• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
TigerXP

Mały restarcik

Pytanie

Mam pewien problem. Otóz w niektórych grach mój komputer się restartuje. Są to takie gry jak oblivion, fear, PoP WW, splinter cell chaos theory, a także kilka innych. Komputer czasami się restartuje po minucie, czasami po godzinie, a czasami nie restartuje się. Na takich grach jak PoP t2T lub toca race driver 3 komp restartujemi sie od razu jak odpalam gre. Jednak wiele innych gier chodzi mi bez problemu, i to gier które mają większe wymagania sprzętowe. Moja konfiguracja to : asrock k7s8x, geforce 6200 128 mb firmy leadtek, athlon 1800 XP, baracuda 60 gb, 512 mb 400mhz, windows XP. Proszę o pomoc. Dzięks!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Miałem podobne problemy z każdą wersją gry Heroes...Zawsze musiałem stawiać wiatraczek za kompem żeby mi chłodził. Winą było złe chłodzenie. Teraz wymieniłem płytę główną i wiatraczek. Wywierciłem kilka dziurek w przedziale na komputer (skrzynke) i chodzi pięknie. Nie jestem pewien ale może to być 1 z powodów tego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprawdź temperatury poszczególnych elementów komputera, możliwe że masz problemy z wentylacją , kup dwa wiatraczki jeden do tłoczenia powietrza, drugi do wyciągania powietrza z obudowy, gry które wymieniłeś są wymagające więc podzespoły na pewno się mocno grzeją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

PoP i toca nie są takie wymagające. Na konfiguracjach słabszych od mojej chodzą płynnie na full detalach. Poza tym w quaka 4 i preya mogę grać kilka godzin i nic się nie zawiesza i nie restartuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ostatnio zaczołem grać w gothic 3. Gra jest wymagająca i troche mi się tnie ale komp się nie restartuje. Tak więc myślę iż mój problem to nie chłodzenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Posprawdzaj kompa SuperPI na 32M oraz Prime95 na stress test przez 2h. Masz 512MB kość pamięci - być może powinna ona chodzić na 2T command Rate a masz ustawione 1T Command Rate. SuperPI powinno wychwicić niestabilność RAM. Jeśli wszystko będzie cacy to problem może leżeć po stronie softu lub karty graficznej (ew. zasilacza).
Temat zamykam. Link był podany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować