy tych zależności nie ma - koniec, kropka. Nie
stwierdzisz na podstawie wagi powiedzmy czy Topowera jest lepszy od Seasonica.


Ważne słowo - markowymi. Ja porównywałem markowe z niemarkowymi.

Dnia 06.01.2007 o 19:39, Clegan napisał:

2. Wierz mi: podawanie czegoś takiego nawet jako ciekawostki skutkuje tym, że klient przychodzi
do sklepu i będzie się pytał o wagę zasilacza. I wybierze cięższy - bo tak mu ktoś doradził.

Każdy człowiek ma własny rozum żeby go używać - jeżeli uzna iż waga to ważny parametr - albo wręcz podstawowy - to nikt go nie przekona. Tak samo jak są tacy, co samochód wybierają na podstawie koloru a nie silnika - i jednym i drugim wypada jedynie współczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chciałbym zmienić zasilacz na ModeCom MC-400 lub 350.
I mam pytanie czy wystarczy zasialcz 350W do takiej kofiguracji
AMD ATHLON XP 2000
3X256MB DDr
grafika 7600gt
2Xdyski sata
Obecnie mam ModeCom FEEL II 350W i nie radzi sobie z drugim Dyskiem sata. Musiałem go odłączyć żeby komp ruszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 20:48, Kosiarz napisał:

Witam
Chciałbym zmienić zasilacz na ModeCom MC-400 lub 350. /.../

Sugerowałbym, żebyś odpuścił sobie ModeCom''a a kupił Chieftec''a, Tagana, Antec''a lub podobny.
Mój Chieftec 360 już trzeci rok chodzi z Pentium IV 2,8, dwoma dyskami, dwiema nagrywarkami, 1,5 GB RAM i GeForce 7800 GS. USB też obciążone: drukarka, skaner, telefon do Skype ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 22:13, mrosi napisał:

> > Miałem wcześniej Chiefteca 450W. Jest on głośniejszy od tego 430 U-15? Orientujesz
się
> może?
> Chodzi o tego Chiefteca ->>
> http://zenfist.pl/pID/156.htm

Dokładnie tego. W porównaniu do tego Tagana to wył....


Ohoo, posiadam tą zasiłkę =P jak przez AI suite zmienię obroty chłodzenia procka to słyszę coś... zasiłkę! albo grafikę... chociaż chyba ją zagłusza oO. Hmm, czy na mój konfig styknął by tagan 430 W?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Teoretycznie mamy taki sam konfig. Ja mam X2 4200+ i 7900GT tego samego producenta co Ty. Więc mniej więcej to samo. Nawet Twój żre mniej prądu bo C2D jest bardziej energooszczędny. U mnie Tagan 430W spisuje się wyśmienicie. Zagłusza go dysk twardy 8-O. Niestety mój model musiał być felerny. Czekam na naprawę już miesiąc więc chyba nie będą mieli oporów żeby wymienić go na 430W U-15 EasyCon

P.S. Jak dla mnie to ten Chieftec wyje (dlatego wymieniłem go na Tagana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 12:06, mrosi napisał:

/.../

Dnia 30.01.2007 o 12:06, mrosi napisał:

P.S. Jak dla mnie to ten Chieftec wyje (dlatego wymieniłem go na Tagana)

Ha! W starym PC z modecomem feel... 230 W chyba... To dopiero wyło =P Tu nawet jest ciszej.... Ale zasnąć się przy tym da, naprawdę ;) Ehh, teraz żałuję że mam biurko z miejscem na budę =P Lepiej by było jakby to stało na biurku, zawsze zajrzeć można :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Pojedź na giełdę i kup sobie taki zasilacz jak ja mam: SilentGiant 550W kosztował mnie 250zł. Napewno taniej i lepiej niż co innego firmowego. Wcześniej nie miałem poparcia do tego co piszę (patrz poprzednia strona tego wątku), ale dzisiaj był u mnie zaprzyjaźniony elektryk z pracy bo mi płyta główna walnęła i mierzył miernikiemnapięcia zasilacza i mówił że zasilacz jest jak najbardziej PERFEKT. Jakby nie patrzeć to oszczędziłem około 100zł a mam większy zapas mocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować