Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

co do broni jądrowej, to jeszcze za układu warszawskiego były plany żeby ją w Polsce na podstawie rosyjskich projektów skonstruować. Co zaś się tyczy samych patriotów, to jak na razie my je chcemy mieć bo częścią tarczy nie są (ale mamy duże szanse na to żeby dostać, bo jak ruscy zaczną strzelać w bazy to sama tarcza nie pomoże, potrzebna będzie broń przeciwko rakietom krótkiego/średniego zasięgu czyli np patrioty albo nawet HEAT (nowsze i lepsze od patriotów, ale na razie amerykanie nikomu ich nie udostępnili)). Co więcej tarcza nie jest nam do niczego potrzebna , jesteśmy zwyczajnie za daleko dla rakiet wystrzeliwanych z takich państw jak Korea czy Iran, dobrze by więc było przy okazji tarczy wynegocjować dostawę broni która ochroni nas przed rakietami "zza buga" (do nas pociskami dalekiego zasięgu
Rosja czy Białoruś nie będą strzelać bo i po co skoro dużo tańsze rakiety dolecą (a jak trzeba będzie to i bombowce), więc dalekiego zasięgu zostawią a usa i inne cele gdzie inne cele zbyt odległe dla innej broni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 16:57, GanD napisał:

Nie sądzę. Montowanie ruskim pod nosem rakiet strategicznych z punktu widzenia ich obronności
nie jest zbyt ciekawą perspektywą.

Oczywiście, że nie jest. Prawda jest jednak taka, że ostatni raz swego rodzaju równowaga w jądrowych broniach w Europie było za Kohla, gdy zostały zamontowane rakiety Pershing 2, które były tak szybkie, że mogły dolecieć do Moskwy zanim rosyjskie rakiety tej samej klasy dotarły do połowy drogi. Inna sprawa, że to wątpliwe pocieszenie skoro i tak po obu stronach zrobiłaby sie jatka.

Dnia 05.06.2007 o 16:57, GanD napisał:

Inna sprawa jak te rakiety zostaną faktycznie wykorzystane.

I tu tkwi haczyk. Otóż rakiety, które chcą umieścić Amerykanie, to najszybsze wersje zdolne prawie osiągnąć najniższą orbitę Ziemi. A to oznacza, że bezpieczna od zniszczenia nie będzie żadna rakieta na pułapie do 70-80 km, ani tym bardziej żadny rosyjski samolot szpiegowski, nawet gdyby leciał powyżej 35 km nad ziemią z prędkością hipersoniczną. I to najbardziej boli Rosjan moim zdaniem. Po prostu nie będą mogli sobie bezpiecznie (czyt. bez pozwolenia innych państw polatać nad Europą.

Dnia 05.06.2007 o 16:57, GanD napisał:

Mnie najbardziej w tym wszystkim nie podoba się to, że sfrustrowani ruscy, którzy nie mając lepszego celu, swoje pociski wymierzą w nas jako najbliższy cel do załatwienia...

Nalezałoby Cię wyprowadzić z błędu. :) Otóż Rosja ma Polskę na celowniku rakiet średniego zasięgu od momentu wyprowadzenia wojsk rosyjskich z Polski, a jeżeli nawet Jelcyn się na to nie zgodził, to po wejściu Polski do NATO lub po objęciu władzy przez KGB, ekhm Putina stało się to na pewno. O ile mi się zdaje Rosyjska strategia obronna spalonych atomowo podejść do matuszki Rosji jest nadal aktualna - a to, że jednym z takich podejść (czyt. bliskiej zagranicy) jest Polska, to akurat drobiazg. Chopdzi o to, że zasięg operacyjny czołgów i BWP, to maksymalnie 500-1000 km. Na dalsze odległości trzeba podciągać zaopatrzenie, a robienie logistyki na radioaktywnym gruncie miejscami rozoranym lejami po kilkumegatonowych głowicach wodorowych jest jakby utrudnione. :) Stąd w określeniu Rosyjskich wojskowych bliska zagranica, to potencjalny pas pustyni broniący dostępu do ich kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 14:10, Mogrim napisał:

Co na to kościoły nie-katolickie w innych krajach?


W takich momentach jestem zadowolony z tego, że Polacy są bardzo konserwatywni.
Stanowisko Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce w dużym skrócie:
Aborcja-nie. Homoseksualizm-nie. Warto tu zaznaczyć, że jego duchowni są bardzo nowocześni i otwarci na nowe pomysły, ale nie przeszkodziło im to zakazać tych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 23:58, Olamagato napisał:

> /.../ > O ile mi się zdaje Rosyjska strategia obronna spalonych atomowo podejść do matuszki Rosji jest
nadal aktualna - a to, że jednym z takich podejść (czyt. bliskiej zagranicy) jest Polska, to
akurat drobiazg. /.../

Mogę jedynie uzupełnić, że Rosjanie robili ćwiczenia na poligonach nuklearnych - trenowali przejazd pełnej dywizji pancernej z desantem na czołgach w godzinę po naziemnym wybuchu jądrowym. Cała dywizja przejeżdżała gładko - ginęło "zaledwie" do kilkunastu żołnierzy, najczęściej ci, którzy zdejmowali maski gazowe lub źle okryli się pelerynami. Albo za późno zdezaktywowali mundury i samych żołnierzy...
Ale faktycznie, sam przejazd to małe piwo, natomiast zakładanie składów zaopatrzeniowych na takim skażonym terenie jest dość utrudnione, trzeba odczekać minimum dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/1548965,11,item.html

Lol! Normalnie ciarki mi po plecach przeszły jak zobaczyłem rzeczy wyjęte żywcem z "Przenajświętszej Rzeczpospolitej". Najlepsze było to: "Ustalę, która z nauczycielek doniosła na mnie. Na pewno ją ukarzę. To ja mam tu władzę duchową nad wsią." Jezuuuu az strach tam mieszkać. Prawie jak "U Pana Boga za piecem". ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 11:10, HumanGhost napisał:

http://wiadomosci.onet.pl/1548965,11,item.html

Lol! Normalnie ciarki mi po plecach przeszły jak zobaczyłem rzeczy wyjęte żywcem z "Przenajświętszej
Rzeczpospolitej". Najlepsze było to: "Ustalę, która z nauczycielek doniosła na mnie. Na pewno
ją ukarzę. To ja mam tu władzę duchową nad wsią


Standardzik "czwartorzeczpospolitowy".W końcu wiadomo , kto rządzi.Takich miejscowości są tysiące , a osoby które nie zgadzają się z tego typu działaniami przeważnie milczą , bo inaczej ksiądz dobrodziej napiętnuje je z ambony.Oczywiście zgodnie z chrześcijańską tolerancją i miłosierdziem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 13:25, VictoriaKinger napisał:

Możecie mi powiedzieć, co w XXI wieku jest polskie?


Bryndza. Ostatnio nawet certyfikat jakiś unijny dostała czy coś. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 15:34, KrzysztofMarek napisał:

> Możecie mi powiedzieć, co w XXI wieku jest polskie?
Bigos też. Przepis już gdzieś podałem...


No to zapytam inaczej: co oprócz żarcia czy innych mniej ważnych produktów jest coś superważne, z najnowszą technologią jest polskie, hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 16:55, VictoriaKinger napisał:

No to zapytam inaczej: co oprócz żarcia czy innych mniej ważnych produktów jest coś superważne,
z najnowszą technologią jest polskie, hm?


Browary sprzedane, sieci marketów to obce giganty. Jedyne co polskie to chyba osiedlowe sklepy, LOT i kilka innych znaczących firm, których nazw teraz nie pamiętam. I jak tu wspierać polskie jak nie? Z czasem logo "Dobre bo polskie" zmieni się na "Dobre bo w Polsce":/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hurra!

Przedstawiciel rządzącej w Hiszpanii partii socjalistycznej Pedro Zerolo wezwał do wykluczenia Polski z Unii Europejskiej za - jak mówił - prześladowanie homoseksualistów.
Zerolo, sekretarz ds. społecznych w partii socjalistycznej (PSOE), jest również działaczem ruchu homoseksualistów. Unia Europejska nie jest bankiem, do którego chodzi się jedynie po subwencje. Jeśli nie ma poszanowania dla określonych wartości obywatelskich i republikańskich - wynocha z Unii Europejskiej! Tam są drzwi! - powiedział podczas debaty na temat "prześladowania" homoseksualistów za czasów Franco i transformacji ustrojowej.
Według Zerolo wartości obywatelskie i republikańskie realizuje socjalistyczny rząd w Hiszpanii, który zezwolił na małżeństwa osób tej samej płci i adopcję przez nie dzieci.
Zerolo nie szczędził słów krytyki pod adresem "wszystkich Kościołów", a hiszpańską hierarchię katolicką porównał do imamów w Iranie i hierarchii żydowskiej w Izraelu. Fundamentaliści religijni to prawdziwi wrogowie sprawy gejowskiej - powiedział."
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=8912576&rfbawp=1181142861.610&ticaid=13e09

To się robi powoli niebezpieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 17:03, Vaxinar napisał:


Jak to dobrze, że już od dawna nie jem przy komputerze. Znowu miałbym brudny monitor. "Według Zerolo wartości obywatelskie i republikańskie realizuje socjalistyczny rząd w Hiszpanii, który zezwolił na małżeństwa osób tej samej płci i adopcję przez nie dzieci. "- jakie wartości obywatelskie?! Czy do nich zalicza się wychowywanie dziecka przez parę homoseksualną?

"Zerolo wskazał na Polskę jako najbliższy teren walki ruchu gejowskiego i namawiał zebranych, by wybrali się do Warszawy 7 lipca, by uczestniczyć w manifestacji razem z gejami, lesbijkami, transseksualistami i biseksualistami. Na Warszawę mamy iść! - nawoływał. "- ktoś tu nawołuje do rozłamu w UE. Przecież istnieje coś takiego jak dyplomacja czy noty protestacyjne. Ale czego tu wymagać?

"Zerolo nie szczędził słów krytyki pod adresem "wszystkich Kościołów", a hiszpańską hierarchię katolicką porównał do imamów w Iranie i hierarchii żydowskiej w Izraelu. Fundamentaliści religijni to prawdziwi wrogowie sprawy gejowskiej - powiedział. "- no to właśnie facet odciął się od wszystkich. Ma marne szanse na osiągnięcie czegokolwiek z takim podejściem.

I znowu mamy przypadek ataku na Polskę w celu odwrócenia uwagi innych państw od problemów agresora. Bo sprawa Basków w Hiszpanii nadal jest palącym problemem w tym kraju. I jeszcze jedno- nie tylko u nas oszołomy siedzą na wysokich stołkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomysły, oraz urządzenia istniejące w jednym egzemplarzu (np wyposażenie sond kosmicznych). Bo naukowców-wynalazców co prawda mamy znakomitych, tylko nie ma kto ani za co tego wszystkiego do produkcji wdrożyć (np jakiś wojskowy zmajstrował w kuchni całkowicie bezpieczny (efekt trafienia jest jak bokserski nokaut, można bezpiecznie strzelać nawet w samolocie bo kadłuba nie przebije i nie rykoszetuje) pocisk pistoletowy, tyle że się go nie produkuje mimo że amerykanie od lat próbują taki wymyślić (więc komu było by sprzedawać). opracowano specjalistyczną pompę na którejś politechnice? produkcja owszem jest ale za granicą a do nas się już gotowe sprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że tacy idioci nie doszliby w Hiszpanii do władzy gdyby nie zamachy terrorystyczne z 2004 roku.
Ale jest nadzieja. Doczepił się Zydów. No bracia starsi w wierze, liczę na wasze skuteczne lobby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos szuka dziury w całym to zawsze znajdzie. Ale póki co nie ma się co bać, przecież żeby to nastąpiło to potrzeba głosu więcej niż jednego państwa - prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 19:23, Valerina napisał:

Jak ktos szuka dziury w całym to zawsze znajdzie. Ale póki co nie ma się co bać, przecież żeby
to nastąpiło to potrzeba głosu więcej niż jednego państwa - prawda?


Ależ ja się nie boję tego, że nas chcą z eurokołchozu wyrzucić! Ja się boję tego, że coraz częściej naciska się na Polskę aby wprowadzała lewackie pomysły w życie.
PS
Pardon, nie zauważyłem, że Vaxinar wcześniej podał link do tej wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się