Zaloguj się, aby obserwować  
fanfilmu_pl

Europa Universalis 2 - temat ogólny

164 postów w tym temacie

Mam problem z włączeniem bezpośredniej rozgrywki.

Instaluję (wszystko gra elegancko), gra się ładuje, wyskakuje interfejs, wybieram państwo, klikam start i w tym momencie muzyka się zacina obraz jest czarny i wyskakuje okienko z błędem. Tak jest za każdym razem. Instalowałem już EU2 z 3 źródeł i wszędzie jest to samo. Pomóżcie!

Chciałem wrócic do klasyka a tu masz ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę mam w małym paluszku u lewej nogi, z tego powodu zaczełem szukać nowych doznań w Europie, więc mam pytanie.

Jak zainstalować mody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Bylby ktos tak mily i podeslal mi patche 1.05->1.08 i 1.08->1.09 w wersji PL? Chcialem sciagnac z gramowskiego ftp, ale niestety nie dziala.

gg 1161852.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 17:43, eRyahXa0SDarth Wojte napisał:

Hej. Bylby ktos tak mily i podeslal mi patche 1.05->1.08 i 1.08->1.09 w wersji
PL? Chcialem sciagnac z gramowskiego ftp, ale niestety nie dziala.

gg 1161852.


Wrzucilem
patcha 1.00->1.08 i 1.08->1.09
europa_universalis_2_pl_patch_100_108.zip
europa_universalis_2_pl_pa tch_108_109.zip
spakowane w jednym pliku
http://rapidshare.com/files/132420321/europa_universalis_2_2patche.rar.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 19:11, SSebaSS napisał:

Nie mogę zainstalować patchy, wyskakuje błąd ;/


To typowy bład przy zmianie rozdzielczości przed instalacją patchy.

Odinstaluj grę - ponownie zainstaluj - nie dokonuj zmian w konfiguracji (na wyższe rozdzielczości bo instalacja patchy będzie problematyczna) - zainstaluj patch w zależności jaką masz wersję podstawową czy 1,1 czy 1,7 czy 1,8 odpowiednio 1,1 1,7 czy 1,8 do 1,9 i patch z muzyką 1,7 – i dopiero teraz możesz zmieniać rozdzielczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 19:34, strajker napisał:

> Nie mogę zainstalować patchy, wyskakuje błąd ;/

To typowy bład przy zmianie rozdzielczości przed instalacją patchy.

Odinstaluj grę - ponownie zainstaluj - nie dokonuj zmian w konfiguracji (na wyższe rozdzielczości
bo instalacja patchy będzie problematyczna) - zainstaluj patch w zależności jaką masz
wersję podstawową czy 1,1 czy 1,7 czy 1,8 odpowiednio 1,1 1,7 czy 1,8 do 1,9 i patch
z muzyką 1,7 – i dopiero teraz możesz zmieniać rozdzielczość.



Ok dziięki, pomogło ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 18:52, Frut5 napisał:

Mam problem jak się wogole atakuje wyspy

Stare pytanie wg daty, ale by dostac sie na wyspe jak np. Wielka Brytania musisz miec transportowce i dac rozkaz jednostkom ladowym wejsc na statki i wyladowac je tam gdzie sie chce.
Mam nadzieje, ze niczego nie pomieszalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno ;) O co chodzi tam w handlu bo tego najbardziej nie rozumiem. Powinienem znać już o tym historie w gimnazjum, ale jakoś mi umknęło ;) Wiem że wysyła się tam kupca ale co on daje i jak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 21:52, Patrix0707 napisał:

Mam pytanie. Kiedy w EU II kończą się scenariusze i jak się je wygrywa?

Scenariusze kończą się w momencie ustalonym odgórnie (data pokazana w okienku na początku gry, do wyboru także klawiszem F1) lub kiedy utracisz wszystkie prowincje, czyli twoje państwo przestaje istnieć. Aby wygrać, trzeba mieć największą ilość punktów zwycięstwa, które dostaję się, w największym skrócie, za dobrą grę ;)

Dnia 21.03.2009 o 21:52, Patrix0707 napisał:

Aha i jeszcze jedno ;) O co chodzi tam w handlu bo tego najbardziej nie rozumiem. Powinienem
znać już o tym historie w gimnazjum, ale jakoś mi umknęło ;) Wiem że wysyła się tam kupca
ale co on daje i jak to działa?

Od kiedy w gimnazjum uczą o działaniu handlu w grach komputerowych :D
Kupiec w centrum handlowym daje po prostu comiesięczny przychód w złocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 19:36, pienio1 napisał:

Mam problem z włączeniem bezpośredniej rozgrywki.

Instaluję (wszystko gra elegancko), gra się ładuje, wyskakuje interfejs, wybieram państwo,
klikam start i w tym momencie muzyka się zacina obraz jest czarny i wyskakuje okienko
z błędem. Tak jest za każdym razem. Instalowałem już EU2 z 3 źródeł i wszędzie jest to
samo. Pomóżcie!

Chciałem wrócic do klasyka a tu masz ;/



Trywialna rada: uruchom w trybie zgodności z Win98. Nie gwarantuję, że to pomoże, ale powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się starą, dobrą Europkę odpalić na viściaku? Zainstalowałem, i ma jakieś opory ;/. Po wybraniu kampanii i nacji i naciśnięciu "rozpocznij grę" wywala mnie do windy. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 21:51, Falcon napisał:

Da się starą, dobrą Europkę odpalić na viściaku? Zainstalowałem, i ma jakieś opory ;/.
Po wybraniu kampanii i nacji i naciśnięciu "rozpocznij grę" wywala mnie do windy. :(

Spróbuj włączyć grę w trybie zgodności windows xp service pack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem niedawno EU2 na dnie szuflady i przypomniały mi się stare, dobre czasy :D Mam pytanie, czy można w EU2 utworzyć własne centrum handlowe (oprócz tego w stolicy)? Nie chodzi mi o kolonie handlową stopnia 6, tylko o centrum gdzie można "wysyłać" kupców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czasie całej swojej rozgrywki (400 lat) nie znalazłem takiej możliwości.
Centra handlowe powstawały i znikały, ale samoistnie, nigdy za sprawą moich działań. Nie jestem jedynie pewien, czy powstawały pod wpływem jakichś warunków (jeżeli tak, to jednym z nich musi być olbrzymi obszar i wartość handlu jaki obejmują istniejące centra handlowe - nowe powstawały w miejscach, gdzie prowincje objęte konkretnym centrum handlowym były znacznie od neigo oddalone). Podejrzewam, że centra handlowe są wpisane w wydarzenia scenariusza (powstawały zawsze w tych samych miastach), a ich powstanie jest uwarunkowane wspomnianymi czynnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też gram i gram,. mam 1/3 wszystkich lądów a na moim terytorium jest tylko jedno moje centrum handlowe (w stolicy) - nie licząc tych co je podbiłem (one czasami znikają). Komputer ma natomiast kilkanaście takich centr - zazwyczaj przy moich granicach, tak, że ich wpływ ogranicza moje centra. Szkoda. Dzięki za potwierdzenie tego, czego się obawiałem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować