Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2009 o 20:11, Vaxinar napisał:

W Białystoku dochodzi do jakiś rasistowskich napadów, poniewaz na jednym z osiedlu są
Murzyni. Studia, praca w Polsce.
Jak to skomentował Waszym zdaniem gość około 50 lat?
Na osiedlu po raz pierwszym są ludzie innej rasy, więc on się nie dziwi, że młodzież
to jakoś... komentuje.


Prawdopodobnie jak zwykle , dziennikarze dokonali małej manipulacji , tzn skorzystali z przywileju wolności słowa.
Kilku przestępców znajdzie się wszędzie , to raz.Jednak informacja podana w tak sposób , że w jakimś mieście dochodzi do napadów na osoby o innym kolorze skóry , może sugerować wręcz masowość tych napadów.Po drugie wybieramy "odpowiedni" , tzn pasujący do ponurej wymowy niusa komentarz "przypadkowego" przechodnia i wiadomość , prawie nie naginająca prawdy , gotowa.Śmiem twierdzić , iż w każdym mieście większość ludzi potępiłaby działania młodzieży , czyli w rzeczywistości małego jej ułamka , tyle że dziennikarze nie będą chcieli z nimi rozmawiać , bo co to za nius ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 20:11, Vaxinar napisał:

Oglądałem teraz Uwagę.
W Białystoku dochodzi do jakiś rasistowskich napadów, poniewaz na jednym z osiedlu są
Murzyni. Studia, praca w Polsce.


Zdaje się, że chyba mieszkam na tym osiedlu. "Zdaje się", bo dopiero teraz ujrzałem jego prawdziwe oblicze. Chyba zamknę się w domu i będę oglądał świat wyłącznie przez szklany ekran, na co dzień tyle kwestii mi umyka...

Zbierasz materiały na temat manipulacji medialnych, kreowania świata zastępczego dla motłochu? Ciekawi mnie w jakim innym celu można oglądać podobne reportaże...

>Zdawaćby się mogło, że hasła pod swastyką mocno dały nam się we znaki, a może mało nam?

Mało. Gorzej jednak będzie jak to Niemcom zacznie być mało i jeśli znów ich nie powstrzymamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 23:45, Todryk napisał:

Zbierasz materiały na temat manipulacji medialnych, kreowania świata zastępczego dla
motłochu? Ciekawi mnie w jakim innym celu można oglądać podobne reportaże...


Dla motłochu mówisz... Rozczaruję Cię, ale po prostu przy kolacji oglądałem telewizję.
A takich akcji nie lubię jak wyżej wymieniona, a już tym bardziej reakcji tego pana. W szczególności o to chodziło.
Dobrze jednak, że w porę przypomniałeś mi iż to tylko telewizja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Widziałem już, idiotyczny test. Jak wszędzie zaznaczysz, że nie masz zdania, to wyjdzie Ci, że PiS Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 07:59, S1G napisał:

jest kolejny tester wyborczy http://www.latarnikwyborczy.pl/app/poll_result.html ale
też do sprawdzenia bo mi wyszło 70% zgodności z samoobroną, 56 z UPR (partia najbliższa
moim zapatrywaniom, ale tylko w kwestiach gospodarczych) i co najgorsze 51 z PiS-em.

To mi wyszło 81% zgodności z UPR, czyli tak jak powinno:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi po równo w tym teście wyszło PSL, PIS i Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej. Moje poglądy od PiSowskich troszkę się różnią, nie lubię tych krzykaczy Kaczyńskich i innych sławnych pisowczyków, ale ich program (tylko bez opóźniania wejścia euro) mi odpowiada. Opowiadałem się za ochroną życia i nie zwiększaniem (albo jeszcze większym ograniczeniem) wpływu UE na prawo wewnątrzpaństwowe. Zresztą moja filozofia UE jest taka: wspólna waluta, wspólne stanowisko wobec największych potęg światowych, wspólne standardy wojskowe, wspólna "polityka kosmiczna", otwarte granice i rynki pracy, ograniczenie imigracji spoza UE. I to wszystko. A nie że Unia zajmuje się standardami dotyczącymi właściwych wymiarów ogórka czy banana. Pewnie mnie zaraz ktoś objedzie że się nie znam itd. :) Ale tak po prostu myślę. Bo zbyt wielkie pieniądze płyną do kieszeni europosłów i mają oni zbyt wiele przywilejów, a cała Unia to jedna wielka biurokratyczna dziura. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 12:54, Galadin napisał:

I to wszystko. A nie że Unia zajmuje się standardami dotyczącymi właściwych wymiarów
ogórka czy banana. Pewnie mnie zaraz ktoś objedzie że się nie znam itd. :) Ale tak po
prostu myślę. Bo zbyt wielkie pieniądze płyną do kieszeni europosłów i mają oni zbyt
wiele przywilejów, a cała Unia to jedna wielka biurokratyczna dziura. :/

Ogórki już chyba cofnęli (razem z przepisami dotyczącymi jabłek), zaś krzywiznę banana wprowadzono w odpowiedzi na amerykańskie restrykcje dotyczące europejskiej żywności (USA to największy na świecie producent bananów, naturalnie niezgodnych z euronormami) . Zgodzę się natomiast z tym że za dużo tam biurokracji, starczyłby sojusz gospodarczo/wojskowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 19:51, S1G napisał:

To news typu "dziś straszymy, jutro dementujemy". Mniej więcej tej samej klasy co "wprowadzamy rakiety do Kaliningradu jak tarcza zacznie być budowana".

ps. A co do testów politycznych, to chyba można sobie darować wszystkie, w których ankietowani nie mogą ustalić poziomu ważności konkretnego pytania i odpowiedzi. Tylko z systemem wag można wiarygodnie porównywać preferencje polityczne lub zgodność odpowiedzi na poszczególne pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://fakty.interia.pl/polska/news/jest-wniosek-o-areszt-dla-syna-lwa-r,1313554

Zastanawiam się , kto jest potężnym wrogiem Lwa Rywina , bo najwyraźniej producent filmowy jest najwdzięczniejszym obiektem do przeprowadzania akcji rozmaitych służb.Wcale nie wygląda to na przypadek , czy też drobiazgową pracę prokuratury.Cała seria zatrzymań , teraz kolejne aresztowania i wszystko to z powodu być może nieprawdziwego zaświadczenia lekarskiego? Przy przekrętach dziejących się w tym kraju , całe zdarzenie jest praktycznie bez znaczenia , gdy tymczasem przez całe lata prowadzone jest w tej sprawie śledztwo.Czy najstotniejszy powód istnienia różnych CBA , CBŚów i innych Piter , to ściganie faceta podejrzewanego o sfałszowanie zwolnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 12:16, KrzychW napisał:

Zastanawiam się , kto jest potężnym wrogiem Lwa Rywina , bo najwyraźniej producent filmowy
jest najwdzięczniejszym obiektem do przeprowadzania akcji rozmaitych służb.


Z tego co twierdzi prokuratura, to Lew R. jest tylko małym elementem dużo grubszej sprawy, która przejawiała sie w istnieniu dużej zorganizowanej machiny wystawiania lewych zwolnień i fałszowania dokumentacji medycznej celem robienia w bambuko sądów i uzyskiwania "forów" przy odsiadywaniu kar pozbawienia wolnosci. Juz parę miesięcy temu gazeta.pl (a pewnie nie tylko ona) informowała o trzepaniu akt sądów penitencjarnych w Warszawie przez CBA. R. Jest tu najbardziej znany (choć prokuratura się odgraża, że ma haki na jeszcze lepiej ustawione osoby), ale nie najważniejszy. Pszestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów są dość surowo karane, więc oczywiście prokuratura nie omieszkała o areszt zawnioskować.
Cała sprawa wydaje się mieć jednak pewien słaby punkt. Przynajmniej jeśli wierzyć doniesieniom prasowym. Bo według tych całe śledztwo i ustalenia oparły sie głównie o zeznania świadka koronnego, którego wiarygodność delikatnie mówiąc mozna o cztery litery rozbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 15:20, Dux napisał:

> /.../ całe śledztwo i ustalenia oparły sie głównie o zeznania świadka
koronnego, którego wiarygodność delikatnie mówiąc mozna o cztery litery rozbić.

Obawiam się, ze w znakomitej większości przypadków wiarygodność świadka koronnego rzeczywiście można o kant czterech liter rozbić. Będzie gadał, co, według niego oczywiście, policja czy prokuratura chciałaby usłyszeć. O ile dobrze zrozumiałem, zarzuty dotyczą spraw sprzed lat, a kto tak dokładnie pamieta, co i do kogo mówił chociażby miesiac temu? Może notatki sobie robił? Biuro Antykorupcyjne walczy o swoje istnienie i musi wykazać swoją przydatność, a to też może wpływać na wiarygodność dowodów, które to Biuro gromadzi. Mamy komfortową sytuację, że możemy sobie "pogdybać" co to z tego wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 15:20, Dux napisał:

R. Jest tu najbardziej znany (choć prokuratura się odgraża, że ma haki na jeszcze lepiej
ustawione osoby), ale nie najważniejszy


Najwyraźniej , dla nadania sprawie rozgłosu , jest najważniejszy.Zresztą pisze się o łącznej kwocie 700 000 łapówki , z czego R. miał wręczyć 400 000 , czyli znaczną część.
Ja zwróciłem uwagę nie tyle na samą zasadność jego aresztowania , co na sam fakt zaistnienia tego faktu.Skoro rzecz dzieje się od lat , to po co teraz aresztować człowieka? Dla medialnego rozgłosu ? Jeżeli prokuratura ma dokumentację , jeżeli ma zeznania świadków , świadka koronnego , to chyba prawdopodobieństwo mataczenia jest niewielkie.Lew R. nie jest też groźnym gangsterem , więc skąd takie zdecydowane i ostre postępowanie urzędników. Jak dla mnie , wypisz - wymaluj , nasuwa się podobieństwo do głośnych spraw z czasów Ziobry.Gdy jeszcze weźmie sie pod uwagę , że podejrzani w wielu znacznie większych aferach chodzą na wolności , to uczucie iż ktoś L.R. wziął sobie na celownik , staje sie bardzo mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś starszy pan, zdaje się profesor z Uniwersytetu wpadł na "genialny" pomysł uproszczenia ortografii.
Zlikwidowania "ch" "rz" i "ó" bo za trudny język mamy, byłoby prościej.
Dlaczego nasza elita (a przynajmniej Ci, którzy nią powinni być) nie myślą jakby tu promować język polski... w Unii Europejskiej chociażby, tylko jakby go uprościć. Jako zył tyle lat i teraz za trudny?
No, ale jakby tak uprościć język, to i więcej osób będzie zdawać, więcej będzie mogło skończyć szkoły - wyższy poziom znaczy.
A potem pousuwamy, niektóre epoki, prądy w literaturze, zbyt trudne lektury i prawie każdy będzie mógł być polonistą....

I jeszcze coś o sobie napisze. Mój świętej pamięci ojciec miał lekkiego bzika na punkcie naszego języka i ortografii. I jakoś dopilnował abym i ja w miarę bez błędów pisał, kiedy zaczynałem się uczyć. Teraz już tak nie można i trzeba język uprszczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na pewno lobby producentów. modułów sprawdzania pisowni, czekać tylko na Word-gate ;) Bądź co bądź po tym uproszczeniu trzeba je będzie znacznie odchudzić, bo będą szukać literówek oraz poprawiać "baranów" co się ortografii nauczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, w zasadzie wynik mnie bardzo nie zaskoczył. Zdecydowanie bliżej mi do poglądów liberalnych i lewicowych, niż prawicy..

1. Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni2004)
2. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
3. Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
4. Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy

20090527222428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 22:26, Fagno napisał:

Hm, w zasadzie wynik mnie bardzo nie zaskoczył. Zdecydowanie bliżej mi do poglądów liberalnych
i lewicowych, niż prawicy.. /.../

Hmmm. A do jakiej lewicy? Takiej bardziej patriotycznej, czy internacjonalistycznej? Inaczej, czy bliżej Ci do narodowego socjalizmu czy eurosocjalizmu (takiego socjalizmu pod swiatłym przywództwem Niemiec)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się