Zaloguj się, aby obserwować  
owczar4

YouTube

2031 postów w tym temacie

Również używam Opery, ale nie wydaje mi się, żeby to był problem z przeglądarką.

EDIT: Popełniłem grzech, odpaliłem IE, tam youtube działa >.> Więc może to jednak przeglądarka? Tylko jak, dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość żeby wrócić do starego wyglądu yt? Bo poznikały mi te napisy po lewej stronie typu historia, suby etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2015 o 18:14, Tyler_D napisał:

Jest jakaś możliwość żeby wrócić do starego wyglądu yt? Bo poznikały mi te napisy po
lewej stronie typu historia, suby etc.


Dopiero teraz? Mi chyba już z pół roku temu :P Niestety YT przynajmniej raz do roku lubi zmieniać layout i z tego co wiem to do poprzednich się nie da wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, teraz nie. Nie wiem ... z tydzień temu? Dwa? Pamiętam że przecież jeszcze niedawno miałem to u siebie ... niby to nic ale po pierwsze teraz jest tam taka dziwna pustka a po drugie cały serwis staje się mniej intuicyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2015 o 19:17, Tyler_D napisał:

Słuchajcie, w ilu klatkach prezentowane / nagrywane są w większości gameplaye na yt?
30?

Z tego co widzę to tak. Chociaż z tego co wyczytałem swego czasu filmiki były konwertowane, jednak teraz podobno zostają w takim framerate w jakim zostały wrzucone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie - większość większych kanałów przeskoczyła do 60fps od momentu jak YT w tym roku taka opcję udostępnił [w pełni funkcjonalną, dla wszystkich].
Praktycznie wszystkie nowe filmy, nawet vlogi, wrzucane na kanałach z relatywnie dobrej jakości contentem [jakości - w sensie stricte technicznego zaplecza, bo merytorycznie 90% YT - to papka =P] oglądasz w 60 FPSach [widać to gołym okiem, bardzo wyraźnie, wystarczy sobie odpalić jakiekolwiek porównanie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to mnie tak zastanawia, jak oni wrzucają np: pół godzinne filmy w 1080p jako możliwym odtwarzaniu więc w dobrej jakości i właśnie długie? Przecież taki np: vlog czy film z gry zajmuje ja wiem ... 1 GB? może 2GB. Przecież to by się renderowało i wysyłało wieki. Gdzie tkwi klucz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2gb wysyłało wieki ? No nie w dzisiejszych czasach.
Wysłanie materiału nawet kilka giga to przy obecnych łączach max kilka godzin, na kompletnie komercyjnym necie.
Nie pamiętam dokładnie, ale mój upload, ten realny obecnie buja się w okolicach 5-6MB/s. Na dysk wirtualny często wrzucam dane [chociażby projekty do pracy] ważące nawet po 8-9 giga łącznie, przeważnie zamykam się koło ~6h [mowa o pliku spakowanym w archiwum, czyli jeden plik o wadze 8-9 giga]
A ja nie mam jakiegoś hi-endowego netu [Download 50MB/s, Upload 5-7MB/s, gdzie UPC jest mi w stanie np zaoferować Download 200 MB/S i upload rzędu do 20MB/s]

YT dobrze konwertuje filmy, sprawnie i stosunkowo szybko. Natomiast samo nagrywanie - bezstratnie, FRAPSem to gameplay o długości godziny może ważyć i 50 giga + xD [22 sekundy nagrania frapsem, w 30 fps, bezstratnie, materiału w rozdziałce 1440/900 zajmuje 550mb, po obróbce, prawie bez strat w jakości taki materiał zmniejsza się do 26mb]
To się potem obrabia przeważnie na encoderze x264, chociaż x265 już elegancko się zadomawia i zostanie nowym standardem zapewne do połowy 2016 roku.
Plik po obróbce często waży nawet o 70-80% mniej z zachowaniem solidnej jakości [zwłaszcza przy używaniu x265, swoją drogą nie wiem czy YT go już obsługuje]

Nie wierzysz też chyba, że YTberzy wrzucają filmy dzień w dzień xD ? To jest praca jak na etacie, nagrywasz XX materiałów, rzucasz upload na dobę lub dwie [uploadując hurtem kilkadziesiąt filmów], ustawiasz filmom grafik tak aby system je sam publikował i tyle. Na bieżąco wrzuca się przeważnie tylko jakieś spontaniczne bzdety, relacje z targów i innych eventów, livey itp bzdury.
Dobrze dopracowane materiały są wrzucane i montowane często nawet kilka tygodni przed ich publikacją.
Biznes jest biznes.

Rendering takich materiałów przy dobrym sprzęcie to tez nie jest problem.
Sam zajmuje się obróbką audio/video [głównie na własne potrzeby i hobbystycznie, próbkę remasteringu mojej własnej kolekcji starych seriali animowanych z forum gramowego miał braveheart, może ci rzucić niezależną opinie o stosunku rozmiaru do uzyskanej jakości =)]


P.S.
Sprawdziłem sobie jak jestem teraz zsynchronizowany.
Upload mam na poziomie stałych 600-650KB/s, 2 gigowy plik wrzucał by się ~1h [pewnie nawet krócej po finalnej kalkulacji, wstępna pokazała 1h 27min ale po minucie już spadała do 1h 15min]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mi trochę rozjaśniło sytuację. ;) A co do pytania - nie. Ale czasem np widuje się streamy z twitcha czy tam innego hitboxa albo live z ''pokoju'' / gry / jednego i drugiego który trwa np: 2-3 godziny i następnego dnia jest już na yt w pełni dostępny. Czasem mnie to zadziwia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2015 o 22:09, Tyler_D napisał:

Bo to mnie tak zastanawia, jak oni wrzucają np: pół godzinne filmy w 1080p jako możliwym
odtwarzaniu więc w dobrej jakości i właśnie długie? Przecież taki np: vlog czy film z
gry zajmuje ja wiem ... 1 GB? może 2GB. Przecież to by się renderowało i wysyłało wieki.
Gdzie tkwi klucz?


Klucz tkwi w jednym - profesjonalne karty do streamowania (bądź naprawde wydajne CPU/enkodowanie wspierane GPU) są wystarczająco wydajne by zapisywać cały materiał w locie. Więc samo przygotowanie sobie materiału wideo jest proste. Pocięcie go, zrobienie niektórych elementów na nowo itd. trwa już oczywiście dłużej ale nadal limitem będzie człowiek a nie sprzęt.

1080p w YouTubowej jakości nie zajmuje aż tak wiele - w wersji Twitchowej do szczęścia wystarczają okolice (przy 30 fps) 3000-4500 kbps. Nie doceniasz też predkości internetu jaki można dzisiaj dostać - nie każdy ma jakąś Neostradę z 1 Mbps uploadu, łącza symetryczne o prędkościach typu 50 mbps download i 50 mbps upload też jak najbardziej istnieją (fakt, są też odpowiednio droższe... choć to też zależy, znam miejscowości gdzie dostaniesz np. 500 mbps download i 50 mbps upload za jakieś 100 zł miesięcznie). Samemu w swoim serwerze mam symetryczne łącze 150 mbps. Czyli 1GB film to wrzucałbym może z minutę.

Fakt, za takie przyjemności się płaci - czasem naprawdę dużo. Ale jeśli z internetu niejako żyjesz to wydanie dodatkowej kasy na łącze i tak cię czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie ma tak, że oni to 2 gb wrzucają na serwery Youtuba, ale to od nich zależy kiedy to udostępnią? Dzięki temu nie zważaliby na to, ile czasu zajmie upload. Czasami można spotkać kanały, gdzie zaraz po udostępnieniu, filmik wyświetla się jedynie w 360p lub 240p, a po, na przykład, godzinie (lub więcej, nie pamiętam ile musiałem czekać) w dowolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najszybsze łącza przeważnie dostępne są jako usługa dla firm, chociaż chyba obecnie UPC w standardzie ma ofertę 200MB/s download, 20MB/s upload, gdzie ta prędkość uploadu była do niedawna tylko dla firm.

Moja Netia to z kolei 45 zeta miesięcznie [50MB/s down, 5-7MB/s up].
Jeśli zmodernizują tu w końcu łącza, to może przeskoczę na ich maksymalną ofertę [100/10 MB/s], jak nie to za rok pójdę do konkurencji [UPC =P]

Cenowo w UPC za net 200MB/s, pełny pakiet tv i telefon bodajże 240min miesięcznie płaci się 120-130zł [za Netię z max pakietem tv, telefonem bez limitu krajowe + międzynarodowe i netem D50MB/s U5-7MB/s płacę 115zł]

Warto tez pamiętać, ze obecnie YTberzy mają spore zaplecze swojej sieci partnerskiej.
Najczęściej ich rola zamyka się tylko na nagraniu materiału, obróbkę i upload załatwiają już odpowiedni spece od takiej roboty w profesjonalnym studio z hi-endowym sprzętem, pozwalającym w jeden roboczy dzień pracy [8-12h] obrobić i zuploadowac praktycznie każdy materiał.
Zarobki tych ludzi już dawno zrównały się do standardu zarobków w branży telewizyjnej, stety lub niestety serwisy takie jak YT czy Twitch są przyszłością "biznesu oglądania materiałów video" :)
Telewizja albo się gruntownie zmieni albo wyginie jak dinozaury [zostaną tylko kanały informacyjne i popularnonaukowe live - o ile i one się utrzymają]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film w momencie wrzucenia jest konwertowany, jeśli ktoś wrzuca coś na zasadzie opublikuj od razu, to przez pierwsze 15-30 min film będzie dostępny jedynie w niskiej jakości, serwis musi przetworzyć plik do końca żeby wyświetlić go w HD/FHD/2k/4k.

Video jest na YT dostępne zaraz po uploadzie czystego pliku, przetwarzanie leci już w locie [wstępne jest po uploadzie i to jest te kilka minut zanim film się opublikuje, finalne już po publikacji, dlatego widzisz czasem przez moment materiał dostępny tylko w 360p]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2015 o 22:38, Zekzt napisał:

Najszybsze łącza przeważnie dostępne są jako usługa dla firm, chociaż chyba obecnie UPC
w standardzie ma ofertę 200MB/s download, 20MB/s upload, gdzie ta prędkość uploadu była
do niedawna tylko dla firm.

Pytanie główne - MB/s czy Mb/s? :P Bo 20 MB/s uploadu to bym chciał ale dostępne chyba tylko w pełnoprawnym datacenter.

Poza tym - nie tylko dla firm wbrew pozorom. Po prostu nie ma oficjalnego cennika, trzeba zadzwonić, umówić się, uzgodnić jakie chce się SLA, adresy IP itd. Rzeczywiście, ZAZWYCZAJ robią to firmy. Ale w pojedynkę też się da. I nawet nie mówimy o jakichś straszliwie chorych kwotach - jak nie potrzebujesz zbyt wysokiego SLA, Load Balancingu, puli IP czy Blackholingu to już za 2-3 stówy można upolować (w niektórych miejscach) 40-50 Mb/s downloadu i uploadu. Takie UPC ma w swojej ofercie biznesowej 150/20 za 100 zł netto (z SLA!), za 185 masz 300/30.

Poza tym są firmy typu Moico (czyli 1 Gb/s down & up w niektórych częściach Wrocławia) i mnóstwo mniejszych ISP którzy chętnie doprowadzą ci diablo szybkie łącze w całkiem sensownej cenie.

Dnia 03.08.2015 o 22:38, Zekzt napisał:

Warto tez pamiętać, ze obecnie YTberzy mają spore zaplecze swojej sieci partnerskiej.

A tu się nie znam więc nie wypowiem.

Dnia 03.08.2015 o 22:38, Zekzt napisał:

Telewizja albo się gruntownie zmieni albo wyginie jak dinozaury [zostaną tylko kanały
informacyjne i popularnonaukowe live - o ile i one się utrzymają]

Ach, ostatnio coś w parlamencie europejskim już myśleli żeby Netflixowi dowalić dodatkowe koszty bo widać to że my płacimy za internet a oni za przepustowość i materiały to za mało. Więc nie skreślałbym TV tak szybko, choćby dlatego że ta płynie wystarczająco dużo kasy by skutecznie osłabić każdy rynek telewizji online. Dostawcy internetu też by chętnie ucinali przepustowość w tego rodzaju usługach (w praktyce - w Australii i USA już to robią, w EU im trudniej bo jest kilka ustaw mówiących o Net Neutrality). Więc przynajmniej na razie TV ma przewagę pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2015 o 22:55, ziptofaf napisał:

Pytanie główne - MB/s czy Mb/s? :P Bo 20 MB/s uploadu to bym chciał ale dostępne chyba
tylko w pełnoprawnym datacenter.

>

Nie no Mb/s =)

Dnia 03.08.2015 o 22:55, ziptofaf napisał:

Takie UPC ma w swojej ofercie biznesowej 150/20 za 100 zł netto (z SLA!),
za 185 masz 300/30.


A to dosyć ciekawe, bo w ofercie detalicznej, tylko w pakiecie z TV i telefonem na moim osiedlu mają ofertę 250/20 za 129zł.
Sam goły net bez dodatków kosztował by 90.
Tylko to jest usługa "do" nie sztywne minimum 250/20 [moja netia to sztywne 50/5, gdzie download owszem synchronizuje się przeważnie ciut niżej, bo głównie koło 46-48, ale upload leci wyżej bo przeważnie 6-7]
Tzn to jest oferta jaką mi oferują prywatnie [mam ta ofertę na mailu już 3 tyg, przysyłają mi ja cyklicznie tak co pół roku =P], widzę, na stronie internetowej UPC, że tam ta oferta się trochę różni [140 pierwsze 6 mcy, 180 kolejne]

Dnia 03.08.2015 o 22:55, ziptofaf napisał:

Poza tym są firmy typu Moico (czyli 1 Gb/s down & up w niektórych częściach Wrocławia)
i mnóstwo mniejszych ISP którzy chętnie doprowadzą ci diablo szybkie łącze w całkiem
sensownej cenie.


A muszę sobie zobaczyć jakie firmy są w mojej okolicy i jak sie prezentuje opinia o ich standardzie jakości. Bo na komercyjną netię [odpukać] nie mogę narzekać, awarii praktycznie zero, telewizja chodzi sprawnie, na necie mnie nie przycinają bo synchronizuje się praktycznie w 95% tak jak mam gwarantowane, telefon jak telefon - korzystają sobie rodzice, nie mają limitu to dzwonią gdzie chcą =P
Co jakiś czas HBO GO za friko do testu dostaje, średnio 1-3 miesięcy.

Dnia 03.08.2015 o 22:55, ziptofaf napisał:

Ach, ostatnio coś w parlamencie europejskim już myśleli żeby Netflixowi dowalić dodatkowe
koszty /ciach/


Podejrzewam, że telewizja z czasem zacznie wchodzić w ścisłą współprace z takimi serwisami i za sprawą postępu technologicznego [dekodery, cyfryzacja, smart tv w każdym domu za kilka lat itp itd] powoli przejdzie transformację i zaadaptuje się do nowych realiów. Bo innej opcji nie mają. Można albo się dostosować do ewolucji albo iść na wymarcie =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do osób publikujących na "twoimtubsku".
Ostatnio usiłuję opublikować tam większy materiał i m.in. dodać do niego adnotacje, sporo adnotacji. Problem w tym, że edytor adnotacji wydaje się być niekatywny - przycisk "Dodaj adnotację" jest szary/nieaktywny.

Działa Wam ta opcja?
Czy to ma jakiś związek z promowanymi ostatnio kartami, czy Google zmusza mnie do uzywania tego?
A może coś może być "nie tego" w przeglądarce (FireFox 40.03)? Potrafi powodować crash, to kto go tam wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować