Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2007 o 15:46, Mogrim napisał:

A jakie on znowu ma poglądy? Nie jestem jego fanem, ale nie widzę w jego poglądach niczego
złego.

Ostatnio LPR wpadła na pomysł zakazania w Polsce rozwodów.Była o tym dyskusja w jednej z sejmowych komisji.Inna sprawa to dotowanie prze świeckie , przynajmniej oficjalnie , Ministerstwo Edukacji , szkolnictwa katolickiego.LPR właściwie całkiem otwarcie zmierza w kierunku stworzenia państwa wyznaniowego.Ja akurat uważam , że ultraradykalny katolicyzm i kraj z obowiązującym prawem kościelnym, to nie jest coś , czego potrzebujemy.Pan Wierzejski jest wiceprzewodniczącym LPR , więc są to również jego poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 16:47, Mogrim napisał:

> Dodatkowo Wierzejski nie pomaga sobie swoimi poglądami.

Jakimi dokładnie?


Jego uwielbienie dla gen Franco ( faszysty ), który wymordował kilkaset tysięcy ludzi ( o których Wierzejski mówi że to nie ludzie tylko bolszewicy ... ) Jego wypowiedzi że czarni śmierdzą. Jeżeli bez skrępowania pokazywał się na koncertach neonazistowskich oraz uwieczniony został na zdjęciach z pozdrowieniem hitlerowskim, to chyba najlepiej świadczy o jego poglądach. Rozumiem że teraz jako poseł musi się tego wypierać itd, ale błędy ( albo i nie błędy ) młodości się za nim ciągną. Może niektórzy uwierzą że to tylko zbiegi okoliczności, fotomontaż i nagonka na biednego i niewinnego posła. Pytanie tylko po co niszczyć tak mało znaczącą osobę ?
Cytat z Wierzejskiego:
„Jesteśmy po to, by walczyć. Musimy jednak wiedzieć kto jest naszym wrogiem, czyli wrogiem Ojczyzny i Kościoła. Zawsze był nim Niemiec... masoneria, sprzysiężone z nim niemal zawsze niewdzięczne żydostwo i rodzimi sprzedawczycy”.

Po drugie kłamie w mediach jak najęty. Nie będę wymieniać wszystkiego, bo miejsca zabraknie. Przypomnijmy chociaż jego wypowiedzi na temat gejów i pedofili, jakoby policja mówiła że te środowiska się pokrywają ( z czego notabene psychologowie się zaśmiewali ). Jak w bezczelny sposób starał się umniejszyć wartość protestów przeciwko Giertychowi, mówiąc że to wszystko sprawka środowisk homoseksualnych powiązanych ze światem mafii narkotykowej. Zobacz w jaki sposób przeprowadza on nagonkę na lesbijki i gejów, jakich zwrotów tam używa. To jest jawna dyskryminacja ( przykład jego tabliczka na drzwiach ) niegodna posła Rzeczpospolitej.

Jeżeli komuś takie poglądy odpowiadają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 17:33, hehe napisał:

Jego uwielbienie dla gen Franco ( faszysty ), który wymordował kilkaset tysięcy ludzi ( o których
Wierzejski mówi że to nie ludzie tylko bolszewicy ... )

Bo to byli komuniści którzy mordowali masowo swoich przeciwników. Poza tym Franco uratował Hiszpanię od II wojny św.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 17:33, hehe napisał:

Jego wypowiedzi że czarni śmierdzą.


Kiedy tak powiedział? Jakieś źródło, bo nie mogę znaleźć.

Dnia 15.04.2007 o 17:33, hehe napisał:

Cytat z Wierzejskiego:
„Jesteśmy po to, by walczyć. Musimy jednak wiedzieć kto jest naszym wrogiem, czyli wrogiem
Ojczyzny i Kościoła. Zawsze był nim Niemiec... masoneria, sprzysiężone z nim niemal zawsze
niewdzięczne żydostwo i rodzimi sprzedawczycy”.


Znam lepszy: "Nikt normalny na lewicę nie głosuje. Tylko patologia, dewiacja i prymitywizm obyczajowy."
Trzeba przyznać, że do zwięzłych sentencji ma talent.

Dnia 15.04.2007 o 17:33, hehe napisał:

Zobacz w jaki
sposób przeprowadza on nagonkę na lesbijki i gejów, jakich zwrotów tam używa. To jest jawna
dyskryminacja ( przykład jego tabliczka na drzwiach ) niegodna posła Rzeczpospolitej.


Zgoda, wywalmy więc Wierzejskiego, ale razem z nim senyszynową i gadzinowskiego - homofobia bowiem ma taką samą rację bytu (lub jej brak) jak antyklerykalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 16:37, hehe napisał:

No błagam, co za pogląd.

O co błagasz?

Dnia 15.04.2007 o 16:37, hehe napisał:

Z definicji komunizm nie jest aż taki zły jak obrzydliwy i straszny
neonazizm. Rozumiem że większość uważa komunizm za coś najgorszego na świecie, bo kojarzy się
to z naszą niedawna historią. Jednak to co my rozumiemy pod " komunizmem " nie ma wiele wspólnego
z jego definicją. Natomiast neonazizm i z definicji i postępowania jest sto razy gorszy.

Heh, tak piękna definicja komuznimu, tylko, że właśnie to co nam zaserwowano jest o wiele gorsze od tego co znamy z chorej definicji. Pewnie ściska Cię mniej więcej tak samo gdy czytasz coś takiego co piszę jak mnie ściska gdy czytam, że komunizm wcale nie jest taki zły. Komunizm pochłonął najwięcej ofiar podczas II wojny, nam wciskał głupotę przez pół wieku, w którą to większość do dziś wierzy. Mało tego - komunizm na wschodzie jeszcze się trzyma.
Po II wojnie nazistów osądzono w Norymbergii, a komunistów nie.
A co jest najlepsze i co jest szczytem głupoty narodu polskiego można sobie kupić koszulkę z Leninem, Stalinem, albo innym przepięknym symbolem sierpa i młota, który symbolizuje wspaniały system równości wszystkich ludzi.
Cholerna propaganda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 19:13, Vaxinar napisał:

A co jest najlepsze i co jest szczytem głupoty narodu polskiego można sobie kupić koszulkę
z Leninem, Stalinem, albo innym przepięknym symbolem sierpa i młota, który symbolizuje wspaniały
system równości wszystkich ludzi.


Ależ nie tylko polskiej! Na Zachodzie koszulki (w ogóle wizerunki) towarzysza Che guevary robią furorę od lat (gdyby spróbowali założyć koszulkę z hitlerem - skandal!). Słyszałem nawet o małżeństwie, które w Niemczech kazało sobie na talerzu satelitarnym wymalować towarzysza Che. Nie wiedzieli jednak, że gdyby żyli w raju kolegi Che, Fidela Castro, to zamiast kilkuset programów z owego talerza mieliby dwa. Jeden by śnieżył, a na drugim leciałyby przemówienia El Commandante.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 19:13, Vaxinar napisał:

Po II wojnie nazistów osądzono w Norymbergii, a komunistów nie.

Ta pokazówka , to był tylko szczyt góry lodowej.Niestety nazizm i komunizm miały wielu zwolenników i gdyby ktoś chciał z powodu takich poglądów osądzić nawet nie wszystkich , ale jakąś znaczącą część , to trzeba byłoby rozliczać miliony ludzi , co znowu doprowadziłoby do kolejnych represji , bo nadgorliwych nigdy nie brakuje.

Dnia 15.04.2007 o 19:13, Vaxinar napisał:

A co jest najlepsze i co jest szczytem głupoty narodu polskiego można sobie kupić koszulkę
z Leninem, Stalinem, albo innym przepięknym symbolem sierpa i młota, który symbolizuje wspaniały
system równości wszystkich ludzi.

Tu się z Tobą zgodzę , ale nie oceniałbym tego tak jednoznacznie.Od razu dodam , że mnie te symbole nie rajcują i nie tęsknię za tamtymi czasami.Chodzi mi o to , że ludzie , którzy przeżyli prawie całe życie w tamtym ustroju wspominają z nostalgią czasy swojej młodości niekoniecznie z powodów politycznych , ale właśnie dlatego , że wtedy byli młodzi.Teraz mają problemy z przystosowaniem się , bo wyścigu z młodymi nie wygrają i stąd takie myślenie.Poza tym przyznanie , że wszystko wtedy było złe , jest dla nich jednoznaczne z odcięciem się od własnego życia i od tego co przez te lata robili i dokonali.Oczywiście takie wyjaśnienia dotyczą tylko osób starszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 19:13, Vaxinar napisał:

. Pewnie ściska Cię mniej więcej tak samo gdy czytasz coś takiego co piszę jak mnie ściska gdy czytam, że
komunizm wcale nie jest taki zły


Żeby była jasność, napisałem że z definicji nie jest tak zły jak neonazizm i traktuj to jako całość, a nie wybiórczo :) W rzeczywistości komunizm i neonazizm są siebie warte, a ocenianie że któraś jest lepsza od drugiej jest nie na miejscu. Trudno nawet nazwać to wyborem pomiędzy mniejszym złem. Mówisz że komunizm pochłonął najwięcej ofiar podczas II wojny. Zgoda, ale czy dlatego że przez ideologie nazistowską, zginęło ludzi troszkę mniej, można mówić że neonazizm jest lepszy niż komunizm ?

------> Clegan

Dnia 15.04.2007 o 19:13, Vaxinar napisał:

Bo to byli komuniści którzy mordowali masowo swoich przeciwników. Poza tym Franco uratował Hiszpanię od II > wojny św.


Uratował, a jednocześnie został masowym mordercą. Poza tym był faszystą. Nie ma co, świetny facet, w sam raz do wielbienia przez naszych posłów.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 18:57, Mogrim napisał:

Zgoda, wywalmy więc Wierzejskiego, ale razem z nim senyszynową i gadzinowskiego - homofobia
bowiem ma taką samą rację bytu (lub jej brak) jak antyklerykalizm.


A pewnie że razem z Wierzejskim przydałoby sie wywalić 3/4 posłów, może wtedy nasz parlament wyglądałby normalniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 20:30, hehe napisał:

>/.../> Żeby była jasność, napisałem że z definicji nie jest tak zły jak neonazizm i traktuj
to jako całość, a nie wybiórczo :) W rzeczywistości komunizm i neonazizm są siebie
warte, a /.../

Definicje, definicjami a rzeczywistość to jest sprawdzian tych definicji. Nazizm to nic innego jak narodowy socjalizm. O ile przez komunizm zginęło, tak na oko, ze cztery razy więcej ludzi niż przez nazizm z faszyzmem, o tyle nie bardzo wiadomo, co to jest neonazizm. Bo taką etykietkę przykleja się przeciwnikom politycznym grubo na wyrost. Jakoś nie bardzo wierzę, że o tym nie wiesz. Owszem, trzydzieści, czterdzieści lat temu słowo neonazizm było używane prawidłowo i odzwierciedlało istotę problemu ale dzisiaj? Dzisiaj to chyba już tylko epitet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie, ale zdanie swoje wykreaowałem, bo kiedyś było podobne do Twojego. Czyli nazizm to najgorsze zło.
Nazizm to "tylko wojna", komunizm podczas wojny pochłonął więcej ofiar niż nazizm, ale się nie skończył. Tylko trwał i dalej chłonął. Dziś też chłonie, dlatego mam takie zdanie, a nie inne.

----> KrzychW
Dałoby się to zrobić... tak samo jak dało się osądzić największych zbrodniarzy w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 20:30, hehe napisał:

Żeby była jasność, napisałem że z definicji nie jest tak zły jak neonazizm

Z definicji to komunizm [system masowego niewolnictwa] jest jeszcze gorszą ideologią niż neonazizm [wszyscy mają służyć jednemu narodowi].

Dnia 15.04.2007 o 20:30, hehe napisał:

Uratował, a jednocześnie został masowym mordercą. Poza tym był faszystą. Nie ma co, świetny
facet, w sam raz do wielbienia przez naszych posłów.

W ten sposób każdy dowódca wojskowy jest masowym mordercą. Poza tym jaką miał alternatywę ? Najazd fanatyków z Kominternu i podporządkowanie kraju Stalinowi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 23:58, Clegan napisał:

Z definicji to komunizm [system masowego niewolnictwa] jest jeszcze gorszą ideologią niż neonazizm
[wszyscy mają służyć jednemu narodowi].

Pozwolę się wtrącić.
1. Nie wszyscy mają służyć, ponieważ niektórzy powinni zostać unicestwieni.
2. Tak było podczas nazizmu, z tego co wiem to neonazim ma trochę... "lepsze" poglądy. NIe podzielają oni wielu poglądów Adolfa Hitlera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 23:58, Clegan napisał:

W ten sposób każdy dowódca wojskowy jest masowym mordercą. Poza tym jaką miał alternatywę ?
Najazd fanatyków z Kominternu i podporządkowanie kraju Stalinowi ?

W ten sposb nie da się wytłumaczyć roztrzeliwań przeciwników politycznych już po wygranej wojnie.Obydwie strony były siebie warte i gdyby ta druga zwyciężyła , to nie byłaby lepsza.Myślę , że lepiej skupić się na stwierdzeniu , że obydwie ideologie są złe , a nie na tym , która bardziej.Było i lepiej niech nie wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krew mnie zalewa jak widze nowy projekt emerytalny. Parodia i groteska w jednym. Nie wiem co rząd chce osiągnąc, ale wydaje mi się, że celem jest to, aby pracownicy umierali w miejscu pracy i w ten sposób państwo oszczędzałoby na emeryturach. W każdym większym zakąłdzie działała by krematornia i takiego pracownika od razu wrzucanonby w plastikowy worek i do pieca. Prochy przesyłane rodzinie, oczywiście za pobraniem. A ile nowych miejsc pracy przy obsłudze kotłów!

Normalnie ręce opadają i nóż w kieszeni się otwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 10:21, HumanGhost napisał:

Krew mnie zalewa jak widze nowy projekt emerytalny. /ciach/


Nieco a propos - bardzo nieco...
Miałam dziś w nocy wysoką gorączkę i z tego powodu trochę majaczyłam - śniła mi się Polska, w której marszałek Sejmu rezygnuje z funkcji i występuje z klubu, bo w głosowaniu nie przeszła jego wizja reformy systemu emerytalnego [albo finansów; albo służby zdrowia].............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"...Zapamiętajmy te nazwiska. To ci, którzy z tchórzostwa, albo pod wpływem partyjnego szantażu, albo z braku wyraźnej postawy chrześcijańskiej, sprzeniewierzyli się swoim deklaracjom przedwyborczym i nie poparli jednoznacznie Życia..."

Czy on jest chory czyj jak? Każdy ma prawo do własnych poglądów i nikt nie może się czepiać. Dosłownie nikt. Jakbym był na miejscu tych posłów którzy się wstrzymali lub byli przeciw podał bym tego nie powiem kogo do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci chyba o jednego Ojaca Dyrektora (bo nie sprecyzowałeś;)? Z tym sądem to bym nie przesadzał. Niby na jakiej podstawie. Że ten a ten sobie kogoś zapamięta? To zdecydowanie za mało.
Swoją drogą Rydzyk zasugerował coś co wcale nie jest złe - głosowanie za tymi, którzy nie tylko mówią, ale i robią to co jest po myśli wyborców (w tym wypadku akurat skupionych wokół niego). Zbiorowa amnezja głosujących to przecież główna przypadłość Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się