Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2007 o 18:03, HumanGhost napisał:

Ludzie, bądźmy poważni. W ten sposób wciska się społeczeństwu ciemnotę,
które potem myśli, ze tak można. ;-)

No cóż, w USA już ponad dwadzieścia lat temu sprzedawano działki na księżycu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 20:21, KrzysztofMarek napisał:

No cóż, w USA już ponad dwadzieścia lat temu sprzedawano działki na księżycu...


Hehehe no i ja się temu nie dziwie, bo to przeciez złoty interes. Cos jak sprzedawanie mostu Brooklyn''skiego. Tylko, że do sprzedawania działek na planetach nikt się nie doczepia, bo to i tak umowa niemożliwa do zrealizowania. Przynajmniej przez najbliższe 100 lat a więc wieczyście. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 20:19, KrzysztofMarek napisał:

Wszystkie rewolucje przyniosły tylko nieszczęścia, śmierć i zniszczenie.


Jak możesz tak mówić?
A ta w październiku? Przyniosła nam dobrobyt, z którego nawet dziś korzystamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 23:21, Vaxinar napisał:

> Wszystkie rewolucje przyniosły tylko nieszczęścia, śmierć i zniszczenie.

Jak możesz tak mówić?
A ta w październiku? Przyniosła nam dobrobyt, z którego nawet dziś korzystamy.

Niczego dobrego nie przyniosła, pewnie dlatego, że była w listopadzie, bo tam, w Rosji, mieli stary kalendarz. Mojego dziadka wywieźli w głab Rosji i ślad po nim zaginął, rozumiem, że świeże powietrze tak mu się spodobało, że został tam na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 23:31, KrzysztofMarek napisał:

Niczego dobrego nie przyniosła, pewnie dlatego, że była w listopadzie, bo tam, w Rosji, mieli
stary kalendarz.

Fakt, teraz mi przypomniałeś, ale nazywamy jak nazywamy.

Dnia 18.06.2007 o 23:31, KrzysztofMarek napisał:

Mojego dziadka wywieźli w głab Rosji i ślad po nim zaginął, rozumiem, że świeże
powietrze tak mu się spodobało, że został tam na stałe.

Skoro tak powiedzieli nasi bracia to nie wyobrażam sobie, aby mieli kłamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 23:34, Vaxinar napisał:

Skoro tak powiedzieli nasi bracia to nie wyobrażam sobie, aby mieli kłamać.

Ruscy ? nasi bracia .... a to dobre :D . Mozesz powiedziec od kiedy to Rosjanie sa naszymi bracmi ?. Bo mi sie wydaje ze naszych stosunkow z Rosjanami nigdy niemozna bylo nazwac braterskimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 08:51, voloramis napisał:

> /.../ Bo mi sie wydaje ze naszych stosunkow z Rosjanami nigdy niemozna bylo nazwac braterskimi

Rozróżnij Rosjan i Państwo Rosyjskie.
O ile Państwo Rosyjskie, niezależnie od okresu nigdy nie było naszym bratem, czy choćby przyjacielem, to nie mogę tego powiedzieć o Rosjanach. Mógłby dać wiele przykładów, ale... Może starczy jeden Polikarp Starynkiewicz. Rosjanin, gubernator carski, przysłany na tereny zabory rosyjskiego a konkretnie do Warszawy. Dla Warszawy i dla Polaków zrobił wiele dobrego, na tyle, że do dzisiaj jest w Warszawie skromny, bo skromny, Plac Starynkiewicza. I nikt nie ma zamiary zmieniać nazwy placu, mimo, że to był Rosjanin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 17:42, Yarr napisał:

Chore... i masa osób o tym wie - i co 4-5 lat nie chodzi głosować, żeby to zmienić, albo daje
się nabierać na idiotyczne hasła i głosuje równie idiotycznie.

Mam pewne zastrzeżenia:
1. Są ludzie, którzy w gronie polityków nie odnajdują jednostek/partii o zbieżnych poglądach.
2. Obiecanki-cacanki to 4-5 lat zdążyły się już wielu osobom znudzić.
3. Idiotyczne hasła zawsze znajdą zwolenników, bo ludzie są... jacy są.
4. Ciasta nie starczy dla wszystkich i ktoś musi stracić, żeby inny mógł zyskać. Tym sposobem nie ma jednomyślności wśród wyborców i powstają koalicje, które nie realizują (całościowo) żadnego z przedwyborczych programów, a potem partie próbują się usprawiedliwiać, że nie miały pełni władzy.
5. Wielu nawet nie uświadamia sobie, ile energii mogącej posłużyć rozwojowi tracone jest na rozliczenia poprzedników, które znajdują się w błędnym kole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 08:51, voloramis napisał:

Ruscy ? nasi bracia .... a to dobre :D . Mozesz powiedziec od kiedy to Rosjanie sa naszymi
bracmi ?. Bo mi sie wydaje ze naszych stosunkow z Rosjanami nigdy niemozna bylo nazwac braterskimi


To była ironia... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociażby nie wiem ile przykładów było moim zdaniem nie może powiedzieć, że jakiś naród jest przyjacielem innego.
Mogą nas lubić, lub nie lubić, ale te przykłady to tylko jednostki. I myślę, że tu właśnie o jednostki chodzi. Podałeś ten przykład Rosjanina, który był nam przyjacielem - to fajnie bardzo, ale sądzę, że w innych narodach znajdą się też tacy. Po prostu to jednostki i tyle, nie można uogólniać. Być może znalazłby się Polak, którego Rosjanie mogliby nazwać przyjacielem, ale czy to znaczy, że Polacy są przyjaźnie nastawieni? Nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o naszym sprzeciwie w sprawie rozdzielania głosów w Unii? Jak nie przepadam za Kaczyńskimi to jest t ochyba jedna rzecz, z której jestem zadowolony. O ile zrozumiałem dobrze w systemi, którego bronimy mielibyśmy 6 głosów, a takie Niemcy 9. Czyli o 3 mniej od zachodnich sąsiadów. W tym systemie, który oni proponuja mielibyśmy 48, a oni (Niemcy) 82, pisze z pamieci więc mogę sie mylić. W każdym razie wiem, że mieli by o 40 głosów więcej od nas, więc jakby tu nie patrzeć po matematycznym skróceniu zer w ich systemie bylibyśmy jeszcze jednen głos do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 10:53, KrzysztofMarek napisał:

O ile Państwo Rosyjskie, niezależnie od okresu nigdy nie było naszym bratem, czy choćby przyjacielem,
to nie mogę tego powiedzieć o Rosjanach. Mógłby dać wiele przykładów, ale... Może starczy jeden
Polikarp Starynkiewicz. Rosjanin, gubernator carski, przysłany na tereny zabory rosyjskiego
a konkretnie do Warszawy. Dla Warszawy i dla Polaków zrobił wiele dobrego, na tyle, że do dzisiaj
jest w Warszawie skromny, bo skromny, Plac Starynkiewicza. I nikt nie ma zamiary zmieniać nazwy
placu, mimo, że to był Rosjanin.


Przynam ze bardziej chodzilo mi o Rosjan jako... dziwnie to zabrzmi jako panstwo ;P. Co do przykladu ktory podales... mozna tez podac sporo przykladow na nienawisc Rosjan do Polakow.Taki Suworow np. moze poprostu byl psychopata i wyrzna by mieszkancow innego miasta rownie chetnie co Polakow na Pradze ale fakt faktem mile dla Polakow to niebylo

Vaxinar
>to byla irionia...:/
uhhh fajnie nie zalapalem ironii ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 12:33, Ceteris Paribus napisał:

Co sądzicie o naszym sprzeciwie w sprawie rozdzielania głosów w Unii? Jak nie przepadam za
Kaczyńskimi to jest t ochyba jedna rzecz, z której jestem zadowolony. O ile zrozumiałem dobrze
w systemi, którego bronimy mielibyśmy 6 głosów, a takie Niemcy 9. Czyli o 3 mniej od zachodnich
sąsiadów. W tym systemie, który oni proponuja mielibyśmy 48, a oni (Niemcy) 82, pisze z pamieci
więc mogę sie mylić. W każdym razie wiem, że mieli by o 40 głosów więcej od nas, więc jakby
tu nie patrzeć po matematycznym skróceniu zer w ich systemie bylibyśmy jeszcze jednen głos
do tyłu.

Hmmm o ile sie nie myle to zaokraglajac Polska ma 40 mln mieszkancow a Niemcy 80 mln. Jezeli my bysmy mieli 48 glosow a oni 82 to bylo by to zgodne ze stosunkiem ludnosci Polski i Niemiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 11:27, Treant napisał:

4. Ciasta nie starczy dla wszystkich i ktoś musi stracić, żeby inny mógł zyskać.

Jednak to przekonanie, jest błędne. To typowy argument komunistów ogłupiający przeciętnego niewykształconego człowieka. To stereotyp i na dodatek fałszywy. Gospodarka (ekonomia) nie jest grą o sumie zerowej. Gdyby była, to jak wytłumaczyć, że obecny światowy produkt globalny jest o jakieś kilkadziesiąt milionów większy niż łącznie miały go wszystkie kraje świata w średniowieczu?
Inny prosty przykład - czy babcia klozetowa może zanotować wzrost dochodów bez inwestowania ani złotówki? Tak o ile w pobliżu zostanie zbudowana stacja paliw lub coś podobnego. Babcia nic nie straciła, lecz zyskała. Ktoś inny też nie stracił leczy zyskał. A przyczyną tego jest fakt, że człowiek podobnie jak każde życie mnoży się w tempie wyższym niż wymiera (globalnie).

Gospodarkę można przeliczyć na jednostki przetwarzania energii bo cała ludzka cywilizacja sprowadza się w zasadzie do przetwarzania energii. Otóż z każdym rokiem ludzkość przetwarza więcej energii niż rok wcześniej - dzieje się tak od zawsze i wiele osób w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy. Na przykład ostatnie dwie wojny spowodowały jeszcze dodatkowo skokowy wzrost tego przetwarzania. Galopujemy coraz szybciej. Dzisiaj przeciętny most w średnim mieście jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej byłby cudem świata, a na jego zbudowanie potrzeba byłoby kilku lat pracy całego narodu. Dzisiaj już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 12:56, voloramis napisał:

Hmmm o ile sie nie myle to zaokraglajac Polska ma 40 mln mieszkancow a Niemcy 80 mln.

Już 38 mln i nie ma na razie perspektyw na więcej. Ilość Polaków spada szybciej niż spadająca liczba Niemców. Pod tym względem wyprzedziliśmy, a nawet pobiliśmy sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 13:11, Olamagato napisał:

> 4. Ciasta nie starczy dla wszystkich i ktoś musi stracić, żeby inny mógł zyskać.
Jednak to przekonanie, jest błędne. To typowy argument komunistów ogłupiający przeciętnego
niewykształconego człowieka. To stereotyp i na dodatek fałszywy. Gospodarka (ekonomia) nie
jest grą o sumie zerowej.

Czyżby? Z jednej strony rosnące żądania czerpiących z budżetu, z drugiej nieustające narzekania ze strony go zasilających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 12:56, voloramis napisał:

Hmmm o ile sie nie myle to zaokraglajac Polska ma 40 mln mieszkancow a Niemcy 80 mln. Jezeli
my bysmy mieli 48 glosow a oni 82 to bylo by to zgodne ze stosunkiem ludnosci Polski i Niemiec


No niby tak, ale tracimy na tym jeden, byc może istotny, głos. A w tym drugim systemie to chyba chodzi o terytorium danego państwa, Niemcy 9, my 6 co by się mogło zgadzać z rozmairami obu krajów. Jednak cała Europa nie powinna zapomnieć dlaczego nas jest ok. 40 milionów, a Niemców ok. 80. przed wojną było nas bodajże tyle ile jest teraz realnie w kraju, czyli 35 milionów. W skutek działań wojennych i eksterminacji ludności potraciliśmy z 10 milionów obywateli, którzy do dziś siedza za Uralem, bądź na dalekim zachodzie, a niektórzy jak wiadomo byli ofiarami niemieckich planów w kwestji polskości :/

Dlatego, jeżeli faktycznie o to w tym chodzi (liczba obywateli) to popieram po raz pierwszy Kaczyńskiego. No chyba, że się mylę dlatego poczekam na dalsze opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 13:51, Treant napisał:

Z jednej strony rosnące żądania czerpiących z budżetu, z drugiej nieustające narzekania
ze strony go zasilających.

Mimo to rozwijająca się gospodarka polska nie osłabia w żaden sposób innych gospodarek (w grze o sumie zerowej musi tak się dziać). A to, że każdą gospodarkę można zdusić lub nawet doprowadzić do recesji, to zupełnie inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie kalukulacje ile nas było raczej do niczego nie zaprowadzą.
Zaraz się inne narody podniosą, że ich też było więcej i tak dalej, wprowadzi to jeszcze większy chaos.
Jeśli chodzi o kwestie głosowania liczy się teraźniejszość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się