Zaloguj się, aby obserwować  
fanfilmu_pl

Europa Universalis 2 - temat ogólny

164 postów w tym temacie

zapomniałem dodać, że najlepiej aby każdy z modów był zainstalowany na osobnej "czystej" wersji EU 2. Niektóre mają to do siebie, że zmieniają grafikę, tabele walk i kilka innych czynników i kilka modów zainstalowanych na jednej EU może "gryżć się" ze sobą.

Z tych w/w modów w języku polskim są trzy: QPM, Imperium Romanum oraz Aberration (ten mod ma osobną nakładkę polonizacyjną).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekamy na panów z CDProjektu, kiedy spolonizują wydanego 3 dni temu patcha 1.09 do Europy Universalis 2.

miejmy nadzieje że to nie będzie trwało 4 miesiące!!! Jak w przyapdku patcha 1.08


pdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 19:30, s2nto napisał:

Teraz czekamy na panów z CDProjektu, kiedy spolonizują wydanego 3 dni temu patcha 1.09 do Europy Universalis 2.


Już powstała nieoficjalna łatka polonizująca tego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 19:30, s2nto napisał:

miejmy
nadzieje że to nie będzie trwało 4 miesiące!!! Jak w przyapdku patcha 1.08


Trzeba mieć nadzieję, że w ogóle powstanie polska wersja tego patcha, bo to nie jest takie pewne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 17:59, mpb10 napisał:

Już powstała nieoficjalna łatka polonizująca tego patcha.


Odnosze wrażenie że kolega nie zrozumiał jak ważne jest dla nas graczy to jak dystrybutor wywiązuje się ze swojej pracy. Nie oficjalne patche to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 18:07, s2nto napisał:

> Już powstała nieoficjalna łatka polonizująca tego patcha.

Odnosze wrażenie że kolega nie zrozumiał jak ważne jest
dla nas graczy to jak dystrybutor wywiązuje się ze swojej pracy. Nie oficjalne patche to inna bajka.


dla graczy nieznających obcego języka nawet nieoficjalna łatka polonizacyjna będzie zbawieniem. I dlatego lepsza taka niż żadna. Natomiast w jakim terminie CDP wyda polską wersję tego patcha to nie zależy od nas a od pracowników CDP. My możemy oraniczyćsię do monitów o oficjalne spolszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 18:19, mpb10 napisał:

dla graczy nieznających obcego języka nawet nieoficjalna łatka polonizacyjna będzie zbawieniem. I dlatego lepsza taka
niż żadna.


No to chyba to napisałem w moim powyższym poście ;-)

>Natomiast w jakim terminie CDP wyda polską wersję tego patcha to nie zależy od nas a od pracowników CDP. >My możemy

Dnia 05.12.2005 o 18:19, mpb10 napisał:

oraniczyćsię do monitów o oficjalne spolszczenie.

To równierz napisałe wyżej :| analizujesz mój tekst? :)

Wiesz ja bym tutaj rzucił luźne skojarzenie że CDP ma już głęboko polskich graczy EU - spójrz HoI 2 lub Vic wydana po jakim czasie i w jakiej cenie!! Nawet screeny pomylili w Two Thrones, Cenega przejmuje tutaj gry paradoxu, co nie za bardzo idzie wszystkicm graczaom na ręke. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 07:39, s2nto napisał:

> dla graczy nieznających obcego języka nawet nieoficjalna łatka polonizacyjna będzie zbawieniem. I dlatego lepsza taka niż żadna.

No to chyba to napisałem w moim powyższym poście ;-)


Nie napisałeś tego. Zarzuciłeś mi tylko, że nie wiem "jak ważne jest dla nas graczy to jak dystrybutor wywiązuje się ze swojej pracy". Natomiast o nieoficjalnej łatce polonizacyjnej stworzonej przez fanów stwierdziłeś, że to jest "inna bajka".Choć wg mnie lepsza taka inna bajka niż żadna. A tego nie napisałeś.

