Zaloguj się, aby obserwować  
Undertaker

Sklep CDP - co się stało?

62 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2005 o 18:18, Czedwik napisał:

Jak na razie to wirtus.pl cenowo pod wieloma względami wypada lepiej. CDP to tylko przy droższych tytułach (np. WoW za 139
zł), ale tak to się mniej opłaca kupować tańsze gry np. te za 59 (tylko 18 wpln zniżki, z czego 12,90 to koszty przesyłki,
podczas gdy w wirtusie obniżają cenę do 49zł i 7,90 koszt przesyłki).


czyli:
wirtus: 59,90 - 10znizka + 7,90przesylka = 57,80
cdp 59,90 - 18znizka + 12,90przesylka = 53,90
jak dla mnie ciagle drozej w wirtusiu + przesylke wziales gorsza. priorytet taki jak w cdp kosztuje 11,90, wiec wychodzi jeszcze drozej.

ogolnie widze ze na grach wprowadzonych przez cdp w ciagu ostatniego roku oferta wyglada najlepiej w sklepie cdp. jedyny aspekt gdzie wypadaja porownywalnie lub troche slabiej to wyprzedaze bardzo starych gier. bardzo mozliwe ze dlatego iz wirtus sprzedaje je teraz po kosztach poniewaz cos pozostalo.

ale jesli ktos uwaza ze wirtus jest atrakcyjniejszy to zapraszam, prosze wybrac losowe (ale na prawde losowe) 10 produktow, najlepiej z tych popularniejszych (te interesuja wiekszosc, co nie?) i jedziemy z kalkulacjami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 19:44, D2T napisał:

ale jesli ktos uwaza ze wirtus jest atrakcyjniejszy to zapraszam, prosze wybrac losowe (ale na prawde losowe)
10 produktow, najlepiej z tych popularniejszych (te interesuja wiekszosc, co nie?) i jedziemy z kalkulacjami:)

Zapominasz o jednej dość ważnej rzeczy: twoje kalkulacje są oparte na pełnym wykorzystaniu wPLN. Jednak tych każdy ma na starcie tylko 10. Co więc z tymi, którzy ich nie mają (i nie maja Heyah)? To taki fajny sklep, tylko najpierw coś kupujemy w wirtusie, potem rejestrujemy i dopiero możemy kupować względnie tanio w gram.pl. Aby kupić WoW trzeba ich mieć aż 60, a to oznacza, że najpierw trzeba kupić gdy CDP za około 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2005 o 19:44, D2T napisał:

czyli:
wirtus: 59,90 - 10znizka
+ 7,90przesylka = 57,80
cdp 59,90 - 18znizka + 12,90przesylka = 53,90
jak dla mnie ciagle drozej w wirtusiu + przesylke
wziales gorsza. priorytet taki jak w cdp kosztuje 11,90, wiec wychodzi jeszcze drozej.


Nie, bo gry za 59zł obniżane są do 49zł :) Np. Platynowa Kolekcja chociazby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma sensu kupować NXK w żadnym sklepie internetowym. Zwyczajnie kosztuje 19,99 w sklepie, na CDP 13,90+przesyłka 12,90=26,80 o 6,80 drozej.
A takto, kupujac NXK w Empiku czy gdziekolwiek indziej, oszczedzamy 7 zeta i jeszcze mamy 5 wPLN. W sumie to kupujac gre z NXK nie tracimy wPLn, bo dopłacasz 5 i zyskujesz 5.

Co do innych gier... jest to kilka złotych jeśli odjać od wPLN przesylke... oplaca sie kupowac drogie tytuly, ponad 100 PLN, bo max wPLN na gre to ok. 25% ceny. Takie jak WoW.

A co do kwestii "a zeby miec tyle wPLN to muszę kupić dużo gier" to wcale nie. Rejestrujesz te gry, które masz. Jeszcze 10 wPLN na poczatek... to powiedzmy 3xNXK i droższy tytuł, to wychodzi jakieś 30-40 wPLN. A im droższy tyuł, który kupujesz, tym więcej wPLN dostajesz...
Ile wPLN jest w WoWie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze sobie pozwole tylko dodac ze ZAWSZE kupujac w wirtus.pl dostaje jakis gratis - GRA - nawet zamawiajac najtansze tytuly z dzialu WYPRZEDAZ - zawsze wrzuca jakas dodatkowa plytke z gra. Nie wiem czy tak jest zawsze, poniewaz na stronie nic o tym nie pisza (przynajmniej ja nie znalazlem) - ale w moich zamowieniach akurat tak bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 09:37, moonman napisał:

ja jeszcze sobie pozwole tylko dodac ze ZAWSZE kupujac w wirtus.pl dostaje jakis gratis - GRA - nawet zamawiajac najtansze
tytuly z dzialu WYPRZEDAZ - zawsze wrzuca jakas dodatkowa plytke z gra. Nie wiem czy tak jest zawsze, poniewaz na stronie
nic o tym nie pisza (przynajmniej ja nie znalazlem) - ale w moich zamowieniach akurat tak bylo.

Zgadza się, obojętnie czy jedną małą pozycję zamawiasz czy kilka "dużych" zawsze jest gratis. :) I do tego ceny niższe przewaznie a już koszty przesyłki mniejsze. :] Wirtus jest tańszy i tyle, a ile gier w wyprzedaży i jak często. :] I to solidne tytuły a za grosze. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 13:52, moonman napisał:

> A czy CDP gdzieś obiecywał wam nieustanne promocje?

troche OT: wspominane promocje nie sa wcale takie atrakcyjne
- na poczatku owszem, jak mozna bylo za 100% wPLN kupic jakies gadzety czy gry ale obecnie jest tragicznie. W sklepach internetowych
sa gry o wiele tansze niz w sklepie CDP nawet bez rabatow w wPLN.


To idź do normalnego sklepu.. Mi tam odpowiadają promocje cdp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 22:18, Czedwik napisał:

> cdp 59,90 - 18znizka + 12,90przesylka = 53,90
> wirtus: 59,90 - 10znizka + 7,90przesylka = 57,80

Dnia 13.11.2005 o 22:18, Czedwik napisał:

Nie, bo gry za 59zł obniżane są do 49zł :) Np. Platynowa Kolekcja chociazby.


przeczytaj moją wypowiedz (pokreslam "10znizka") i przemysl swojego posta :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 22:40, Draghon napisał:

A co do kwestii "a zeby miec tyle wPLN to muszę kupić dużo gier" to wcale nie. Rejestrujesz te gry, które masz. Jeszcze 10 wPLN na poczatek... to powiedzmy 3xNXK i droższy tytuł, to wychodzi jakieś 30-40 wPLN. A im droższy tyuł, który kupujesz, tym więcej wPLN dostajesz...

A jeśli nie masz gier? Są i tacy.
Nie pisz proszę haseł w stylu "im droższy tytuł kupujesz tym więcej wPLN dostajesz" bo pisanie oczywistych rzeczy nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co sie wogoel dzieje z ta strona. plan wydawniczy aktualny na 4 listopada, sklep stoi od tygodnia albo lepiej, jest 14 a 18 ma byc pes5 a tu nadal nic o tym nie slychac nie mowiac o tym juz ze sprawa upgradu totalnie olana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 12:47, Indrid Cold napisał:

co sie wogoel dzieje z ta strona. plan wydawniczy aktualny na 4 listopada, sklep stoi od tygodnia albo lepiej, jest 14 a
18 ma byc pes5 a tu nadal nic o tym nie slychac nie mowiac o tym juz ze sprawa upgradu totalnie olana...

pewnikiem "wieśmaka" (czyt. Wiedźmina) robią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 10:12, Pablo_bel napisał:

I do tego ceny niższe przewaznie

to udowodnij że ceny są niższe. Ja zrobiłem podsumowanie dla kilku przykładowych gier i prawda jest zupełnie inna - ceny są wyższe, czasem o kilkanaście zeta (i to po dodaniu przesyłki!)
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1431&pid=16 . Twierdzisz inaczej, wybierz proszę np 5-10 populaarnych / wydanych niedawno gier cdp z różnych przedziałów cenowych i zobaczymy.

Dnia 14.11.2005 o 10:12, Pablo_bel napisał:

a już koszty przesyłki mniejsze. :]

o 1pln. mimo tej różnicy cena gry nadal jest wyższa na wirtusiu - patrz zestawienie: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1431&pid=16 .

Dnia 14.11.2005 o 10:12, Pablo_bel napisał:

Zgadza się, obojętnie czy jedną małą pozycję zamawiasz czy kilka "dużych" zawsze jest gratis. :)

pewnie, cena wyższa o 8-15-30 pln to dajesz zalegającego na magazynie gratisa. sądzę że cd-p też mógłby podnieś ceny i zrównać je z wirtusiem i dawać do tego jakieś shiciaste gry których nikt kupić nie chce (innch sie nie dołącza z przyczyn oczywistych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 12:58, D2T napisał:

> co sie wogoel dzieje z ta strona. plan wydawniczy aktualny na 4 listopada
co to znaczy aktualny na 4 listopada? najbliższe
premiery jakie widzę w planie są na 18 listopada http://www.gram.pl/plan_wydawniczy.asp . i co to ma wspólnego ze sklepem?

z tym masz racje ale reszta punktow jest jak najbardziej prawdziwa. nagana za brak pre-orderu na pes5 pc sie nalezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuje w wirtusku ponad 2 lata i jestem bardzo z niego zadowolony :) (chociarz w 2 grach musiałem wymieniać płytki, ale to była kwestia trefności egzemplarza, a wina sklepu)
D2T -> Po co dajesz przesyłke priorytetową? Co prawda mieszkam koło Warszawy (Pruszków), ale paczki z Wirtusa zazywczaj bardzo szybko dochodzą, średnio w 3 dzień od przesyłki, paczka już jest na poczcie. Co prawda gry CDP zacząłem kupować w sklepie gram.pl, bo rzeczywiście jest taniej, ale jak jest jakaś wyprzedaż w wirtusie lub gra innego dystrybutora to tylko tam :).

Jedno co mnie cieszy i w Wirtus.pl i w Gram.pl to przejrzystość szaty graficznej. Białe tło, dobra oprawa graficzna (nie taka jak w Play.com.pl, że tak powiem "oczojebna") i szybko się ładuje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 12:55, D2T napisał:

> I do tego ceny niższe przewaznie
to udowodnij że ceny są niższe. Ja zrobiłem podsumowanie dla kilku przykładowych
gier i prawda jest zupełnie inna - ceny są wyższe, czasem o kilkanaście zeta (i to po dodaniu przesyłki!)
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1431&pid=16
. Twierdzisz inaczej, wybierz proszę np 5-10 populaarnych / wydanych niedawno gier cdp z różnych przedziałów cenowych i
zobaczymy.

> a już koszty przesyłki mniejsze. :]
o 1pln. mimo tej różnicy cena gry nadal jest wyższa na wirtusiu -
patrz zestawienie: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1431&pid=16 .

> Zgadza się, obojętnie czy jedną małą pozycję
zamawiasz czy kilka "dużych" zawsze jest gratis. :)
pewnie, cena wyższa o 8-15-30 pln to dajesz zalegającego na magazynie
gratisa. sądzę że cd-p też mógłby podnieś ceny i zrównać je z wirtusiem i dawać do tego jakieś shiciaste gry których nikt
kupić nie chce (innch sie nie dołącza z przyczyn oczywistych)

Powiem tak, najlepszym dowodem tego jest dla mnie to że jestem tam częstym klientem. :] teraz odnośnie tylk otej części :
"DOWOLNA NOWA NXK (np trainz 2004)
merlin 18,50 + przesylka 9zl
wirtus 13,90 + przesylka 12zl
timsoft 19,99 + przesylka 12zl
ultima 19,90 + przesylka 10 zl
---
sklep.gram.pl 13,90 + przesylka 13zl
(srednio 5 zeta taniej z wyjatkiem wirtusia gdzie cena jest o 1 pln nizsza)
Gram robi wpln "zniżkę" do Wirtusa w przypadku NXK przez "potrącenie" wpln`ów.
I przeoczyłeś np" takie pozycje jak chocby:
Warrior Kings -7.99
EU WW (box)- 9.99
Fallout 1 którego tu nie ma już a tam w cenie...9.99
Natomiast Gallactic Civilization - 9.99 w Wirtusie. Tu masz Gram.pl za 29.90 a z wPLN`ami za.. 20.00. :-/
I co dzień prawi, co dwa pojawiajasie nowe tutuły w wyprzedazy. I ni ewyłącznie z CDP ale wszystkich pozostałych firm. Myth i inne nawet Lary Croft w cenie 4.99.
Kupiłem tak 1 Black&White za bodajże 5.90 czy 6.90. Są to naprawdę okazyjne warunki.
Najwiecej jest jak z Beyond Divinity w Gram.pl za 39.90 z uzyciem wPLN`ów za 27.90. Wirtus ma za 29.90
I przesylka za 9.50 - potem wyjaśnie dlaczego ta a nie za 13. Ta sama i w gram forma przesylki ale o ile droższa. :-/ ( "Negocjator" Gram.pl "zawalił" na całego sprawę opłat za paczki). Beznadziejnie wynegocjowane koszty.
I inne.Sporo jest w te jsamej cenie droższych,sporo tańszych o parę zlotych, o 10 zPLN droższych ale bez zniżki wPLN`owej więc kupując tu bez znizki ktoś słono przeplaci. (Raczej wątpliwe by ktoś chciał kupić bez tego bonusa ale - cena wyjściowa jest). Każda gra tu umieszczona jest z założeniem że kupujący będzie korzystał z wPLN`ów. Rozumiem , sam tak robię jesli kupuję ale... to jest tak sztuczne "robienie" ceny, duzo droższej od innych sklepów, które sprzedają towar od CDp otrzymywany. Tu większośc gier jesli spojrzeć na sprzedaż bez wPLN`ów ma horrendalne ceny. U wydawcy takie ceny? Przewyższające wirusowskie o wiele. Wiem, założenie wPLN`ów ale... cóż. Ktoś sklep prowadzi i tak go widzi.
Natomiat od bardzo długiego czasu (kilku latek) płacę zawsze za przesylkę zwykłą - obecnie 9.50 bo mam paczkę już na drugi dzień. Kilka razy wybrałem poleconą i to jest "zmorą" Poczty Polskiej, idzie zawsze dłużej - tak bardzo ją pilnują by doszła. ;-)A od kilku ładnych latek zamawiam u nich.
I tam jeszcze nigdy nie zdarzyła mi się pomyłka "zawartości" paczki - podkreslam - w moim przypadku. ;)
tu widzę już ileś wątków o takich "pomyłkach".
Nota bene w przypadku dawno nie istniejącego "Wirtualnego Świata" zamiast BGII z TB 3 razy słano mi BG1 i potem w miejsce 9 części Might&Magic - .. znowu dwukrotnie BG1. :-/ Jakby na "siłę" wciskano mi to. ;-) to już żart ale rzeczywiście, na przetrzeni krótkiego okresu czasu pięciokrotnie musiałem odsyłać 1Baldura. Odsyłać - na własny koszt. :-/ Po uprzednich telefonach że. .znowu nie to. I oczywiście werdykt - proszęodesłać i napisać na kartce dlaczego. :-/ Ale to osobny wątek, nie mający nic wspólnego z tym. A jakoś świadczy o "profesjonalności" sklepu.
W sumie wszystkie w.PLN`y które miałem ( a sporo ich sięuzbierało) to w 90% efekt zakupów w Wirtusie - zaledwie 10% "miejscowych" sklepów, takich do których wszedłem fizycznie i nabyłem grę lub innych netowych. W kilku mam konto i wolę Wirtusa.
Nawet z przesylka taniej u nich jest niż w "fizycznych" istniejących.
I same wPLN`y - na początku podobalo mi sieto nawet. Teraz coraz mniej. Wolałbym by wydawca gry miał tańszą cenę bez "bajeru" pseud-zniżkowego od sklepu innej firmy która bierze od CDP gry.
Pozytywem natomiast jest Pomoc techniczna na którą nie mogę uskarżać się, jest bardzo dobrze prowadzona i Biuro Kontaktu - mówię o swoich doświadczeniach . :) Ale to i na [poprzedniej witrynie funkcjonowalo. Tak więc im więcej czasu upływa to sama formuła jako sklepu, coraz bardziej mnie rozczarowuje.
Jestem i widzę że nadal będę robił większość zakupów w Wirtusie. A mają tam i inne firmy, nie wyłącznie CDP.
W swoim czasie kupilem tam naprawdęza groszę "Unreala II Aweakenig" Zaraz po "spadku" bodajże ze 159 na 24.50 wlaśnie tam, nie gdziekolwiek indziej. Gdy w różnych sklepach i to sieciowych ( bo że"stacjonarnych" to normalka Star Wars KotOR bylo po przeszło 100 zl. - nie pamiętam dokładnie już ile ponad - tam za 40 parę kupiłem.
I takich bardzo tanich okazji jest mnóstwo.:) Wystarczy co 2 - 3 dni zerknąć na stronę i juz się wybiera.
Naprawdę, ceny wydawcy droższe od cen sklepów do których się"wstawia" towar to.. nie jest to przyciąganie.
Więc dalej wolę "Wirtusa" mimo że u nich nie mam żadnych wPLN`ów ani innej formy znżzki. Najmiejszej.
Te gry które dają gratis oddaję zawsze dzieciakom moich znajomych. Nic a cieszy wszystkich. :) Są to już starsze lub bardzo mocno zalegające wyroby ale dająje zupełnie nie planowane. Nikt nie liczy zamawiając cokolwiek u nich że dostanie jakąś. :) Po prostu dają a tu... najpierw zawyzyć cenę by potem dzięki wPLN`om ją "uatrakcyjnić" dla nabywcy. Niech już będę tańsze ich wyroby niż choćby w Wirtusie to będzie dla mnie prawdziwa rewolucja cenowa. A nie to dotychczas.
Nie wiem czy jasno to napisałem co chciałem ale ciągle musiałem robić przerwę w pisaniu. Tak się złozyło niestety.Przeczytam po umieszczeniu tego na forum i może poprawię jesli coś dotrzegę "wyjątkowo" mętnego. ;-)
Reasumując, wolę "Wirtusa" ze względu na naprawdę bardzo duzy wybór gier za niewielkie pieniądze ( bardzo wiele tytułow jest tańszych od "tutejszych" wydawcy) i zawsze dostępne. Nawet te w "wyprzedaży" znikają po dłuższym czasie dopiero. Czasami po bardzo dlugim. A nowe całkiem pozycje często mają cenę rozsądniejszą od wydawcy również. DoObra, przeczytam to co napisałem po dłuższym okresie dopiero - znowu brak czasu. :)
Może wtedy znajdę chwilkę "spokojniejszą". :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 15:17, Pablo_bel napisał:

Tu większośc gier jesli spojrzeć na sprzedaż bez wPLN`ów ma horrendalne ceny. U wydawcy takie ceny?


ok, widzę że pora abyś zszedł na ziemię. CDP jest wydawcą i ustala ceny sugerowane: np na AOE3 129 zł. Cena ta zawiera już marże sklepów końcowych takich jak empik, wirtuś czy zbych-gejms s.c. z parzęczewa dolnego. sklepy mają prawo zrezygnować z części marży i obniżyć cenę (co robią np sklepy netowe). Jest jednak mały myk - cdprojekt, do którego należy gram.pl, nie może określić ceny sugerowanej na poziomie 129 i samemu sprzedawać gry każdemu po np. 109. Takie coś określane jest mianem nieuczciwej konkurencji i nawet od strony logicznej jest sprzeczne.

Wyobraź sobie że jesteś wydawcą i mówisz sklepom: cena kupna AOE3 od nas to 90 zeta, wszystko powyżej do 129 to wasza marża... po czym samemu sprzedajesz grę równo za 90 (marża sklepu cię nie interesuje, twój zysk wliczony jest w tych 90 zeta). powiedz mi teraz, jak takie sklepy mają konkurować z własnym dostawcą? to jest oszukiwanie i robienie w balona całej swojej sieci sprzedaży. i jest to najzwyczajniej niedozwolone.

dlatego właśnie cdp wprowadził wpln. w ten sposób obniżenie ceny o 1/3 - 1/4 nie jest już nieuczciwą konkurencją ponieważ nie jest to oferta dostępna dla każdego lecz coś w rodzaju programu lojalnościowego (chyba najbardzije opłacalnego jaki znam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam chwilkę i postaram się bardzo krótko ale "przejrzyściej" przedstawić to.
Własnie w Wirtusie jest za 109 równiutkie AoE. :] tak na marginesie. :D Im czystrze i przejrzystrze zasady tym lepiej sklep prosperuje, naprawdę. Spójrz, bez wPLN`ów gram. pl przewyższa o wiele cenowo Wirtusa rzeczonego.
Własnie - program lojalnościowy jak to nazwałeś - wcześniej zdaje się też przed uruchomieniem "gram" była o tym mowa w jednym z wywiadów. Ale dla mnie jako zwykłego klienta jest to bardziej usiłowanie "przywiązanie klienta" na siłę niż próba "zlojalnościowania" jego - taki dziwoląg słowny specjalnie popełniłem. ;-)
Sam i z własnego wyboru jestem naprawdę bardzo częstym bo nie lubię uzywać słowa "stałym" klientem Wirtusa.
Z pewnością inni kupuję więcej ode mnie w nim. Ale bardzo rzadko jest tak bym kupił raz w miesiącu jedną pozycję od nich lub jedną paczkę kilkupozycyjną. No bym raz tylko dokonał zakupu przez okres miesiąca. Często jest tak że 2 a czasem i trzy zakupy w tygodniu i to osobne dokonuję. Oplaca mi się pomimo tych 9.50 za przesyłkę. Tylko i wyłącznie dlatego że cenowo są często - bezkonkurencyjni. (Mało tego - zamówienia dokonuję po 23 wieczorkiem danego dnia - bardzo często jest to najwygodniejsza pora dla mnie by pobuszowaćsobie w sklepach, a w efekcie to wlasnie wrócić do Wirtusa,( zawsze potwierdzam natychmiast - nie odkladam na potem), a następnego najpóźniej o 11 rankiem mam maila z info że paczkę wysłano - i następnego jestem juz posiadaczem gry, mimo 180 km odległości. Ale zwykłą pocztą jak już wspominałem, tego musiałem nauczyć sie"doświadczalnie".)
Nie potrzeba żadnych tricków stosować (wPLN`y) by klient pozostal przy sklepie. Tylko i wyłącznie cenami zachęcać. Nic ponadto. I dopóki towar jest na stanie, a jak zalega dlugo to własnie zniżkę zrobić i magazyny gotowe na nowy towar i klient happy że za grosze kupił w porównaniu do niedawnej ceny. Są"nadplanowe" pieniądze na kolejne wyroby. ;-)
A ogólnie to moje zdanie na temat tych (zamierzonych jako hit - lojalnościowy atrybut) wPLN`ów to sądzę że "odbije się to głośną czkawką" sklepowi gram. Obym się mylił ale to nie może trwać zbyt długo taki "omamiacz".
I można robić piękne obnizki, ceny nowości są naprawdę niższe od tutejszych ( mówię o nie używaniu wirtualnej kasy), pojąłem twoją wypowiedź, jej sens. Ale nie trafia do mnie takie zalożenie wcale. Już nie, na początku i ja uległem "czarowi" wPLN`ów. I już mi minął on całkiem. Więcej wad w nim niż zalet dla mnie.
Czysta cena - to jest to co przemawi do mnie jako klienta. Bardzo jasne zasady - to kosztuje tyle a to tyle. Chcesz teraz placisz więcej, chcesz odczekać mniej - poczekaj. I w każdej chwili dostępne a nie jak akcja 0.90 PLN`ów real - siedź "uwiązany" i czekaj. Wiele osób nadal ma nadzieję i "traci" czas przed monitorkiem.
Kolejne "uwiązywanie".
Reasumując - niska cena sklepowa i jestem częstym klientem a nie "sztuczne" - ( dla mnie przytrzymywanie).
I naprawdęani "wirtusowcy" nie napomykają o żadnych wyjątkowych cenach u nich. Po prostu je mają. I to jest argument. :) Jestem już parę latek ładnych tam i nadal będę, tak to wygląda.
Gram "czkawki" dostanie od wPLN`ów ale lepiej żeby szybciej przemysleli to ponownie niż pogrążać się nadal. Im później tym więcej osób może kupić gdiś indziej i zacząć przywiązywać się "spontanicznie" do innego sklepu, bez sztuczności. Życzę im by jak najszybciej wyciągneli wnioski. Bo klienta utrzymać by sam chciał tego - to jest sztuka. Bez żadnych "lojalek", tylko dlatego że to jest jego własny wybór. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie coś do sklepu gram.pl ? Oczekiwałem długo na premiere AoE III ale obawiałem się też, iż zostanie wydane ono jak np. Dungeon Siege 2 ( pudełko dvd i koniec ). Teraz widzę, że nie zawiodłem się zamówiłem od razu pierwszego dnia. Och chodz do mnie mój ty kufelku. Jeszcze tylko 2 tygodnie i Cię dostanę !! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze...
Z jednej strony faktem jest, że sklep gram.pl nie może sprzedawać gier poniżej cen sugerowanych przez siebie, gdyż rodziłoby to oczekiwania większych rabatów od sklepów kupujących hurtowo gry. Z drugiej jednak mamy sytuację rodem z PRL (tytuły na forum idą z tym w parze): każdy ma wPLN i nie ma na co ich wydać. Kupisz, dostaniesz ich jeszcze więcej. Gadźetów nie ma i nikt nie wie, kiedy będą (a tekst "przewidywana dostawa za miesiąc" może sobie trwać nawet parę lat i wciąż nikt nie może się przyczepić). Tylko czekać na wprowadzenie listy społecznej na gry za 1zł (bo kilkugodzinne czekanie na nią codziennie już jest, co można wywnioskować po czytaniu tego forum).
Z drugiej strony po odliczeniu od ceny wPLN aktycznie jest to jeden z najtańszych sklepów. Przynajmniej dla tych, którzy nie mają okazji kupować w sklepach rzeczywistych oferujących rabaty. Gdyż wtedy koszty wysyłki powoduja, że zakup w jakimkolwiek sklepie internetowym są nieopłacalne. Czasem warto gdy robi się większe zakupy, ale tu też wypływa słabość gram.pl - oferta jedynie jednej firmy.

Reasumując: ciekawy projekt, z pewnością użyteczny i pozytywny, ale zachwycać się nie ma czym. Miejsce, które warto odwiedzać, ale niekoniecznie miejsce stałych zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować