Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

BioShock - temat ogólny [M]

2089 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2007 o 19:47, Kerigun napisał:

W Media Markt Boshock jest do kupienia za 79 zł. Jak tylko dostane kase za prace to ide zakupić.
I takie pytanie jak mi pójdzie na Athlon 64 3500+, Ge Force 7300 GT i 2 GB Ramu gra ?? Wiem
że minimalne spełniam ale nie wiem czy dam rade Medium czy High konfiguracje dać?? Jakie ustawienia
będę mógł dać ?? I czy jest opcja wyłączenia dynamicznych świateł bo bez nich dam rade grać
a one najwiecej wymagają. I jak optymalizacja kodu ma się do STALKERA ?? Która gra bardziej
wymagająca (Bio nowsza produkcja a Stalker ma słabo zoptymalizowany kod).

ja mam tą samą kartę graficzną, gorszy procek i mniej ramu o 1GB i gra działa mi na full detalach. Oczywiście niezbyt płynnie, ale grać się da. Musiałem powyłączać parę "sztuczek" aby gra śmigała w pełni płynnie i nadal wygląda bajecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:11, Grz3chu napisał:

ja mam tą samą kartę graficzną, gorszy procek i mniej ramu o 1GB i gra działa mi na full detalach.
Oczywiście niezbyt płynnie, ale grać się da. Musiałem powyłączać parę "sztuczek" aby gra śmigała
w pełni płynnie i nadal wygląda bajecznie :)


Jakim cudem na full detalach przy tej karcie graficznej może Ci działać? :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:09, Choinix napisał:

Zależy jeszcze co dla kogo oznacza w miarę komfortowo pograć, bo przy strzelanince z tą dynamiką
spadanie klatek poniżej 40 fps''ów to dla mnie rzecz niewyobrażalna ;d.


Jak gra wygląda na niższych ustawieniach ?? Jedni mówią to drudzy tamto jak będe grał w Bio. Ważne by grać komfortowo i z w miarę dobrymi ustawieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:12, Choinix napisał:

Jakim cudem na full detalach przy tej karcie graficznej może Ci działać? :<


Cud i dobrze, bardzo dobrze zoptymalizowany silnik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 17:30, mikal15 napisał:

A ja wybrałem dokładnie odwrotne wyjście i nie żałuję póki co :) Myślę, że dzisiaj albo jutro
przed południem ukończę Bioshocka po raz pierwszy..i na pewno nie ostatni.


To ta gra jest tak krótka, czy Ty tak długo siedzisz? Nie chcę czegoś na 10 godz., choć wiem że tak shootery obecnie wyglądają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:14, Kerigun napisał:

> Jakim cudem na full detalach przy tej karcie graficznej może Ci działać? :<

Cud i dobrze, bardzo dobrze zoptymalizowany silnik :P


Nie w tym rzecz.
Bioshock oferuje usługę z serii : "Damy Ci kilka bajerów za DirectX10", niestety karty z serii 7xxx nie obsługują DirectX''a 10.
Napisałem to już wcześniej. :P

A tu proszę screeny z konfiguracji low-med.
Fakt, że znacznie ustępują tym z highu, ale myślę, że pograsz na nich komfortowo.

20070924212050

20070924212117

20070924212122

20070924212126

20070924212133

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG! Dopiero teraz zobaczyłem, jak mi to przerobiło na JPG ;/.
Gierka jest w znacznie lepszej jakości :P. Nie patrz na te brzydkie typowo jpg-owe rozmycia :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:22, Choinix napisał:

Nie w tym rzecz.
Bioshock oferuje usługę z serii : "Damy Ci kilka bajerów za DirectX10", niestety karty z serii
7xxx nie obsługują DirectX''a 10.
Napisałem to już wcześniej. :P


Wiem żę 7xxx nie obsługują DX 10 ale myślę że na Med będe mógł pograć komfortowo. Taką mam nadzieję. A Screeny trochę dziwnie wyglądają. Dla mnie to Quake 2 na High :p Rozumiem że teraz je robiłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:23, Choinix napisał:

OMG! Dopiero teraz zobaczyłem, jak mi to przerobiło na JPG ;/.
Gierka jest w znacznie lepszej jakości :P. Nie patrz na te brzydkie typowo jpg-owe rozmycia
:P.


Sry za double ale mnie naszło. Screeny pewnie nie najlepiej wyglądają bo niska rozdzielczość i forum ma pewne ograniczenia :D Jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bioshock nie jest krótką grą. Szczególnie, ze ma taki klimat, ze chce się odwiedzić każdy zakątek mapy. Przechodząc ją w sposób ''aby szybko'' wątpię, żeby sprawiała tyle przyjemności. Nią sie trzeba delektować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. Przechodząc ją w sposób ''aby szybko'' wątpię, żeby sprawiała tyle przyjemności. Nią

Dnia 24.09.2007 o 21:33, mikal15 napisał:

sie trzeba delektować :P


Tak jak Gothickiem. Więc Ja na pewno odiwedzę wiele zakątków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:35, Sob-styl napisał:

>. Przechodząc ją w sposób ''aby szybko'' wątpię, żeby sprawiała tyle przyjemności. Nią

> sie trzeba delektować :P

Tak jak Gothickiem. Więc Ja na pewno odiwedzę wiele zakątków ;)


Nie do końca... bo Gothica można naprawdę młucić i młucić, a to przechodzi się w 15 godzin delektując się grą.
Krótka, ale świetna ^^. Patrząc na to, że np. mi ogromną przyjemność sprawia już przechodzenie 3 raz delektując się za każdym razem grą to mam 45 godzin wspanialej zabawy ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:23, Choinix napisał:

OMG! Dopiero teraz zobaczyłem, jak mi to przerobiło na JPG ;/.
Gierka jest w znacznie lepszej jakości :P. Nie patrz na te brzydkie typowo jpg-owe rozmycia
:P.


Właśnie się przeraziłem i zwątpiłem. A przytocz mi jaki poziom grafiki trzyma ta gra do innej gry. Np na High Bio przypomina Crysisa na med. Coś w tym stylu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:37, Kerigun napisał:

> OMG! Dopiero teraz zobaczyłem, jak mi to przerobiło na JPG ;/.
> Gierka jest w znacznie lepszej jakości :P. Nie patrz na te brzydkie typowo jpg-owe rozmycia

> :P.

Właśnie się przeraziłem i zwątpiłem. A przytocz mi jaki poziom grafiki trzyma ta gra do innej
gry. Np na High Bio przypomina Crysisa na med. Coś w tym stylu :P


No myślę, że przy mediumie to jest Quake 4 na wysokich [który to nie można zapomnieć - grafikę miał niezłą... i do dziś nie odstrasza ;p]. Coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:37, Kerigun napisał:

Właśnie się przeraziłem i zwątpiłem. A przytocz mi jaki poziom grafiki trzyma ta gra do innej
gry. Np na High Bio przypomina Crysisa na med. Coś w tym stylu :P

Ale czy grafika jest tu najważniejsza( choć jest bardzo ładna trzeba przyznać jedna z ładniejszych gier które już miałe premiere), jak dla mnie chodzi o klimat, stylizacje... . Tak jak napisał Choinix tą grą sie delektuje(choć mam wrażenie że jak wiele innych tytółów BS zostanie zapomniany w natłoku kolejnych takich samych FPS''ów i dodatkó do sims)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:38, Choinix napisał:

No myślę, że przy mediumie to jest Quake 4 na wysokich [który to nie można zapomnieć - grafikę
miał niezłą... i do dziś nie odstrasza ;p]. Coś w tym stylu.


Inny przykład ?? Moja przygoda z Q zakończyła się na 2. I czy mi pójdzie na Medium Bio jak innym chodzi na High przy tym samym sprzęcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 20:19, MateoKiszlo napisał:

Szkoda, że autorzy musieli pokusić się akurat o FPS''a ... RPG w tych realiach byłby czymś
doskonałym. Strzelanie powinno być odsunięte na drugi plan :/ Dlatego nie potrafiłbym dać grze
10. Szkoda też, iż nikt nie pokusił się o multi, który notabene zdobyły sporą grupę zwolenników.


Multi nie ma, bo musiałby powstawać zupełnie od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na rany goscia. Ludzie, ja was prosze. Dajcie sobie juz spokoj z tym "pojdzie, nie pojdzie, jak bedzie wygladac? jak skarpetki mojej babci czy obraz picassa?" Przeciez to jest smietnik. Sciagnij demo. Zobacz. Po to jest.

A co do dlugosci gry. To te 15g to jest wlasnie na szybko. Przynajmniej dla mnie. Ja juz przechodze BS (pierwszy raz dopiero) jakies 3 tygodnie. Z godzin to by sie pewnie 30 uzbieralo na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:49, Ecko09 napisał:

Multi nie ma, bo musiałby powstawać zupełnie od zera.


Wiem o tym, i dlatego ubolewam ;] Ale jak wspomnieli sami twórcy lepszy jego brak, niż słaby multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w drugiej części dodadzą :) Już teraz wiadomo, że do tej gry nawet jeśli nie powstaną dodatki, to i tak na pewno wyjdzie tyle sequeli, że za kilka lat będzie nam się zbierać na wymioty jak usłyszy się słowo "Bioshock"... Takie to już czasy - nastała era komercji niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować