Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

No mi sie też tak zdaje że od małpy naśtępujące ery śwaota : Prekambr,Paleozoik,Mezozoik i Kenozoik i właśnie w Kenozoiku w okresie trzeciorzędu powstał człowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 13:38, Vaxinar napisał:

Nie wiem czy Mości Panowie już czytali o Partii Kobiet, która nieźle zaczęła się nam tutaj
rozrastać. Zaczęły już nawet współpracować ze szwedzkimi feministakami.


Tu jest ciekawy wywiad z wybitnym politykiem manuelą gretkowską:
http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=209&BackToCategory=4&ShowArticleId=32106

(...)
-Andrzej Lepper też chce jak najlepiej.
-Ale nie na takiej zasadzie jak my. My tym się różnimy od partii Leppera, PiS-u, PO, SLD i innych partii, że tworzymy się na zasadzie organizacji uczącej się, będziemy mieli atest europejskich biur do transparentności.
-Europejski atest?! Przepraszam, ale o czym pani mówi?
-O nowej jakości w polityce.
-Co za banał. Każda nowa partia mówi o "nowej jakości w polityce".
-Oni mówią, a my już to robimy.
-Kiedy powstawała Platforma Obywatelska, to też zapewniała o nowej jakości, przeprowadzała prawybory, nie używała nazwy "partia".
-Pan nie rozumie, o czym mówię! A mówię o tym, że nasze liderki, nasz zarząd, jesteśmy w trakcie szkoleń, po zakończeniu, których dostaniemy atest przejrzystości. My jesteśmy zorganizowani na zasadzie kompetencji, a w żadnej partii nie ma kompetencji, tylko lider, walki wewnętrzne…
-U was liderem jest pani. I jakie ma pani szczególne kompetencje do bycia liderem?
-Napisałam manifest, stworzyłam ruch. Odejdę, jeżeli tak uznamy w zarządzie. My w zarządzie szkolimy się w celach i wartościach, we wspólnym języku, w spójności tego, co robimy i mówimy. Dla nas celem nie jest Sejm, a właśnie wartości. Szkolenia prowadzą psycholodzy, trenerzy, proszę przyjść i zobaczyć.
-Ale jak już skończycie te szkolenia…
-Nigdy ich nie skończymy! Będziemy się szkolić cały czas, bo ta partia służy podniesieniu wartości i godności kobiet. One mają w partii rozwijać swoją osobowość.
-To nie partia tylko psychoterapeutyczna grupa wsparcia... (...)

Można się pośmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 19:36, Mogrim napisał:

> Nie wiem czy Mości Panowie już czytali o Partii Kobiet, /.../
Można się pośmiać.

Ale tam, pośmiać. Już ja żonę tam wyślę, Ona zrobi porządek z tymi feminazistkami... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 21:24, Mogrim napisał:

Partia Kobiet ma wg sondaży 1,8%. Zaskakująco dużo.


Ja słyszałem coś innego, czy czytałem chyba nawet w Internecie, że tą partię popiera około 45 % kobiet, czyli jakieś... 20 - 25 % Polaków.
Co do tego wywiadu co Waść dałeś, to przeczytałem cały i ręce opadają w niektórych momentach. Babka może ma względem kobiet dobre intencje, ale stanowczo przesadza.
Ja nie wiem jak z tą partią mężczyzn, już jest nas dwóch, znaczy ja i Darnok kiedyś się deklarował, chcecie wstąpić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 21:10, KrzysztofMarek napisał:

Ale tam, pośmiać. Już ja żonę tam wyślę, Ona zrobi porządek z tymi feminazistkami... ;D

Co by było śmieszniej są tam mężczyźni z własnej nieprzymuszonej roli . Zastanawiam się co będzie gdy zacznie się jakaś afera ciążowa w tej partii ??
Po za tym co mówi prawo o wymuszeniu na partii obowiązku zatrudniania w szeregach partii płci przeciwnej ?? Jeśli się nie mylę to każda partia ma obowiązek mieć ileś tam kobiet , tylko czy tu jest odwrotnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę zwarty tekst, żeby się łatwiej czytało.
Wbrew temu co piszesz palenie marihuany przynosi skutki uboczne, nie porównam ich ze skutkami spożywania alkoholu, bo już wcześniej mówiłem, że nie o to chodzi. Przykład z życia wzięty? Widziałem już niejednego nastolatka u którego trawa wywołała nieodwracalne zmiany (a przecież jest niegroźna). Zbyt często zaczyna się od marihuany a kończy na niebezpiecznych narkotykach, jak choćby amfetaminie <-- nie wiem czy wiesz, ale może momentalnie doprowadzić do zawału. Nikt nie twierdzi że alkohol nie szkodzi zdrowiu i nie uzależnia. Jednak jak sam pisałeś próba wprowadzenia prohibicji przyniosłaby efekt wręcz odwrotny. Jednak ogromna ilość osób nadużywa alkoholu, łącznie z nastolatkami. Dlaczego? "Przecież to tylko piwo". Nie ma co tu bagatelizować. Legalizacja marihuany to kolejne zagrożenie dla społeczeństwa, którego skutków się nie pozbędziemy. Już raz o to pytałem: wziąłbyś odpowiedzialność za tych którzy nie znają umiaru? Ja nie.
A na Woodstocku się niczego takiego nie dotknąłem, to wbrew jednej z podstawowych zasad festiwalu: stop narkotykom.

A co do partii kobiet.
Takie zjawisko nazywane jest we współczesnej demokracji przeciążeniem. Zbyt dużo grup społecznych domaga się swojego przedstawicielstwa w sejmie. Partia kobiet? A co to kobiet nie ma w parlamencie? ;D Proponuję powrót idei Polskiej Partii Przyjaciół Piwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 22:53, Vaxinar napisał:

Ja słyszałem coś innego, czy czytałem chyba nawet w Internecie, że tą partię popiera około
45 % kobiet, czyli jakieś... 20 - 25 % Polaków.


Zawsze w takich pytaniach "czy poparłbyś" twierdząco odpowiada prawie połowa, i potem okazuje się, że partia Rokity i Marcinkiewicza miałaby poparcie 55%, partia kobiet 45%, nowa partia olechowskiego 30%, PO 30%, PIS 33%... razem zamiast 100% wychodzi 300%. Lepiej patrzeć na sondaże które zestawiają wszystkie partie. Za 3 miesiące nawet nie będą ich w sondażach uwzględiać - i dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 10:36, gaax napisał:

Napiszę zwarty tekst, żeby się łatwiej czytało. /.../

Larry Laffer już nie napisze Ci nowego elaboratu. Dostał bana za "dowcipny" adres strony. Może za tydzień wejdzie jako ktoś nowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 11:20, KrzysztofMarek napisał:

Larry Laffer już nie napisze Ci nowego elaboratu. Dostał bana za "dowcipny" adres strony. Może
za tydzień wejdzie jako ktoś nowy...

W jego przypadku to recydywa ;) A już myślałem, że się uspokoił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak bardzo "dowcipny" musiał to być adres strony, że od razu bana dostał?

A jeśli chodzi o te grupy, które chcą mieć swoje przedstawicielstwo w sejmie, to za jakiś czas przekroczy to chyba granicę absurdu, samo to że ktoś tworzy jakąś partię to niech sobie tworzy, kto mu broni, ale podejście ludzi tworzących te partie - czyli nawet przy najgłupszych pomysłach - śmiertelna powagą... cóż mają prawo, ja chyba sobie założę partię studentó jeżdżących na rowerach, bo czuje, że reprezentacja tej grupy w sejmie jest zbyt słaba:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 10:42, Bosper napisał:

Jesteś głupszy niż ustawa przewiduje
Właśnie dlatego jesteś mądry ( inaczej)


Reguły kulturalnej dyskusji nie przewidują takich określeń.
Poczytaj jeszcze raz regulamin, a szczególnie ten fragment:
"2. Co jest zabronione
Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie
* Stosowanie w wypowiedziach słów uznawanych za niekulturalne a szczególnie kierowanie takich słów pod adresem innych osób
* wyśmiewanie się i/lub szydzenie z użytkowników, Pracowników CD Projekt lub innych osób"

Było czyste konto, więc tym razem Ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=9913&wid=8747065&rfbawp=1172469768.474&ticaid=134a3

Swgo czasu pisał o tych kwestiach Pan red. Michalkiewicz, wtedy GW i inne media m. in. TVN [jeśli dobrze pamiętam] robiły z niego antysemitę najgorszej maści. Ta wiadomość pojawiła się rano na WP, na stronie głównej. Teraz nie jestem jej w stanie zlokalizować. Dlaczego ta informacja nie utrzymała się w info głównym i dlaczego np. na Onecie jej nie znalazłem [za to info o martwym Izraelczyku], nie wiem. Sądzę, że to istotna sprawa dla Polski, ale widać jasno co jest ważne dla mediów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 10:17, Yarr napisał:

/.../ > Swgo czasu pisał o tych kwestiach Pan red. Michalkiewicz, wtedy GW i inne media m. in. TVN
[jeśli dobrze pamiętam] robiły z niego antysemitę najgorszej maści. /.../

Najpierw trzeba odpowiednio przygotować grunt, zrobić, teraz, antysemitów z Kaczyńskiech i będzie łatwiej im wydzierać nasz majątek. Ale też trzeba im wystawić rachunek, za odbudowę, utrzymanie i zażądać zapłacenia podatków za te wszystkie lata. I to z karnymi odsetkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 11:17, KrzysztofMarek napisał:

I to z karnymi odsetkami...

Karne odsetki dotyczą tylko szaraczków .W dodadku tylko w przypadku zaległości .No cóż ,raczej nie spodziewajmy się cudów w naszej ojczyźnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 13:02, spider88 napisał:

> /.../ > Karne odsetki dotyczą tylko szaraczków .W dodadku tylko w przypadku zaległości ./.../

A to te podatki od nieruchomości były płacone? Bardzo wątpię... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja bym się upierał przy zwrocie w 100% (względnie odpowiednim odszkodowaniu pieniężnym). Bardzo mi przykro ale skoro coś należało do mnie i ktoś mi to zabrał to powinien teraz to zwrócić, bez względu czy jestem Żydem, Polakiem, czy kim tam jeszcze. tylko z jednym małym ale. Zwrot mienia winien nastąpić do rąk prawnych spadkobierców właścicieli (bądź ich samych jeśli żyją) i przy udokumentowaniu, że wcześniej o ten zwrot ubiegać się nie mogli. Żeby nie było tak, że ktoś dajmy na to w 1960 r. porzuca swoje mienie i wyjeżdża sobie za granicę, bo tam jest lepiej wiedząc przy tym, że polskie regulacje w takim wypadku przewidują przejęcie majątku przez Skarb Państwa, a po 40 lartach wraca żądając zwrotu tego co zostawił. Rzecz druga to właśnie legitymacja. Mam pewne wąrpliwości, czy jakiś Kongres jest umocowany żądać w czyimś imieniu zwrotu majątku, jeśli ten ktoś wyraźnie mu tego nie zlecił (szczególnie jeśli chciałby kasy dla siebie, aczkiolwiek czy tak jest w tym przypadku to nie wiem). Żądanie zwrotu mienia winno się odbywać w oparciu o typowe uregulowania cywilnoprawne i tyle. Rozmawiać władze powinny wyłącznie z prawowitymi właścicielami, ich spadkobiercami lub organizacjami, które otrzymałyby od tych osób stosowne umocowanie (umocowanie od konkretnych osób i umocowanie do dochodzenia zwrotu konkretnego mienia). Wówczas do negocjacji pozostałyby kwestie związane z wartością majątku podlegającego zwrotowi, sposobu zwrotu i ewentualnie terminu (może wartoby zrekompensować pełną wartość utraconego majątku ale zwrot odbyłby się na przestrzeni kilku, czy kilkunastu lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 15:37, Dux napisał:

/.../ Rozmawiać władze powinny
wyłącznie z prawowitymi właścicielami, ich spadkobiercami lub organizacjami, które otrzymałyby
od tych osób stosowne umocowanie (umocowanie od konkretnych osób i umocowanie do dochodzenia
zwrotu konkretnego mienia). /.../

Z tym się zgadzam, ale... im chodzi o to, że jeśli coś należało do Żyda albo gminy żydowskiej, ma wrócić w ręce Żydów, niezależnie od tego, czy są prawni spadkobiercy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...) ale... im chodzi o to, że jeśli coś należało do Żyda albo gminy żydowskiej,

Dnia 26.02.2007 o 15:47, KrzysztofMarek napisał:

ma wrócić w ręce Żydów, niezależnie od tego, czy są prawni spadkobiercy.


Szczerze mówiąc nie wiem o co im chodzi, bo jakoś nikt nie chce tego typu spraw zbytnio poruszać (według mnie całkowicie niesłusznie), ale na podstawie tego co wiadomo dotychczas moje wrażenie zbieżne jest z tym co napisałeś. I w takim przypadku odprawiłbym tych panów grzecznie z kwitkiem. Oczywiście tłumacząc im, że interesuje nas przede wszystkim tytuł prawny zgłaszającego roszczenie dot. konkretnego zagarniętego majątku, a nie jakieś płomienne wywody w stylu LPR o obronie polskości przed atakami syjonistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się