Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Neverwinter Nights 2 Edycja Kolekcjonerska – ogłaszamy zawartość!

395 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2006 o 16:23, SzotGAN napisał:

Istnieje jeszcze możliwość, że pani M. była niezorientowana w tym temacie.... :/


To niby po co tam siedzi??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 16:59, Dark Demon napisał:

> Istnieje jeszcze możliwość, że pani M. była niezorientowana w tym temacie.... :/

To niby po co tam siedzi??? :)



Bo jest zima i wszedzie zimno a tam cieplo i wygodnie ,
No coz nie kazdy w CDP musi miec pojecie o EK NVN , moze biedna pani byla odczegos innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jakby się ktoś z CD Projektu tu pojawił jeszcze. Kiedy +- można się spodziewać przedstawienia wizerunku EK? Za tydzień, za dwa, za parę dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba czuję się oszukany - już zamówiłem grę na gram.pl - "dobrą" białą. Szczerze mówiąc kierowałem się właśnie tym: "wersja kolekcjonerska zawiera dodatkowo mapę, artbook oraz unikalne cechy w grze: nowy atut dodający bonus +1 do wszystkich rzutów na obronę, dwa specjalne przedmioty, dostęp do unikalnych broni oraz magiczną złotą aurę nad postacią gracza. W pudełku Edycji Kolekcjonerskiej wszyscy właściciele znajdą ponadto niespodziankę" - to byłoby super.
Jeśli tego nie będzie to rzeczywiście licho... Zamówiłem niedawno NWN Diamentową Edycję - po kiego grzyba potrzebna mi jeszcze wersja (pewnie goła) tej częsci gry?! W koszulce zawsze można spać (w moim przypadku biała - łeeee) ;)
Generalnie lipa. Za 160 zł (po "rabatach") spodziewałem się czegoś znacznie lepszego - chociażby tego co wcześniej pisali.
CDP - obudźcie się! Konkurenci nie śpią!!! Spadacie z formą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 18:02, voodoom napisał:

Chyba czuję się oszukany - już zamówiłem grę na gram.pl - "dobrą" białą.


Chyba chodziło ci o wersję lawfull good. A co dokładnie będzie w EK i jak będzie wyglądać dowiemy się jak CDP ukaże nam jej wizerunek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 18:02, voodoom napisał:

Chyba czuję się oszukany - już zamówiłem grę na gram.pl - "dobrą" białą. Szczerze mówiąc kierowałem
się właśnie tym: "wersja kolekcjonerska zawiera dodatkowo mapę, artbook oraz unikalne cechy
w grze: nowy atut dodający bonus +1 do wszystkich rzutów na obronę, dwa specjalne przedmioty,
dostęp do unikalnych broni oraz magiczną złotą aurę nad postacią gracza. W pudełku Edycji Kolekcjonerskiej
wszyscy właściciele znajdą ponadto niespodziankę" - to byłoby super.
Jeśli tego nie będzie to rzeczywiście licho... Zamówiłem niedawno NWN Diamentową Edycję - po
kiego grzyba potrzebna mi jeszcze wersja (pewnie goła) tej częsci gry?! W koszulce zawsze można
spać (w moim przypadku biała - łeeee) ;)
Generalnie lipa. Za 160 zł (po "rabatach") spodziewałem się czegoś znacznie lepszego - chociażby
tego co wcześniej pisali.
CDP - obudźcie się! Konkurenci nie śpią!!! Spadacie z formą!


W sumie to ja też spodziewałem się czegoś lepszego... za te pieniążki :( CDP mógł np. wydrukować tak jak za starych dawnych czasów Baldur''s Gate''a 2, jakąś mapę wielką, wtedy byłoby o wiele lepiej. No ale cóż warto kupić choćby za same spolszczenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 19:45, RadeXMaster napisał:

cdp prosimy wreszcie o konkretne info. bynajmniej nie tylko o pudelko chodzi ale rownierz o
to co bedzie w srodku!


Popieram apel :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 19:45, RadeXMaster napisał:

cdp prosimy wreszcie o konkretne info. bynajmniej nie tylko o pudelko chodzi ale rownierz o to co bedzie w srodku!

Jeśli ilość podpisów pod petycją ma znaczenie. To ja się dopisuję :)
Najbardziej interesują mnie dodatki w grze (bonus do rzutów i tak dalej). Bo na mapie już mi tak bardzo nie zależy, po tym jak ktoś wcześniej zamieścił jej wizerunek z zagranicznej EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że popieram apel miałem na myśli, że też chciałbym wiedzieć co będzie w środku. A tu się nagle jakaś petycja wzięła... LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak ja domyślamy się, jaka będzie zawartość EK, możemy się domyślać, jaki oni mają teraz urwanie głowy w firmie. Jesień/zima to zazwyczaj najgorętszy okres w tej branży, więc nie możemy się od nich przecież spodziewać pełnej dyspozycji i tego, że wszystko od razu beda wiedzieli na 100%, jak co będzie wyglądać i co zawierać.
Ale nie ukrywam, jakieś info by się od czasu do czasu przydało. Nie po to płacimy niemałe pieniądze, by nas robiono w trąbę.

"Chromolenie w bambus"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że zmienianie co bądź zawartości edycji kolekcjonerskiej jest co najmniej "nie w porządku" ze strony CDP. :/
Najpierw słyszałem o art booku - bomba; mapie na płóciennym/skórzanym materiale - bomba... gdzieś tam potem przewinęła się informacja o pierścieniach zależnie od edycji - bomba... no i SUPER UNIKATOWE BONUS W SAMEJ GRZE:D - ZAMAWIAM... potem było tylko gorzej:/... Z pierścieni zrobiły się breloczki - z breloczków amulety :/ no dobra idzie jakoś zdzierżyć. Ale to że mapa okazała się TYLKO okładką od instrukcji to po prostu jest koszmar. :/ Słyszałem też o jakichś figurkach - wiele od tego nie wymagałem :/ gdzieś czytałem że ma być również biała lub czarna koszulka z okiem - no cóż czemu nie... no i dodatek Neverwinter Nights 1- fajnie, tylko szkoda że niecały miesiąc wcześniej kupiłem go za 20 złotych w "ekstra klasyce":/ Potem usłyszałem jeszcze że pudełko z ładnego stylizowanego ma się okazać po prostu w "ASCETYCZNYM czarnym lub białym opakowaniu z okiem i nazwą gry" to już była lekka przesada... żeby tego było mało na forum teraz wyczytałem że całość ma być w kartonowym pudle... bez komentarza :/
Ale najgorszym okazało się coś innego. Jakkolwiek do informacji o bonusach w pudełku podchodziłem nader sceptycznie i bez większych emocji bo wychodziłem z założenia że jak to okaże się nic nie warte to zostaną choć te fajne bonusy w grze (złota aura, unikatowe przedmioty, bronie, wyjątkowy atut +1 do wszystkich obrun itp.) a w ostatnich wzmiankach jest na ten temat cisza... :(

Uważam ze CDP zachował się bardzo nie w porządku... z fajnej, eleganckiej, coś wartej edycji kolekcjonerskiej która śmiało mogła być obiektem pożądania dla tych którzy nie zamówili jej w pre-orderze zrobił straszny kicz i właściwie to aż smutno mi się czyta kolejne komunikaty prasowe dotyczące edycji kolekcjonerskiej... bo tak właściwie co w niej teraz kolekcjonerskiego? :/ ludzie którzy zamówili wersję normalną śmieją się z nas że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto... trochę to smutne :( bo sama idea EK polega na tym by ci co jej nie posiadają nam zazdrościli... a nie wyśmiewali :(


Gdy zamówiłem Edycję kolekcjonerską nie mogłem się doczekać premiery by ją wreszcie dostać w ręce... a teraz? Właściwie nie mam na co czekać... trochę żal tych dodatkowych pieniędzy za te "dodatkowe niespodzianki" - oj tak takiej degradacji się nie spodziewałem! BRAWO! :/

P.S.
A tak poza tym to zamówiłem ją na prezent dla bardzo bliskiej mi osoby która jest WIELKIM fanem NVWN 1 i chciałem jej zrobić tym przyjemność... teraz będzie mi trochę wstyd pokazać tekturowy karton z koszulką, "amuletem", KOLEJNYM NVWN 1 trzema książeczkam - instrukcją, poradnikiem i art bookiem w tym jedna z "cudowną mapą" na okładce... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 00:20, Bestia kudłata napisał:

Najpierw słyszałem o art booku - bomba; mapie na płóciennym/skórzanym materiale - bomba...
(...)


Wiesz te informacje były tylko po części potwierdzone. Na stronie z zamówieniami, nie było mowy, ani o figurce, ani o pierścieniu. Było (i motyla noga, ciągle jest) napisane, że będzie mapa, ale nie było napisane jaka (wiem, wiem to i tak sugeruje coś innego niźli mapkę na okładce)...

Dnia 16.11.2006 o 00:20, Bestia kudłata napisał:

:/ Potem usłyszałem
jeszcze że pudełko z ładnego stylizowanego ma się okazać po prostu w "ASCETYCZNYM czarnym lub
białym opakowaniu z okiem i nazwą gry" to już była lekka przesada (...)


Jak do mnie całkiem trafia argument CDP, że w Polsce EK będzie miało inne pudełka. Skoro tamte się niszczą jak głupie to lepiej mieć jakieś wytrzymalsze. Co do "kartonu", to plotka...

Dnia 16.11.2006 o 00:20, Bestia kudłata napisał:

(..)Uważam ze CDP zachował się bardzo nie w porządku... (...)


Wydaje mi się, że będzie można to ocenić dopiero jak otrzymamy wszystkie informacje. CDP oficjalnie zapowiedziało że nasze EK będzie atrakcyjniejsze (co oczywiście jest kwestią opinii) i obszerniejsze (co z drugiej strony jest bardzo łatwo wymierzalne), więc wątpię, żeby zrobili nas wszystkich w konia i się z tej obietnicy wycofali.

Tak naprawdę, póki co, najmniej fajną rzeczą jest to że ciągle, od tamtego piątku cisza. Ani strona z zamówieniami nie jest zaktualizowana, ani nic konkretnego nikt CDP tu na forum nie wyjaśnił (oczywiście poza przyczyną innych pudełek), ani żadnego newsa...
Domyślam się, i na pewno nie tylko ja, że teraz i gram.pl i CDP mają niezły zapierdziel i pewnie to jest głównie przyczyną ciszy, ale do premiery jeszcze prawie 3 tygodnie, więc aż takich pretensji do nich mieć nie można. Chociaż nie zmienia to faktu, że cała sprawa jest gorąca, drażliwa i wzbudza nie potrzebne negatywne emocje...

Pozostaje czekać... I mieć nadzieję, że jakiś news będzie niedługo...


Hmmm...
Jak się dodatkowo zastanowić, to nie głupim byłoby poinformować nas przynajmniej dlaczego ciągle brakuje newsów... Jak się dowiem, że to decyzja marketingowa, mająca na celu podtrzymanie naszego zainteresowania, to na pewno kogoś rozszarpię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Wam się, że to jest cisza przed burzą?? Tak, spokój i w ogóle, cdp nie odpisuje, gram.pl nie updejtuje strony, na której się zamawia NWN 2 EK.
Według mnie szykuje się zupełny Hit lub kompletny kicz.
A jeśli chodzi o bonusy w grze to nie ma potrzeby się o nie martwić. Będą, a to co CDP zmieniło to aspekt wizualny produktu. Oczywiście rozumując logicznie, prawda?
Nie ma co się tak stresować, wypada poczekać aż coś się samo wyjaśni. Widocznie CDP samo nie wie o co biega (wnioskuje z niezręcznej sytuacji z panią od maila)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 09:18, Mrukliwy napisał:

Nie wydaje Wam się, że to jest cisza przed burzą?? Tak, spokój i w ogóle, cdp nie odpisuje,
gram.pl nie updejtuje strony, na której się zamawia NWN 2 EK.
Według mnie szykuje się zupełny Hit lub kompletny kicz.
A jeśli chodzi o bonusy w grze to nie ma potrzeby się o nie martwić. Będą, a to co CDP zmieniło
to aspekt wizualny produktu. Oczywiście rozumując logicznie, prawda?
Nie ma co się tak stresować, wypada poczekać aż coś się samo wyjaśni. Widocznie CDP samo nie
wie o co biega (wnioskuje z niezręcznej sytuacji z panią od maila)


Cisza przed burzą? To mogłoby być ciekawe. W tym momencie raczej stawiałabym na zupełny hit, bo raz, że angielską EK nie jest tak ciężko przebić, a dwa, że możnaby założyć, iż CDProjekt czyta te wszystkie posty i coś dla nas, graczy, szykuje. Niestety, bardziej skłonna jestem uwierzyć, że to bardziej brak czasu powoduje milczenie, niż naumyślne skrywanie się. Zastnawia mnie tylko, dlaczego w jedynym poście jaki dali w tym temacie nie wspomnieli NIC na temat zawartości?

Co do bonusów w grze, IMHO wzięli oni wersję angielskiej EK i jedynie ją spolszczyli. Nie mieliby najmniejszego powodu, żeby złośliwie usuwać dodane przez programistów bonusy, nie sądzicie? To tak na chłopski rozum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w wersję angielską NWN2 spatchowaną do 1.02 coś tam od 3 dni. Oczywiście na razie mogę się wypowiadać tylko odnośnie kampanii singiel player i powiem tak - kampania z jedynki póki co podobała mi się bardziej. Być moze ta się jeszcze rozkręci - zobaczymy. Od strony technicznej gra jest jak to gry ostatnio niezoptymalizowana. Nie prezentuje sobą graficznie nieczego czego nie widzielibyśmy już wcześniej, a do płynnego działania w maksymalnych ustawieniach wymaga mocnego pieca (niemniej całkowite wyłączenie cieni w moim przynajmniej przypadku na oko podwoiło framerate). Występuje trochę błędów jak np. częsty brak samodzielnego podejścia do wyznaczonego wroga prze kontrolowaną postać gdy ten wymaga obejścia jakiejś przeszkody czy po prostu tłumu walczących. Czasami też zdarza się, iż członek drużyny przestaje za nami podążać. Co prawda wtedy wystarczy się przełączyć i główna postać jakoś nie ma tego problemu ale zawsze. Kilka razy też nie zadziałał mi czar zmniejszający świnię (kto zagra ten bedzie wiedział). Na plus zapisuję nieźle rozbudowane drzewa dialogowe. Kolejny minus to to, iż rozmowy prowadzi zawsze (przynajmniej do momentu do którego doszedłem) postać główna. Więc nieważne, że w drużynie będzie ktoś z genialnym Diplomacy. Raczej z tego nie skorzystamy jeśli nie rozwiniemy cechy u głównego bohatera. Imho gra pokaze swój prawdziwy potencjał dopiero po jakimś roku czasu. Wtedy będą już lepsze kompy, fani poprawią niedoróbki, powstaną mody i persistent worlds tworzone z potrzeby serca, a nie dla kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować