Zaloguj się, aby obserwować  
Mario_13

Codename: Panzers Faza Pierwsza

126 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2006 o 18:21, Dark SMG napisał:

> Może w następnym CDA coś napiszą o problemach technicznych, zazwyczaj tak robią :)
może, ale to chyba problem gry nie CDA, jak coś to kup[ie z kolekcji od cenegi


Poczekaj, może dadzą Phase Two w następnym numerze i może się uruchomi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chłopie, skoro masz grę o II wojnie światowej, to chyba jasne że jednostki i pojazdy są BARDZO podobne - przecież w jednej grze nie będzie mechów, a w drugiej rycerzy...;) Grafika w C:P jest bardzo ładna, ale w CoH przepiękna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 21:16, pro evo napisał:

Grając w Codname i widząc Company of herose czy te gr są do siebie podobne,,jednostki.pojazdy
grafika....?

CoH oprócz lepszej grafiki jest dynamiczniejszy i ma myślących żołnierzy(to nie znaczy że C:P takich nie ma, chodzi o to że w CoH sami szukają osłon przed ogniem itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 21:19, military napisał:

No chłopie, skoro masz grę o II wojnie światowej, to chyba jasne że jednostki i pojazdy są
BARDZO podobne - przecież w jednej grze nie będzie mechów, a w drugiej rycerzy...;) Grafika
w C:P jest bardzo ładna, ale w CoH przepiękna.


Przepiękna o ile wydało się na sprzęt przepiękną sumę pieniędzy :) I mam na myśli naprawdę ''przeeeeeeepiękną'' kwotę :D

Blackgoat : żołnierze w CoH zbyt często zachowują się chaotycznie, mi osobiście to bardzo przeszkadza. Zwłaszcza jak jest walka na bliski dystans z wrogą piechotą, nasi żołnierze mogą się w takiej sytuacji ''zapultać'' :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sposób prowadzenia rozgrywki, to nie ma co porównywać CoH i CP. CoH to banalny rts z budowaniem jednostek, zaś o każdego wojaka w CP trzeba dbać. Powiedzmy tak: CoH - bezstresowa rozwałka a la Dawn of War, CP - coś dla tych, którzy lubią STRATEGIĘ.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 22:16, military napisał:

Jeśli chodzi o sposób prowadzenia rozgrywki, to nie ma co porównywać CoH i CP. CoH to banalny
rts z budowaniem jednostek, zaś o każdego wojaka w CP trzeba dbać. Powiedzmy tak: CoH - bezstresowa
rozwałka a la Dawn of War, CP - coś dla tych, którzy lubią STRATEGIĘ.:)


Co nie znacz, że rozwałka jak w DoW jest zła, prawda :). Zarówno CoH jak i CP ma sporo uproszczeń i sa to tak na dobrą sprawę RTS''y nie różniące się za bardzo mechaniką od innych gier tego typu. Dobra, wracam do Soliders''ów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 22:16, military napisał:

Jeśli chodzi o sposób prowadzenia rozgrywki, to nie ma co porównywać CoH i CP. CoH to banalny
rts z budowaniem jednostek, zaś o każdego wojaka w CP trzeba dbać. Powiedzmy tak: CoH - bezstresowa
rozwałka a la Dawn of War, CP - coś dla tych, którzy lubią STRATEGIĘ.:)

Masz rację, ale uważam że Soldiers jest lepsze i ładniejsze a do tego trudniejsze. To dopiero gra dla prawdziwych strategów/taktyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2006 o 22:23, PAPISHON napisał:

Masz rację, ale uważam że Soldiers jest lepsze i ładniejsze a do tego trudniejsze. To dopiero
gra dla prawdziwych strategów/taktyków


Niestety nie miałem przyjemności.. Może kiedyś się skuszę.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 21:11, military napisał:

> czy Codename: Panzers jest bardzo podobna do Soldier Ludzie Honoru ?

Według jakich kryteriów?

o wszystko , a przede wszystki czy o to czy w Codename: Panzers gra się jak w rasowego RTS tzn. zdobywa się teren , doskonali jednostki itp. bo w Soldier Ludzie Honoru były zadania do wykonania i już ( generalnie nie podoba mi się ta gra )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2006 o 07:03, tosz napisał:

o wszystko , a przede wszystki czy o to czy w Codename: Panzers gra się jak w rasowego RTS
tzn. zdobywa się teren , doskonali jednostki itp. bo w Soldier Ludzie Honoru były zadania do
wykonania i już ( generalnie nie podoba mi się ta gra )


Na pewno nie jest to rasowy RTS, bo nie ma produkowania jednostek ani stawiania budynków. Za to zdobywanie terenu jest - tzn. tu toczy się walka o każdą ulicę, no i ogólnie postępy w przemarszu przez mapę to coś genialnego - wchodzisz na nowy teren, dobierasz odpowiednią strategię (najpierw ostrzał z daleka, zajęcie snajperami pobliskich budynków, potem wjazd czołgami na plac, zajęcie piechociarzami dział z wystrzelaną niemiecką załogą, dobicie reszty - to tylko przykład. A, i oczywiście jest aktywna pauza, która sprawuje się idealnie.

Jednostki nie umierają po jednym trafieniu, mają paski życia, ale bez przesady - celnie posłany granat pod osłoną ogniową to mordercze połączenie. Niektóre typy czołgów to ciężki orzech do zgryzienia - żeby zniszczyć Tygrysa, trzeba się nieźle namęczyć, zastawiać pułapki, choć oczywiście można "huzia na Józia", zrzucić spadochroniarzy w środek strzelaniny.:) Ale efekty są mierne.;)

Powiem tak: klimat w CP wymiata, rozgrywkę zaplanowano wzorowo, graficznie jest - dla mnie przynajmniej - bosko (ładnie i przejrzyście). Nie ma bzdurnego stawiania budynków, jest WALKA - odpowiednio wyważona między strategią a akcją. Kupuj w ciemno. (ja mam swoją edycję premierową z allegro za... 16 zł. - jeszcze w folii!!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 18:15, military napisał:

(ja mam swoją edycję premierową
z allegro za... 16 zł. - jeszcze w folii!!!!)

A ja zrobiłem głupio, że kupiłem CDA z tą grą miast antologię z Cenegi. No cóż, ale gdyby nie ten fakt, nie odkryłbym CP. ;) Gra ta zmieniła diametralnie mój stosunek do RTSów. Mam nadzieję, że CDA da w najbliższym czasie część drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak jestem w sieciówce, to wyskakuje mi "Odłączono Połączenie z Game Spy Arcade, proszę sprawdzić połączenie, lub spróbować jeszcze raz". Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 10:41, Skarmory napisał:

wpisuje do tej gry kody ale nic sie nie dzieje


To poco wpisujesz, ja i wiele innych osób przeszło ją bez ułatwień i nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubie grać bez kodów ale gra z kodami jest po prostu nieciekawa i nudna .


A najgorsze że taka gra jest za łatwa jak dla mnie I jest głupia porzez granie z kodami gra traci fabułe i wątek



@@@@@!!!!!@@@@@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować