Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Tylko jak dla mnie istnieje ryzyko żeby Po także nie zaczelo podobnie działać jak Pis. Jeśli będą czuli się bezpiecznie przy dużym poparciu to nie wiadomo jak będą działać. Chociaż szczerze powiedziawszy zgadzam się z tobą. Bo jeśli nawet będzie tak jak mowie to jedank za rządów PiS-u pewnie będzie dużo gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 17:08, kerkas napisał:

/.../ > Nie wygłupiaj się , chodzi mi o to że ludzie którzy powinni mieć trochę oleju w głowie
, czczą pis niczym złotego cielca.

Nic się nie martw, moja żona też ma wyższe wykształcenie i też ma PiS (PO też) w du... żym poważaniu.

Dnia 24.10.2009 o 17:08, kerkas napisał:

/.../
Kpisz waćpan , a to przyszłość Polski idzie.

I co z tego? Kpię, bo nic innego mi nie zostało. Od czasu, jak UPR się zdemokratyzował, muszę się poważnie zastanowić, na kogo będę głosował. Może na Marka Jurka? On przynajmniej dość poważnie potraktował to, co głosił przed wyborami. Jest zatem przewidywalny. Na pewno bardziej przewidywalny, niż cała reszta.

Dnia 24.10.2009 o 17:08, kerkas napisał:


> > Wyborcy kierują się emocjami i to niestety widać. /.../
Nadal uważasz że to dobrze że wyborcy kierują się emocjami ?.

Ależ oczywiście! Skoro tak jest w rzeczywistości i nie mam najmniejszych szans, żeby ten stan zmienić, to mogę tylko przystosować się do niego. Czyli, kto bardziej umiejętnie wpłynie na emocje wyborców, jest inteligentniejszy. Przysłowie mówi, że lepiej z mądrym zgubić, jak z głupim znaleźć. Zatem trzeba głosować na inteligentniejszego. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 17:01, kerkas napisał:

>/.../ > Wiesz była taka teoria w dawnym prawodawstwie coś koło średniowiecza , /.../

No, nie za bardzo, Lombroso żył w latach bodaj 1835 - 1909, więc to już sporo po średniowieczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 19:06, KrzysztofMarek napisał:

Postaram się bardziej. Ale to tylko ten, któremu odpowiadam, będzie wiedział, do czego
się odnoszę, inni nie będą nic wiedzieli...


Tu chodzi o to, zeby sie nie pojawialy drzewka. W bardzo wielu wypowiedziach nie ma nawet sensu robienie "drzewek" skoro cala odpowiedz mozna strescic dwoma slowami: zgadzam sie albo tez trzema: nie zgadzam sie. :) Jezeli w danej wypowiedzi ma sens robienie drzewka to oczywiscie nikt sie nie czepia. Jednak jak ktos wchodzi do tego watku, by zobaczyc o czym dyskusja jest to niestety sie w tych wypowiedziach gubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 17:08, KuroNeko napisał:

/.../ To niby jest lepsze, niż Kaczory, które
starały się chwycić za dupę tych wszystkich SB''ków i ich wywalić?

>
Jakich SBków? toż jest 20 lat po tym, jak zmieniły się rządy. SBcja dawno na emeryturach. Teraz to trzeba by wywalić tych nowych, z nowych naborów. A już na pewno z CBA i to tam najwięcej wykrytych afer, które w lwiej części aferami jednak nie były. A jeśli były, to z wykrywaniem afer, bo być może posłużono się nie prowokacją (co jest dozwolone), a podżeganiem do przestępstwa (co dozwolone nie jest). Coś mi się zdaje, że dzisiejsze służby idą dalej w inwigilacji obywateli, niż dawniejsze SB. Tyle, że teraz można głośno o tym mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 24.10.2009 o 19:03, KrzysztofMarek napisał:

No, nie za bardzo, Lombroso żył w latach bodaj 1835 - 1909, więc to już sporo po średniowieczu...


Mój błąd przepraszam , ale chodziło o przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 24.10.2009 o 18:58, KrzysztofMarek napisał:

Ależ oczywiście! Skoro tak jest w rzeczywistości i nie mam najmniejszych szans, żeby


Są , wyborcy muszą wreszcie zacząć myśleć , bo inaczej jesteśmy tylko stadem baranów idących na rzeż ,
idąc dalej tym tropem pozwólmy na komunikaty podprogowe , pranie mózgów , a najlepiej brać przykład z "najlepszych" CBA się kłania , do tego mamy dążyć ? do ogłupiania narodu ?

Dnia 24.10.2009 o 18:58, KrzysztofMarek napisał:

ten stan zmienić, to mogę tylko przystosować się do niego. Czyli, kto bardziej umiejętnie


Jeśli uważasz że dotychczasowe wpływanie na emocje wyborców było "inteligentne" i "umiejętne" to chyba obaj żyjemy w innym kraju , stosując oszczerstwa można upupić każdego np. "Balcerowicz musi odejść".
"Prowokacje" CBA to tworzenie z uczciwych ludzi przestępców i dorabianie gęby politykom w myśl
zasady "Dajcie mi człowieka a paragraf się na niego znajdzie" J.Stalin oraz "kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się obiegową prawdą" J. Goebbels.
Metody które stosuje pis to metody UB i SB , czyli teoretycznie tych których pis miał rozliczać , mając w ręku organ jakim jest CBA lub jedną z 11 POZOSTAŁYCH SŁUŻB SPECJALNYCH można z uczciwego człowieka zrobić przestępcę i vice versa.
Tego chcesz ? szczerze ?

Dnia 24.10.2009 o 18:58, KrzysztofMarek napisał:

wpłynie na emocje wyborców, jest inteligentniejszy. Przysłowie mówi, że lepiej z mądrym
zgubić, jak z głupim znaleźć. Zatem trzeba głosować na inteligentniejszego. ;-D


Nie , Nie i jeszcze raz nie wyborca ma myśleć , a nie kierować się emocjami , "gniew , nienawiść , złość itd. są bardzo złymi doradcami" popatrz na braci Kaczyńskich ile zła wyrządziło to ich wieczne obrażanie się na wszystkich i wszytko.
Zło rośnie w siłę dlatego że dobrzy ludzie m.i.n. tacy jak Ty nie reagują , potrzeba nam elit które będą moralną busolą narodu , a ja zewsząd słyszę ja nie jestem godny , nie nadaję się i wtedy do władzy dochodzą ludzie którzy mają żyletki w łokciach , Lepper , LRP , Kaczyńscy i znów słyszę jak to się mogło stać kto na nich głosował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, PiS trafiło na okres wzrostu gospodarczego (ujawniły się korzystne efekty reform Balcerowicza), tylko że go zmarnowało zajmując się wykłócaniem z przystawkami a nie rządzeniem. Natomiast PO dopadł ogólnoświatowy kryzys, więc porównywanie gospodarki za rządów gdy te partie grały główne skrzypce raczej nie ma sensu. Swoją drogą ciekawe czy doczekam się objęcia rządów przez jedną partię, wtedy będzie przynajmniej można rozliczyć ich z tego co przed wyborami obiecywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 20:42, kerkas napisał:

/.../ > Są , wyborcy muszą wreszcie zacząć myśleć , bo inaczej jesteśmy tylko stadem baranów
idących na rzeż/.../ ,

Niestety, prawda jest taka, że 90% ludzi (a jest to szacunek nader optymistyczny) nie używa swojej inteligencji do myślenia. Ogranicza się do do gotowych pogladów prezentowanych w telewizji bądź prasie, jednak z naciskiem na telewizję. Tam masz casły wachlarz działań propagandowych i takich, które można zakwalifikować jako mprawie podprogowe. Oglądasz czasem seriale telewizyjne? To zwróć uwagę na niejako uboczne prezentacje: a to nowej komórki, ubioru, stylu życia. Albo biednego nieszczęśnika, który pokazywany dziesiątki razy jak się męczy, ma oswoić nas z eutanazją. Jak by ktoś komus zabraniał samobójstwa! Tak, kościół zabrania, ale samobójstwo nie jest zabronione prawnie. A eutanazja, to zabójstwo dokonane przez innego człowieka!

Dnia 24.10.2009 o 20:42, kerkas napisał:

a najlepiej
brać przykład z "najlepszych" CBA się kłania , do tego mamy dążyć ? do ogłupiania narodu
?

Gdybyś dawno temu czytał moje posty, pewnie byś wiedział, ze jeszcze za rządów PiSu porównywałem wspólne cechy początków drogi Hitlera, Stalina i Kaczyńskiego. Oni wszyscy tworzyli wizerunek wroga, z którym trzeba walczyć (u Stalina burżuazja, u Hitlera Żydzi, u Kaczyńskiego "układ"), stan zagrożenia, wobec którego trzeba skupić się wokół "wodza", powołanie specjalnych, oddanych wodzowi jednostek ( CzeKa, SS, CBA), procesy (tu akurat chyba przykłądy są zbędne?)

Dnia 24.10.2009 o 20:42, kerkas napisał:


>/.../ > Jeśli uważasz że dotychczasowe wpływanie na emocje wyborców było "inteligentne" i "umiejętne"
to chyba obaj żyjemy w innym kraju , stosując oszczerstwa można upupić każdego np. "Balcerowicz
musi odejść".

Zauważ, że ja nie twierdziłem, że wpływanie na wyborców jest inteligentne. Ja tylko porównywałe je ze sobą i wybierałem inteligentniejsze. Inteligentniejsze, a nie inteligentne - to może nie było oczywiste, ale chyba teraz wiesz, o co mi szło?
Na 90% wyborców inteligentne oddziaływanie nie jest potrzebne. Skoro nie jest potrzebne, to po co ktokolwiek miałby je stosować? Dla tych, w najlepszym przypadku, pozostałych 10% potencjalnych wyborców?

Dnia 24.10.2009 o 20:42, kerkas napisał:

"Prowokacje" CBA to tworzenie z uczciwych ludzi przestępców i dorabianie gęby politykom
w myśl

Owszem, prowokacja to jedno, a podżeganie do przestępstwa to drugie. W mojej opinii CDA tę cienką granicę kilkakrotnie przekroczyło.

Dnia 24.10.2009 o 20:42, kerkas napisał:

zasady "Dajcie mi człowieka a paragraf się na niego znajdzie" J.Stalin oraz "kłamstwo
powtarzane wielokrotnie staje się obiegową prawdą" J. Goebbels.

Stalinowi przypisujesz powiedzenia Andrieja Wyszyńskiego, Prokuratora Generalnego ZSRR.

Dnia 24.10.2009 o 20:42, kerkas napisał:

Metody które stosuje pis to metody UB i SB , czyli teoretycznie tych których pis miał
rozliczać , mając w ręku organ jakim jest CBA lub jedną z 11 POZOSTAŁYCH SŁUŻB SPECJALNYCH
można z uczciwego człowieka zrobić przestępcę i vice versa.

Obawiam się, ze wyrażasz nie zbyt emocjonalnie i przez to nieprecyzyjnie.
UB to brutalność i nie liczenie się kompletnie z niczym. Zabicie więźnia, to wypadek przy pracy, bo można było jeszcze coś z niego wycisnąć. Liczba takich wypadków przy pracy szła w dziesiątki tysięcy, może nawet w setki tysięcy. Do tego "normalne" sądy, i "prawomocne" wyroki skazujące na śmierć, więzienie, wywózkę...
SB już tak nie działała, chociaż pewnie trafiło jej się pi parę zabójstw, w porównaniu do tago, co było wcześnie, to małe piwo. Ludzie bali się SB głównie przez pamięć o działaniach UB.
Poza tym, SB nie miało takich możliwości technicznych, jakie teraz ma te, ile? 12? służb specjalnych. Jedną z nich jest wywiad skarbowy, tego nawet SB nie miała. Zresztą chyba łatwiej jest kontrolować rozmowy telefoniczne teraz, niż poprzednio, łatwiej kontrolować internet, przelewy bankowe...
Z tak całkowicie czystego człowieka właściwie nie da się zrobić przestępcy, ale... ale wprowadza się takie prawo, o takim stopniu komplikacji, że zawsze coś znaleźć można. Czyli przestępcy może nie da się zrobić, ale zniszczyć można.
>/.../

Dnia 24.10.2009 o 20:42, kerkas napisał:

Nie , Nie i jeszcze raz nie wyborca ma myśleć , a nie kierować się emocjami , "gniew
, nienawiść , złość itd. są bardzo złymi doradcami" popatrz na braci Kaczyńskich ile
zła wyrządziło to ich wieczne obrażanie się na wszystkich i wszytko.

Co z tego, że uważasz, że wyborca ma myśleć. Masz rację, ale to jest nieskuteczne! Poglądy kształtuje telewizja! Tylko w domu rodzinnym kształtowany jest jeden pogląd, o powszechnym złodziejstwie, przez co uczciwy człowiek (w domyśle, mówiący te słowa) nie może się niczego dorobić. No bo telewizja pokazuje ładne mieszkania, ładniejsze samochody, ubrania, a my co mamy? Pewnie można się mieszkania dorobić, urządzić, somochodu, choćby używanego, też. Akurat wtedy, jak kończymy pracę zawodową, przechodzimy na emeryturę i stanowimy obciążenie dla społeczeństwa. Bo trzeba emerytom wypłacać emerytury, trzeba dbać o ich zdrowie..., a taka eutanazja rozwiąże wszystkie problemy.

Dnia 24.10.2009 o 20:42, kerkas napisał:

Zło rośnie w siłę dlatego że dobrzy ludzie m.i.n. tacy jak Ty nie reagują , potrzeba
nam elit które będą moralną busolą narodu , a ja zewsząd słyszę ja nie jestem godny ,
nie nadaję się i wtedy do władzy dochodzą ludzie którzy mają żyletki w łokciach , Lepper
, LRP , Kaczyńscy i znów słyszę jak to się mogło stać kto na nich głosował .

Ciekawe, że wymienione przez Ciebie partie, to wszystkie socjalistyczne. PiS nie używa nawet naswy socjalizm, bo to dla zwolenników źle się kojarzy, wolą określienie "solidarność społeczna". LPR to socjaliści o odcieniu narodowym, Samoobrona to tacy socjaliści chłopscy. Już nawet SLD jest mniej socjalistyczne, niż PiS, za to nadrabia aborcją i antyklerykalizmem.
Co do elit, to skąd je brać, skoro najpierw Niemcy, a potem Sowieci nam je wymordowali? Co do kandydowanie gdziekolwiek, to przeczytaj, jak będziesz miał okazję, co napisał o tym Mark Twain.
Albo spróbuj sam kandydować. Dowiesz się o swojej rodzinie rzeczy, których byś się nie spodziewał, do tego niekoniecznie prawdziwych. Nie miałeś dziadka w Wermachcie? Albo w UB? Ktoś z rodziny nie siedział w więzieniu? Za malwersacje? Nie? Nie szkodzi, zanim sprawa się wyjaśni, będzie po wyborach...
A jak jesteś w wieku nieco starszym, to może Ci serce nie wytrzymać i zawału dostaniesz. Poseł Gruszka robił na mnie wrażenie całkiem rozsądnego. Nic dziwnego, że dostał wylewu. Ale każdy by się zdenerwował, jak by mu asystenta posadzili za szpiegostwo.
Za błędy w piosaniu przepraszam. To z pośpiechu...

Dnia 24.10.2009 o 20:42, kerkas napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

Obawiam się, ze wyrażasz nie zbyt emocjonalnie i przez to nieprecyzyjnie.
UB to brutalność i nie liczenie się kompletnie z niczym. Zabicie więźnia, to wypadek

/.../

Dnia 24.10.2009 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

przy pracy, bo można było jeszcze coś z niego wycisnąć. Liczba takich wypadków przy pracy
Poza tym, SB nie miało takich możliwości technicznych, jakie teraz ma te, ile? 12? służb


Tak polecam artykuł w najnowszej polityce.

Dnia 24.10.2009 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

specjalnych. Jedną z nich jest wywiad skarbowy, tego nawet SB nie miała.
Z tak całkowicie czystego człowieka właściwie nie da się zrobić przestępcy, ale... ale
wprowadza się takie prawo, o takim stopniu komplikacji, że zawsze coś znaleźć można.
Czyli przestępcy może nie da się zrobić, ale zniszczyć można.


Czyli można kogoś bezkarnie zniszczyć.

Dnia 24.10.2009 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

Zło rośnie w siłę dlatego że dobrzy ludzie m.i.n. tacy jak Ty nie reagują , potrzeba
nam elit które będą moralną busolą narodu , a ja zewsząd słyszę ja nie jestem godny

/.../

Dnia 24.10.2009 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

Co do elit, to skąd je brać, skoro najpierw Niemcy, a potem Sowieci nam je wymordowali?


Wykształcić nowe , skoro" KOMPETENTNEGO i SKUTECZNEGO polityka hoduje się 20 lat"
Winston Churchill - (popraw mnie jeśli znów pomyliłem osobę) to i elity można wyhodować.

Dnia 24.10.2009 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

Co do kandydowanie gdziekolwiek, to przeczytaj, jak będziesz miał okazję, co napisał
o tym Mark Twain.


Masz na myśli "Jak kandydowałem na gubernatora"? , czytałem.

Dnia 24.10.2009 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

Albo spróbuj sam kandydować. Dowiesz się o swojej rodzinie rzeczy, których byś się nie
spodziewał, do tego niekoniecznie prawdziwych. Nie miałeś dziadka w Wermachcie? Albo
w UB? Ktoś z rodziny nie siedział w więzieniu? Za malwersacje? Nie? Nie szkodzi, zanim
sprawa się wyjaśni, będzie po wyborach...


Doświadczyłem , nie bezpośrednio ale doświadczyłem.
W polityce nic nie przychodzi łatwo , ale naprawdę warto walczyć o lepsze jutro już dziś.

Dnia 24.10.2009 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

A jak jesteś w wieku nieco starszym, to może Ci serce nie wytrzymać i zawału dostaniesz.
Poseł Gruszka robił na mnie wrażenie całkiem rozsądnego. Nic dziwnego, że dostał wylewu.
Ale każdy by się zdenerwował, jak by mu asystenta posadzili za szpiegostwo.


Polityka to twarda i bezwzględna gra , tym bardziej trzeba walczyć z patologiami , z kolei w kancelarii prezydenta K. pracował diler narkotyków , przyznanie medalu Wojciechowi Jaruzelskiemu , a "najlepsze" słowa J. Kaczyńskiego "Profesorowie uczelni wyższych , nie mają kontaktu z rzeczywistością , a ich teorie są czysto akademickie i nie mają nic wspólnego z realnym życiem" i cisza żadna uczelnia wyższa się nie wypowiedziała.
"Drzewko wolności musi być zraszane krwią patriotów" T,Jeferson

Dnia 24.10.2009 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

Za błędy w piosaniu przepraszam. To z pośpiechu...


O.K. rozumiem


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 13:18, S1G napisał:

Na tego typu strategię jest jeszcze za wcześnie, o ile wybory będą w normalnym terminie.
Nie zapominaj że pamięć wyborców jest dość krótka.

Nie zapominam, ale chodzi właśnie o to, żeby dostrzec moment w którym to się zmieni. A prawdopodobnie zaczyna się to dziać. Popatrz na wiele komentarzy na portalach, kiedy odezwie się jarkacz z jakimś swoim żenującym tekstem - odzywa się wtedy mnóstwo ludzi u których jawnie lub w domyśle dominuje słowo "nigdy". Ci ludzie mają już dobrze wyrobioną pamięć. Co ciekawe występują raczej po jednej stronie, a więc przez najbliższe 2-3 kadencje ta nierównowaga ma szansę spowodować reformy i naprawę konstytucji. Nie jest to pewne, ale szansa na zmiany i tak jest większa niż przez całe 20 poprzednich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 25.10.2009 o 01:10, Olamagato napisał:

Nie zapominam, ale chodzi właśnie o to, żeby dostrzec moment w którym to się zmieni.
A prawdopodobnie zaczyna się to dziać. Popatrz na wiele komentarzy na portalach, kiedy
odezwie się jarkacz z jakimś swoim żenującym tekstem - odzywa się wtedy mnóstwo ludzi
u których jawnie lub w domyśle dominuje słowo "nigdy".


Kiedy słyszę wypowiedzi
"Profesorowie uczelni wyższych , nie mają kontaktu z rzeczywistością , a ich teorie są czysto akademickie i nie mają nic wspólnego z realnym życiem" - J.Kaczyński

lub

"Ludzie są z gruntu źli" pis - poseł Migalski

a później ktoś chwali pis , to trudno nie zareagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 08:30, kerkas napisał:

"Profesorowie uczelni wyższych , nie mają kontaktu z rzeczywistością , a ich teorie są
czysto akademickie i nie mają nic wspólnego z realnym życiem" - J.Kaczyński


Może miał na myśli dorobek i działalność swojego brata na Uniwersytecie Gdańskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 08:30, kerkas napisał:

"Profesorowie uczelni wyższych , nie mają kontaktu z rzeczywistością , a ich teorie są
czysto akademickie i nie mają nic wspólnego z realnym życiem" - J.Kaczyński


E...w tym przypadku miał częściowo rację, bo to co się dzieje na polskich uczelniach wyższych często woła o pomstę do nieba. Ale nie pamiętam w jakim kontekście to powiedział także nie drążę tematu bardziej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 23:06, kerkas napisał:

/.../ > Tak polecam artykuł w najnowszej polityce.

Politykę uważam za zbyt socjalistyczną jej nie czytam. wolę "Najwyższy czas".

Dnia 24.10.2009 o 23:06, kerkas napisał:

/.../
Czyli można kogoś bezkarnie zniszczyć.

Ano, można. Ale nie tak całkiem bezkarnie, o czym świadczy przypadek dr G.

Dnia 24.10.2009 o 23:06, kerkas napisał:


/.../ > Wykształcić nowe , skoro" KOMPETENTNEGO i SKUTECZNEGO polityka hoduje się 20 lat"

A kto ma je wykształcić? Skoro socjalistami już przesiąkło społeczeństwo, skoro telewizja propaguje socjalizm, prasa propaguje socjalizm, nawet uważana za prawicową "Rzeczpospolita" jest socjalistyczna? I musi taką być, skoro inaczej by zbankrutowała. Kto ma budzić uczucia patriotyczne? Kaczyński? Ten socjalista o wodzowskich zapędach? Tysk? Cimoszewicz? Już może, sądząc po słowach i czynach, właśnie Cimoszewicz byłby najmniej szkodliwy.

Dnia 24.10.2009 o 23:06, kerkas napisał:

/.../ > Masz na myśli "Jak kandydowałem na gubernatora"? , czytałem.

Właśnie to miałem na myśli.

Dnia 24.10.2009 o 23:06, kerkas napisał:

/.../
Doświadczyłem , nie bezpośrednio ale doświadczyłem.
W polityce nic nie przychodzi łatwo , ale naprawdę warto walczyć o lepsze jutro już dziś.

Ano tak, tylko stosując standardy moralne w polityce stajesz się mniej skuteczy i przegrywasz.

Dnia 24.10.2009 o 23:06, kerkas napisał:

/.../
Polityka to twarda i bezwzględna gra , tym bardziej trzeba walczyć z patologiami , z
kolei w kancelarii prezydenta K. pracował diler narkotyków , przyznanie medalu Wojciechowi
Jaruzelskiemu , a "najlepsze" słowa J. Kaczyńskiego "Profesorowie uczelni wyższych ,
nie mają kontaktu z rzeczywistością , a ich teorie są czysto akademickie i nie mają nic
wspólnego z realnym życiem" i cisza żadna uczelnia wyższa się nie wypowiedziała.
"Drzewko wolności musi być zraszane krwią patriotów" T,Jeferson

Wszystko to, co napisałeś, jest bardzo słuszne, tylko mało realne. Zwróć uwagę na to, że ta walka toczy się wszędzie, również na tym forum! I, zauważ, jak mało jest wypowiedzi, które nie są prosocjalistyczne! Bo socjalizm zakorzenia się w młodym pokoleniu. Zwłaszcza w młodym! Bo to niech państwo da młodym mieszkanie, niech państwo da im pracę, albo jeszcze lepiej, stypendium, a noni nic, tylko uprawiać miłość i nic więcej. Jak trafi się ciąża, to się ją usunie, to nic zdrożnego. Jak ktoś sądzi inaczej, to jest klerykałem, wstecznikiem, ciemnogrodem i tyle.

Dnia 24.10.2009 o 23:06, kerkas napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 09:49, Galadin napisał:

E...w tym przypadku miał częściowo rację, bo to co się dzieje na polskich uczelniach
wyższych często woła o pomstę do nieba. Ale nie pamiętam w jakim kontekście to powiedział
także nie drążę tematu bardziej. :)


W kontekście tego iż mamy 1% wzrost gospodarczy a powinniśmy mieć minimum 10%.
Monika Olejnik odpowiedziała: ale specjaliści z dziedziny ekonomi , profesorowie mówią co innego...
i wtedy padły ww. słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 11:42, kerkas napisał:

W kontekście tego iż mamy 1% wzrost gospodarczy a powinniśmy mieć minimum 10%.
Monika Olejnik odpowiedziała: ale specjaliści z dziedziny ekonomi , profesorowie mówią
co innego...
i wtedy padły ww. słowa.


Może pojechał zbyt ostro. Ale moim zdaniem ekonomia i zarządzanie w Polsce są na słabiutkim poziomie. Każdy kto nie czuje się dobrze w przedmiotach ścisłych lub humanistycznych wybiera studia na wydziałach zarządzanie lub ekonomia. Normalnie tłumy tam idą. A potem są tego wyniki w postaci braku myślenia, braku kreatywności, zdrowego rozsądku, braku planowania itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się