Zaloguj się, aby obserwować  
fanfilmu_pl

Europa Universalis 2 - temat ogólny

164 postów w tym temacie

Fajna i wciągająca gra, ale trudna. Co wy o niej sądzicie?
Mam problem z EU - jak gram długo bez zapisywania (tak wciąga ;) ) to czasem gra bez widocznego powodu wyłącza się i pojawia się pulpit. Zainstalowałem nojnowsze patche i nic. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wciąż żyje - obecnie są tworzone do niej zupełnie nowe mapy, do tego mody pozwalają na urealistycznienei rozgrywki dodając ponad 10 tysięcy nowych eventow (wydarzeń). Po więcej zapraszam na największy polski server poświęcony tej grze: www.eufi.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem - nie mogę spatchowac gry do wersji 1.08. Możliwe, że jest to spowodowane tym, że przeniosłem sobie ją najpierw za pomocą" wytnij" na dysk D:, a potem spowrotem na C: :]. w każdym razie spatchowałem tylko do wersji 1.07. Drugi problem - SKĄD WZIĄŚĆ JAKIEŚ MISJE?! Trzeci problem - jeśli gram na punkty zwykle jedynym moim konkurentem jest Francja i grając państwami innymi niż Hiszpania, Holandia, Rosja, Anglia dogonienie jej jest niemal niemożliwe(grając Bizancjum stale miała 600 pkt więcej). Pozatym szybciej rozwija technologie lądowe i morskie(podobnie Austria). Przez takie imby, mój kraj(Bizancjum) ma o 15 stopni niższą technologię i przegrywa wojnę z prawie 4 razy mniejszą Austrią. Czy można jakoś zbalansowac grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 18:07, Wildstyle napisał:

Ja mam problem - nie mogę spatchowac gry do wersji 1.08. Możliwe, że jest to spowodowane tym, że przeniosłem sobie ją najpierw
za pomocą" wytnij" na dysk D:, a potem spowrotem na C: :]. w każdym razie spatchowałem tylko do wersji 1.07. Drugi problem

Sie jeszcze dziwisz czemu masz problem :P Ja zrobiłem tak:
Instalke EU2 przekopiowałem sobie na dysk dzięki temu w każdej chwili moge zreinstalowac EU2 i nie zajmuje mi to dłużej niż 7min. Później nakłądasz na to patch 1.07->1.08 na stronie gram.pl znajdziesz tylko ze jest on niepodpisany i musisz wybrać ten który mniej waży. Nastepnie wrzucasz betapatche znajdziesz je w downloadzie na www.EUFI.org dzięki temu będziesz miał całkowicie odbugowaną gre.

Hmmm... jakie misje?
Nie ma sensu grać na pkt. większość graczy gra na prestiż czyli gra standardowa i póxniej pokazanie innym swojego kraju w psotaci save, AARu (opowiadania), czy screenów. Na EUFI często można spotkać takie zaangażowanie miłośników gry. Ja np ENG do 1819 zapanowałem nad całą Ameryką, Australią i Indiami - to wsyzsstko an nowej mapie gdzie mamy dużo więcej prowincji :) A co do technologi to nie jestem pewien czy orientujesz się z oknem skarbca - tam suwakami kreujesz gospodarką kraju. Równierz ważne dla armi jest polityka wewnętrzna która znajdziesz w oknie państwa a nastepnie klik na godło państwa - na przeciw religi. I tam masz WOlnych poddanych, armia lądowa i plutokracja - jeżeli je wymaksujesz wtedy twoja armia będzie miała najwyższe możliwe morale. Co oznacza że z takimi ustawieniami i dobrym leaderem twoja armia jest nie zwyciężona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiem, tylko że raz grając Francją walnąłem to wszystko na minimum i i tak miałem największą technologię w Europie, a już nie wspominając o innych krajach. No wytłumacz mi, czemu np. Nubia do 1700 roku (prawie 300 lat!) ma u mnie technologie lądowe na poziomie... 3. TO JEST OGROMNE NIEZBALANSOWANIE GRY!
Co do tych misji: bierzesz warunki zwycięstwa i tam masz do wyboru: punkty, podbój, cośtam jeszcze i misja. Kiedy weźmiesz na misje masz puste okienko z informacją o kraju. Właśnie się pytam jak zrobic, żeby miec te misje, bo pamiętam, że w Europie 1 było kilka scenariuszy z misjami i były bardzo fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W EU2 jak i jej poprzedniczce było coś takiego jak grupy technologiczny - latinum, ortodox, musle, china, egzotyk. I na przykład RUS należy do tej 2 grupy tech. gdyż jej gosp nie rozwijała się tak samo jak gosp krajów zach Europy, itd. Jest to urealnienie gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zna ktoś jakieś stabilne i ciekawe mody do EU2? I koniecznie po polsku:)
Pytam o mody historyczne, bo za fantastycznymi nie przepadam.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re walgierz:
tutaj masz spis wszystkich dużych modów do EU2 wraz z linkami do ich pobrania -> [url] http://eufi.org/viewtopic.php?t=5015]kliknij[/url] Ja mogę ci polecić AGCEEP te same ramy czasowe tyle że ponad 10 tysiecy wiecej eventów! AoI dodano kilka eventów i powięksozno ramy czasowe gry - od wojny 100letniej 1354 do 18[][]. Także należy zwroćic uwage na MES - czylis cenariusz który przenosi nas do czasów Mongolskich natarć. No i polecam ściągniecie nowej mapy z całą pewnością wnosi ona wiele nowości do rozgyrwki.

re Wildstyle
Ale w jakim sensie chodzi ci o te misje - dynamiczne misje? które znajdziesz na początku gry w opcjach, czy też te które znajdziesz obok minimapy po lewej stronie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 15:20, s2nto napisał:

W EU2 jak i jej poprzedniczce było coś takiego jak grupy technologiczny - latinum, ortodox, musle, china, egzotyk. I na
przykład RUS należy do tej 2 grupy tech. gdyż jej gosp nie rozwijała się tak samo jak gosp krajów zach Europy, itd. Jest
to urealnienie gry

Za to bardzo przeszkadzało grając Polską - zaczynała w strefie łacińskiej, a jak łączyła się z Litwą, to przechodziła do prawosławnej. Bardzo ją to osłabiało.
Ale inaczej Rosja nie mogłaby z nią rywalizować. Sam pomysł na strefy uważam za trafiony - żeby nagle nie okazało się, że Aztekowie postanowili skolonizować Europę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o misje, które wybierasz jako warunek zwycięstwa. Są 4 warunki zwycięstwa: standard(punkty), dominacja(bodajże kto pierwszy uzbiera tyle pkt), podbój czy jakoś tak;p(kto pierwszy podbije tyle prowincji) i właśnie MISJA. Tylko właśnie nie wiem jak uaktywnic ten tryb bo kiedy go wybiore mam pusty ekran z celami:/. W EU 1 była jakaś misja z krajami nadbałtyckimi i pisało: Polska - utrzymaj prowincje nadbałtyckie, Rosja - zdobądź dostęp do morza, Hanza - kontroluj nadbałtyckie ośrodki handlu, Szwecja - uczyń Bałtyk szwedzkim jeziorem i bodajże Dania - podbij jak najwięcej prowincji w skandynawii. JAK TO URUCHOMIC?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re Vel Grozny
to też zależy od patcha i od moda w jakiej grupie tech leży POL.

re Wildstyle
W EU2 tego niestety nie będziesz miał, ale sam sobie możesz takie cele nałożyć - ja np. grając POL zakładam sobie za cel zdobycie kontroli nad tyroetoriami LIT i kolnizacja Syberi :) Ale jeśli dobrze pamiętam to takie misje istnieją tyle że na AGCEEP - musisz ściągnąć ten mod i przy uruchomieniu gry będizesz miał możliwość wyboru tych misji i innych opcji. Po szczegóły zapraszam do mojjego postu wyżej gdzie podany został link do modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 12:17, Wildstyle napisał:

Kurde to bedzie problem bo te mody są od 1.8, a ja mam 1.7 a mi gdzieś płyta z EU2 zginęła:D.

No przecież pisałem wcześniej że na gram.pl jest patch 1.07->1.08 trzeba tylko dobrze szukac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem już mam wszystkie patche elegancko wgrane.

Zakładam, że masz wersję min. 1.8

Jakie mody teraz pokolei wgrywac:].

dla QPM 1.1.5- ver EU 2 z patchem 1.8 + last beta z lutego.
dla AGCEEP 1.38- ver EU 2 z patchem 1.8 + last beta z kwietnia.
dla Vinland - EU 2 z patchem 1.7 (na 1.8 też pójdzie, tyle, że gra się znacznie trudniej)
dla Aberration - EU 2 + 1.8
dla Imerium Romanum - EU 2 + 1.8 + unlimitedtime patch.

dla nowych map do EU 2 (do tej pory wyszły dwie. tzw. "Kasperusa" i tzw." AP") - EU 21.8 + beta kwietniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować