Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dodam od siebie do tematu, że dzisiaj będzie jasne kiedy nasza Cudowna Armia (koniecznie z dużych literek), przestanie okupo...stabilizować Irak. Mam tutaj małe deja vu - najpierw Sowieci w 45 teraz Polska w 2003...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 12:40, Vovin napisał:

Dodam od siebie do tematu, że dzisiaj będzie jasne kiedy nasza Cudowna Armia (koniecznie z
dużych literek), przestanie okupo...stabilizować Irak. Mam tutaj małe deja vu - najpierw Sowieci
w 45 teraz Polska w 2003...

Najprawdopodobnie do końca przyszłego roku, chyba że Ameryaknie coś nam kapną wtedy będzie można powiedzieć że sytuacja wymaga przedłużenia pobytu dla bezpieczeństwa Iraku :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 09:15, Yarr napisał:

Prezydent chyba fabryk nie zamyka...


Wiesz to była raczej taka metafora. Chodziło mi ogólnie oto co się dzieje z Polską.
Poza tym czy masz pewność, że poprzedni prezydent nie brał jakiś łapówek za to co sprzedawał za granice ? Mimo iż oficjalnie nie on sprzedawał, ale w łapę mógł wziąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 12:34, HumanGhost napisał:

A nie sądzisz, ze ogłaszał to na konferencjach, bo właśnie te dwie sprawy były najbardziej
znane? Trudno byłoby zwoływać konferencje w każdej sprawie. To się nazywa "niewidzialna ręka
sprawiedliwości". ;-)


A nie uwazasz, ze oglaszanie takich spraw na konferencjach bylo zagraniem pod publiczke? Czy w tych 2 sprawach reka sprawiedliwosci rowniez nie powinna byc niewidzialna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 12:40, Vovin napisał:

Dodam od siebie do tematu, że dzisiaj będzie jasne kiedy nasza Cudowna Armia (koniecznie z
dużych literek), przestanie okupo...stabilizować Irak. Mam tutaj małe deja vu - najpierw Sowieci
w 45 teraz Polska w 2003...

My tam zawsze Irakijczykom pomagaliśmy. Za komuny sprzedawaliśmy im czołgi i budowaliśmy autostrady. Teraz stabilizujemy. I też chcemy im broń sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 12:40, Vovin napisał:

Dodam od siebie do tematu, że dzisiaj będzie jasne kiedy nasza Cudowna Armia (koniecznie z
dużych literek), przestanie okupo...stabilizować Irak. Mam tutaj małe deja vu - najpierw Sowieci
w 45 teraz Polska w 2003...


Mam mieszane uczucia jesli chodzi o moralny aspekt tej sprawy. Dzisiaj rzad iracki zwraca sie do nas o pozostanie w Iraku. Jesli to samo zrobi nowy rzad, wybrany w demokratycznych wyborach, to moze pobyt polskich zolnierzy w Iraku jest im zwyczajnie na reke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 12:55, Vaxinar napisał:

Wiesz to była raczej taka metafora. Chodziło mi ogólnie oto co się dzieje z Polską.
Poza tym czy masz pewność, że poprzedni prezydent nie brał jakiś łapówek za to co sprzedawał
za granice ? Mimo iż oficjalnie nie on sprzedawał, ale w łapę mógł wziąść.


Tylko jaki on mial wplyw na prywatyzacje? Tym zajmuje sie rzad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mnie denerwuje i niesmaczy fakt, że do Iraku wojska weszły bezprawnie... Oczywiście mówiono, że jest broń biologiczna, że Husajn zabijał itd itd... Ale najpierw każe się człowieka, potem zajmuje jego państwo. Nie żebym lubiał Husajna, ale wyobraźmy sobie, że Korea Północna, rozgłaśnia na lewo i prawo, że Polska ma broń chemiczną, jądrową, biologiczną... Wysyła swe żółte wojska aby nas ustabilizować, w międzyczasie wycina w pień rząd, zastępuje go swoimi żołnierzykami... W międzyczasie dołaczają do nich żołnierzyki z innych Azjatyckich państw itd itd... Wiem, że to fantastyka która się nigdy nie wydarzy - chodzi mi o to, że coś takiego może się przytrafić pewnym państwom. Szczególnie biednym, azjatyckim nie mającym wielkich znaczących sojuszników.

Zresztą jak patrze na Sądzenie Husajna, zaliczam rotfly jeden za drugim. Dojdzie do tego, że Husajn ze starości umrze zanim jeszcze wyrok usłyszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 13:10, Vovin napisał:

No tak, ale mnie denerwuje i niesmaczy fakt, że do Iraku wojska weszły bezprawnie... Oczywiście
mówiono, że jest broń biologiczna, że Husajn zabijał itd itd... Ale najpierw każe się człowieka,
potem zajmuje jego państwo. Nie żebym lubiał Husajna, ale wyobraźmy sobie, że Korea Północna,
rozgłaśnia na lewo i prawo, że Polska ma broń chemiczną, jądrową, biologiczną... Wysyła swe
żółte wojska aby nas ustabilizować, w międzyczasie wycina w pień rząd, zastępuje go swoimi
żołnierzykami... W międzyczasie dołaczają do nich żołnierzyki z innych Azjatyckich państw itd
itd... Wiem, że to fantastyka która się nigdy nie wydarzy - chodzi mi o to, że coś takiego
może się przytrafić pewnym państwom. Szczególnie biednym, azjatyckim nie mającym wielkich znaczących
sojuszników.

Zresztą jak patrze na Sądzenie Husajna, zaliczam rotfly jeden za drugim. Dojdzie do tego, że
Husajn ze starości umrze zanim jeszcze wyrok usłyszy ;)

To jest niestety największe potknięcie ,ale i tak uwarzam że Husajnowi już dawno należało się obalenie ,szkoda tylko że Amerykanie nie zrobili tego po operacji Pustynna Burza to był ich kolejny ogromny błąd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2005 o 13:14, spider88 napisał:

> Husajn ze starości umrze zanim jeszcze wyrok usłyszy ;)
To jest niestety największe potknięcie ,ale i tak uwarzam że Husajnowi już dawno należało się
obalenie ,szkoda tylko że Amerykanie nie zrobili tego po operacji Pustynna Burza to był ich
kolejny ogromny błąd .

Tak się dobrodupność kończy. Czasami lepiej nie być pacyfistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 13:10, Vovin napisał:

Zresztą jak patrze na Sądzenie Husajna, zaliczam rotfly jeden za drugim. Dojdzie do tego, że
Husajn ze starości umrze zanim jeszcze wyrok usłyszy ;)


Trzeba go było zastrzelić jak Geniusza Karpat? Demonstrując Arabom jak "elestyczna" może być demokracja (być może równie przez samych zainteresowanych pożadana, jak sto wywrotek piasku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 13:26, Hegemon napisał:

Zgoda, tak naprawde Amerykanom (i ich sojusznikom) chodzilo o narzucenie swojego modelu wladzy
i swoich wartosci.

Zobacz co wyprawiają muzułmanie w imię boga jeśli się im nie pokarze że nie ma bezkarności to będziemy świadkami upadku naszej cywilizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie sądzę, że to było pod publikę. Już na poczatku całej sprawy słyszało sie w mediach opinie, że co to za sprawiedliwość, że prokurator generalny powinien coś z tym zrobić. Ziobro po prostu wyszedł na przeciw tym opiniom. Zwołał konferencje prasową żeby pokazać/unaocznić ludziom, że aparat sprawiedliwości jednak w Polsce działa. Ja to tak odbieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 13:32, spider88 napisał:

> Zgoda, tak naprawde Amerykanom (i ich sojusznikom) chodzilo o narzucenie swojego modelu
wladzy
> i swoich wartosci.
Zobacz co wyprawiają muzułmanie w imię boga jeśli się im nie pokarze że nie ma bezkarności
to będziemy świadkami upadku naszej cywilizacji.


Tylko czy chcemy to robic w taki sposob? Czy najezdzajac inne kraje pozostajemy wierni swoim wartosciom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2005 o 13:35, Hegemon napisał:

Tylko czy chcemy to robic w taki sposob? Czy najezdzajac inne kraje pozostajemy wierni swoim
wartosciom?

A jakim wartościom? Przypomnę Ci wyprawy krzyżowe czy były wierne naszym wartościom? Poza tym musimy powiedzieć że mamy do czynienia z fantykami, wiesz co to oznacza? To nie są Francuzi , Czesi z drugiej wojny gdy po przegranej siedzieli cicho, tylko oni będą przez cały czas prowokować i to krwawo z coraz większym rozmachem. Wszystkie Igrzyska zawody ,koncerty i inne okazje gdzie będzie dużo ludzi będą zagrożeniem, metra lotniska ,tamy wodne itp.stanowią zagrożenie a dla nich idealną drogę do zbawinia duszy i upokorzenia chrześcijan .Walka z zachodem jest ważniejsza niż zapewnienie bytu rodzinie to jest chore ale dla nich nie ma innej drogi więc twierdzę że obalenie Husajna była jedyną drogą aby przynajmniej na jakiś czas był spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 13:34, HumanGhost napisał:

Nie, nie sądzę, że to było pod publikę. Już na poczatku całej sprawy słyszało sie w mediach
opinie, że co to za sprawiedliwość, że prokurator generalny powinien coś z tym zrobić. Ziobro
po prostu wyszedł na przeciw tym opiniom. Zwołał konferencje prasową żeby pokazać/unaocznić
ludziom, że aparat sprawiedliwości jednak w Polsce działa. Ja to tak odbieram.


Tylko, ze wymiar sprawiedliwosci jest wlasnie od tego, zeby nie kierowac sie "nastrojami spolecznymi" ani tym, co mowi sie w mediach. Gdyby mial sie nimi kierowac, to bylby zupelnie niepotrzebny, bo tlum sam osadzalby oskarzonych, a nawet wykonywal wyroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mojego posta. Nie chodziło mi o to, że Ziobro tak zrobił pod wpływem opinii publicznej. Chodziło mi o to, że ogłosił to publicznie po jej wpływem. Przecież on ogłasza podjęcie decyzji na konferencji a nie podejmuje na niej decyzje. A w przypadku tego linczu to "nastroje społeczne" były nierówne, nawet dziennikarze byli podzieleni. Ziobro po prostu zrobił to co uważał za słuszne. I za to go cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, rozumiem Twoj punkt widzenia. Tylko przestanym sciemniac, ze nam zalezy na ich dobrobycie, na pokoju swiatowym, ze szanujemy ich kulture i wartosci, a powiedzmy owarcie i wprost, ze mamy wszystkich innych gdzies, mamy zamiar narzucac swoje wartosci innym, zorganizowac swiat tak, jak nam sie podoba i jak ktos ma inne od naszego zdanie na jakis wazny temat, to ma pecha, bo mu zrobimy interwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 13:53, Hegemon napisał:

Dobrze, rozumiem Twoj punkt widzenia. Tylko przestanym sciemniac, ze nam zalezy na ich dobrobycie,
na pokoju swiatowym, ze szanujemy ich kulture i wartosci, a powiedzmy owarcie i wprost, ze
mamy wszystkich innych gdzies, mamy zamiar narzucac swoje wartosci innym, zorganizowac swiat
tak, jak nam sie podoba i jak ktos ma inne od naszego zdanie na jakis wazny temat, to ma pecha,
bo mu zrobimy interwencje.

Myślę że to też jest mylne myślenie choć bliskie prawdy i nie ma co tego ukrywać trzeba jeszcze dodać jedno słowo "ropa", ale ważniejsze chyba jest eliminowanie zagrożenia, dobrym przykładem niech będzie Afganistan. Irak niestety nie do końca można pod to podciągnąć, dlatego wcześniej napisałem że szkoda że nie rozliczono Husajna podczas Pustynnej Burzy.Teraz pozostaje Iran i Korea i nie zdziwię się jeśli za niedługo będzie tam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się