Zaloguj się, aby obserwować  
MARCOS

Click! 12/2006 - premiera już dzis!

126 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2006 o 08:59, Tajemnic napisał:

Wiesz, że nie ma czegoś takiego jak "obiektywna ocena". To co innym się podoba inni mogą uznać
za badziew i odwrotnie.


zgadza się ale recenzenci powinni być obiektywni ( i chyba raczej są ) bo od tego zależą losy jakiegoś produktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 09:02, tosz napisał:


> Wiesz, że nie ma czegoś takiego jak "obiektywna ocena". To co innym się podoba inni mogą
uznać
> za badziew i odwrotnie.

zgadza się ale recenzenci powinni być obiektywni ( i chyba raczej są ) bo od tego zależą losy
jakiegoś produktu

Nie jest możliwe bycie obiektywnym. Na tą samą sprawę można spojrzeć pod różnym kątem. Każda osoba ma inne gusta. Oczywiście - możliwe jest spojrzenie na sprawę z innej perspektywy ale... No powiedz mi na przykład - co jest lepsze: pomidorowa czy krupnik? Nie mów mi co wolisz - oceń obiektywnie... A ja na przykład jestem totalnym maniakiem Gothica - nawet jakby oceny były jeszcze gorsze i tak bym go kupił i w niego grał. Gdyby da mi G3 do reenzji na pewno wystawiłbym mu wyższą ocenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi podać z jakich gier są naklejki? A co do książeczki to dotyczy ona Gothiców, tak? Jest tam coś ciekawego napisane? Warto kupić tak wogóle nowego Clicka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naklejki są z Gothica 3, NWN 2, PESa 6 i Medievala II. Ta książeczka o Gothicu jest dość fajna. Nie jest w niej napisane za dużo rzeczy których bym nie wiedział ale czyta sie przyjemnie. Jak dal mnie ten numer jest jednym z lepszych jakie ostatnio były. Dużo ciekawych recek i fajny artykuł o Gf 8800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 16:58, MARCOS napisał:

Oto najważniejsze oceny gier w najnowszym Clicku!!

Dnia 07.11.2006 o 16:58, MARCOS napisał:

Gothic III - 4+
Grywalność: 4+
Grafika: 5
Dźwięk: 4


Nawet nie wiecie jak się cieszę z tej oceny. W porówaniu z CD-A ta ocena wydaje mi się bardzo sprawiedliwa (wspomnę choćby o ponad 100 błędach...)

Dnia 07.11.2006 o 16:58, MARCOS napisał:

Mam nadzieję, że podane dane są wystarczajace. Jżeli interesuje was ocena innych gier proszę
o napisanie :)


Ale odebrałeś mi przyjemność z przeglądania czasopisma :P Nie rób takich spoilerów bo nikt nie kupi Clicka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2006 o 10:43, Markus89 napisał:

Ale odebrałeś mi przyjemność z przeglądania czasopisma :P Nie rób takich spoilerów bo nikt
nie kupi Clicka ;]


Co wy sie tak czepiacie? Przecież równie dobrze przeglądając clicka w empiku czy już w domu widać od razu jak oceniono grę, bo tabelka rzuca się w oczy. Co innego, gdyby ktoś przepisał tutaj całe recenzje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 11:15, Vroo napisał:

Co wy sie tak czepiacie? Przecież równie dobrze przeglądając clicka w empiku


No nie wiem... przecież Click jest w folii - masz rentgen w oczach?

Dnia 08.11.2006 o 11:15, Vroo napisał:

domu
widać od razu jak oceniono grę, bo tabelka rzuca się w oczy.


Tak, ale po to kupuje się czasopismo aby je przeczytać i w większości przypadków dojść samemu do recenzji czy oceny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2006 o 11:29, Markus89 napisał:

No nie wiem... przecież Click jest w folii - masz rentgen w oczach?


Prawie zawsze zdarza się choćby jeden rozfoliowany egzemplarz (przynajmniej w empiku, czy marketach typu real)

Dnia 08.11.2006 o 11:29, Markus89 napisał:

Tak, ale po to kupuje się czasopismo aby je przeczytać i w większości przypadków dojść samemu
do recenzji czy oceny ;]


Tyle, że do oceny dochodzi się (tak czy siak) na samym początku, jeszcze przed przeczytaniem recki, bo trudno
byłoby ją przeoczyć, więc na jedno wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam czy recenzja Gothica według Was jest lepsza w CDA czy w Clicku, bo zastanawiam się, które czasopismo kupić.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 10:43, Markus89 napisał:

Gothic III - 4+
> Grywalność: 4+
> Grafika: 5
> Dźwięk: 4

Nawet nie wiecie jak się cieszę z tej oceny. W porówaniu z CD-A ta ocena wydaje mi się bardzo
sprawiedliwa (wspomnę choćby o ponad 100 błędach...)

Nom, bo z taką oceną mogę się zgodzić ale z 9 daną w CD-Action to już nie (powinni dać gdzieś z 7/8- zdaję sobie z tego sprawę, żę zaraz zostanę zgnojony przez fanów Gothica... Ja sam teraz robię 6 podejście do pierwszej części tej gry aby zrozumieć jej fenomen i jeszcze powodu nie znalazłem)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 12:08, emo89 napisał:

> Gothic III - 4+
> > Grywalność: 4+
> > Grafika: 5
> > Dźwięk: 4
>
> Nawet nie wiecie jak się cieszę z tej oceny. W porówaniu z CD-A ta ocena wydaje mi się
bardzo
> sprawiedliwa (wspomnę choćby o ponad 100 błędach...)

Dnia 08.11.2006 o 12:08, emo89 napisał:

Nom, bo z taką oceną mogę się zgodzić ale z 9 daną w CD-Action to już nie (powinni dać gdzieś
z 7/8- zdaję sobie z tego sprawę, żę zaraz zostanę zgnojony przez fanów Gothica... Ja sam teraz
robię 6 podejście do pierwszej części tej gry aby zrozumieć jej fenomen i jeszcze powodu nie
znalazłem)...


A tam zaraz zgnojony... Ja jestem fanem Gothica, ale to, że ciebie ta gra nie kręci to już nie moja sprawa.
Wg. ciebie powinna dostać 7/8 - wg. mnie 10. Tobie się nie podoba, a mnie tak. O co więc się tu kłócić?

A co do błędów w grze, to faktycznie twórcy zamiast wypuszczać masowo kolejne łatki, mogli popracować jeszcze miesiąc nad kodem i byłoby idealnie. Nie wiem skąd ten pośpiech, bo przecież premierze gry nie towarzyszy żadna medialna nagonka jak w przypadku "Harry''ego Pottera", gdzie gry muszą być wydawane równo z premierą filmów. Tyle, że redakcja Clicka zetknęła sie chyba z wersją nie upatchowaną, bo u mnie
(v. 1.08) żadnych bugów nie ma (no może kilka charakterystycznych dla serii, ale i tak nie wpływają na grę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2006 o 12:20, Vroo napisał:

A co do błędów w grze, to faktycznie twórcy zamiast wypuszczać masowo kolejne łatki, mogli
popracować jeszcze miesiąc nad kodem i byłoby idealnie. Nie wiem skąd ten pośpiech, bo przecież
premierze gry nie towarzyszy żadna medialna nagonka jak w przypadku "Harry''ego Pottera", gdzie
gry muszą być wydawane równo z premierą filmów. Tyle, że redakcja Clicka zetknęła sie chyba
z wersją nie upatchowaną, bo u mnie
(v. 1.08) żadnych bugów nie ma (no może kilka charakterystycznych dla serii, ale i tak nie
wpływają na grę).

Ja to mam szczęście w nieszczęściu - Gothica 3 dostanę dopiero na Gwiazdkę... Ale do tego czasu wyjdzie już peeeełno patchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 12:08, emo89 napisał:

Nom, bo z taką oceną mogę się zgodzić ale z 9 daną w CD-Action to już nie (powinni dać gdzieś
z 7/8- zdaję sobie z tego sprawę, żę zaraz zostanę zgnojony przez fanów Gothica... Ja sam teraz
robię 6 podejście do pierwszej części tej gry aby zrozumieć jej fenomen i jeszcze powodu nie
znalazłem)...


Doskonale Cie rozumiem. ja tez nie potrafie sie dopatrzyć tego czegoś w Gothicu, tego ukrytego ''wow'' ^_^ Kilkakrotnie probowalem juz, ale proby okazaly sie bezcelowe... Zostaję przy Baldursie ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 11:58, Troom napisał:

Ja zapytam czy recenzja Gothica według Was jest lepsza w CDA czy w Clicku, bo zastanawiam się,
które czasopismo kupić.
Pozdrawiam


W CDA, bo ma aż 7 stron. Wniosek oczywisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 11:29, Markus89 napisał:

No nie wiem... przecież Click jest w folii - masz rentgen w oczach?


W Empiku zawsze znajdziesz jednen rozfoliowany egzemplarz, bo ten sklep ma taka fajna filozofie, ze mozesz do nich przyjsc, usiasc poczytac interesujaca cie ksiazke, gazete czy czasopismo a pozniej sobie pojsc. A nawet jak nie ma rozfoliowanego egzemplarza podchodzisz do kogos z z obslugi z prosba o mozliwosc przejrzenia wybranego czasopisma. Co do recki Gothica 3 w Clicku... faktycznie tam gra dostała taka ocene na jaka zasluzyla. W CDA sam autor recenzji juz na samym poczatku przyznal, ze jest maniakiem serii. A jak sam wiesz nie ma czegos takiego jak obiektywna recenzja. Na dodatek jaka by gra nie byla to i tak znajdzie grono zagorzalych wielbicieli. I jakich by bledow nie miala to i tak fan oceni ja wysoko. Dlatego przed zakupem gry warto wsluchiwac sie nie tylko w glos recenzenta, ale takze trzeba przejrzec opinie redaktorow z innych portali oraz czasopism komputerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 13:22, Vroo napisał:

W CDA, bo ma aż 7 stron. Wniosek oczywisty


Ciekawa teoria, gloszaca, ze im wiecej stron ma recenzja danej gry tym jest ciekawsza. Przeczytalem obie recenzje (zarowno w CD Action jak i Clicku) i uważam, że obie są dobre (pomijam tu na przymykanie oka na błędy w grze przez autora recenzj w CDA, bo jak wspomniałem wcześniej grę recenzował wielki fan gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 07:26, VeriusKadil napisał:

GGWAW jest nowsza, czy starsza od SPWAW (Stel Panthers World At War) ?

Nie wiem, ale Grigsby''s jest z 2005 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2006 o 13:48, Wojman napisał:

Ciekawa teoria, gloszaca, ze im wiecej stron ma recenzja danej gry tym jest ciekawsza. Przeczytalem
obie recenzje (zarowno w CD Action jak i Clicku) i uważam, że obie są dobre (pomijam tu na
przymykanie oka na błędy w grze przez autora recenzj w CDA, bo jak wspomniałem wcześniej grę
recenzował wielki fan gry).


Nie powiedziałem, ze ciekawsza :) Dla mnie po prostu więcej = lepiej (nie w każdym przypadku oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wpadka - na s. 12 jest "wyżynać w pień wszystkich wrogów" :-)

Trzeba by sie bardzo napracowac, zeby uzasadnic tu "ż", ale gdyby ktos sie uparl, moglby probowac wywiesc to slowo od czasownika "wyżąć" :-) Ale jesli pochodzi od "wyrżnąć", to bezwarunkowo musi być "wyrzynać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować