Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

> W Gruzji występuje w tej chwili nieformalna wojna wywiadów - KGB/GRU kontra CIA. Dzieją
> się tam te same rzeczy jakie były w Wietnamie, Korei, Kubie, ale i w Anglii za czasów
> Elżbiety I.

Hmm, a myślałem że będziesz bronił szlachetnych wyznawców tzw. demokracji piejących od rana do wieczora z zachwytu nad "demokratą" i "rewolucjonistą" Michaiłem Saakaszwilii bo to "nasz" a tu okazuje się że uważasz go za „naszego” satrapę/lokaja - mającego władzę bo jest... narzędziem – „naszym” dobrym narzędziem:)
A gdzie wzniosłe idee? Prawa człowieka?


> To twarda wojna i nie ma tam miejsca na sentymenty.

Sentyment? Oczewikwanie abyśmye nie kłamali i nie żyli w hipokryzji sentyzmentem?

> Globalnie poza ropą walka toczy się
> o okrążenie Rosji systemami antyrakietowymi, tak aby całkowicie zneutralizować rosyjskie
> siły atomowe i tym samym rzucić Rosję na kolana.

Zgadzam się do celu takiej polityki.

> Podobna rzecz dzieje się w tej chwili
> w stosunku do Chin. Wielki krach dolara jaki niedługo najprawdopodobniej się objawi,
> zatrzyma rozwój Chin i w praktyce anuluje amerykańskie długi rządowe wobec tego kraju.

Hmm, a myślałem że będziesz bronił szlachetnych wyznawców tzw. demokracji piejących od rana do wieczora z zachwytu nad "demokratą" i "rewolucjonistą" Michaiłem Saakaszwilii bo to "nasz" a tu okazuje się że uważasz go za „naszego” satrapę/lokaja - mającego władzę bo jest... narzędziem – „naszym” dobrym narzędziem:)
A gdzie wzniosłe idee? Prawa człowieka?

Zanim ew. upadłyby PRC (Chiny Ludowe) z powodu ew. upadku dolara upadną USA. Ponadto PRC nie tylko wykupują długi USA - wykupują również złoto i surowce (złoża pod ziemią) na świecie – ponadto chińskie inwestycje np. Afryce (plus ogromna bezpłatna pomoc PRC dla krajów Afryki by mieć sympatie społeczeństw i rządów afrykańskich) sprawiają że PRC nie załamią się po ew. upadku dolara i USA:) Taka samo politykę PRC prowadza w Azji (starając się zmienić „zły” wizerunek Chin wśród swoich sąsiadów) a także w Ameryce Łacińskiej.


> Alternatywą jest oczywiście wojna, ale skoro Amerykanie mogą załatwić sprawę mniejszym
> kosztem, to robią to.

Robią ale efekt ich robienia jest... żałosny.

> i dzisiaj
> tak samo wykorzystywanie i promowanie tych ruchów społecznych jest stosowane przez Stany
> jak i Rosję. Tyle, że Ci pierwsi potrafią to robić dużo bardziej finezyjnie bo bardziej
> tylko wzmacniają istniejące trendy (np. Solidarność w Polsce) niż ordynarnie próbują
> je "tworzyć" (np. prorosyjskie ruchy na Litwie, Czeczeni czy w południowej Azji).

Finezja? Byłeś kiedykolwiek w Gruzji i pytałeś się co myślą Gruzini o finezji USA? Byłeś kiedykolwiek w Serbii i pytałeś się Serbów co myślą o finezji USA? Byłeś kiedykolwiek w Kirgizji (Amerykance mają tam eksterytorialną bazę lotnicza na 1200 żołnierzy) zwłaszcza po tym jak ostatnio Amerykance zastrzelili cywila kirgiskiego bo nie zauważył że się zbliżył do strefy Amerykańców? Rząd i parlament Kirgizji chcą wyrzucić Amerykańców ale lokalny satrapa (prezydent) lubi Amerykę i amerykańskie poparcie.

________________

TVP rosyjekie podały pierwsze (sondażowe) wyniki - frekwencja ca. 64,3 %:

Kreml: Dimitrij Miedwiediew 64,54 %

Komunista: lider Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) Giennadij Ziuganow 19,85 %

Nacjonalista: przywódca nacjonalistycznej Liberalno- Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski 12,75 %

Mason: szef Demokratycznej Partii Rosji (DPR) Andriej Bogdanow.1,50 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 19:10, strajker napisał:

TVP rosyjekie podały pierwsze (sondażowe) wyniki - frekwencja ca. 64,3 %:

Kreml: Dimitrij Miedwiediew 64,54 %

Komunista: lider Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) Giennadij Ziuganow
19,85 %


Nacjonalista: przywódca nacjonalistycznej Liberalno- Demokratycznej Partii Rosji (LDPR)
Władimir Żyrinowski 12,75 %

Mason: szef Demokratycznej Partii Rosji (DPR) Andriej Bogdanow.1,50 %


Co do tych wyborów, to w teleekspresie podali że w odległych rejonach Rosji (np na Kamczace) pomimo burz śniegowych, trzęsień ziemi i innych "uprzyjemniaczy życia" frekwencja wyniosła prawie 100%. Jak to się potwierdzi ciężko będzie uznać wyniki wyborów za wiarygodne, bo na kilometr śmierdzi "cudem na urną" (coś nie lubię przypadków ani zbiegów okoliczności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Giennadij Ziuganow szef Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) - sondażowo mający ca. 19,85 % głosów wyborczych w dzisiejszych wyborach prezydenckich oświadczył że te wybory były oszustwem i chałturą - jego zdaniem Dimitrij Miedwiediew nie wygrał oraz w Rosji ustawicznie fałszuje się wybory od 16 lat!

Nie wiem dlaczego w TVP zabierają głos tłumoki nie znające Rosji i polityki - jakiś goguś powiedział, że konstytucja Rosji jest wzorowana na konstytucji USA - biedak nie wie, że Konstytucja Rosji jest... wzorowana na Konstytucji francuskiej a ta jest wzorowana na... Konstytucji sanacyjnej (polskie) czyli tzw. kwietniowej.

Różnica miedzy konstytucją francuską (polską) i stąd rosyjską a konstytucją amerykańską jest zasadnicza – no ale czego ja wymagam (wiedzy, prawdy) o TVP czy TVN? To daremne oczekiwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 19:33, sig. napisał:

Co do tych wyborów, to w teleekspresie podali że w odległych rejonach Rosji (np na Kamczace)
pomimo burz śniegowych, trzęsień ziemi i innych "uprzyjemniaczy życia" frekwencja wyniosła
prawie 100%.


Ty tak poważnie uznajesz "Teleekspres" z TVP za źródło miarodajnych i bezstronnych informacji na temat polityki a tym bardziej Rosji?

Na pierwszy rzut okiem należałoby sobie zdać sprawę że na Kamczatce w niektórych rejonach ludzie aby dotrzeć do lokali wyborczych musza wiele godzić podróżować różnymi środkami i przy małej liczbie wyborców danego obwodu jest możliwy teoretycznie taki wynik (w jednym czy kilku lokalnych obwodach wyborczych) ale już w całym rejonie nie – wystarczy skonfrontować rewelacje „Telekspresu” z mapą głosów podawanych w TV rosyjskich i wszystko wiadomo – TVP nie zmieniła się – łże dalej jak łgała tylko zmieniła pana: „wczoraj” lizała Moskwę i nienawidziła USA a dziś liże USA a nienawidzi Moskwy (a na szklanych ekranach sporo tych samych osób w TVP)

>Jak to się potwierdzi ciężko będzie uznać wyniki wyborów za wiarygodne,

Dnia 02.03.2008 o 19:33, sig. napisał:

bo na kilometr śmierdzi "cudem na urną" (coś nie lubię przypadków ani zbiegów okoliczności).


Jasne bo w mediach Zachodu i salonach polityków Zachodu (nie wszystkich ale dużej większości) uważają: jak wygrywają wybory "nasi" to jest demokracja a jak nie wygrywają wybory "nasi" to... "wyborcy nie dorośli do demokracji” (aka słynne "Polacy nie dorośli do demokracji" - B. Geremka) lub po prostu tam nie ma demokracji. Jakie to proste i życiowe:)

__________

W TVP szopka na całego - jakaś "dziennikarka" mówiła że pojechała do jakiegoś odległego zakątka Rosji i nawet tam porządnego... płota nie ma mają za to ludzi od rana do wieczora słuchają Władimira Putina Dimitrija Miedwiediewa że Rosja musi być silna, rozwijać się, być dumna że jest Rosją. I to jest według tej dziennikarki dowód złego w Rosji!

Konkluzja TVP:

To "straszne" że Rosjanie słuchają W. Putina a nie np. polskich politologów i dziennikarzy z polskojęzycznych
masmediów, którzy wiedzą lepiej od Rosjan co jest dobre dla Rosji i Rosjan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:05, strajker napisał:

W TVP szopka na całego -


Mam wrażenie, że politycy też takową odstawiają. Dziś rano jak oglądałem TVN 24 jakiś wypowiadawał się, że niech każdy to wie - "my chcemy dobrze dla Rosji i Rosjan". To by chyba wyjaśniało dlaczego jak jest, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:21, Vaxinar napisał:

> W TVP szopka na całego -
Mam wrażenie, że politycy też takową odstawiają. Dziś rano jak oglądałem TVN 24 jakiś
wypowiadawał się, że niech każdy to wie - "my chcemy dobrze dla Rosji i Rosjan". To by
chyba wyjaśniało dlaczego jak jest, prawda?


Też tak myślę: Oni walczą od rana do wieczora o dobro Rosjan i Rosji gotowi kamień na kamieniu nie zostawić by pozbawić Rosjan i Rosji tych dóbr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 mln USD za baryłkę ropy:)))
:: gospodarka ::

Cena baryłki ropy przekroczyła dziś magiczną granicę 5 mln USD (około 132 PLN) i nadal idzie ostro w górę. Cena za litr standardowej 110 oktanowej benzyny na stacjach Orlenu przekroczyła już... 16 groszy i choć obywatele nielicznych pozostających na chodzie samochodów zasilanych paliwem płynnym odnoszą się do podwyżek z absolutną obojętnością, to sytuacja w USA jest dramatyczna.

Tamtejszy transport zdominowany jest bowiem przez przestarzałe jednostki spalinowe, które na pokonanie stu mil potrzebują paliwa o wartości dwudziestu przeciętnych pensji amerykańskiego kierowcy.

Wobec totalnej niemocy militarnej Amerykanów, a co za tym idzie brakiem możliwości przeprowadzenia pokojowych bombardowań w losowo wybranej części świata celem przywrócenia demokracji i obniżenia cen surowca, rząd USA zwrócił się dziś rano z apelem do polskich władz o pomoc w rozwiązaniu kryzysu.

Na kroki strony polskiej nie trzeba było długo czekać. Dziś po południu szef Polskiego Koncernu Naftowego zdymisjonował całą rodzinę królewską w polskiej Prowincji Saudyjskiej i z nadania Naczelnika Państwa osobiście objął urząd tymczasowego komisarza prowincji sprowadzając ceny ropy na ziemię.

W kręgach zbliżonych do dobrze poinformowanych mówi się też o możliwości nieodpłatnego przekazania Stanom Zjednoczonym technologii budowy silników napędzanych betonem. Dostawy ciekłego cementu z wykorzystaniem betonociągu Nowy Londyn - Nowy Jork mogłyby ruszyć już w drugiej połowie roku.

Nieoficjalnie wiadomo też, że trwają rozmowy dotyczące możliwości odkupienia przez Rzplitę kolejnego stanu od USA za symboliczną kwotę dwustu oktyliardów złotych, co z jednej strony pozwoliłoby na częściowe załatanie amerykańskiej dziury budżetowej, z drugiej zaś pomogłoby choć symbolicznie uszczuplić naszą nadwyżkę.

Niepotwierdzone źródła donoszą też, że istnieją w USA pewne grupy nacisku, które dość poważnie rozważają wypowiedzenie Polsce wojny w celu przejęcia USA w całości przez Polskę, a co za tym idzie ostatecznego rozwiązania amerykańskich problemów ekonomicznych.

Pomimo iż teoretycznie scenariusz ten miał by szansę powodzenia i sprawdził się już niejednokrotnie w historii najnowszej, Biały Dom stanowczo dementuje te zarzuty.

Niezależni eksperci podkreślają zaś, że są niezależni:))

A tak poza tym mam świetny humor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

publiczna telewizja rosyjska też nie jest zbyt wiarygodna, w końcu takową kontroluje rząd a ten jest jak najbardziej zainteresowany ukryciem EWENTUALNYCH oszustw wyborczych. W tej sprawie nie ma bezstronnych mediów, każde będzie naginać fakty na swoje potrzeby (dlatego też ja piszę jeżeli, a ty niewiadomo czemu jak byś miał pewne informacje z 1 ręki). Inna sprawa że "opozycja" bardziej nienawidzi siebie nawzajem niż rządu, ale o to żeby nie było prawdziwej, zdolnej wyłonić jednego kandyata postarano się już dawno temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 21:08, strajker napisał:

A tak poza tym mam świetny humor:)

Dobre. Skąd to wziąłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 21:12, sig. napisał:

publiczna telewizja rosyjska też nie jest zbyt wiarygodna, w końcu takową kontroluje
rząd a ten jest jak najbardziej zainteresowany ukryciem EWENTUALNYCH oszustw wyborczych.


Jak to sprawdziłeś że nie jest wiarygodna (a dokładnie mówiąc pewnie miałeś na myśli liczbę mnogą bo publicznych,TV w Rosji jest sporo, tak jak i prywatnych). Co jest źródłem takiego Twojego... aksjomatu?

Bo jest publiczna (rządowa)? - a jak oceniasz rządową/publiczna TVP, której programy np. "Teleekspres" traktujesz jako źródło swojej wiedzy i prawdy o Rosji? Myślisz że prywatne nie kłamią i nie manipulują?

Ja nie wiem nic o oszustwach wyborczych w Rosji (może są a może nie są? - nie będę tego przesadzał bo nie znam takich faktów i choć jestem często w Rosji ciągle uważam, że mało wiem o tym kraju i jego ludziach i nie mam buty panusiów z TVP którzy zjedli wszystkie rozumy i wszystko wiedzą Rosji (myląc totalnie wszystko i po prostu kłamiąc – a jestem w stanie udowodnić to na konkretnych przykładach) ani nie mam prywatnych fobii np. red. R. Batera (ożenionego z Czeczenką) wykorzystującego TVP do toczenia swoich prywatnych "wojenek" pod adresem Rosji jako korespondent TVP z Rosji.

Dlaczego piszesz "jak najbardziej zainteresowany ukryciem EWENTUALNYCH oszustw wyborczych." Widziałeś te oszustwa? Jakiś dowód na poparcie tej tezy? Czy też wystarczy że wybrali tych których nie lubisz i każdy sposób dokopania i zohydzania jest dobry?

Dnia 02.03.2008 o 21:12, sig. napisał:

W tej sprawie nie ma bezstronnych mediów, każde będzie naginać fakty na swoje potrzeby


Widziałeś kiedykolwiek w akcji media np.w Francji?
Wygląda mniej więcej to tak: „taki a taki kandydat jest dobry, głosowanie na niego to konieczność" (czasami zło konieczne) bo nie można głosować na... faszystę, ciemniaka, rasistę – a jest ktos rasistą bo mówi, że w Francji Francuzi (lud romański) stają się gośćmi we własnym kraju! Od rana do wieczora trwa wtłaczanie w głowy francuskich wyborców „prawdy objawionej” i jest to co jest.

Dnia 02.03.2008 o 21:12, sig. napisał:

(dlatego też ja piszę jeżeli, a ty niewiadomo czemu jak byś miał pewne informacje z 1
ręki).


Nie rozumiem o co chodzi?

Dnia 02.03.2008 o 21:12, sig. napisał:

Inna sprawa że "opozycja" bardziej nienawidzi siebie nawzajem niż rządu, ale o
to żeby nie było prawdziwej, zdolnej wyłonić jednego kandyata postarano się już dawno
temu.


Jak sobie wyobrażasz alians (Jabłoko) Grigorija Jawlińskiego, Sojusz Sił Prawicy (SPS) Nikity Biełycha i Komunistów: Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) Giennadija Ziuganowa?

To co ich łączy to brak władzy i „głód” – to co ich dzieli to to, że każdy z nich myśli że wie lepiej od reszty opozycji co Rosjanie chcą dla siebie i chcieliby podejmować samodzielnie za nich (Rosjan) decyzje.
A moim zdaniem miejsce takich jegomości to... śmietnik historii.

PS.
Głosy są liczone: Dimitrij Miedwiediew ma już ca. 70,54 % :)))

Nie będzie drugiej tury – Rosja ma nowego prezydent (elekta) - moje gratulacje ze wzgl. na osobę i kurs polityki.
Zazdroszczę Rosji jej polityków którzy dbają o Rosję i Rosjan – chciałbym aby w Polsce byli politycy majacy włądzę a dbający o Polskę i Polaków – ale to tylko marzenie:(

Może wynajmiemy Władmira Putina (kończącego (chwilowo?) karierę jako prezydent Rosji) by rządził Polską jako Prezydent Polski skoro u nas Targowica a on spec od dobrych rządów? (Oczywiściie to retoryczna uwaga - ale żal że inni potrafią a my... nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 21:59, strajker napisał:

Może wynajmiemy Władmira Putina (kończącego (chwilowo?) karierę jako prezydent Rosji)
by rządził Polską jako Prezydent Polski skoro u nas Targowica a on spec od dobrych rządów?
(Oczywiściie to retoryczna uwaga - ale żal że inni potrafią a my... nie).

Akurat o to możesz być spokojny, jak dożyje do koljenych wyborów prezydenckich, to po 1 kadencji przerwy powróci na 2 kolejne (jak najbardziej może, bo takie prawo daje mu konstytucja. a w parlamencie ma zbyt dużą siłę żeby ktoś zaostrzył stosowne zapisy).
Ps Ja bym się tam od Putina trzymał z daleka, jemu się marzy komunizm podczas gdy najlepsza droga to nieskażony socjalizmem kapitalizm
pps nie sprawdzałem "rewelacji" teleekspresu, i stąd sformułowanie jeśli to okaże się prawdą, które nawet zacytowałeś. pozatym uważam że niema czegoś takiego jak nieskażone taką czy inna ideologią miedia, wiec trzeba poczekać, porównać dane na ten sam temat z kilku (nastu) różnych i wtedy ew jakąś średnią za dość bliska prawdy przyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 21:59, strajker napisał:

Zazdroszczę Rosji jej polityków którzy dbają o Rosję i Rosjan – chciałbym aby w Polsce byli politycy majacy > włądzę a dbający o Polskę i Polaków – ale to tylko marzenie:(


Ano coś w tym jest.
Nie wiem czy tylko ja słyszałem takie opinie wśród Polaków, ale wielu twierdzi, że Putin nie dorasta do pięt "zachodnim politykom". Bo zachód to, zachód tamto. Oni to dbają o kraj a Putin to tylko przeszkadza i pręży muskuły. A prawda jest zupełnie inna.
Sig pisze, że Putinowi marzy się komunizm, a najlepsza droga to kapitalizm. Kapitalizm jest najlepszą drogą - tu się zgadzam, jednak dla mnie Putin komunistą nie jest. Mówię to po ogólnikowej opinii jaką sobie o nim wyrobiłem, pomijając jego agenturalną przeszłość. Mi to od komunizmu bardziej carat przypomina, może taki "narodowy kapitalizm", jak to określił ktoś bodaj z Prawicy Rzeczpospolitej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez polskojęzyczne media i ich zachodnie matki przetacza się teraz szopka i wypowiadają mantrę: „Demokracja przegrała w Rosji” – a przegrała bo ich zdaniem w Rosji nie ma demokracji (po upadku ZSRR) gdyż wybory wygrywają zdaniem Zachodu (mediów/„elit politycznych”) ci co nie powinni wygrać - z związku z powyższym zachodnie (i polskojęzyczne media) mają dwie możliwości reakcji na to co się dzieje w Rosji:

1)twierdzić że Rosjanie nie dorośli do demokracji (a la słynne słowa B. Geremka po „niewłaściwym” głosowaniu Polaków czyli puszczeniu „ludzi rozumnych” (inaczej) z torbami ze sceny politycznej Polski) czyli... „źle” wybierają bo są... niewolnikami i potrzebują Cara.

2)twierdzić (powtarzając za dzisiejszymi słowami Giennadija Ziuganowa – lidera Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) - że wybory prezydenckie (jak i do Dumy) były farsą i zostały sfałszowane. I fałszuje się te wybory od czasu upadku ZSRR.

Czy rzeczywiście demokracja przegrywa w Rosji? Bo ja mam wrażenie że demokracja (pojmowana jako system wyłaniania władzy a nie tzw. sfera wolności czyli słynne „róbta co chceta" - a zwłaszcza plujcie na tożsamość, historię, wiarę swoich ojców i matek) przegrywa na Zachodzie.

Czy demokracja wygrała w UK, gdzie przez dziesięć lat rządził T. Blair a teraz zastąpił go Brown? Czy demokracja wygrała też we Francji, gdzie prezydentem został fircyk Sarkozy (który teraz pokazuj że nie tylko skradł na potrzeby wyborów hasła Le Pena to jeszcze inaczej myśli niż wówczas mówił)? Czy demokracja wygrała w Niemczech którymi rządzi Merkel? We Włoszech gdzie Prodi zastępuje Berlusconiego, a Prodiego Berlusconi. No i w Ameryce, gdzie od paru lat rządzi tandem Bush junior-Dick Cheney?

Wszystkie to niewątpliwe zwycięstwa tzw. demokracji, co każe podejrzewać że tzw. demokracja to nie jest system skutecznie odsiewający nicponi, bufonów czy pospolitych bandytów.

Sytuacja w Rosji jest inna niż to usiłują wmówić opinii publicznej komentatorzy naszych "wolnych" mediów. Gdyby Putin nie posiadał zaufania ze strony rosyjskiego społeczeństwa to jego namawianie do głosowania na Miedwiediewa nic by nie dało (a na Miedwiediewa głosowało prawie... 40 milionów obywateli Federacji czyli ca. 70 % wyborców którzy wzięli udział w wyborach) . To jest ten kapitał, który posiada Putin po ośmiu latach sprawowania władzy, a którego nie posiada żaden z wymienionych przez mnie przywódców - taki Sarkozy roztrwonił swoje poparcie w przeciągu pół roku (zdaje się że ma już tylko ok. 10 % poparcia społecznego), mimo że nie miał nawet 10 % tych trudności z jakimi musiał borykać się Putin.

Grigorij Jawlińskiego (Partia Jabłoko) - przegrany rosyjski tzw. „demokrata”, którego partię odrzucili niedawno rosyjscy wyborcy (ca. 3 % głosów) w wyborach do Dumy. Twierdzi że winny za porażkę Jabłoka i podobnych partii w Rosji jest... Putin, który stworzył system wykluczający prozachodnie siły... z mediów.

Ciekawe co by powiedział o przypadku Rona Paula w Stanach, którego solidarnie pomijają wszystkie mainstreamowe media w Ameryce? I to nie jest odosobniony wypadek – bo takich przykładów z podwórka... Polski, Niemiec czy Francji mogę podawać w długiej liście...
Przykładów kiedy „wolne” media zachodnie przemilczają lub niszczą tych których „elita politycznie poprawnych” wskaże jako wrogów publicznych w tych krajach!
Więc rzecz polega na hipokryzji Zachodu: "jak Kali ukraść krowę to dobrze ale jak Kalemu ukradna krowę to źle".

To prawwda że media w Rosji sa pod (rządową) kontrolą i tzw. "demokraci" nie są w stanie zatruć dusze Rosjan - taką samą kontrolą jaka stosowana jest i w... Polsce i RFN i USA - tylko że podmiot kontrolujący jest o 180 stopni inny.
No i... rosyjskie media są rosyjskimi mediami a nie rosyjskojęzyczne!

Jak to ujął pewien rosyjski komentator, problem rosyjskich demokratów polegagłównie na tym, że odwołują się oni do... zachodniej opinii publicznej, lub wręcz do zachodnich elit, ale bardzo niewiele zrobiły żeby dotrzeć z jakimś w miarę czytelnym przesłaniem do zwykłych Rosjan, czy chociażby się zjednoczyć. (Swoją droga dzieki że są takimi idiotami)
Ponadto czy rzeczywiście chcą dobra Rosji i Rosjan? Każdy kto zna temat wie dobrze co reprezentują ci „Panowie”

Polskojęzycznych mediach uważąją: To "straszne" że Rosjanie słuchają W. Putina a nie np. zachodnich polskich politologów i dziennikarzy z (polskojęzycznych) masmediów, którzy wiedzą lepiej od Rosjan co jest dobre dla Rosji i Rosjan.

Polscy politolodzy i dziennikarze z polskojęzycznych masmediów oraz Zachód mówią: "my chcemy dobrze dla Rosji i Rosjan" i od rana do wieczora walczą o... dobro Rosjan i Rosji by pozbawić Rosjan i Rosji... tego dobra.

A co Rosjanie o tym myślą?

Ano bardzo dużo mówi tak: Rosja za rządów prezydenta Putina wyszła z „drugiej Smuty” i nie będzie powrotu ani do bolszewizmu ani do „Lumpenkapitału z korzeniami”!

Rosja, kraj który przy obecnym tempie wzrostu dochodu narodowego w 2027 r. będzie miał wyższy dochód narodowy niż Niemcy. Kraj w którym obywatele stają się ludźmi zamożniejsi - przed Putinem w Rosji był 14 milionów prywatnych samochodów osobowych teraz jest 28 milionów samochodów osobowych w rękach prywatnych.
Kraj w którym Polacy szukają pracy - np. w Moskwie pracuje (oficjalnie) blisko 10 tysięcy osób z Polski - z tego duża część załatwiła sobie prace indywidualnie. A ich zarobki są porównywalne do zarobków Polaków pracujących na Zachodzie.

Zdaniem Zachodu - Byłoby wszystko w porządku z opinia o Rosji, Rosjanach i Putinia i jego otoczeniu gdyby pozwolili na rozkradanie Rosji (jak za Jelcyna) przez takich: Gusińskich, Chodorkowskich i Bieriezowskich (lumpenbiznesmenów "z korzeniami") i pozwolili na bałkanizację Rosji - prezentując do tego firmom z USA "Syberię"!

A ja czuje się nieźle kiedy widzę mnóstwo coraz bardziej zamożnych Rosjan (średnią klasę) wyjeżdżających na
turystykę, kiedy Rosja nie bombarduje Iraku, Afganistanu , nie morduje masowo w Palestynie, nie łupi świata, nie kradnie cudzej ropy naftowej ani innych cudzych bogactw...

Czuje się znakomicie widząc że człowiek który jest autorem tej polityki przekazuje władze w ręce podobnego leadera.
A jak się czują Amerykanie ze swoimi „elitami”? Jak się czują w AD 2008 kiedy obowiązuje zasada: "Chcesz zwiedzić świat wstąp do US Army"? Jak się czują Amerykanie gdy kłamali że Irak ma broń masowego rażenia i od czasu najazdu Amerykańców na Irak zginęło tam już ca. 600 tysięcy Irakijczyków? Bo "za naszą i cudzą ropę"?

PS
Prezydent (elekt) Dimitrij Miedwiediew podzienkował Rosjanom za poparcie. Razem z prezydentem Władimirem Putinem przemawiał ze sceny koncertu "Naprzód Rosjo!", który wieczorem odbył się na Placu Czerwonym w Moskwie.

Cały świat obiegły filmowe ujecia - kiedy Miedwiediew i Putin wyszli razem z Bramy Spaskiej Kremla, przeszli wzdłuż Muru Kremlowskiego na Wasiliewski Spusk, gdzie przed Soborem Wasyla Błogosławionego usytuowana była scena an której grały (świętują zwycięstwo Miedwiediewa) najlepsze kapele rosyjskiej estrady i rocka.
Prezydenci weszli na nią, gdy kończyła swój występ ulubiona kapela Putina - "Lube". Zebrana tam młodzież powitała ich owacyjnie. "Putin!", "Putin!" - skandowało blisko 40 tysięcy osób (młodych ludzi – przyszłość Rosji).

Miedwiediew powiedział: " Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. Dziękuję też tym, którzy oddali głosy na pozostałych kandydatów. Razem stanowimy prawie dwie trzecie ludności. To szczególny dzień w życiu kraju. Wybraliśmy drogę rozwoju na długie lata. (...) Razem zdołamy pójść dalej drogą zaproponowaną przez Władimira Putina. Razem zwyciężymy"

To ciekawe! On podziękował wszystkim wyborcom głosującym na każdego kandydata w tych rosyjskich wyborach – pamiętacie co mówili po swoich zwycięstwach w Polsce liderzy PiSu i PO? To się sprowadzało do jednego: kto nie z nami ten przeciw nam. Stoicie po drugiej stronie, tam gdzie stało ZOMO.

Więc gdzie jest kultura polityczna i demokracja? W Rosji czy Polsce? W USA czy Rosji?
Nie twierdzę że tam wszystko jest cacy - ale w "wolnych" mediach Zachodu umyślnie okłamuja mówiąc na temat Rosji! Tworzą iluzje obrazu że Rosjanie są niewolnikami i nie wiedzą co czynią! Wiedza dobrze - Jelcyn ich skutecznie oduczył pociągu do ochlokracji i pajdkoracji a la Polska, Francja czy USA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O stary... czytam te Twoje wypociny od ewnego czasu, ale teraz to pojechałeś po bandzie. Ten udręczony post jest po prostu poniżej wszelkiej krytyki, lewactwo godne samego Noama Chomsky''ego płynie tak szerokim strumieniem, że aż monitora się wylewa i muszę w gumowych rękawicach siedzieć, żeby się nie zarazić... głupotą...

Zwróć uwagę choćby na wewnętrzne sprzeczności Twych tez: najpierw krytykujesz demokrację w wydaniu Zachodu za dopuszczanie do władzy nieudaczników i fircyków, po czym krytykujesz media że takich nieudaczników wykluczają. Mówisz o brutalności mass-mediów przy eliminacji osób spoza establishmentu, kiedy dokładnie to samo się dzieje w Rosji. Przykłady można mnożyć...

Ale przede wszystkim poraża mnie... no sorry, muszę to napisać... cielęca naiwność w postrzeganiu Rosji. Cóż, że wyborcy dopuszczają do władzy niewykształconych, nieumiejących się porządnie wysłowić ludzi (myślę że wszystkim się kojarzy o kim mowa) - jest faktem. Że pełno w demokracji jest "świętych krów" dla których ich zdanie jest zdaniem całego kraju, a których nawet słówkiem nie wolno skrytykować (tu już mamy dużo przykładów z własnego podwórka) - też jest faktem. Że media kładą do głowy tę samą przemieloną papkę - i to jest bolesny fakt. Ale cóż, takie są uroki demokracji, w jednym kraju mniejsze, w drugim większe. Chyba się zgadzam, że każdy dostaje demokrację, na jaką zasługuje. Jankesi mają więc show wybielonych ząbków nie wybory. Włosi i my mamy swoje małe piekiełka. A w Japonii od końca wojny - z króciutką przerwą - rządzi jedna partia.

Nie zmienia to faktu, że demokracja jest jednak systemem efektywnym. I szukaj teraz tych swoich hasełek, szukaj jakiś wydumanych wskaźników ekonomicznych. Nie zmienisz faktu, że najlepiej rozwinięte kraje są demokratyczne - w tym Twoim cudzysłowie. Że najszybciej rozwijające się kraje - nie dzięki ropie, ale dzięki generalnemu wzrostowi produkcji przemysłowej i handlu zagranicznego - są demokratyczne w tym Twoim cudzysłowie. Demokracja jest E-FEK-TY-WNA!! I Twoje wypociny tego nie zmienią...

(powiesz "a Chiny?? Są trzecim państwem na świecie" Tjaa... tylko przelicz sobie ten wzrost PKB na PKB per capita i pomyśl jeszcze raz)

Wiesz gdzie leży siła demokracji?? Że jeśli do władzy dorwie się, jak to napisałeś "fircyk", który generalnie zawali sprawę, to w kolejnych wyborach poleci na pysk i jego miejsce zajmie ktoś inny, może bardziej kompetenty. Pomińmy tu patologię systemu politycznego Włoch. A w demokracji sterowanej, bo tak się nazywa naprawdę system w Rosji?? Jeśli wybrany i namaszczony przez Cara młody Carewicz okaże się niekompetentny?? Jak go zdejmiesz ze stołka w kolejnych wyborach?? Jak go będzie kontrolować legislatura i wymiar sprawiedliwości, skorumpowane i opanowane przez koterię instytucje??

I Twój opis mlekiem i miodem płynącej Rosji... GOSH!! Czy Ty się z głupim na rozum pozamieniałeś?? Powiedz mi tylko że zgrywasz idiotę, bo upadnie ma wiara w człowieka... plizz... Rosję rozkradała oligarchia... A myślisz że teraz jej nie ma?? że Ci tak radujący Twą buzię nowobogaccy rosyjscy to się dorobili ciężką i powolną pracą?? Jasssneee. Rosja nie bombarduje... acha, tylko morduje całą Czeczenię. Podtrzymuje przy życiu patologiczne parapaństweka destabilizujące Zakaukazie i Mołdawię. Odcina surowce energetyczne. Kwestionuje suwerenność swojej bliskiej zagranicy. Kurcze, z tej Rosji to po prostu gołąbek pokoju...

...wiesz co... już kiedyś Rosjanie przynosili światy pokój... na bagnetach...

Aaa, i te Twoje wskaźniki ekonomiczne. Tjaa...poucz się misiu jeszcze, albo doucz, jeśli już się uczyłeś. Co się stanie ja się pytam z potęgą tej Rosji, gdy spadną ceny ropy i gazu, gdy zmniejszy się popyt na nie? Nowymi autkami jeżdżą... A wyjedź z Moskwy na Ural i zobacz ile tych aut de facto jest na drogach...jakie to marki... ile mają lat...

A jeśli Rosjanom się tak dobrze żyje, to skąd ta smiertelność niemowląt?? Skąd najniższa w OBWE średnia wieku?? Skąd wysokie poziomy pijaństwa, patologii rodzinnych, przestęczości?? Skąd ta korpucja?? Nie no jasne, jak się przejdziesz po Arbacie to po prostu nowe supermocarstwo. A wsiądź w pociąg na Syberię, pogranicze chińskie, Kamczatkę. I co?? Tamtym ludziom nędzę przyniosły też eurpejskie media?? Też amerykańskie bomby?? Też demokracja w cudzysłowie??

Demokracja w Europie ma swoje błędy i wypaczenia... cóż, taki jest już homo sapiens, nam pozostaje się dokształcić, by te błędy zobaczyć, wypuklić, może próbować naprawić. Przynajmniej być ich świadomym. Ale dziś Rosja znów coś przegrała, i tego im naprawdę współczuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spytać: co Rosja przegrała? Gdyby wygrał Żyrinowski, to rozumiem, że byłbyś kontent i byłaby pełna demokracja wtedy. A może Ziuganow to są szczyty demokracji, które Rosjanie pogrzebali?
Twierdzenie, że Rosjanie są świadomi jest naiwne, ale tak samo naiwne jest twierdzenie, że demokracja jest efektywna i jej zaletą jest zmienność rządów co 4-5 lat.
Demokracja w Europie to w zasadzie głównie XX wiek. 100 lat z górką (i to bardzo zależy od państwa).
Można przez taki czas (nawet po zniszczeniach wojennych) jechać na społeczeństwie, które tą demokrację będzie finansować. Można nawet dłużej. Może porównajmy ile lat istniała monarchia na świecie, a ile demokracja. Mówienie o rozwoju za czasów demokracji to śmiech na sali. Motorem rozwoju była w XX wieku wynalazczość. Wynalazczość, która istniała zawsze, z tym, że im więcej wynalazków i im więcej ludzi, tym ich więcej (jedne pozwalały na wynalezienie drugich i było więcej osób, które się tym zajmowały). Normalna kolej rzeczy, a nie zasługa demokracji.
Piszesz, że w demokracji fircyka odsuwa się po 4-5 latach od władzy? No popatrz, Hitlera jakoś nikt się nie kwapił odsuwać do 1944, czyli do momentu, kiedy wyraźnie przerżnął na wszystkich frontach i postanowiono przeprowadzić na niego zamach.
Wałęsę, Kwaśniewskiego, Kaczyńskiego też wybrał lud. Widać wyraźny postęp w mentalności patrząc na tych panów, ale jak to się przekłada na dobro kraju? 20 lat w plecy... To jest realna zasługa demokracji.
Permanentne socjalizowanie świata to jest prawdziwa "zasługa" demokracji.
Atakujesz strajkera, wyzywasz go od "miśków", a sam przedstawiasz sytuację dokładnie tak, jak socjalizm przedstawiano za Gomułki czy Gierka, że to "okres błędów i wypaczeń". Ludzie nie mają czasu czekać 500 lat, aż wyginą kretyni. Wiesz dlaczego? Bo do tego czasu wyginą ludzie inteligentni. Głupota postępuje i to lawinowo. Tylu karkołomnych idiotyzmów jakie robią państwa demokratyczne nie zrobili chyba wszyscy królowie razem wzięci. Jaki król nakładał na swoich poddanych 75% podatki? Jaki król zakładał na poddanych kaganiec poprawności politycznej? Jaki król pozwalał mordować setkami tysięcy zupełnie niewinnych ludzi i to bez stanu wojny[!]?
Jaki król pieprzył farmazony o wolności i równości? Farmazony do sześcianu, bo nie istnieje ani wolność, ani równość. Ludzie mają wolność ograniczoną wolnością swojego bliźniego i nie są równi (jedynie wobec prawa!).
Wymyślasz strajkerowi, a sam kadzisz demokracji i przedstawiasz ją jako jedyny system, w którym ludzie mogą funkcjonować efektywnie...
Faktycznie - w jednem masz rację - trzeba się kształcić... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę maleńki wątek odnośnie demokracji...
1. Demokracja dziś to nie to co demokracja kiedyś (czas wypacza idee, przykładem może być UE),
2.Żaden ustrój nie jest dobry, jeśli ludzie to obiboki/złodzieje/karierowicze...
wg. mnie nawet tyrania/dyktatura może być dobra, jeśli tylko ludzie u władzy są, jak to się ładnie mówi, kompetentni, uczciwi itp.
3.Demokracja mówi o tolerancji... ja tam widzę głównie tolerancję dla nietolerancji, radykalności oraz głupoty.

Trochę to i może laickie i uproszczone, ale wniosek jest jeden... demokracja dziś wymaga wielu korekt by istotnie mogła pretendować do miana, co najmniej, dobrego ustroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z tobą zgadzam. Demokracja w świecie dzisiejszym nie ma sensu. Gdyby każdy interesował się polityką, bądź chociaż 80% społeczeństwa, wtedy byłby to doskonały system. Zgadzam się też z rządami jednostki, jednak ja widziałbym silnego władce, popieranego przez naród, czyli krótko mówiąc autorytaryzm. W dzisiejszych czasach potrzebny jest silny władca, dlatego to mogłoby wypalić.Co do demokracji to zgodzę się z Januszem Korwinem- Mikke który powiedział "Demokracja to rządy głupców, bo rządzi większość a przecież wiadomo, że jest więcej głupich niż mądrych". Na chwile obecną ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że demokracja jest systmem niejako bezpiecznym, z punktu widzenia obywatela ponieważ daje mu pewną kontrolę nad rządzącymi. System autorytalny, a tym bardziej totalitaryzm (nie zgodzę się z Nighlanderem że można poświęcić swobody obywatelskie wzamian za choćby najlepsze rządy) nie oferują mieszkańcom takiego komfortu. Dlatego system demokratyczny jest mimo swoich wad najlepszy, ponieważ nie wymyślono lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 16:58, Bartek Owczarek napisał:

A ja uważam, że demokracja jest systmem niejako bezpiecznym, z punktu widzenia obywatela
ponieważ daje mu pewną kontrolę nad rządzącymi. System autorytalny, a tym bardziej totalitaryzm
(nie zgodzę się z Nighlanderem że można poświęcić swobody obywatelskie wzamian za choćby
najlepsze rządy) nie oferują mieszkańcom takiego komfortu. Dlatego system demokratyczny
jest mimo swoich wad najlepszy, ponieważ nie wymyślono lepszego.

Hitler został wybrany w DEMOKRATYCZNYCH wyborach.
I co teraz ?
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się