Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

BioShock - temat ogólny [M]

2089 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2009 o 16:03, Dexter_McAaron napisał:

?? Stalker ?? Kolego, gry Ci się pomyliły i to bardzo...

Wersja z wiertłem zwie się Bouncer; wersja z nitownicą oraz minami to Rosie.

Ja podejrzewam że miodusowi chyba chodziło o splicerów...?


O to mi chodziło, że to są splicerowie a nie stalkerowie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 16:03, Dexter_McAaron napisał:

> Poza zwykłymi tatuśkami są też ich "szczuplejsze" wersje, to są zdaje się stalkerowie.


?? Stalker ?? Kolego, gry Ci się pomyliły i to bardzo...

Wersja z wiertłem zwie się Bouncer; wersja z nitownicą oraz minami to Rosie.

Ja podejrzewam że miodusowi chyba chodziło o splicerów...?

o wlasnie o to ;/ heh sory ze wprowadzilem was w błąd ;) no ale tez na S xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 19:30, dexter1023 napisał:

a gdzies sie trzeba zarejestrozac zeby w nia grac?????

Mimo iż ta gra gest w serii "games for windows" to na szczęście nigdzie nie trzeba zakładać konta. Jeśli masz trochę więcej kasy to tą grę opłaca się kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem, na poziomie Skarb Neptuna, pod koniec misji wyświetla się komunikat że nie uwolniłem wszystkich siostrzyczek, czy ktoś mógłby mi napisać gdzie znajdują się wszystkie siostrzyczki na tym etapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 19:18, BoloMaster napisał:

jestem, na poziomie Skarb Neptuna, pod koniec misji wyświetla się komunikat że nie uwolniłem
wszystkich siostrzyczek, czy ktoś mógłby mi napisać gdzie znajdują się wszystkie siostrzyczki
na tym etapie?

Siostrzyczki nigdy chyba nie są w jasno określonym miejscu, one krążą razem z tatuśkami po całej mapie. Szukaj a znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 19:48, BoloMaster napisał:

a czy omijając jedna siostrzyczkę mogę mieć kłopot w dalszej rozgrywce?


Nie, po prostu nie zgarniesz za nią adamu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 20:54, BoloMaster napisał:

a na jakie ulepszenia najlepiej przeznaczyć ADAM?
na razie wykupiłem dłuższy pasek życia


Ja w sumie robiłem tak, że najpierw ulepszałem życie i adam, a jak coś zostało przeznaczałem na ulepszanie podpalenia, i z niego praktycznie przez całą grę korzystałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utknąłem w jednym miejscu i mam prośbę pomoc. Jestem w Hephaestus i szukam składników do bomby, mam wszystkie składniki oprócz ładunku nitrogliceryny, znalazłem nawet ten ładunek, ale jest schowany za pancerną szybą, o co chodzi (???) Druga sprawa to w tej samej lokacji są schody a pod nimi między innymi dziennik (magnetofon z nagraniem) jako, że gram na PS3 chciałbym go zebrać (trofea), ale nie wiem jak się tam dostać, użyłem telekinezy i wyciągnąłem stamtąd kilka przedmiotów, ale dziennika ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Rapture jest wiele sekretów - wystarczy powoli poszukać ;D

Dnia 17.05.2009 o 10:47, Pablor napisał:

Utknąłem w jednym miejscu i mam prośbę pomoc. Jestem w Hephaestus i szukam składników
do bomby, mam wszystkie składniki oprócz ładunku nitrogliceryny, znalazłem nawet ten
ładunek, ale jest schowany za pancerną szybą, o co chodzi (???)

W tym samym miejscu przed gliceryuną powinno stać biurko, a gdzieś na nim guzik. Kucnij i obejrzyj je.

Dnia 17.05.2009 o 10:47, Pablor napisał:

Druga sprawa to w tej
samej lokacji są schody a pod nimi między innymi dziennik (magnetofon z nagraniem) jako,
że gram na PS3 chciałbym go zebrać (trofea), ale nie wiem jak się tam dostać, użyłem
telekinezy i wyciągnąłem stamtąd kilka przedmiotów, ale dziennika ani rusz.

Jeżeli jest to miejsce, w którym stały dwa działka, to gdzieś tam przy schodkach przy ścianie powinny być małe drzwiczki, które możesz otworzyć i przez nie przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomina Wam to coś?

Ubiór ten noszony był przez lekarzy w czasie epidemii dżumy. Do charakterystycznej maski w kształcie dziobu wkładano różne substancje zapachowe, które miały za zadanie tłumić fetor rozkładających się zwłok.

Szczerze mówiąc, początkowo myślałem, że maski te w grze służą jedynie do zasłonienia zdeformowanych twarzy przeciwników, ale widzę, że twórcy zaserwowali nam kolejny smaczek.

Może ktoś już wcześniej o tym wspomniał, ale dopiero dzisiaj wpadłem na te zdjęcie ;)

20090521165103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 16:58, LESZ3u napisał:

/ciach/


Nie tylko dżumy - w czasie każdej większej epidemii, czy to był dur brzuszny, czu czarna ospa, zatrudniano lekarzy "dorywczych", którzy mieli leczyć chorych bądź egzaminować domy naznaczone jako skażone, sprawdzając czy mieszkańcy... już pomarli. ^^'' Dorywczych, bowiem czasami to byli zwykli ludzie, bez wykształcenia, skuszeni obietnicą otrzymania bajońskich wręcz sum bo ustąpieniu zarazy. Oczywiście władze miejskie mogły sobie pozwolić na takie promesy, bowiem najczęściej nikt nie dożywał momentu wypłaty ;)

A maski nie były przeciwko brzydkim zapachom. Albo raczej były, ale nie chodziło tu o względy estetyczne. Do "noska" wkładano najczęściej zioła i lokalne kwiatki (np. goździki, mirrę, szałwię), czasami, np. w najbogatszych miastach Włoch, także bezcenne przyprawy, których i tak nikt w dobie zarazy nie chciał importować, więc nadmiar w magazynach zawsze się znalazł. Dowcip polegał na tym, że aż do XVIII wieku wierzono, że tego typu choroby przenoszą się przez... brzydkie zapachy! Dlatego więc ubierano te maski, a także niektórzy co sprytniejsi nosili też bardzo szczelne, długie szaty, które miały chronić skórę przed kontakty z "drobinkami brzydkiego zapachu".

Jak widać, przodkowi czuli nosem (dosłownie i w przenośni ;) że coś tu chodzi o powietrze. I choć diagnoza nie ta, to i tak była czasami dość skuteczna. Na przykład w wypadku dżumy, która, jak wiemy, roznoszona była przez pchły. W wymarłych domach przyjął się zwyczaj rozpalania przez grabarzy ognisk, do których wrzucano też zioła, kwiaty. Aromaty tych "kadzideł" miały przepędzać złe zapachy, ale przy okazji przepędzały też pchły, więc dom faktycznie zostawał odkażony, a ludzie dalej wierzyli w zabójczą moc smrodu ^^

A pomijając ten offtop ;) nie jestem pewien, czy faktycznie twórcy Bjoszoka tak zawiłą aluzję chcieli zamieścić... Jako że owi lekarze - jak napisałem - oznaczali zarażone domostwa, stali się jakby zwiastunami rychłej śmierci. Wkrótce więc ta ptasia maska stała się jakby symbolem. Jako symbol - stała się maską karnawałową. Przypatrz się słynnym karnawałom weneckim, jak wyglądają niektóre maski. Podejrzewam więc, jako że Rapture ostatecznie upadło w Noc Sylwestrową, iż Ci ludzie po prostu zostali już w tych strojach, kryjąc swe zdeformowane twarze.

Bo gdyby to miało mieć jakiś ukryty sens, to jak wytłumaczysz maski króliczkowe? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak sie dostac do upper wharf? to na polski bedzie chyba gorna przystan
mam bioshocka z premium games, fajna gra, tylko nie moge rozwalic i zrobic zdjecia ostatniemu z tych 3 gostkow pajeczakow czy jakos tak hehe
stoje przed krata, big daddy pokonany i jeszcze little sister trza spacyfikowac, ale nie wiem, jak tam wejsc... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 20:05, hobgoblin90 napisał:

jak sie dostac do upper wharf? to na polski bedzie chyba gorna przystan
mam bioshocka z premium games, fajna gra, tylko nie moge rozwalic i zrobic zdjecia ostatniemu
z tych 3 gostkow pajeczakow czy jakos tak hehe
stoje przed krata, big daddy pokonany i jeszcze little sister trza spacyfikowac, ale
nie wiem, jak tam wejsc... ;(

pomoze kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 18:05, hobgoblin90 napisał:

no pomozcie pliska, mecze sie z tym od dwoch godzin... :/


Dawno w to już nie grałem ale wrzuć screen tego miejsca to może coś poradzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować