Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Vista ukończona!

104 postów w tym temacie

>Czyli co najmniej trzy powody, dla których my - gracze - będziemy w końcu do zaopetrzenia się w Vistę zmuszeni...
Tylko będziemy zmuszeni dokupić ramu do blaszaków i zmianę karty graficznej która obsługuje DX10
Co do visty nie jestem przekonany, dlatego że potrzebuje aż tylu ram ;/
Może za jakieś 2-3 lata stanie się tak powszechna jak XP się zobaczy z czasem :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie..."zmuszeni" :/
Wprawdzie miałem kupowac nowego kompa, ale dopiero za jakis rok - tymczasem Vista i DX 10, a co za tym idzie również gry moga nie zmusic do wymiany kompa we wcześniejszym terminie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że duże sieci ze sprzętem komputerowym oferują (w przypadku kupna komputera z WinXP) darmowy upgrade do WinVista po jego premierze. Więc dla ludzi kupujących nowy sprzęt "przesiadka" na Vistę nie będzie problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 12:17, K@milo napisał:

Tylko będziemy zmuszeni dokupić ramu do blaszaków i zmianę karty graficznej która obsługuje DX10


A czy byliśmy zmuszeni do zmiany karty graficznej na taką, która obsługuje DX9? Nie wydaje mi się, bo np. moja tego typu wymogu nie spełnia, a grać się da bez problemu we wszystko...
Mógłby ktoś kompetentny wytłumaczyć mi, skąd tak duża różnica w pojmowaniu zmian, jakie przynoszą ze sobą DX9 i DX10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam Vista do szczęścia nie potrzebna. Może kiedyś się to kupi, ale wątpie. W gry gram coraz mniej a windows do nieczego innego się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft nikogo nie zmusza do kupna karty obsługującej DX10. :o
Gdzie to było napisane?
W końcu nie każą też włączać tego całego Aero, system jest funkcjonalny i bez tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 12:27, Krejt napisał:

Microsoft nikogo nie zmusza do kupna karty obsługującej DX10. :o


Ale zmusza do zakupu Visty jeśli chce się korzystać z DX10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 12:43, MadMan napisał:

> Microsoft nikogo nie zmusza do kupna karty obsługującej DX10. :o

Ale zmusza do zakupu Visty jeśli chce się korzystać z DX10.

Wyjdzie odpowiednik DX10 pod WinXP oznaczony jako (bodajże) DX9 L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jak na razie gram tylko w counter strike i nie bede zmienial kompa bo w nic innego nie gram xD wiec i i xp mi wystarczy :D mzoe za kilka lat... pozyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 13:00, tosz napisał:

ceny na polskim rynku jakie będą ?


Oczywiście absurdalnie wysokie jak na polskie warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 13:06, ktoś napisał:

Podobno cena visty w polsce wyniesie 600zł

tak ale ma być kilka wersji , interesuje mnie najbardziej ta Home

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 12:17, K@milo napisał:

>Czyli co najmniej trzy powody, dla których my - gracze - będziemy w końcu do zaopetrzenia
się w Vistę zmuszeni...
Tylko będziemy zmuszeni dokupić ramu do blaszaków i zmianę karty graficznej która obsługuje
DX10
Co do visty nie jestem przekonany, dlatego że potrzebuje aż tylu ram ;/
Może za jakieś 2-3 lata stanie się tak powszechna jak XP się zobaczy z czasem :d



a niby ile ramu będzie potrzebne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Windzią eXPe było przecież podobnie, na początku mało kto się przesiadał z 98-semki, ale jak zaczęły wychodzić programy ruszające tylko na eXPEkach to już mało kto pracował na 98. Podobnie będzie w wypadku Vist, tyle, że teraz Microsoft się wycwanił i od razu, po premierze Visty chcą aby nowe programy ruszały tylko pod tą wersją, a nie jak poprzednio kiedy było to stopniowe. Ba dalej da się uruchomić większość nowych produkcji pod leciwą już 98-semką. Widać Microsoft wyczuł uciekającą im gotówkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować