Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

BioShock - temat ogólny [M]

2089 postów w tym temacie

Dnia 01.10.2007 o 20:40, AKalemba napisał:

@Skie

Tak na przyszlosc... pisz, ze spojlerujesz... ;|


Łoj sorry! Naprawde bardzo przepraszam! W pierwszym poscie napisalem, a potem juz jakos tak uznałem ze wszyscy czytaja to, co ja :(
Mam nadzieje, ze nie zepsułem zabawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<lekkie SPOILERY >Podpalanie i błyskawice to akurat najbardziej standardowe moce. Mnie tutaj chodziło o np. Enrage, Secuirity Bullseye i Hypnotize Big Daddy. To dopiero przełom :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 20:47, Konrad512 napisał:

<lekkie SPOILERY >Podpalanie i błyskawice to akurat najbardziej standardowe moce.
Mnie tutaj chodziło o np. Enrage, Secuirity Bullseye i Hypnotize Big Daddy. To dopiero przełom
:p


To nie jest spoiler, ihmo fabuły nie zapowiedziałeś w żaden sposób ;d.
Hypnotize Big Daddy - jak to nie było? Po prostu przejmowanie na "ileś tur" [tutaj jakiś określony okres czasu] pewnej jednostki. Co do samej obrony przez Big Daddego - to na pewno było.
Security Bullseye - Metal Gear Solid ;f.
Enrage - nawet w pokemonach na Gameboya, które w furii atakują byle co byle było ;d.
Jeżeli chodzi o plazmoidy, to naprawdę nie ma żadnego przełomu. Widząc nowy czar w Hirołsach, czy innej tym podobnej grze mówisz, że jest przełomem? Np. ja w żaden sposób ;-).
Pozdrawiam ^^''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

!!!!!!!! Zainstalowałem demo Bioshock''a z najnowszego PLAY''A ..... demo się uruchamia ... włączam grę śmiga mi na full detal ... jest wstawka, katastrofa lotnicza ... płynę ... wchodzę do budynku ... wszystko chodzi idealnie ... wchodzę do windy ... i w dół . .. oglądam miasto przez szybę ... i gdy wpływam do budynku włącza sie ekran ładowania i po chwili gra wiesza się nie dokańczając procesu ładowania ... dlaczego!!!!!!! probowałem 3 razy i zawsze w tym miejscu !!!!!

Mój komp to: AMD Athlon64 X2 4400+ ... 1GB RAM DDR2 667 ... NX GF8400GS 256/512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 21:36, mistrzgry napisał:

!!!!!!!! Zainstalowałem demo Bioshock''a z najnowszego PLAY''A ..... demo się uruchamia ...
włączam grę śmiga mi na full detal ... jest wstawka, katastrofa lotnicza ... płynę ... wchodzę
do budynku ... wszystko chodzi idealnie ... wchodzę do windy ... i w dół . .. oglądam miasto
przez szybę ... i gdy wpływam do budynku włącza sie ekran ładowania i po chwili gra wiesza
się nie dokańczając procesu ładowania ... dlaczego!!!!!!! probowałem 3 razy i zawsze
w tym miejscu !!!!!

Mój komp to: AMD Athlon64 X2 4400+ ... 1GB RAM DDR2 667 ... NX GF8400GS 256/512


Moze sprobuj jeszcze raz demo zainstalowac? Albo sciagnij z innego zrodla... W sumie levele dosc dlugo sie laduja, wiec moze za krotko czekales...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ponowna instalacja nic nie dała ... zawieszka w tym samym momencie ... tym razem wyskoczył komunikat o błędzie programu bioshock ... zobaczę jak pójdzie mi demo z cd-action ... jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem na etapie "Skarb Neptuna" i pewne rzeczy mnie troche dziwia. Bardzo czesto nie wiadomo skad i jak respawnuja sie przeciwnicy(nie nawidze takich rzeczy w grach ale coz...) co ciekawsze Big Daddy rowniez ma dziwne akcje. Czasem np chodzi bez siostrzyczki w poblizu albo jak jakiegos zabijam to nagle pojawia sie drugi :o Jesli to celowe bysmy ich nie szukali zbytnio po mapie to dziwnie wyszlo...

Bez sporej ilsoci amunicji ppanc albo z 5-6 granatow to nie ma co ich atakowac wlasciwie. Moce plazmidow niemalze na nich nie dzialaja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 22:55, Lailonn napisał:

Bardzo czesto
nie wiadomo skad i jak respawnuja sie przeciwnicy(nie nawidze takich rzeczy w grach ale coz...)

gdyby się nie respawnowali, to w tej grze nie byłoby do czego strzelać

Dnia 01.10.2007 o 22:55, Lailonn napisał:

co ciekawsze Big Daddy rowniez ma dziwne akcje. Czasem np chodzi bez siostrzyczki w poblizu

tak, bo siostrzyczka w tym czasie siedzi w rurze...no wiecie gdzie. Pochodź za nim trochę, to zobaczysz

Dnia 01.10.2007 o 22:55, Lailonn napisał:

albo jak jakiegos zabijam to nagle pojawia sie drugi :o Jesli to celowe bysmy ich nie szukali
zbytnio po mapie to dziwnie wyszlo...

Pamiętaj, aby zabijać Big Daddych tylko w towarzystwie Little Sisters bo inaczej nie zdobędziesz od nich Adama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra mnie się strasznie podoba, chociaż szkoda że "Tatuśkowie" są tacy słabi na początku, myślałem że już od samego początku będą niezłym wyzwaniem dla gracza, nie wiem jak z trudnością pokonania ich na dalszych poziomach trudności ale na paru pierwszych poziomach są bardzo łatwi do pokonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 22:58, Kraju92 napisał:

Gra mnie się strasznie podoba, chociaż szkoda że "Tatuśkowie" są tacy słabi na początku, myślałem
że już od samego początku będą niezłym wyzwaniem dla gracza, nie wiem jak z trudnością pokonania
ich na dalszych poziomach trudności ale na paru pierwszych poziomach są bardzo łatwi do pokonania.


Bo ja wiem, czy tacy łatwi. Jeżeli dobrze pamiętam moją pierwszą walkę z tatuśkiem, to moja śmierć przyszła bardzo szybko. Dodam, że grałem na poziomie normalnym. Tzn. co prawda nie wiedziałem jeszcze wtedy jak Bouncer [bo właśnie z tym typem walczymy jako pierwszym;p] atakuje, tudzież np. zaskoczyły mnie jego krzyki, które mnie spowolniły a następnie bardzo szybka szarża na mnie, ale mimo wszystko dał radę.
A później tak naprawdę jest już raczej łatwiej, bo masz masę broni, ciekawe plazmoidy i jakoś tak się z wielką łatwością tatuśków rozwala. Nie muszę chyba mówić o kuszy + trap bolt ;f ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Respawnuja czyli odradzaja. To, ze idac dalej napotykasz kolejnych to norma ale to ,ze cofasz sie o 1 pomieszczenie i nagle znow sa to juz dziwne. Co ciekawe dzieje sie dosc rzadko(choc zauwazalnie). Wiem, ze siostrzyczki chowaja sie w rurach ale nawet gdy czekalem 5 min az sie pojawi to nic sie nie stalo.

CO do latwosci ich zabijania to chyba gramy w inna gre. Ogien robi im niewiele. Piorun wlasciwie nic. Zamrazanie nie daje dosc czasu by im zaszkodzic. Jedyna bron, ktora daje sie we znaki to granatnik albo pociski ppanc, ktorych duzo nie ma a do tego sa drogie. jesli pozniej dostaje sie duzo amunicji albo super nowe zdolnosci to moze faktycznie sa latwi ale na poczatku wystrzela sie cale ammo na jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 21:36, mistrzgry napisał:

!!!!!!!! Zainstalowałem demo Bioshock''a z najnowszego PLAY''A ..... demo się uruchamia ...
włączam grę śmiga mi na full detal ... jest wstawka, katastrofa lotnicza ... płynę ... wchodzę
do budynku ... wszystko chodzi idealnie ... wchodzę do windy ... i w dół . .. oglądam miasto
przez szybę ... i gdy wpływam do budynku włącza sie ekran ładowania i po chwili gra wiesza
się nie dokańczając procesu ładowania ... dlaczego!!!!!!! probowałem 3 razy i zawsze
w tym miejscu !!!!!

Mój komp to: AMD Athlon64 X2 4400+ ... 1GB RAM DDR2 667 ... NX GF8400GS 256/512


Sciagnij ze strony Nvidii najnowsze sterowniki, poprawiaja one min. kompatybilnosc wielu gier w tym BioShocka i wiele innych, moze to Ci pomoze. Mi osobiscie duzo to dalo, bo gra chodzi mi o wiele lepiej i sie co najwazniejsze nie wiesza. Tu masz linka:
http://www.nvidia.pl/object/winxp_163.71_pl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2007 o 00:13, kara55 napisał:

Sciagnij ze strony Nvidii najnowsze sterowniki, poprawiaja one min. kompatybilnosc wielu gier
w tym BioShocka i wiele innych, moze to Ci pomoze. Mi osobiscie duzo to dalo, bo gra chodzi
mi o wiele lepiej i sie co najwazniejsze nie wiesza. Tu masz linka:
http://www.nvidia.pl/object/winxp_163.71_pl.html


Dzięki pomogło ściągnąłem najnowsze stery, zainstalowałem ... następnie jeszcze raz zainstalowałem DirectX 9.0c z lipca 2007 ... i gra działa idealnie :)) .......... ciekawe czy tamte starsze stery były przyczyną tego, że demo MofH airbone ... również mi sie zawiesiło podczas ładowania poziomu gry ( już po wybraniu ekwipunku ) aż mi się komp zresetował... hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a właśnie co do tatuśków to mam pytanie : czemu niekiedy chodzą bez siostrzyczek i walą w te otwory gdzie siostrzyczki się chowają ? kiedyś widziałem tatuśka z siostrzyczką i zapomniałem zabic....... a jka wróciłem to widziałem jak tatus pomaga się tej siostrzyczce wejsc do rury i tyle ją widziałem i nic już nie wyszła ..... dziwne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 07:35, Valentino S.A. napisał:

a właśnie co do tatuśków to mam pytanie : czemu niekiedy chodzą bez siostrzyczek i walą w te
otwory gdzie siostrzyczki się chowają ? kiedyś widziałem tatuśka z siostrzyczką i zapomniałem
zabic....... a jka wróciłem to widziałem jak tatus pomaga się tej siostrzyczce wejsc do rury
i tyle ją widziałem i nic już nie wyszła ..... dziwne :P


Jak BD idzie bez siostrzyczki i wali w ściane to siostrzyczka z tamtąd wychodzi. Ale na każdym poziomie jest ograniczona liczba siostrzyczek, więc nawet jak BD wali w ścianę, a w menu gry pokazuje Ci, że wyssałeś ADAM-a ze wszystkich na poziomie to już rzadna nie wyjdzie ze ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem mile zaskoczony załączyłem demo Bioshocka w ustawieniach było poustawiane wszystko na Hight.Byłem zdziwiony. Załączyłem i co chodził bardzo ładnie. Bardzo dobra optymalizacja. Oczywiście przymierzam się do kupna pełnej :)
Mój config to: Geforce 7600GS, AMD athlon 2500+, 1Gb ram. Oczywiście najnowsze sterowniki Nvidia 163,71
No DirectX z Sierpnia. I wszystko gra jak należy :D

20071002101143

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 09:27, andre911 napisał:

> a właśnie co do tatuśków to mam pytanie : czemu niekiedy chodzą bez siostrzyczek i walą
w te
> otwory gdzie siostrzyczki się chowają ? kiedyś widziałem tatuśka z siostrzyczką i zapomniałem

> zabic....... a jka wróciłem to widziałem jak tatus pomaga się tej siostrzyczce wejsc do
rury
> i tyle ją widziałem i nic już nie wyszła ..... dziwne :P

Jak BD idzie bez siostrzyczki i wali w ściane to siostrzyczka z tamtąd wychodzi. Ale na każdym
poziomie jest ograniczona liczba siostrzyczek, więc nawet jak BD wali w ścianę, a w menu gry
pokazuje Ci, że wyssałeś ADAM-a ze wszystkich na poziomie to już rzadna nie wyjdzie ze ściany.


no to w taki razie skąd ten tatuś wychodzi ? bo jak zabiłem wszystkie siostrzyczki i tatusków to nagle po mapie chodzili sobie sami tatuskowie bez siostrzyczek , a oza ty nie wiedziałem że siostrzyczki mogą se poprostu wyjśc z poziomu przez rurę ich nie będzie bo mi tak raz jedna uciekła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 13:36, Valentino S.A. napisał:

no to w taki razie skąd ten tatuś wychodzi ? bo jak zabiłem wszystkie siostrzyczki i tatusków
to nagle po mapie chodzili sobie sami tatuskowie bez siostrzyczek , a oza ty nie wiedziałem
że siostrzyczki mogą se poprostu wyjśc z poziomu przez rurę ich nie będzie bo mi tak raz jedna
uciekła


Zdaje mi się, ze jezeli wejda w jednym miejscu to wyjda w drugim. A co do BD to nie mam pojecia skad sie pojawiaja, ale czasami sa w miejscach ktore juz odwiedzilismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 13:52, andre911 napisał:

Zdaje mi się, ze jezeli wejda w jednym miejscu to wyjda w drugim. A co do BD to nie mam pojecia
skad sie pojawiaja, ale czasami sa w miejscach ktore juz odwiedzilismy.


O rotfl ;d.
Nie, to zupełnie inaczej działa.
Wszystko tutaj jest napędzane przez pewny system - tatuśkowie cały czas są dla nas nowi, bo po prostu przychodzą z innych miejsc, przechadzają się w poszukiwaniu Małych Siostrzyczek.
Każdy tatusiek podchodzi do rury, nawala w nią i czeka, aż Little wyjdzie. Jeżeli wychodzi, to jest git i tatusiek chodzi z little normalnie, a jeżeli nie wyjdzie, to taki tatusiek jest wtedy opuszczony i szuka dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni gry i rodza siepewne watpliwosci:

-Fizyka gry cosik kulawa. Jak w mrozni topilem lod na suficie to zamiast splynac, woda rozplywala sie dokaldnie tak samo jak na podlodze :o
-Na poczatku widzimy, ze BD i LS sa celem atakow genofagow(kazdy chce ADAMa). Pozniej jednak bez problemow spaceruja obok siebie i w najlepszym razie atakuja nas ^_^
-Co sprawia, ze jestesmy jedynymi atakowanymi w Rapture?
-Jesli Rapture jest odciete od swiata i sie nie rozmnazaja to skad pojawiaja sie coraz to nowsi mutanci?(problem respawnu)
-Gdy ratujemy drzewa w Arkadii(ratujac zycie calego miasta? - po co Ryan mialby zabijac wszystko i wszystkich?)genofagi nam przeszkadzaja a przeciez dzialamy w ich imieniu rowniez...
-Wszechwiedzacy i widzacy Ryan & Atlas - jak? Nie ma zadnych kamer a Atlas to juz w ogole nie ma dostepu do zadnych systemow miasta!?


ps. Czy da sie jakos sprawdzic jak wyglada poziom poznania danych stworzen? Czy tez mozemy do upadlego pstrykac aparatem do konca gry wciaz "awansujac" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować