Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2008 o 21:39, Dux napisał:

Ocho ile tu juz lat temu oglądałem program dot. pojazdów i innych zabawek stosowanych
przez wojsko. I juz wtedy była mowa, że producenci broni przeciwpancerneju znaleźli sposób
na "wykiwanie" tego pancerza. Właśnie przez to podwójne trafienie. Bynajmniej nie trzeba
2x celować. To pocisk (czy tam rakieta) jest "podwójny".

Prawda - są takie pociski i zasada działania jest dokładnie ta sama. Rosjanie podobno mają pociski przeciwpancerne trójstopniowe [czy jak to się tam nazywa].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 06:02, Olamagato napisał:

> Odrobine przesadziłeś.
Nie wydaje mi się. Wziąłem pod uwagę efekt zaskoczenia oraz ewentualne użycie przez Rosjan
wszelkich możliwych środków za wyjątkiem strategicznej broni jądrowej. Czyli nie operacji
wojskowej, lecz pełnego ataku większością sił. /.../

No cóz, to pozostaniemy każdy przy swoim zdaniu. Przy okazji - jak nas zaatakują, to nie zapomnij zdjąć tabliczek z nazwą ulicy albo jeszcze lepiej, pozamieniać tabliczki z róznych ulic. Miejscowym to nic a nic nie zaszkodzi, ale następcy KGB będą mieli dłuższy czas kłopoty z odnalezieniem czy to urzędów czy poszczególnych ludzi. Czesi wypraktykowali to w Pradze :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 20:34, Clegan napisał:

I wierzysz w to, ze ministrowie podejmują takie decyzje na podstawie wiedzy najlepszych
specjalistów ? ROTFL.

Nie. Ale wierzę*, że decyzje takie podejmuje sekretarz obrony w USA. IO dobrze by było, żeby nasi ministrowie korzystali z dobrych wzorów.

*a nawet mam pewność. :)

Dnia 19.08.2008 o 20:34, Clegan napisał:

Ja pisze o tych nieszczęsnych AWACSach, których nie mamy .

AWACS nie kończy się, ani nie zaczyna na samolotach radarowych. Jeden taki samolot, to ok. 400-500 mln $ czyli na nasze prawie miliard zł. A trzeba go jeszcze utrzymać i nim latać (płacąc kupę kasy na paliwo), a nie trzymać go w hangarze

Dnia 19.08.2008 o 20:34, Clegan napisał:

Jak nikt nie pisze o tym, że mamy mieć dodatkowe uzbrojenie to znaczy że je mamy?

Nie. To znaczy, że nie wiesz. :)

Dnia 19.08.2008 o 20:34, Clegan napisał:

To cię rozczaruję – NATO podejmuje decyzje jednomyślnie.

Tyle, że dziwnym trafem 9/10 decyzji należy do Amerykanów. :)

Dnia 19.08.2008 o 20:34, Clegan napisał:

Ile czasu im zabrało przerzucenie wojsk do Kuwejtu czy A.Saudyjskiej?

2 miesiące. Tyle, że pierwsze oddziały przez te 2 miesiące się nudziły tak bardzo, że musieli im rozrywkę urządzać. Najwięcej czasu trwało przerzucanie czołgów. I nie chodzi o to, że się szybciej nie dało - tylko o to, że tak było najtaniej. Amerykanie nie musieli się spieszyć, ale jeżeli na czymś im zależy, to reakcja jest błyskawiczna. Dziwne, że nie pamiętasz. Poza tym warto przypomnieć, że logistyka jako tako to wynalazek czysto amerykański.

Dnia 19.08.2008 o 20:34, Clegan napisał:

Szczególnie w nocy z 5km : )

To działa w dwie strony.

Dnia 19.08.2008 o 20:34, Clegan napisał:

chodziło im o przesył ropy – i to im się udało. Rurociągi przestały pracować.

I jak myślisz, kto za to zapłaci? Bo moim zdaniem Amerykanie policzą to ruskim co do centa i dokładnie o tyle zmniejszą zyski Rosjan na kontraktach z nimi lub ich sojusznikami/kontrahentami. Rosjanie wszystko przeliczają na kasę, ale Amerykanie są w tym zdziebko lepsi. Inaczej to nie Ci drudzy trzymaliby rynek światowy za twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 22:50, KrzysztofMarek napisał:

No cóz, to pozostaniemy każdy przy swoim zdaniu.

Prawdopodobnie nigdy nie przekonamy się kto ma rację bo za kilka lat sytuacja może być nieco inna.

Dnia 19.08.2008 o 22:50, KrzysztofMarek napisał:

Przy okazji - jak nas zaatakują, to nie zapomnij zdjąć tabliczek z nazwą ulicy albo jeszcze lepiej, pozamieniać tabliczki z róznych ulic.

Bardzo słusznie. Nie omieszkam w razie potrzeby

ps. Tak jak przewidywałem, Amerykanie powoli zaczynają wykopywać Rosję z obecnych pozycji. Zaczyna się od zamknięcia komisji NATO-Rosja (wracamy do stanu z czasu zimnej wojny), od tej pory pozory, że Rosja ma coś do gadania w sprawie NATO przestaną istnieć, prawdopodobnie następne będą posunięcia gospodarcze.
Niewykluczone, że Rosja zamiast zlikwidować ewentualność przyłączenia Gruzji do NATO spowoduje wręcz przyspieszenie tego procesu. Putina szczególnie wkurzyłoby danie przez NATO gwarancji nienaruszalności terytorialnej dla Ukrainy. Okaże się czy coś z tego będzie na rzeczy.

ps2. Strajker coś ucichł... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tornad to współczuje poszkodowanym. 10 tys. odszkodowania to tyle co nic, domu za to nie zbudujesz. Jeszcze pan prezydent sie zapowiadał co on zrobi, to jeszcze bardziej zrobiło mi się żal tych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 08:05, NFSU2.00 napisał:

Co do tornad to współczuje poszkodowanym. 10 tys. odszkodowania to tyle co nic, domu
za to nie zbudujesz. Jeszcze pan prezydent sie zapowiadał co on zrobi, to jeszcze bardziej
zrobiło mi się żal tych ludzi.

Kurde masz racje co zrobić wszystko teraz w rękach ubezpieczycieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 08:07, Młody miro napisał:

Kurde masz racje co zrobić wszystko teraz w rękach ubezpieczycieli.

Jakich ubezpieczycieli?? chyba wyzyskiwaczy ludzkiego nieszczęścia, żadnej firmie "ubezpieczeniowej" nie jest na rękę wydawanie odszkodowań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 08:09, NFSU2.00 napisał:

> Kurde masz racje co zrobić wszystko teraz w rękach ubezpieczycieli.
Jakich ubezpieczycieli?? chyba wyzyskiwaczy ludzkiego nieszczęścia, żadnej firmie "ubezpieczeniowej"
nie jest na rękę wydawanie odszkodowań

Też masz racje ale muszą się pokazać jacy oni dobrzy bo to dobra reklama nieść pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 08:05, NFSU2.00 napisał:

Co do tornad to współczuje poszkodowanym. 10 tys. odszkodowania to tyle co nic, domu
za to nie zbudujesz. Jeszcze pan prezydent sie zapowiadał co on zrobi, to jeszcze bardziej
zrobiło mi się żal tych ludzi.

W takich przypadkach jest jak zawsze , Władze obiecują , a jak wszystko u cichnie to zapewne poszkodowani nie dostają ani grosza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Płd Osetii zidentyfikowano już 1492 ciał Osetyńczyków zabitych/zamordowanych przez Gruzinów podczas "wojny olimpijskiej" czyli najazdu Gruzji na Płd. Osetię - wśród zabitych jest m.in. żona prezydenta Płd. Osetii która zginęła gdy próbowała wydostać się wraz z przyjaciółka i inni osobami samochodem osobowym z Cchinwali (stolicy Płd. Osetii) a który został ostrzelany przez gruzińskie czołgi - ciała zamordowanych zostały wraz z wrakiem samochodu spalone przez Gruzinów.

Ofiar jest dużo więcej ale nie wszystkie jeszcze zidentyfikowano i nie wiadomo ile jeszcze jest ciał m.in. pod gruzami Cchinwali zniszczonej ogniem rakietowym przez Gruzinów w ponad 90 procentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyła się amerykańska pomoc wojskowa dla Polski - z 27 milionów dolarów do 40 milionów dolarów rocznie - w sam raz aby nabyć w USA komplet śrubek i nakrętek do wiecznie psujących się amerykańskich F 16 latających (tzn. czasami latających gdy nie stoją w hangarach zepsute) w polskim lotnictwie.
(Na marginesie: USA rocznie przekazują pomoc wojskową dla Izraela w wysokości ca. 3 miliardów dolarów a dla Turcji rocznie ca. 0,5 miliarda dolarów. Od 1989 r. do dziś USA przekazały Polsce w sumie pomoc militarną na kwotę 280 milionów dolarów)

Amerykanie zwrócili się do Rosji z prośba aby Rosja zwróciła Gruzji lub USA zdobyty w Płd. Osetii nowoczesny sprzęt produkcji amerykańskiej – w tym m.in. najnowsze dalmierze laserowe do kierowania ogniem artyleryjskim (przechwycone przez komandosów rosyjskich). Rosjanie zdobyli również nowoczesną broń produkcji RFN (które teraz twierdzą, że jego m.in. specjalistyczne karabiny zostały nielegalnie sprzedane do Gruzji).

PS
Zachód do dziś nie może zrozumiec jak 15 tysiecy Gruzinów (wyposażonych przez NATO, szkolonych przez NATO i z instruktorami NATO/USA) mogło dostac bady w Płd Osetii od 11 tysiecy żołnierzy rosyjskicj i 500 Osetyńców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 15:48, strajker napisał:

Zwiększyła się amerykańska pomoc wojskowa dla Polski - z 27 milionów dolarów do 40 milionów
dolarów rocznie - w sam raz aby nabyć kw USA omplet śrubek i nakrętek do wiecznie psujących
się amerykańskich F 16


Gdy byliśmy satelitą ZSRR , nie dostawaliśmy najnowocześniejszego sprzętu.Teraz postanowiliśmy robić za amerykańskiego chłopca do bicia i z uzbrojeniem jest podobnie.W sumie nie ma co się dziwić , to już chyba taka tradycja , że nas nasi "sojusznicy" olewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie strajker ciekawe co pan powiesz na temat Katynia?? Czy uwarzasz że to III Rzesza byla odpowiedzialna za to ludobujstwo czy może jednak ZSRR.

I panie strajker proszę o jedno: o wyobrażenie sobie co przeżywają teraz cywile których ta wojna naj bardziej dotyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 16:07, NFSU2.00 napisał:

Szanowny panie strajker ciekawe co pan powiesz na temat Katynia?? Czy uwarzasz że to
III Rzesza byla odpowiedzialna za to ludobujstwo czy może jednak ZSRR.

Zadziwiające, że przypomina o tym osoba, która ma w avatarze... czerwoną gwiazdę. A tak poza tym to teraz w Rosji nie rządzą komuniści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze osoba, która ma/nosi/używa czerwonej gwaizdy zaraz musi być komunistą.

Fakt, że teraz w Federacji Rosyjskiej nie rządzą komunisci, ale osoby wychowane w duchu Lenina i Stalina, takie jak np. Putin (przepraszam, że te nazwiska napisałem z dużych liter). Prócz tego w "zaprzyjaźnionym kraju" nadal działa tam propagadna, władza jest niemal nieograniczona, nie ma tam praw człowieka, sklepy są kiepsko zaopatrzone, ludzie nie dostają emerytów... Takich przykładów tradycji komunistycznych można mnożyć. I nic mnie nie przekona, że "matuszce rosji" jest demokracja.

Ps. Dla porządku dodam, że jestem konserwatystą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2008 o 16:29, Oreusz napisał:

Fakt, że teraz w Federacji Rosyjskiej nie rządzą komunisci, ale osoby wychowane w duchu
Lenina i Stalina, takie jak np. Putin (przepraszam, że te nazwiska napisałem z dużych
liter).

Co prawda Putin był przez 15 lat w KGB jednak współcześni rosyjscy komuniści są mu przeciwni. Zresztą Putin został wybrany w wyborach dwa razy, a teraz jego "następca" Miedwiediew (zawsze mam problemy z napisaniem tego nazwiska ;P).

Dnia 20.08.2008 o 16:29, Oreusz napisał:

I nic
mnie nie przekona, że "matuszce rosji" jest demokracja.

Jakaś demokracja to tam raczej jest... Zresztą, nawet zakładając, że Rosja nie jest państwem demokratycznym to co z tego? Jako konserwatysta chyba nie jesteś zagorzałym demokratą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 16:07, NFSU2.00 napisał:

Szanowny panie strajker ciekawe co pan powiesz na temat Katynia?? Czy uwarzasz że to
III Rzesza byla odpowiedzialna za to ludobujstwo czy może jednak ZSRR.

I panie strajker proszę o jedno: o wyobrażenie sobie co przeżywają teraz cywile których
ta wojna naj bardziej dotyka.


1.
Co sądzę o Katynu? O tym (Katyniu) wiele razy pisałem na forum "gram.pl" - również w tym wątku między innymi podając imiona i nazwiska tych co strzelali polskim oficerom w tył głowy (media w Polsce3 nie podają ich nazwisk choć sa powszechnie znane – m.in. w Rosji) – co ciekawe nie ma wśród nich (oprawców z Katynia) ani jednego etnicznego Rosjanina.

Czyżbyś uważał że "Katyń - rytualny mord bolszewizmu" miał cokolwiek wspólnego z Rosją i Rosjanami? A ZSRS równa się Rosja?

Od 1917 r. do późnych l. 60-tych XX w. w ZSRS zamordowano od 25 do 75 milionów ludzi (obywateli ZSRS w tym znaczą cześć to byli Rosjanie: w tym prawie cała inteligencja przedrewolucyjna, szlachta, wolne zawody, Kozacy, wolni chłopi etc. etc.)

W Odessie bolszewiccy marynarze pod kierownictwem niejakiego komandarłona Jakira ("prawej ręki W. I. Lenina (Blanka)) w 1918 r. rękami tysięcy chińskich najemników (ostoją pierwszych lat bolszewizmu w Rosji byli Łotysze i chińscy najemnicy), smażyli żywcem w piecach okrętowych oficerów Czarnomorskiej Floty - a ich rodziny topili w morzu, przywiązując im do szyi ciężary.

2. Ja nie musze sobie wyobrażać co przeżywają teraz cywile których ta wojna najbardziej dotyka bo widzę i słysze to co mówią:

http://www.vesti.ru/videos?vid=onair

PS
V.V.Putin pracował w KGB - wydział operacyjny na Zach. Niemcy zajmujacy sie szpiegostwem gospodarczym - miejsce pracy DDR.
Nie widzę w tym nic nagannego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się