Dnia 06.12.2005 o 07:39, s2nto napisał:

>Natomiast w jakim terminie CDP wyda polską wersję tego patcha to nie zależy od nas a od pracowników CDP. >My możemy ograniczyćsię do monitów o oficjalne spolszczenie.

To równierz napisałe wyżej :| analizujesz mój tekst? :)


Muszę Cie roszczarować. Tego też Ty nie napisałeś tylko ja.

Dnia 06.12.2005 o 07:39, s2nto napisał:

Wiesz ja bym tutaj rzucił luźne skojarzenie że CDP ma już głęboko polskich graczy EU - spójrz HoI 2 lub Vic wydana po jakim czasie i w jakiej cenie!! Nawet screeny pomylili w Two Thrones,
Cenega przejmuje tutaj gry paradoxu, co nie za bardzo idzie wszystkicm graczaom na ręke. :)


HOI 2 zostało wydane przez Cenegę a nie CDP. Dlatego nie rozumiem co w Twoim poście ma wspólnego Cenega z traktowaniem graczy przez CDP. To, że nie CDP wydało grę tylko kto inny? I to jest wg Ciebie złe traktowanie graczy? Ale np. właśnie dzięki CDP możesz zagrać w polską wersję Viki a inni dystrybutorzy nie kwapili się z jej wydaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja kończe ten temat bo widze że się nie zrozumiemy.

A łatki polonizujące są zawsze - równierz tą do Vici stworzyły chłopaki z EUFI.org z el_Presidente na czele ;)

Może przechodząc do teraz dość burzliwego tematu - oreitnuje się ktoś kiedy może zostanie wydane AGCEEP kompatybilne do nowej mapy Kasperusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 16:37, s2nto napisał:

Dobra ja kończe ten temat bo widze że się nie zrozumiemy.


tu akurat masz rację.

Dnia 06.12.2005 o 16:37, s2nto napisał:

Może przechodząc do teraz dość burzliwego tematu - oreitnuje się ktoś kiedy może zostanie wydane
AGCEEP kompatybilne do nowej mapy Kasperusa.


na razie tylko mapa AP jest kompatybilna z AGCEEP. Z tego co wiem to Kasperus nie planuje dopasowania swej mapy pod tego moda. Wszystko w rękach fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 19:03, mpb10 napisał:

na razie tylko mapa AP jest kompatybilna z AGCEEP. Z tego co wiem to Kasperus nie planuje dopasowania
swej mapy pod tego moda. Wszystko w rękach fanów.


Widze że dużo wiesz :) Zapraszam na www.paradoxplaza.com i tam przeczytaj co ma do powiedzenia Kasperus. A mapa MKJ mnie nie interesuje bo jest o wiele gorsza niż oczekiwałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy. Najpierw zapytam forumowiczów zanim zgłoszę CDP

kupiłem EU w zestawie : Victoria, korona pólnocy i dwa trony-wojna róż.
gram w dwa trony i wyrzuca mnie do windowsa gdy moja prowincja jest oblegana ?
czy ktos sie juz z tym spotkał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 20:35, argon napisał:

Potrzebuje pomocy. Najpierw zapytam forumowiczów zanim zgłoszę CDP

kupiłem EU w zestawie : Victoria, korona pólnocy i dwa trony-wojna róż.
gram w dwa trony i wyrzuca mnie do windowsa gdy moja prowincja jest oblegana ?
czy ktos sie juz z tym spotkał ?

wydaje sie, ze gra europa universalis II oraz gry wojna roz, korona polnocy i victoria, to cztery rozne produkty. mimo iz bardzo podobne. tedy po pierwsze radze ci, kup gre europa universalis II, kosztuje 20pln.
po drugie, nie znam odpowiedzi na twoj problem, ale lada chwila bede w podobnej sytuacji, zamowilem victorie. wiec jakbys sobie poradzil z tym problemem, to opisz sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



EU2 mam juz od bardzo dawna i problemów nie miałem z nią żadnych.
kupiłem płytkę 3 w 1 tj. Victoria, Korona Pólnocy i Dwa Trony(wojna róż).
to są faktycznie 3 rózne gry. gram w Dwa trony. zacząłem od początku tym, razem nie dopóściłem by francja wypowiedziała mi wojnę i na razie gram bez zadnych problemów. ups...
mam jeden :(
czy ktos wie jak mozna armie łączyc lub rozdzielać ?

Dnia 12.01.2006 o 22:31, ninjaska napisał:

zamowilem victorie. wiec jakbys sobie poradzil z tym problemem, to opisz sposob.


wgram Victorię i będę testował czy wszystko gra.

p.s.za cały orginalny komplet 3 w 1 zapłaciłem 20 zł- niech zyje CDP !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 10:20, mpb10 napisał:

HOI 2 zostało wydane przez Cenegę a nie CDP. Dlatego nie rozumiem co w Twoim poście ma wspólnego
Cenega z traktowaniem graczy przez CDP. To, że nie CDP wydało grę tylko kto inny? I to jest
wg Ciebie złe traktowanie graczy? Ale np. właśnie dzięki CDP możesz zagrać w polską wersję
Viki a inni dystrybutorzy nie kwapili się z jej wydaniem.

Sorry za krytyke ale chyba nie znasz realiów rynkowych... CDP miał wyłącznośc na gry Paradoxu, a HoI2 i Viktoria tak późno się pojawiły bo dopiero wtedy Paradox nawiązał współpracę z Cenegą... Więc nie gadaj tu głupio że inni dystrybutorzy się nie kwapili, bo nawet gdyby chcięli je wydac nie mogliby... Tu właśnie wychodzi traktowanie graczy przez CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 16:26, ociec maniek napisał:

nie mogie eksportować z EU mroczne wieki do EU2, mam patha 1.08

moglbys przyblizyc w ktorym momencie jestes? zawiesza ci crusaders kings? EU nie moze odczytac pliku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2006 o 01:14, ninjaska napisał:

moglbys przyblizyc w ktorym momencie jestes? zawiesza ci crusaders kings? EU nie moze odczytac
pliku?

EU nie czyta pliku,
jeśli chodzi ci o rok w M.W. to 1340r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 11:05, ociec maniek napisał:


> moglbys przyblizyc w ktorym momencie jestes? zawiesza ci crusaders kings? EU nie moze
odczytac
> pliku?
EU nie czyta pliku,
jeśli chodzi ci o rok w M.W. to 1340r.


A w Mrocznych Wiekach zapisales gre nie za pomoca opcji SAVE tylko opcja EXPORT?
Wtedy trzeba wpisac nazwe pliku, ja sie na tym nadzialem, bo przyzwyczailem sie, ze w EU nazwy sejwow(proponowane) sa juz podane.
I trzeba dac foldera savegames w EU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając w Europę Universalis 2 zauważyłem że warto pożyczać pieniądze innym państwom szczególnie tym które prowadzą wojnę.Najlepiej żeby było uczćwie pożyczać obu państwą które są po przeciwnych stronach żeby nie zachwiać równowagi.Oczywiście nie pożyczamy państwom z jedną prowincjom bo jak je ktoś zajmie to po kasie.Nie spotkałem się w żadnych poradach z tym sposobem wzbogacenie a to naprawdę spora kasa.Najlepiej wydłużyć na okres 60 miesięcy na 10%.Jak oddadzą to pożyczamy następnym itp.Trzeba pamiętać aby nie wypowiedzieć państwu któremu pożyczyliśmy pieniądze wojny,bo mogą nie zwrócić pożyczki.Polecam ten sposób i proszę o opinię ta ten temat oraz ewentualne pytania.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować