Zaloguj się, aby obserwować  
fanfilmu_pl

Europa Universalis 2 - temat ogólny

164 postów w tym temacie

Europa Universalis 2.... hmmmm. To najlepsza gra z serii. Pamiętam jak zarwałem przy niej kilka weekendowych nocy..... :) Do dziś do niej bardzo chętnie wracam. A moje ulubione państwo ? Chyba Państwo Kościelne i Bizancjum. A jakie wy macie ulubione państwa w EU II...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 18:42, wladca_adam napisał:

Europa Universalis 2.... hmmmm. To najlepsza gra z serii. Pamiętam jak zarwałem przy niej kilka
weekendowych nocy..... :) Do dziś do niej bardzo chętnie wracam. A moje ulubione państwo ?
Chyba Państwo Kościelne i Bizancjum. A jakie wy macie ulubione państwa w EU II...?


Podam 3
1)Polska 2)Francja 3)Turcja

Znienawidzone
1)Austria 2)Prusy 3)Burgundia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grze mam ciągłw problemy z finansami.Stan konta malo kiedy przekracza 400 dukatów.
Macie jakieś sposoby na zarobienie dużych pieniędzy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 20:22, SSebaSS napisał:

W grze mam ciągłw problemy z finansami.Stan konta malo kiedy przekracza 400 dukatów.
Macie jakieś sposoby na zarobienie dużych pieniędzy ??

Próba okresu pokojowego zależnie jak długą później chcesz prowadzić wojne(10-15 lat powinno wystarczyć) ustawiając suwakami na lepszą gospodarkę i większe podatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 20:22, SSebaSS napisał:

W grze mam ciągłw problemy z finansami.Stan konta malo kiedy przekracza 400 dukatów.
Macie jakieś sposoby na zarobienie dużych pieniędzy ??

Handel. To jest odpowiedź. Szybko staraj się osiągnąć 3 poziom handlu, ustaw się na maksymalnie merkantylny styl, wymieniaj mapami (nawet płacąc niewiernym) tak by odkryć Szanghai. Zdobądź jedno lub, lepiej, dwa centra handlowe i nie będziesz wiedział co robić z dukatami. Znaczy będziesz wiedział, będziesz budowal rafinerie. Ta metoda sprawdza się, niezależnie czy grasz małym państwem kolonialnym czy też wielką potęgą śródlądową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, mam problem z edytorem :(
Kiedy chcę przerobić jakiś scenariusz np. Wielka kampania, otwieram, zmieniam we właściwościach państwa dostępne, zapisuję i przy próbie otwarcia tego pliku wyskakuje błąd, a potem zamyka edytor :\
Próbowałem na innym kompie i jest to samo.
Ma ktoś pomysł czego winą to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 18:42, wladca_adam napisał:

Europa Universalis 2.... hmmmm. To najlepsza gra z serii. Pamiętam jak zarwałem przy niej kilka
weekendowych nocy..... :) Do dziś do niej bardzo chętnie wracam. A moje ulubione państwo ?
Chyba Państwo Kościelne i Bizancjum. A jakie wy macie ulubione państwa w EU II...?


Lubię:
Polska, Austria, Chiny(ale żeby wygrać trzeba na początku wybrać ekspansje, co przestawia tor technologiczy na Muslim i iść w Centralizację i Innowacyjność, dzięki czemu będzie się najnowocześniejszym państwem na całym świecie:D) i Imperium Timura(polecam dla chcących naprade ciężkiej gry)
Nie lubię:
Hiszpania, Francja i Turcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jak zmniejszyć inflację?? Później nie jest ona problemem bo awansuje urzędników na gubernatorów, ale czy we wcześniejszym etapie gry można zminimalizować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 20:13, Infran napisał:

A wiecie jak zmniejszyć inflację?? Później nie jest ona problemem bo awansuje urzędników na
gubernatorów, ale czy we wcześniejszym etapie gry można zminimalizować??


Przed gubernatorami nie da się. Możesz liczyć tylko na ''event'' o deflacji.
A żeby zminimalizowac, to oczywiście ustaw tak ''suwaki'' by jak najwięcej pieniędzy szło na wynalazki a jak najmniej do skarbca. Można pozwolić sobie nawet na debet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wersji 1.09 można przed 1500 rokiem uwolnić Niemcy jako wasala. probował ktoś może? Niemcy mają dużo rdzennych prowincji, ale ja zawsze wpadam w finansowe tarapaty. Jak sądzicie którym państwem najlepiej je uwolnić? Osobiście grając Brandenburgią podbijałem śląsk a następnie uwalniałem Niemcy i i zmieniałem państwo. Brandenburgii zostawał sam śląsk ze stolica we Wrocławiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 14:22, Sithek napisał:

W wersji 1.09 można przed 1500 rokiem uwolnić Niemcy jako wasala. probował ktoś może? Niemcy
mają dużo rdzennych prowincji, ale ja zawsze wpadam w finansowe tarapaty. Jak sądzicie którym
państwem najlepiej je uwolnić? Osobiście grając Brandenburgią podbijałem śląsk a następnie
uwalniałem Niemcy i i zmieniałem państwo. Brandenburgii zostawał sam śląsk ze stolica we Wrocławiu.


Polecam Ci zagranie z modem AGCEEP, możesz zjednoczyć Niemcy. Z resztą Italię również. Niemcy z prostej wersji nie mają fajnych eventów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 09:37, ninjaska napisał:

Polecam Ci zagranie z modem AGCEEP, możesz zjednoczyć Niemcy. Z resztą Italię również. Niemcy
z prostej wersji nie mają fajnych eventów.


A czy istnieje spolszczenie do AGCEEP? Bo ja miałem go w wersji angielskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 16:26, Sithek napisał:

> Polecam Ci zagranie z modem AGCEEP, możesz zjednoczyć Niemcy. Z resztą Italię również.
Niemcy
> z prostej wersji nie mają fajnych eventów.

A czy istnieje spolszczenie do AGCEEP? Bo ja miałem go w wersji angielskiej.

Wydaje mi się, że nie. Jest chyba jakiś polski mod, budowany w oparciu o AGCEEP, ale wg mnie, marny.
A gra po angielsku ma wartość, że bawiąc uczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 21:18, walgierz napisał:

Kurczę, mam problem z edytorem :(
Kiedy chcę przerobić jakiś scenariusz np. Wielka kampania, otwieram, zmieniam we właściwościach
państwa dostępne, zapisuję i przy próbie otwarcia tego pliku wyskakuje błąd, a potem zamyka
edytor :\
Próbowałem na innym kompie i jest to samo.
Ma ktoś pomysł czego winą to może być?


Porzuć chęć edycji poprzez programik zaserwowany przez Paradox. O wiele lepiej się tutaj sprawuje M$ notepad, dzięki niemu możesz zrobić o wiele więcej i sprawniej, nauka całego systemu na początku może sprawić spory problem, jednak gdy go opanujesz będziesz krok od stworzenia nowej modyfikacji do tej gry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup odrazu, gazeta za 10zł i masz ? Majątek ?
Mam problem, wgrałem sobie EU II już dawno temu. Chciałem wrócić do tej gry, włączam i ... nie ma muzyki... dźwięki są. I w ustawieniach mam włączoną muzykę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem ( tzn. podbiłem cały świat ) gre w wielkiej kampanii do roku 1600. Ale wtedy kasy napływa, a jeszcze dla zabawy zostawiłem sobie wasala Bułgarie dałem mu się trochę podbić i znowu go rozwaliłem . Polecam gorąco ten tytół. Wciąga jak turbina boeninga 747.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 21:56, Nazca napisał:

Kup odrazu, gazeta za 10zł i masz ? Majątek ?
Mam problem, wgrałem sobie EU II już dawno temu. Chciałem wrócić do tej gry, włączam i ...
nie ma muzyki... dźwięki są. I w ustawieniach mam włączoną muzykę..


Katalog EU2/music w tym katalogu powinny znajdować się pliki mp3, jeśli ich nie ma to włóż płytę do napędu i stamtąd przekopiuj ręcznie katalog music do folderu EU2.

BTW... osobiście zawsze puszczam sobie muzykę z winampa podczas gry. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować