Zaloguj się, aby obserwować  
Undertaker

Sklep CDP - co się stało?

62 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2005 o 16:55, Pablo_bel napisał:

Teraz mam chwilkę i postaram się bardzo krótko ale "przejrzyściej" przedstawić to.


no niestety widze argumenty kompletnie pominąłeś i dalej piszesz tylko o swoim fantycznym przywiązaniem do sklepu wirtus.

cdprojekt nie może sprzedawać gier poniżej ceny sugerowanej którą sam ustalił. aoe kosztuje 129 i po tyle ma być sprzedawany. jedyne rozwiązanie to zakamuflowanie niższej ceny pod płaszczykiem wirtualnych punkcików, gwiazdeczek czy... pieniędzy.

fakt ze firma zdecydowala sie na tansza sprzedaz swoich gier mimo ze prawnie nie moze tego zrobic jest na prawde zachowaniem wartym uwagi. spokojnie moga konkurowac z kazdym innym sklepem mimo znacznie gorszej startowej pozycji. a takimi preorderami jak AOE3 moga na luzie stluc tylek wirtusiowi na kwasne jablko. bo o ile wirtus musi jakos na marzy zarobic to cdp moze cala marze przeznaczyc na wypasne wydanie, drogi gratis, i darmowa dostawe przed premiera.
jak na moje oko panowie z kierownictwa wirtualnego musza sie tam niezle pienic. i bardzo dobrze, z punktu mojego nie ma to jak konkurencja :DDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> pominąłeś i dalej piszesz tylko o swoim fantycznym przywiązaniem do sklepu wirtus.
Fanatykiem nigdy nie byłem tylko kupuję tam gdzie rzeczywiście jest taniej. :]
Natomiast widzętu od pewnego czasu naprawdęfanatyka pomyslów Gram.pl bo bronisz ich każdego posunięcia - nawet droższych cen. Ja naprawdę jesli jestem klintem kilkuletnim w Wirtusie to wyłącznie ze względu na ceny a nie tricki "pseudo - przytrzymywacze", kóre poza manipulacją nic nie dają. To jak z Kinder - niespodziankami, bez gadźetów pakowanych do wnętrza mało kto kupiłby ten wyrób. Presja dzieciaków na rodziców tam jest bo inni mają zestaw ( tu wstawić do wyboru). W tym sklepie nawet mniej, pomyslów na uzasadnienie wyższych cen - prócz wPLN`mi brak. :-/

Dnia 14.11.2005 o 17:39, D2T napisał:


cdprojekt nie może sprzedawać gier poniżej
ceny sugerowanej którą sam ustalił. aoe kosztuje 129 i po tyle ma być sprzedawany. jedyne rozwiązanie to zakamuflowanie
niższej ceny pod płaszczykiem wirtualnych punkcików, gwiazdeczek czy... pieniędzy.
z kazdym innym sklepem mimo znacznie gorszej startowej pozycji. a takimi preorderami jak AOE3 moga na luzie stluc tylek
wirtusiowi na kwasne jablko.

Aha.. tutaj mamy ''peerelowskie tytuły. Ale nawet w Peerelu gdzie wszędzie były ceny "ujednolicone" to zawsze w sklepie "firmowym" kupowałes taniej. Począwszy od mebli, lodówek, arykulów spozywczych. I Główni Ekonomiści marksistowscy tamtych czasów jakoś tego nawet nie zauważali i nie negowali. Dziś nie mozna w swoim sklepie zejść z ceny?:-/
bo o ile wirtus musi jakos na marzy zarobic to cdp moze cala marze przeznaczyc na wypasne wydanie,

Dnia 14.11.2005 o 17:39, D2T napisał:

drogi gratis, i darmowa dostawe przed premiera.

No wlasnie, popatrz ile wyrobów taniej sprzedają i jeszcze zarabiają. Mają tylu klientów i - o zgrozo! Nie dają"gratisowej dostawy" a ludziska zamawiają. :D:D
Nie przepłacają zwyczajnie. I cała tajemnica.
:DDD sam tak kupiłem DS II - dostawa gratis, już dawno byla obliczona do ceny. Nie ma dostawy gratis. Spójrz ile płacisz za te gry z dostawą "gratis". :D
Jedynie nie "uskarżam się" na Białego Kruka " Świątyni Pierwotnego Zła" tak nabytego - bo ładne wydanie "dla oka" ale sama gra. :-/ To już totalny kanał. Ale wydanie piękne. :D I co z tego. Ważne są wrażenia z gry a nie... zapłacę słono za wyrób i będę zadowolony że rzekomo mam "gratis" dostawę. Po co przepłacać? Przyjrzyj sięcenom tych z "gratisem". Nie ma dostawy gratisowej. Dostawa też gratis, ale cena jaka. Pomijając jak wcześniej mówilem koszty przesyłek, może i tu już opłacasz część "swej gratisowej" gry. :P
Sklep, firma ma zawsze większy upust na przesylki od zwyklej osoby fizycznej. To jest dopiero "klęska CDP" że takie ceny mają wynegocjowane. Ale ponieważ nie jestem wyznawcą ''teorii spiskowych" to nie podejrzewam ich że poszli na ugodęz pocztą i mają "udział" za koszt przesyłki. Jakim cudem poczta zwykła tu tyle kosztuje. "Wypasione" gry masz wszędzie te same - poza Edycją Kolekcjonerską Guid Wars za 260 zl a 200 w prawdziwych. Wszystkie inne tytuły są w każdym prawie sklepie.:-/ aha.. i kufel dostaniesz w AoE III za 129 PLN realnych. Po użyciu "lepu na muchy" będziesz go mial za 100 PLN`ów realnych. :-/ Nic poza kuflem, takim kolekcjonerem kufli to nie jestem . Czym tu sie zachwycać? ( Jestem wielkim milośnikiem - na marginesie I i II i posiadaczem ale ta III? Nie ten klimat, nic łączącego z poprzednimi nie ma dla mnie w tym - zwłaszcza kufel).
Czy ta kwota jest warta naprawdę dwu-dniowej przewagi?

Dnia 14.11.2005 o 17:39, D2T napisał:

jak na moje oko panowie z kierownictwa wirtualnego musza sie tam niezle
pienic. i bardzo dobrze, z punktu mojego nie ma to jak konkurencja :DDDDD

I tu po raz pierwszy zgodzę się z ostatnia częścią twej wypowiedzi. Nie ma to jak konkurencja. Zawsze to powtarzałem i będę mówil nadal. :] Po to są i inne sklepy bu je dostrzegać a nie tylko "piać peany" na cześćsklepu gram. pl. Nigdy nic nie poprawią jeśli tylk ozachwyty będziesz im wstawial. Odwrotnie,"rozbestwią" sięi jescze odbiorą ci "ten gratis dowóz" rzekomy. :D:D
Ich "tam" stać i na prawdziwe zniżki inni tylko oczy mydlą. I wciskają Ci "gratis" wypasione wersje. :D:D
W ramach konkurencji - Ty kupuj tu, przepłacaj, staraj się wyrównać straty wPLN`ami a ja bedę częsciej kupował tam, jak kilka latek ładnych już to robię. Nie chcę "gratisowych" przesyłek - wolę zwyczajnie tańszą. :D:D
I tańsze gry. Stan portfela jest najważniejszym argumentem. Właściwie to jedynym argumentem.
Nikt mnie tam do zakupów nie "przymusza" obietnicami bez pokrycia. Rewolucja gram. pl pozostała - tylko w tytułach użytkowników.:-/ Jak mówiłem już, pomoc i obsługa klienta są bardzo dobre ale i na starej witrynie to było. Same tutuły.. nawet własnych produktów bardzo malutko. :-/ i dlaczego droższe?
Aha.. i zyczę takiego "pieklenia się" ( jak to okreslileś ) kierownictwu Wirtusa nadal, doskonale to robią. :]
Co się"spieklą" to ceny lecą na dół, i znowu obniżka. :]
Sam kupiłem tu kilka pozycji do tej i z jednej jestem zadowolony nawet. :] "EE II" - "lepu " uzyłem i tyle. Kilka darmowych, prezenty porobione. I tyle.. zakupy naprawdę nadal w Wirtusie robię. I mam nadzieję zę CDP zmieni politykę "mydlenia oczu" bo... kto tu zostanie w sklepie?
"Bezkrytyczny Chwalca" D2T - sam nie utrzyma Gram jako sklepu. :D:D
Nawet nie możesz tu pomarzyć o takich cenach, niestety - a mialo być tak "dobrze" i rewolucyjnie. :-/
Ale.. ciesz sięz "gratisu dostawy" i "wypasionych" wydań. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 19:58, Pablo_bel napisał:

Ale nawet w Peerelu gdzie wszędzie były ceny "ujednolicone" to zawsze w sklepie "firmowym" kupowałes taniej.


ale teraz zyjemy w swiecie gospodarki wolnorynkowej. wydawca ktory ustala tytul NIE MOZE sprzedawac produktu ponizej ceny sugerowanej. Moze to zrobic kazdy sklep (choc tez tylko czesciowo - sadze ze gdyby np empik zrezygnowal z calej marzy i jechal po kosztach mialby sprawe w sadzie natychmiast), wydawca nie moze pod zadnym pozorem. Tak dziala ten swiat, nie wierzysz spytaj cdprojekt, dowolnego ekonomiste albo kogo chcesz.

Dnia 14.11.2005 o 19:58, Pablo_bel napisał:

Ale ponieważ nie jestem wyznawcą ''teorii spiskowych" to nie podejrzewam ich że poszli na ugodęz pocztą i mają "udział" za koszt przesyłki.
Jakim cudem poczta zwykła tu tyle kosztuje.


sprawdzales kiedykolwiek cene przesylki priorytetowej za pobraniem? juz mowie: 9.50 + 22% vat = 11,60. Reszta to moim zdaniem koszt tekturowego pudełka + obsługi (w tym pakowania) całości przez zewnętrzny magazyn. Wirtus ma 1 zloty taniej przesylke, wiec brakujaca zlotowke pakuje w marze. Na to samo wychodzi. Ale skoro czepiasz sie cen - o dziwo jakos CDProjekt przy przedplacie za priorytet liczy 7,90 (przesylki bez pobrania sa duzo tansze). Czemu firma wirtus, mimo opcji przedplaty, liczy nadal 11,90? wedlug mnie to jest wlasnie jawne okradanie klienta i udzial w kosztach przesylki :DDD

Dnia 14.11.2005 o 19:58, Pablo_bel napisał:

aha.. i kufel dostaniesz w AoE III
za 129 PLN realnych. Po użyciu "lepu na muchy" będziesz go mial za 100 PLN`ów realnych. :-/
Nic poza kuflem, takim kolekcjonerem
kufli to nie jestem . Czym tu sie zachwycać?


chyba celowo nie chcesz widziec. zamawiajac w gram.pl place 99 zeta, mam dostawe za darmo i gwarancje dostawy na 2 dni przed premiera. a w wirtusiu mam 10 zeta drozej + drugie 10 przesylka, brak kufla, dostawa po premierze.

Dnia 14.11.2005 o 19:58, Pablo_bel napisał:

i dlaczego droższe?


...napisalem ci to juz chyba 3 razy.... wlasnie po to wprowadzono wpln bo wydawca nie moze sprzedawac otwarcie ponizej cen sugerowanych przez siebie samego.

Dnia 14.11.2005 o 19:58, Pablo_bel napisał:

"Bezkrytyczny Chwalca" D2T - sam nie utrzyma Gram jako sklepu. :D:D


nie jestem bezkrytycznym chwalcom - ty natomiast ewidentnie szukasz dziury w calym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem po raz tez kolejny jedno. Nie sprawdzałem tylko płacę, po co mam sprawdzać? :-/
9.50 zwykła przesyłka pocztowa - i to jest calkowity koszt za pobraniem. Kupuje tam już dlugo jak wiesz i nic ponadto. Polecona 11.90 i t otez koszt całkowity. Już z Vatami ze wszystkim. I za pobraniem. Tu nawet zwykła powyżej.
I znowu kwestia wPLn`ów - już oniej sporo mówilem i nie chce mi się. Naprawdę. :)
Obym był "złym prorokiem" z ''pomyslem" wirtualnej kasy, bo naprawdę jako wydawcę bardzo cenie sobię CDP, dla mnie są najlepsi na rynku krajowym - natomiast jako sprzedawa CDP jest - całkiem jak nieudolne dziecko.
Z fantazją nastolatka - bujają w obłokach i myslą że inni wraz z nimi będą chcieli zawisnąć.
Własnie nie te czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 20:33, Pablo_bel napisał:

Powiem po raz tez kolejny jedno. Nie sprawdzałem tylko płacę, po co mam sprawdzać? :-/
9.50 zwykła przesyłka pocztowa -
Zi to jest calkowity koszt za pobraniem. Kupuje tam już dlugo jak wiesz i nic ponadto. Polecona 11.90 i t otez koszt całkowity.
Już z Vatami ze wszystkim. I za pobraniem. Tu nawet zwykła powyżej.


czemu uparcie ciągle mówisz nieprawdę? w sklepie gram.pl nie ma zwykłej przesyłki pocztowej - jest jedna jedyna priorytetowa i kosztuje 12,90 przy platnosci przy odbiorze.
Powtarzam więc, że w wypadku płatności przy odbiorze cena wysyłki jest wyższa w sklepie CDP o 1 złoty, w wypadku przedpłaty jesteś oszukiwany przez wirtualnego bo płacisz tyle samo - a przesyłka priorytetowa BEZ pobrania jest dwa razy tańsza. w sklepie cdp placisz 7,90, w wirtualnym ciagle 11,90.

Dnia 14.11.2005 o 20:33, Pablo_bel napisał:

natomiast jako sprzedawa CDP jest - całkiem jak nieudolne dziecko.
Z fantazją nastolatka - bujają w obłokach i myslą że inni wraz z nimi będą chcieli zawisnąć.


ehh widzę że z panem specjalistą ds handlu nie ma co rozmawiać. prawda jest taka ze jestes tak slepo zafascynowany swoim ulubionym sklepem, ze przekrecasz fakty (cena wysylki, ceny w preorderze age3 i poprzednie) a jednoczesnie nie jestes w stanie zrozumiec podstawowych rzeczy tlumaczacych idee sklepu gram.pl wynikajacych z zakazu nieuczciwej konkurencji, argumentujac ze... w PRLu bylo inaczej (chyba gorszego porownania zrobic juz nie mozna, ale to szczegol).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ośmielileśsię nazwać mnie klamcą - a tego bardzo nie lubię.
http://www.wirtus.pl/shop/pomoc.php

Na odatek masz tu fragment odpowiedniej treści do przeczytania.
opłaty:

Poczta Standard: 9,50 PLN
Poczta Priorytet: 11,90 PLN


I nie ma tu zadnego "kruczka" typu naliczania vat czy innych "dupereli" jak to chciałeś usilnie wcześniej przedstawić. Płacisz dosłownie tyle. Z doręczeniem do domu.
W jednym jak i w drugim przypadku.
Skoro mówię że kupuję stale to znaczy stale. Za to że nazwaleś mnie klamcą - po tej wypowiedzi- kończę dialog - nie warto sobie strzępić języka z kimś o takim poziomie. :-/
A może twoje wybiórcze spojrzenie na sklep gram polega na tym że nie umiesz normalnie rozglądać się w asortymencie i cenach innych sklepów? Po twoim wcześniejszym - jakze wybiórczym i stronniczym, przedstawieniu pozycji i cen ( a mialo być przypadkowe - sam nawoływaleś mocno)- wszystkie rzeczywiście najtaniej wypadające - a może je sfabrykowałeś - "porobiłeś" sam ceny - tak jak mnie nazwałeś kłamcą, może sam postąpiłeś?? Nie wiem, to jest tylko lekkie przypuszczenie z mej strony a nie oskarżenie. Czy tak bardzo musisz sie "starać" o zasługi tu że i innych nazywasz tak jak sam postępujesz??
Jeśli i ten link ci nie pomoże odnaleźć cennika uslug - to podpowiadam - przewijaj strone nizej aż dojdziesz do cen przesyłki, nie kończ na górze strony. I przy okazji poczytaj sobie inne rzeczy tam. :-/
A każdy sklep wirualnie działający ma tylko jedną formę przytrzymania klienta. Jedna, jedyną - niskie ceny i niski koszt przesyłki. Nic poza tym.
W "realnym" sklepie po kilku latach kupowania we nim może dojść do sytuacji nawet "zażyłości" na "lini sprzedawca - klient". Nawet jeśli konkurencja ma coś taniej o parę, parenaście złotych to i tak kupuję w "zaprzyajźnionym" już bo znam tam człowieka konkretnego. A jeszcze bardziej gdy sklep prowadzi ktoś znajomy -- to i droższy towar nawet niz kilkanaście złotych.
A sprzedawca wtedy takiemu klientowi nawet samodzielnie często sprowadza towary "pod jego kontem" nei zmuszając go wcale do nabycia ale starając się zadowlić i wyprzedzić jego zamówienia.i od czasu do czasu zrobi gratis ale - prawdziwy. Coś na czym klientowi zalezy i co rzeczywiście dostanie gratis - od firmy . A nie zapłaci za to słono i ma się cieszyć jeszcze w swej naiwności. :-/ mówięnie o marketach wielkich ale zwykłych małych sklepikach. I wiem co mówię bo sam prowadziłem kilka latek taki. I nie mów znowu że łżę bo szczęśliwie ani razu ci nic nie sprzedałem i nie mam już zamiaru tego w życiu uczynic - mimo że już nie zajmuję się tą tej branżą handlową...A
le. .cóż wymagać skoro ty nawet najprostrzych opłat nie potrafisz znaleźć, więc jak masz wyszukać tanią grę? gdziekolwiek, w jakimkolwiek sklepie?? Mówię o każdym poza tutejszym bo tu masz "duże obrazki" i cenę zawyżoną sporymi cyferkami byś mógł jeszcze i następną "większymi cyferkami" dostrzec ile to wPLN`ów ci odejmą i jak oszczędzasz. Ha ha...
A tego "kłamcy" to ci nie odpuszczę nigdy. Widocznie stosujesz jak mówiłem sam takie chwyty i to jest twój sposób "argumentów". Albo zwykła nieumiejętność szukania przez net. Ale i to nie uprawnie do nazywania kogośkłamcą. trzeba było poprosić kogoś by ci znalazł cennik opłat. I może skorzystaj z uprzejmości takiej innych byś wreszcie mógl zobaczyć naprawdętanie gry, w wielkim wyborze.
Nie mów komuś kto cośrobi jak to robić. Nie mów mi ile płacę ( i że kłamię) skoro płacęwlaśnie tyle.
Nie wybaczę i kończę już rozmowę na dobre. Ani slowa więcej nie skieruję do kogoś takiego....
W sumie to dobrze że tylko tu umiesz kupować.... Nie "nabruździsz" innym sklepom bo jak masz się wypowiadać o ich cenach.. warunkach... lub co gorsza tak "na siłe" i bezkrytycznie wbrew faktom ich bronić.. to nic poza złą "robotą" nie zrobisz.
>>> No właśnie, jesli i tu nie mogłes wykryć ironi i tego że teraz całkiem inne czasy to.. sam mówisz za swoj poziom. Jak i pierwszym zdaniem. I cłe twoje wywody o.. nie powiem czym.. wydrukuj je sobie i powieś nad łóżkiem. Może sam mocno uwierzysz w to. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>argumentujac ze... w PRLu bylo inaczej (chyba gorszego porownania zrobic juz nie mozna, ale to szczegol).

No właśnie, jesli i tu nie mogłes wykryć ironi i tego że teraz całkiem inne czasy to.. sam mówisz za swoj poziom. Jak i pierwszym zdaniem. I cłe twoje wywody o.. nie powiem czym.. wydrukuj je sobie i powieś nad łóżkiem. Może sam mocno uwierzysz w to. :]
Tak miało być .Cytat zaginął.
I już ani slowa z takim osobnikiem. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to dokładna treść wypowiedzi:
>>>>Ale nawet w Peerelu gdzie wszędzie były ceny "ujednolicone" to zawsze w sklepie "firmowym" kupowałes taniej. Począwszy od mebli, lodówek, arykulów spozywczych. I Główni Ekonomiści marksistowscy tamtych czasów jakoś tego nawet nie zauważali i nie negowali. <<<<
Jeśli nie potrafiłeś tego odczytać ironicznie to... eh...nawet szkoda słów.
Napisałem tym razem wyłącznie dla przytoczenia całość wypowiedzi by inni mogli sens odczytać a nie tobie. Strata czasu. Musisz kolejny "pean bezkrytyczny" układać który nie da nic do zastanowienia ludziom ze sklepu.
Już teraz milczenie wreszcie... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 22:05, Pablo_bel napisał:

Ośmielileśsię nazwać mnie klamcą - a tego bardzo nie lubię.
http://www.wirtus.pl/shop/pomoc.php


czy ty na prawde nie rozumies co sie do ciebie pisze? jedyne co robisz to przeinaczasz fakty i przekrecasz slowa.
(1) nie nazwalem cie kłamca - napisałem że mówisz nieprawdę w danym fragmencie tekstu. sugeruje sie uspokoic i CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM.
(2) taki jest fakt że powiedziales nieprawdę odnośnie cen przesyłki. Twój cytat: "9.50 zwykła przesyłka pocztowa (...) Polecona 11.90 i t otez koszt całkowity. (...) Tu nawet zwykła powyżej."
- powtarzam ze w sklepie gram pl NIE MA przesylki pocztowej zwyklej, jest tylko POLECONA oraz KURIERSKA. Polecona kosztuje w wypadku platnosci przy odbiorze 12,90 a w wirtualnym 11,90, natomiast przy przedplacie przesylka priorytetowa w gram.pl jest TANSZA O 4 ZL. Czyli w jednym zdaniu raz całkowicie mijasz się z prawdą a drugi raz mówisz wybiórczo.
(3) ciagle czekam az wyjasnisz mi czemu w "tańszym wirtusiu" przesylka priorytetowa przy przedplacie kosztuje 11,90 zl, skoro koszt przesylki priorytetowej bez pobrania jest ok 2 razy mniejszy (aktualny cennik poczty polskiej obowiazujacej na terenie naszego kraju). Od trzech postow czekam na wyjasnienie tego.

Dnia 14.11.2005 o 22:05, Pablo_bel napisał:

Poczta Priorytet: 11,90 PLN
I nie ma tu zadnego "kruczka" typu naliczania vat czy innych "dupereli" jak to chciałeś usilnie wcześniej przedstawić. Płacisz dosłownie tyle.


jakiego znowu kruczka? Czy rozumiesz co do Ciebie napisałem czy nadal jesteś pod wpływem jakiś emocji uniemożliwiających rozumienie tego co piszę. Pisałeś że cena przesyłki pocztowej na gram.pl (tak priorytetowej - INNEJ TU NIE MA) jest wysoka. Przedstawiłem Ci kalkulację w oparciu o cennik Poczty Polskiej z ktorej uslug korzysta i wirtus i gram. Z cennika tego wynika, że na terenie naszego kraju przesyłka priorytetowa za pobraniem kosztuje 7,90 +22% VAT. Sklep do tego dolicza koszt pudełka oraz wysyłki. Sumarycznie na Wirtusiu dla przesyłki priorytetowej jest to 11,90 a na gram.pl 12,90 lub 7,90 zależnie od typu płatności.

Dnia 14.11.2005 o 22:05, Pablo_bel napisał:

Za to że nazwaleś mnie klamcą - po tej wypowiedzi- kończę dialog - nie warto sobie strzępić języka z kimś o takim poziomie. :-/


Dwie dobre rady:
1. próbuj rozumieć co inni piszą. Nie tylko czytać, ale RÓWNIEŻ rozumieć. Jeśli człowiek, który w danej wypowiedzi raz rozminął się z prawdą (co uczyniłeś) jest od razu wg Ciebie kłamcą to przykro mi że tak oceniasz siebie i ludzi. Twoje prawo.
2. nie pisz tak emocjonalnie ale spróbuj konkretnie - na każde kilka konkretnych argumentów odpowiadasz mi wypracowaniem zawierającym szereg emocji kręcących się w okół zbitku różnych zdań nijak zwiazanych z tematem. Poważnie trudno się przebić.

Dnia 14.11.2005 o 22:05, Pablo_bel napisał:

Po twoim wcześniejszym - jakze wybiórczym i stronniczym, przedstawieniu pozycji i cen ( a mialo być przypadkowe - sam nawoływaleś
mocno)- wszystkie rzeczywiście najtaniej wypadające

wybrałem 5 gier sposrob najczęściej sprzedawanych/reklamowanych w ofercie wirtusia, playa, stereo.pl, ultimy.
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1431&pid=16
przykro mi że tak bardzo boli cię to zestawienie ale jest prawdziwe. Skoro twierdzisz że jest wybiórcze i stronnicze to czemu np nie wziąłeś 5 ostatnio wydanych przez CDP gier (jedna 129, jedna 99, jedna platynowa kolekcja, najnowsza nxk i cos na ps2 - np king kong) i nie zrobiłeś zestawienia? Polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dość podać link z bardzo "czytelnie" przedstawionymi opłatami,gdzie dodatkowo można i sprawdzić sobie ofertę to i tak słyszę że płacę-- podobno więcej niż płacę. :-/ Bo " nie istnieje taka forma płatności". :-/. Niektórzy powinni przejechać siedo przedszkola z "cyklem prelekcji". Tam może znajdą sluchaczy. :-/
Szkoda klawiatury. Trzeba się weselić. :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie dyskusję z D2T, do niczego to nie doprowadzi. Z fanatykami się nie dyskutuje.:)

>Wypowiedzi D2T:

Dnia 14.11.2005 o 22:55, D2T napisał:

wirtus musi jakos na marzy zarobic to cdp moze cala marze przeznaczyc na wypasne wydanie, drogi gratis, i darmowa dostawe przed premiera. jak na moje oko panowie z kierownictwa wirtualnego musza sie tam niezle pienic. i bardzo dobrze, z punktu mojego nie ma to jak konkurencja

Jeśli to nazywa uczciwą konkurencją, to gratuluję zamkniętego umysłu. Jeśli uważa, że sprzedaż w tej samej cenie jednej sztuki i komuś, kto kupuje hurtowo 1000 sztuk jest uczciwe, to trudno z tym dyskutować. TPSA swoje karty telefoniczne sprzedaje z maksymalnym rabatem 7% w stosunku do sprzedaży detalicznej. W efekcie w wielu miejscach kart nie ma, bo sprzedawcom nie warto ich kupować.

Dnia 14.11.2005 o 22:55, D2T napisał:

w sklepie gram.pl nie ma zwykłej przesyłki pocztowej - jest jedna jedyna priorytetowa

I co z tego, że wysyłka nazywana priorytetową, skoro na 5 zamówionych przeze mnie w sklepie gram.pl przesyłek ("towar dostepny natychmiast") 3 z nich zostały wysłane do mnie dopiero po tygodniu od zamówienia (tzn. zostały wysłane wcześniej, ale zawrócone przez pocztę, gdyż były źle nadane).

Sklep gram.pl ma swoje plusy, inne plusy ma np. wirtus. Warto zaglądać do obydwu, obydwa mają oferty ciekawe i warte zastanowienia. A którą wybrać zależy od tego, co się chce akurat kupić. Dla mnie nie jest lepszy ani ten, ani ten. Ale oba są dobre (jeśli patrzeć na ceny, bo wysyłka w gra.pl jest fatalna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wirtus tez nie jest idealny - na roznych stronach rozne ceny tych samych gier (wiec do samego konca nie wiadomo, ile trzeba zaplacic - jest tak chocby w przypadku Sacred Plus); "Sugerowana cena" Platynowej edycji Diablo to wg Wirtusa 99,90 a przeciez o ile pamietam nikt tego po tej cenie nie sprzedaje (tylko 40 zl taniej, a edycja ta wyszla niedawno, wiec to nie przecena), zatem klient moze miec mylne wrazenie ze trafia mu sie "niesamowita okazja"; a juz najmniej mi sie podoba, ze robia klientow w balona piszac iz Oblivion wyjdzie piatego grudnia 2005.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elwro -> Owszem wirtus troche korzysta z naiwności klientów, ale nie można powiedzieć, że oszukują, bo... dajmy na to Diablo 2 Złotą Edycję, można ją teraz kupić za 59 zł, ale jest to wydanie trochę okrojone, jeśli kupisz w wirtusie, kupisz Złotą Edycję w takim wydaniu w którym była za 59 zł (czyli dwa małe kartonowe pudełko sklejone złotą taśmą itp. :P), dlatego podają, że zjeżdzają z ceny 99 zł na 49 zł. Ja w taki sposób kupiłe Republikę: Rewolucje wydanie Kolekcjonerskie z portflem za 19 zł :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 16:40, Dowodca_Pawel napisał:

Elwro -> Owszem wirtus troche korzysta z naiwności klientów, ale nie można powiedzieć, że oszukują, bo... dajmy na to
Diablo 2 Złotą Edycję, można ją teraz kupić za 59 zł, ale jest to wydanie trochę okrojone, jeśli kupisz w wirtusie, kupisz
Złotą Edycję w takim wydaniu w którym była za 59 zł (czyli dwa małe kartonowe pudełko sklejone złotą taśmą itp. :P)

Tak sobie tlumacz. Jest wyraznie napisane - Platynowa Kolekcja. To nie jest to stare wydanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 19:17, Dowodca_Pawel napisał:

Ech zapomniałem sprawdzić, oddaje honor :).

Tez tak z poczatku myslalem ale jednak to jest Platynowa Kolekcja. Wydanie o ktorym pisales spotkalem jakis czas temu w Media Markt we Wroclawiu ale teraz to juz chyba nie kupisz tego nigdzie, no chyba, ze na jakiejs aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować