Zaloguj się, aby obserwować  
fanfilmu_pl

Europa Universalis 2 - temat ogólny

164 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2006 o 19:39, walgierz napisał:

Mam problem.
Posiadam wydanie EU2 z klasyki i kiełbasi mi się edytor. Po chwili działania komunikuje błąd
i wyrzuca mnie do windy.
Uaktualnienie do ver. 1.09 nie pomogło.
Jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

A czy pracujesz w trybie 16- czy 32 bitowym? Poprawny jest 16 bitowy dla edytora, ale chyba sprawdza to przy uruchomieniu (choć może coś popsuli w wersji 1.09).
Jaki konkretnie błąd pokazuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 22:16, Vel Grozny napisał:

A czy pracujesz w trybie 16- czy 32 bitowym?

Pracuję w 16-bitowym.

Dnia 14.08.2006 o 22:16, Vel Grozny napisał:

Jaki konkretnie błąd pokazuje?

Konkretnie to wywala mnie do Windy bez dania racji :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 23:17, walgierz napisał:

> A czy pracujesz w trybie 16- czy 32 bitowym?
Pracuję w 16-bitowym.
> Jaki konkretnie błąd pokazuje?
Konkretnie to wywala mnie do Windy bez dania racji :]

sprubuj zinstalować na innym komputerze moze po prostu coś jest z płytą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ogolne:
Ktorym krajem sie wam najlepiej gra???
Jak gralem Polska to w 1776 mialem juz prawie cala Europa ale bunty mnie wyniszczyly
Ja zacząłem w 1419r. i uwazam ze im wszczesniej zaczniesz gre tym lepiej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 16:32, kontos napisał:

Pytanie ogolne:
Ktorym krajem sie wam najlepiej gra???
Jak gralem Polska to w 1776 mialem juz prawie cala Europa ale bunty mnie wyniszczyly
Ja zacząłem w 1419r. i uwazam ze im wszczesniej zaczniesz gre tym lepiej,


ja bardzo lubie gre portugalia. mozna bardzo wczesnie zaczac odkrywanie swiata i koonizacje. jednoczesnie port. jest superbiedna, wiec ta kolonizacja nie jest tak prosta. potem przejecie swiatowego handlu, podboj brazylii, wybrzezy afryki i bob jest twoim wujem.
turcja tez jest bardzo ciekawym pnastwem. szybko stajesz sie mocarstwem, ale i tak ledwo czasu wystarcza, by dokonac zjednoczenia muzulmanow pod rzadami kalifa ze stambulu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 16:32, kontos napisał:

Pytanie ogolne:
Ktorym krajem sie wam najlepiej gra???
Jak gralem Polska to w 1776 mialem juz prawie cala Europa ale bunty mnie wyniszczyly
Ja zacząłem w 1419r. i uwazam ze im wszczesniej zaczniesz gre tym lepiej,


Kiedy opisujesz swoje osiągnięcia dobrze by było abyś podał na jakiej wersji, z jakimi modami grasz. Bo przy rożnych zestawieniach jest różna trudność. Gorąco polecam grę Polską na Quendimod. Ciekaw jestem jaki będziesz miał wynik ;)

A co do meritum pytania to najsmaczniej gra się Turcją. Sam wybierasz kierunki ekspansji, możesz bawić się we wcielanie innych państw islamskich albo pokojowo albo przez podbój. Możesz spełnić tureckie obietnice względem Polski i wbić pale graniczne na Bałytku ;) Podbój Austrii i zawieszenie flagi Mahometa w Rzymie. Zawsze paru dobrych dowódców i eventów dla urozmaicenia rozgrywki. Poza tym u schyłku duże wyzwanie aby utrzymać takiego kolosa ;)

Godnym polecenie jest także Imperium Mogołów (w początkowej fazie imeprium Timura). Na początku trzeba włożyć duży wysiłek aby utrzymać rozpadające się włości na które ostrzą sobie zęby wszyscy sąsiedzi, trzeba sobie radzić z bardzo niską reputacją i wysokiej BB już na starcie. Ale potem pojawiają się jedni z najlepszych dowódców w grze ;) Podóbj Indii, Persji, Rosji tudzież naruszenie Turcji i Chin to niezłe wyzwanie.

Oczywiście lubię też grę Polską, ale po aneksji Litwy i wyczyszczeniu Rosji zazwyczaj zaczyna być nudnawo.

Nie przepadam za grą państwami kolonialnymi typu Portugalia czy Hiszpania, bo nie lubię jeździć tymi stateczkami, zakładać kolonii itd.

Grywam zwykle na AGCEEP lub modzie Quendiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 10:45, Todryk napisał:

> Pytanie ogolne:
> Ktorym krajem sie wam najlepiej gra???
> Jak gralem Polska to w 1776 mialem juz prawie cala Europa ale bunty mnie wyniszczyly
> Ja zacząłem w 1419r. i uwazam ze im wszczesniej zaczniesz gre tym lepiej,

Kiedy opisujesz swoje osiągnięcia dobrze by było abyś podał na jakiej wersji, z jakimi modami
grasz. Bo przy rożnych zestawieniach jest różna trudność. Gorąco polecam grę Polską na Quendimod.
Ciekaw jestem jaki będziesz miał wynik ;)

A co do meritum pytania to najsmaczniej gra się Turcją. Sam wybierasz kierunki ekspansji, możesz
bawić się we wcielanie innych państw islamskich albo pokojowo albo przez podbój. Możesz spełnić
tureckie obietnice względem Polski i wbić pale graniczne na Bałytku ;) Podbój Austrii i zawieszenie
flagi Mahometa w Rzymie. Zawsze paru dobrych dowódców i eventów dla urozmaicenia rozgrywki.
Poza tym u schyłku duże wyzwanie aby utrzymać takiego kolosa ;)

Godnym polecenie jest także Imperium Mogołów (w początkowej fazie imeprium Timura). Na początku
trzeba włożyć duży wysiłek aby utrzymać rozpadające się włości na które ostrzą sobie zęby wszyscy
sąsiedzi, trzeba sobie radzić z bardzo niską reputacją i wysokiej BB już na starcie. Ale potem
pojawiają się jedni z najlepszych dowódców w grze ;) Podóbj Indii, Persji, Rosji tudzież naruszenie
Turcji i Chin to niezłe wyzwanie.

Oczywiście lubię też grę Polską, ale po aneksji Litwy i wyczyszczeniu Rosji zazwyczaj zaczyna
być nudnawo.

Nie przepadam za grą państwami kolonialnymi typu Portugalia czy Hiszpania, bo nie lubię jeździć
tymi stateczkami, zakładać kolonii itd.

Grywam zwykle na AGCEEP lub modzie Quendiego.

gram na wersji 1.9, a tak na marginesie polecam mapa kasperusa bo ona oddaje prawdziwe rozlozenie prowincji na mapie dostepny na www.eufi.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chce spamowac, ale powtarzam pytanie: jak wyslac kilku kolonistow jednorazowo, bo tak mozna a nie wiem jak
czekam na odp i z gory dziex :D

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:15, kontos napisał:

nie chce spamowac, ale powtarzam pytanie: jak wyslac kilku kolonistow jednorazowo, bo tak mozna a nie wiem jak czekam na odp i z gory dziex :D
pozdro

A jesteś pewny, że można?
Bo wg mnie do jednej kolonii można tylko jednego kolonistę wysłać. Kiedy skończy "pracę" wysyłasz kolejnego. Ma to sens, bo zapobiega zbyt szybkiej rozbudowie.
Oczywiście mogę się mylić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:15, kontos napisał:

nie chce spamowac, ale powtarzam pytanie: jak wyslac kilku kolonistow jednorazowo, bo tak mozna
a nie wiem jak

>

tylko ai, znaczy komputer moze tak robic. gracze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam straszne problemy z grą sieciową. Jak próbuje połaczyć się z kimś prze internet wyskakuje mi komunikat, zę serwer nie istnieje, jak ktoś ze mną to samo (IP na pewno są dobe i serwer istnieje). A jak próbuje przez Valkiria net to nie dość, że zawsze nikogo nie ma na żadnym kanale, to jeszcze jak próbuje przewinąć liste kanałów to mi wyskakuje do Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: niegrałem z żadnymi modami, czy kodami, ale na małym poziomie trudności. Zawarłem sojusz z jakimś jedno-prowincjonalnym państwem. Było też trochę $ więc troche rozdałem do okoła. Metodą prób i błędów pokonałem turków, wyzwoliłem europę i została im tylko jedna prowincja w azji mniejszej. Myślałem, że sobie pogram trochę, a tu zaraz wenecja wojne wypowiada z sojusznikami - jakoś dałem radę i odebrałem im te wyspy co są koło grecji, którą wcześniej też zaatakowałem ;) Potem ciągle węgy mnie atakowały, albo ktoś z ich sojuszników wypowiadał mi wojne, albo potem mołdawia polska i litwa, a w azji mnijeszej jakies inne państwa tureckie. A miało być tak pięknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 12:48, Larry Laffer napisał:

Myślałem, że sobie pogram trochę, a tu zaraz wenecja wojne wypowiada z sojusznikami
- jakoś dałem radę i odebrałem im te wyspy co są koło grecji, którą wcześniej też zaatakowałem
;) Potem ciągle węgy mnie atakowały, albo ktoś z ich sojuszników wypowiadał mi wojne, albo
potem mołdawia polska i litwa, a w azji mnijeszej jakies inne państwa tureckie. A miało być
tak pięknie ;)


No tak, klasyczne BadBoy Wars. Ale tak szybko? Może anektowałeś jakiegoś osmańskiego sojusznika? Woloszczyzna? Albania?
Kurcze, aż dzisiaj spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 10:45, Todryk napisał:

Oczywiście lubię też grę Polską, ale po aneksji Litwy i wyczyszczeniu Rosji zazwyczaj zaczyna być nudnawo.

Sorki, że po dwóch miesiącach, ale może się nie obrazisz :D
A próbowałeś podbijać cesarstwo niemieckie? Bo to spore wyzwanie. W najlepszym przypadku zajmowałem północne Niemcy, potem już miałem zewsząd rzeź ;>
I jeszcze jedno pytanie. Jest jakiś mod wyłączający spadek reputacji, albo reputację w ogóle? Bo mam ochotę na ekstremalne podboje bez nadmiernego bólu głowy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam save z roku 1442 jak chcesz to mogę ci przesłać. Jest to akurat okres gdy inflacja sięga powyżej 100%, mam sojusz z mołdawią i serbią, ale na nich nie ma co liczyć - to tylko zabezpieczenie graic z tych stron. Mam zszarganą reputacje - wszyscy są na czerwono do okoła. Posiadam 15 tyś armie, ale to się na nic nie zda - za karzdym razem jak próbowałem podbić coś jeszcze to mnie atakowano ze wszystkich stron, albo nawet jak starałem się uspokiić sytułacje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego kim najlepiej mi się gra i co polecam dla początkuąccych graczy to gra Austrią. Jak dlamnie to jest to najlatwiejsze do opanowania państwo dla początkujących. Dzięki sojuszą, wojną i aneksją podbiłem całe cesarstwo rzymskie narodu niemieckiego i jeszcze w ramach bonusu dostajemy czechy i węgry :) Kierowałem się na zachód, bo z przyczyn ideologicznych nie chciałem atakowac Polski ;)
Nie przepadam grą państwami, które kolonizują nowy świat - jakoś bardziej wole piechotę i europę, ewentualnie rosje i azje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 14:58, walgierz napisał:

> Oczywiście lubię też grę Polską, ale po aneksji Litwy i wyczyszczeniu Rosji zazwyczaj
zaczyna być nudnawo.
Sorki, że po dwóch miesiącach, ale może się nie obrazisz :D
A próbowałeś podbijać cesarstwo niemieckie? Bo to spore wyzwanie. W najlepszym przypadku zajmowałem
północne Niemcy, potem już miałem zewsząd rzeź ;>

Właśnie gram Rzeczplita (AGCEEP 1.50), miałem szczęście, bo udało mi się anektować Węgry dyplomacją, podbić przed Unią 1569 roku Śląsk, Pomorze i Kostrzyń, dzięki temu po zjednoczeniu zachowałem Łacińską grupę technologiczna. Właśnie miażdze Rosje i kolonizuje Nową Funlandie. JEdyny problem to embarga handlowe. Chiny zablokowały mi dostęp do swoich centrów a lance moich Huzarów nie sięgają tak daleko na wschód.

Dnia 17.11.2006 o 14:58, walgierz napisał:

I jeszcze jedno pytanie. Jest jakiś mod wyłączający spadek reputacji, albo reputację w ogóle?
Bo mam ochotę na ekstremalne podboje bez nadmiernego bólu głowy ;>

Ja używam takie oszustwa kiedy gram np. Turkami i jednocze Islam, otóz, kiedy BB osiągają niebezpieczne regiony, edytuje plik z savem.

Larry Laffer, dzięki, ale w 1442 roku 100% inflacji to beznadziejna sprawa. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem wczoraj grę Bizancjum. Nawet nieźle mi poszło, ale się wkurzyłem, bo Turcy uparcie odmawiali zawarcia pokoju, a było to tak.
Po pierwsze zerwałem beznadziejny sojusz z Moreą (gram na agceep), wymówiłem wasalizacje z osmanom. ku mojemu zdziwieniu, Sułtan zabrał swoje oddziały do Azji Mniejszej. Natychamist wymówiłem mu ''military access''. wieżąc jego armie za Bosforem i ''drewaniaym murem'' w stylu ateńczyków (12 galer!). Myślałem, ze poradzę sobie sam z pustą europejską częścią, niestety moją zgubą okazała się Wołoszczyzna, która ruszyła na mnie armią 25tys. Skąd tylu żołnierzy w tej pustej krainie? Może to orki albo co.
Byłoby ze mną krucho, gdyby nie przebiegła dyplomacja. Wybłagaliśmy, bowiem, pomoc doży weneckiego. Trzeba powiedzieć, że łacinnicy z nawiązką zmyli hańbę roku 1204.
Niestety przedłużająca się wojna nie była w interesie Wenecji. Miast całkowitej zagłady Turcji, zdobyłem tylko Macedonię, Rumelie i Grecję.
Tutaj się skończyły sukcesy, bowiem każda następna wojna wyglądała tak samo, zdobywałem Bulgarie i Dobrudżę, nie mogłem przekroczyć jednak Bosforu, bo tam czekało 100tys Turków. Oni z kolei nie mieli floty, więc nie mogli mnie zaatakować. Wojny kończyły się pokojem za 19sztuk złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ktoś jest chętny na grę online? Jeszcze nigdy nie grałem z na multi więc ciemniak ze mnie w tych sprawach, ale chętnie bym z kimś zagrał :)

P.S. Moscowskaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować