Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Vista ukończona!

104 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2006 o 13:07, tosz napisał:

> Podobno cena visty w polsce wyniesie 600zł
tak ale ma być kilka wersji , interesuje mnie najbardziej ta Home

Mają być dwie wersje Home, a mianowicie Home Basic i Home Premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 13:15, Goyaka napisał:

> > Podobno cena visty w polsce wyniesie 600zł
> tak ale ma być kilka wersji , interesuje mnie najbardziej ta Home
Mają być dwie wersje Home, a mianowicie Home Basic i Home Premium.

oj chyba więcej , obiło mi się gdzieś o oczy że minimum cztery , ale juz nie pamiętam gdzie to czytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 13:12, ktoś napisał:

Najbardziej wkużyli mnie tym ze direx 10 ukaże sie wyłacznie pod viste a nie na oba windowsy

Nie byłbym tego aż taki pewny. Jeden z wyższych rangą w Microsofcie powiedział, że ma wyjść także na XP. Tylko tyle, że nie powiedział kiedy, ale jeżeli mówi to tak wysoka rangą osoba, to coś w trawie piszczy. Zresztą o tym można było kiedyś przeczytać w newsach na gram.pl.

Mam nadzieję, że tak właśnie będzie, bo nie mam zamiaru przesiadać się na razie na Vistę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 12:45, Krejt napisał:

Wyjdzie odpowiednik DX10 pod WinXP oznaczony jako (bodajże) DX9 L.

niestety nie wyjdzie, l to skrót od Longhorn (aktualnie przemianowany na vista). aczkolwiek były zdementowane później plotki (na podstawie których powstał nawet news na gram.pl) że na xp wyjdzie directx kompatybilny z vistą.
ps oczywiście nie wykluczam sytuacji że gry microsoftu tylko dla visty będą sprzedawać się tak marnie, że się będzie bardziej opłacać dx 10 niż czekanie aż gracze komputery wymienią tylko po to żeby pod nowym systemem chodziły z podobną prędkością jak stare pod xp (był jakiś artykuł że areo będzie pracować cały czas (nawet jak pulpit w całości zasłonięty bo np gramy na pełnym ekranie. ciekawe czy po jego wyłączeniu też będzie pracować?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na razie dam sobie spokój z Vistą... O wiele bardziej interesuje mnie kupno taniego XP SP2 - oby staniały po premierze najnowszego "dziecka " Microsoft. Jestem zapalonym graczem, ale bez gruntownej modernizacji (czytaj: kupna nowego PC) nawet nie myślę o Viście. Jest wiele nienajnowszych gier, w które chciałbym zagrać, a które spokojnie pociągnie mi Win XP. Zresztą gry pod Vistą będą pewnie miały dużo wyższe wymagania, tak jak to było w przypadku Win 98 - Win XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Właścicieli komputerów, powszechnie zadowolonych z jakości i niezawodności Windows XP (...)"

A to są tacy? :P
Windows XP niezawodny... dobre ;P

A co do Visty... ciekaw jestem, czy rzeczywiście jest taka, jak o niej piszą.
P.S. Żadnym fanem ani antyfanem Visty nie jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 12:21, Krejt napisał:

Więc dla ludzi kupujących nowy sprzęt "przesiadka"
na Vistę nie będzie problemem.


Tylko czy te komputery będą się nadawały na Vistę.
Np. komputer oferowany w lubelskim MediaMarkt ma zaledwie 512 ramu, więc dopłata i tak pozostaje. Do tego trzeba zapłacić za przesyłkę Visty i koszt nośnika, a o tych kosztach już nie wspominają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 14:07, Zelgadis napisał:

A to są tacy? :P
Windows XP niezawodny... dobre ;P


Są, nigdy na XP nie narzekałem, dlatego mi w zupełności wystarcza.

Dnia 09.11.2006 o 14:07, Zelgadis napisał:

A co do Visty... ciekaw jestem, czy rzeczywiście jest taka, jak o niej piszą.


Widziałem Vistę na zajęciach. Od samego procesu instalacji do włączenia i uruchamiania różnych rzeczy.
Odbywało się to na komputerze z pamięcią 2GB i 4Ghz Intelem. Windows ocenił ten komputer na 3 w sześciostopniowej skali. Ledwo dało się pracować przy włączonym Aero, sam ruch myszki nad jakimkolwiek elementem powodował skok użycia procesora do prawie 100%. Natomiast zszokowało nas ile pamięci zajmowało jedno uruchomione okno Internet Explorera - ponad 60MB. Po tym co widziałem na Vistę się nie piszę, przynajmniej do następnej rozbudowy kompa, czyli najwcześniej za jakieś 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zelgadis
Uwierz mi, że są tacy właściciele ;) - chociażby ja... Nie narzekam na "niezawodność" XP-eka. Wszystko zależy od użytkownika - są tacy co i Linuksa potrafią rozłożyć... ;P
A Vista jaka jest ? Przede wszystkim bardzo ładna, na sprzęcie Athlon XP 64 3000+, Asus A8N-SLI, ATI X800XL, 1G PCP RAM śmiga mi aż miło :)
Na temat dziur ciężko się na razie wypowiedzieć, ale jako zwykły użytkownik XP-eka zabezpieczonego firewall-em i AV nie napotkałem poważnych problemów typu wirusy i ataki, więc i tu pewnie będzie tak samo. Na pewno będą uaktualnienia, łatki itd. Tak to już z MS jest - ale i tak nie przesiądę się na Linuksa :) Na Vistę na razie też się rzucał nie będę (szkoda mi kasy) ale kiedyś... na pewno :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 14:07, Zelgadis napisał:

"Właścicieli komputerów, powszechnie zadowolonych z jakości i niezawodności Windows XP (...)"

A to są tacy? :P
Windows XP niezawodny... dobre ;P


Winda 95 praktycznie nie obslugiwala Internetu. Winda 98 byla wybitnie niestabilna. XP bylo podatne na wszelkiego rodzaju oprogramowanie szkodzace (wirusy, programy szpiegowskie itd.). Winda XP z SP2 nie ma zadnej powaznej wady, chodzi szybko na wspolczesnym sprzecie, nie wiesza sie, ma wiele przydatnych opcji. Gdyby nie gry, nie widzialbym powodu do przesiadki na Viste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informuje wszystkich którzy myślą nad kupnem Visty a cenią sobie dobrą jakość gier , że Vista bedzie spowalniała wszystkie gry o 15% !! Są to dane potwierdzone !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 14:07, Zelgadis napisał:

A to są tacy? :P Windows XP niezawodny... dobre ;P


Podejrzewam, że są jeszcze tacy użytkownicy. Ja z XP nie miałem najmniejszych problemów. Wystarczy firewall, antivir oraz słowa Kevina Mitnicka: Najsłabszym ogniwem każdego systemu jest czynnik ludzki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie niezmiernie : / Vista denerwuje mnie tylko pod wzgledem wymagan m.in. pamieciozernosci ,mam nadzieje ze tym razem bedzie mniej wykrytych bledow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować