Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

BioShock - temat ogólny [M]

2089 postów w tym temacie

Prąd + karabin to nie jest dobre połączenie. Taka rada, najpierw zdjęcia dopóki możesz później strzelaj. Dzięki bonusom ze zdjęć można grę na trudnym przejść samym kluczem i prądem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za szybki. Przeciętny gracz, który widzi pierwszy raz Bioshocka na oczy, dostanie małego zawrotu głowy. Lepiej by było, gdybyś skupił się na efektach plazmidów, np. przeciwnik w wodzie pada po elektryczności albo po podpaleniu plamy oleju, na której stoi. Brakuje też różnorodności w użyciu broni no i tej minigierki do hakowania. Raz by się przydała.

Przechodzę obecnie grę na survivalu na PS3 i muszę powiedzieć, że naprawdę nabrała rumieńców. Co prawda, nie walczyłem jeszcze z Tatuśkiem - jestem w momencie, w którym szukam telekinezy w PM, mam już strzelbę. Przez okno można wejść do gabinetu dentystycznego. Na PC po podejściu do pacjenta bądź do tonika, nie pamiętam już, pojawiała się gęsta mgła. Po odwróceniu się staliśmy twarzą w twarz z genofagiem. Niestety, na PS3 tego nie ma. Jest mgła, tonik i pacjent, ale brakuje genofaga oO Właśnie siedzę w klatce wentylacyjnej, do której wszedłem z tego pomieszczenia. Po drugiej stronie widzę... genofaga, który kiwa się na krześle x.X Nie pamiętam tego momentu z gry na komputerze.

Na koniec: nie popełnijcie mojego błędu i nie kupujcie do Bioshocka myszki. Widać, że nikt nawet nie pomyślał, że można by ją było użyć do tej gry. Co prawda, działa, ale idzie bardzo powoli po osi x, a regulacja ustawień czułości niewiele pomaga. No i takie chaotyczne celowanie padem pomaga wczuć się w klimat :)

Myszka sprawdza się - ponoć - w nowszych tytułach. Cóż, w LP2 ciągle jest za wolna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Houston, we got the problem.

Jestem w Forcie Frolic, mam iść do niejakiego Cohena do jakiegoś teatru - idę tam i trafiam na drzwi które eee ... nie chcą się otworzyć. Ja innego przejścia tam nie widzę - co jest grane? Tylko mi nie mówcie że to jakiś bug ...

20100802014902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 01:50, Tyler_D napisał:

Houston, we got the problem.

Jestem w Forcie Frolic, mam iść do niejakiego Cohena do jakiegoś teatru - idę tam i trafiam
na drzwi które eee ... nie chcą się otworzyć. Ja innego przejścia tam nie widzę - co
jest grane? Tylko mi nie mówcie że to jakiś bug ...


Grałem w to dawno i nie wiem czy dobrze kojarzę ale czy gdzieś po boku nie powinno być windy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 01:50, Tyler_D napisał:

Houston, we got the problem.

Jestem w Forcie Frolic, mam iść do niejakiego Cohena do jakiegoś teatru - idę tam i trafiam
na drzwi które eee ... nie chcą się otworzyć. Ja innego przejścia tam nie widzę - co
jest grane? Tylko mi nie mówcie że to jakiś bug ...

Spójrz w lewo. Winda. Z czerwonym i zielonym przeciskiem. Taka w kształcie walca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fatygę ale już znalazłem co i jak - teraz bawię się nad

Spoiler

szukaniem części do skonstruowania bomby EM u Hefajstosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu zacząłem grać w Bioshocka. Jestem już w Skrzydle Medycznym, czy jakiejś takiej lokacji, ale mam pewien problem.

Otóż gra nie działa płynnie, przy grubszych akcjach, lub po prostu podczas chodu są przycinki. Problem ustaje po zmniejszeniu detali i obniżeniu rozdziałki do niskich poziomów. Co jest nie tak?

Mój sprzęt to Phenom II 925, 4GB RAM, GTX460 1GB.

Tak samo jest w pierwszym NWN, ale np. Two Worlds działa na full detalach bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 09:41, igor8472 napisał:

To raczej wina systemu/sterowników, zrobiłbym reinstalkę, gra nie ma prawa się ciąć na
takiej karcie.


Czytałem, ze BS ma problemy ze sterami powyżej wersji 17x, więc może dllatego - sam mam u siebie najnowsze stery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu znalazłem czas na ukończenie Bioshocka. Muszę przyznać, że to najbardziej klimatyczny i najlepszy pod względem fabularnym FPS w jaki do tej pory grałem. Co w pewnym stopniu jest wadą, bo czasem wręcz aż prosiło się o wolniejsze tempo akcji i mniejszą liczbę przeciwników, aby można było w spokoju przemierzać korytarze Rapture i odsłuchiwać nagrań, nie mając akurat splicerów czy alarmu (do czasu znalezienia usprawnienia redukującego wykrywalność przez kamery, bardzo uciążliwe) na głowie... Albo choć bez respawnu niemilców w już raz wyczyszczonych lokacjach. To jednak tylko drobnostki, cała reszta - wspomniane fabuła i klimat, a także grafika (woda wygląda bosko) i dźwięki, stoją na najwyższym poziomie. No i walka - chrzanić broń palną, porażenie przeciwnika i przywalenie mu kluczem to jest to. :D Choć z drugiej strony palą się też bardzo ładnie. : )

Tymczasem Steam już pracuje pełną parą zasysając drugą część. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób, by legalnie ściągnąć te pieprzone DRM-y? Kupiłem używaną grę z użytym już kluczem i nie mogę w nią zagrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 13:22, PJ_MW napisał:

Jest jakiś sposób, by legalnie ściągnąć te pieprzone DRM-y? Kupiłem używaną grę z użytym
już kluczem i nie mogę w nią zagrać...

Jeśli właściciel nie zdezaktywował gry przed sprzedażą to tylko mail do EA Polska może coś pomóc.
Chyba, że udostępnione przez EA Deautoryzacyjne narzędzie zadziała z niezarejestrowaną grą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poprzez fakt, że gra była wydawana w kilku seriach wydawniczych Cenegi narobiło się spore zamieszanie dotyczące tego, który patch i spolszczenie należy ściągać, szukając odpowiednich informacji napotkałem się na bardzo przydatny wątek na jednym z forów dotyczących BioShocka, gdzie wszystko zostało bardzo przystępnie i jasno wyjaśnione
http://www.bioshock.com.pl/forum/faq-patchowanie-vt548.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Odpaliłem Bioshocka na Intel Core 2 Duo 2,4GHz, 2GB ramu i Radeonie X2300 (czyli sporo ponad minimalne wymagania) a nawet na minimalnych detalach gra nie jest płynna... Co jest? Da się to jakoś poprawić? (Dodam, że to laptop jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 08:49, jakubcjusz napisał:

Odpaliłem Bioshocka na Intel Core 2 Duo 2,4GHz, 2GB ramu i Radeonie X2300 (czyli sporo
ponad minimalne wymagania) a nawet na minimalnych detalach gra nie jest płynna... Co
jest? Da się to jakoś poprawić? (Dodam, że to laptop jest)

Polecam którąś z oficjalnych metod z tego posta
http://www.bioshock.com.pl/forum/faq-problemy-techniczne-vt414.htm
Wyszukaj wiersz pt "Gra nie chodzi płynnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Kupiłem BioShocka z Pomarańczowej Kolekcji Klasyki i mam problem. Jak chcę zainstalować z dołączonej płyty patch PL, to pojawia się komunikat ze zdjęcia. Folder jest wybrany dobry. Coś poradzicie?

20110419192049

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 19:20, Harrolfo napisał:

Cześć,
Kupiłem BioShocka z Pomarańczowej Kolekcji Klasyki i mam problem. Jak chcę zainstalować
z dołączonej płyty patch PL, to pojawia się komunikat ze zdjęcia. Folder jest wybrany
dobry. Coś poradzicie?


Usuń ze ścieżki na samym końcu "Bioshock" i powinno pójść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, już poradziłem sobie inaczej. Wszedłem na stronę Cenegi, pomoc i było opisane rozwiązanie problemu, o którym pisałem: trzeba było pobrać od nich plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować