Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

/.../

Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem tak wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się i przyozdabianiu i która zawsze spiera się bezzasadnie? (43:17)

Dnia 04.03.2010 o 18:55, strajker napisał:

Bo poprzednio pisałeś że cyt. "Bijcie kobiety one nie mają duszy" a jak widać to nie
jest to samo co teraz napisałeś!

I powiedz kumu to rzekomo życzę śmierci?


Demokracji jak się wyraziłeś że zdechła że o upadku USA nie wspomnę.

Dnia 04.03.2010 o 18:55, strajker napisał:

PS
Powoływanie się na radio że to ono podało informacje o 10 milionach Chinczyków w Rosji
jest infantylne i bo jak mam to sprawdzić? Wymyśliłes to!


Tak samo jak ty powoływałeś się na francuską telewizję i też tego nie da się sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 19:04, kerkas napisał:

Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem tak
wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się i przyozdabianiu
i która zawsze spiera się bezzasadnie? (43:17)


Możesz mi wreszcie podać w ktorej Surze znajdę cytat: "Bijcie kobiety one nie mają duszy"? Bo na razie cytujesz (dziwacznie) co innego.

Dnia 04.03.2010 o 19:04, kerkas napisał:

> I powiedz kumu to rzekomo życzę śmierci?
Demokracji jak się wyraziłeś że zdechła że o upadku USA nie wspomnę.


I marzenie aby tzw. demokracja przestała istnieć (to życzenie komuś śmierci) i pragnienie upadku USA jest sprzeczne z regulamiunem "gram.pl" :P
Człowieczku ile ty masz lat że takie idiotyzmy piszesz?

Dnia 04.03.2010 o 19:04, kerkas napisał:

Mój błąd jeśli chodzi o Obamę PRZEPRASZAM.


Nie przepraszaj już tak bo musiałbyś to robić ustawicznie biorąc pod uwagę że bery (to po śląsku) piszesz.
I tylko się ośmieszyłeś zarzucając mi złośliwość gdy mówię o prezydencie USA... Barack Hussein Obama, kiedy on tak się właśnie nazywa.

Jak można tego nie wiedzieć zabierając głos o USA? Przecież to było m.in. kluczem kampanii wyborczej w USA (jak i równiez stosunek Obamy do Islamu oraz gdzie naprawde urodził się).

Dnia 04.03.2010 o 19:04, kerkas napisał:

> PS
> Powoływanie się na radio że to ono podało informacje o 10 milionach Chinczyków w
Rosji
> jest infantylne i bo jak mam to sprawdzić? Wymyśliłes to!
Tak samo jak ty powoływałeś się na francuską telewizję i też tego nie da się sprawdzić.


Nie z tobą o tym rozmawiałem a gdbyby interlokutor oczekiwał dalsze wyjaśnienie to pewnie sięganłbym do francuskiego netu i bez problemu udzielił wyjasnienia z wskazaniem pisanego żródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 15:25, strajker napisał:

Moim zdaniem powinien być konstytucyjny zakaz zaciagania pożyczek przez Państwo.

Zgodzę się z tym, zwłaszcza że spłacać je będą jeszcze nasze wnuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 19:26, strajker napisał:

> Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem
tak
> wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się
i przyozdabianiu
> i która zawsze spiera się bezzasadnie? (43:17)

Możesz mi wreszcie podać w ktorej Surze znajdę cytat: "Bijcie kobiety one nie mają duszy"?
Bo na razie cytujesz (dziwacznie) co innego.


Pomyliłem się , chodziło mi o te dwa cytaty PRZEPRASZAM.

Dnia 04.03.2010 o 19:26, strajker napisał:

> > I powiedz kumu to rzekomo życzę śmierci?
> Demokracji jak się wyraziłeś że zdechła że o upadku USA nie wspomnę.

I marzenie aby tzw. demokracja przestała istnieć (to życzenie komuś śmierci) i pragnienie
upadku USA jest sprzeczne z regulamiunem "gram.pl" :P
Człowieczku ile ty masz lat że takie idiotyzmy piszesz?


Doskonale Strajker Doskonale

Proszę bardzo
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=28536

Dnia 04.03.2010 o 19:26, strajker napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez Todryk

Dnia 04.03.2010 o 19:26, strajker napisał:

> - upada gospodarka USA:)

Dnia 04.03.2010 o 19:26, strajker napisał:

Nawet jeśli:
- jutro dwucyfrowe (w dół) otwarcie rosyjskiej giełdy;
- spadają ceny surowców co mocna dotyka Rosję;
- topnieją rezerwy walutowe w Rosji;
- etc.
Faktycznie, masz czym się cieszyć.



No tak Świat to system naczyń połączonych i upadek jednego pociąga kłopoty drugiego – ale nie ma wiecznych imperiów (oprócz wiecznych Chin i „matuszki Rasij”:) ) A skoro i Rzym upadł to i USA upadną.
1.Niektórzy wieszczą że jutro nastąpi w USA scenariusz "czarnego wtorku" a la ten z XX w. Ciekawe czy to się sprawdzi?

2.Rosja od pewnego czasu rezygnuje z sprzedaży surowców na Zachodzie zwiększając ofertę na Wschodzie (Chiny Ludowe, Japonia, Korea, Indie, Pakistan, Iran). A tam surowce potrzebują i maja czym płacić – wartościowym a nie zieloną makulatura.

3)Rosja nie ma już prawie długów (większość została spłacona a te które nie zostały jeszcze spłacone to te które maja klauzulę uniemożliwiająca wcześniejszą spłatę).

4.Rosja sobie da radę:) W razie czego może zaproponować USA... odkupienie Alaski i Hawajów (Rosja ma rezerwy a USA.... psinco, no chyba że (prywatny) Fed wydrukuje i znowu pożyczy dolce rządowi USA) A może Chiny Ludowe odkupią coś od USA i zasila gotówką USA:)

5.Jeśli w USA wybuchnie rewolucja, to czy to będzie rewolucja październikowa ?
Kto będzie Leninem, kto Trockim ? Październik już pojutrze?:)


6.A tak poważnie – współczuję tym co tracą w tych dniach „wirtualne pieniądze”. Ale to musiało się stać.
Tak kończy się głupia zabawa w giełdę. Kiedy wartości spółek kilka a nawet kilkunastokrotniekrotnie przekraczały ich wartości księgowe. A może być jeszcze gorzej. Krach jak 1929 roku (tyle że wtedy został wywołany umyślnie)

Punkt 5 w przypadku wybuchu rewolucji będą ofiary w ludziach , nad czym przechodzisz do porządku dziennego ,
czyli ludzkie życie jest dla Ciebie nic nie warte.
Ba więcej cieszy cię to.
W przypadku upadku demokracji również należy liczyć się z rewolucją i ewentualnymi ofiarami.
Ale to również nie spędza tobie snu z powiek.
Józef Stalin powiedział "śmierć jedna człowieka to tragedia śmierć miliona to statystyka".
Jestem ciekaw skąd taka pogarda u Ciebie dla ludzkiego życia ?.

Dnia 04.03.2010 o 19:26, strajker napisał:

Jak można tego nie wiedzieć zabierając głos o USA? Przecież to było m.in. kluczem kampanii
wyborczej w USA (jak i równiez stosunek Obamy do Islamu oraz gdzie naprawde urodził się).


Otóż w przeciwieństwie do Ciebie ja umiem się przyznać że czegoś nie wiem.

Dnia 04.03.2010 o 19:26, strajker napisał:

> > PS
> > Powoływanie się na radio że to ono podało informacje o 10 milionach Chinczyków
w
> Rosji
> > jest infantylne i bo jak mam to sprawdzić? Wymyśliłes to!
> Tak samo jak ty powoływałeś się na francuską telewizję i też tego nie da się sprawdzić.


Nie z tobą o tym rozmawiałem a gdbyby interlokutor oczekiwał dalsze wyjaśnienie to pewnie
sięganłbym do francuskiego netu i bez problemu udzielił wyjasnienia z wskazaniem pisanego
żródła.


Jasne , już bo uwierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 19:04, kerkas napisał:

Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem tak
wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się i przyozdabianiu
i która zawsze spiera się bezzasadnie? (43:17)

Skąd Ty wziąłeś ten cytat? Rozdział 43, werset 17 mówi:
"17 A kiedy któremuś z nich obwieszczą
to, co przypisuje się Miłosiernemu,
to twarz jego posępnieje
i pełen udręki powstrzymuje gniew." (tłumaczenie Józefa Bielawskiego z arabskiego na podstawie tekstu wydania kairskiego z 1923r, wydawnictwo FAKTOR).

Werset wcześniej mówi:
"16 Czyż On wziąłby sobie córki,
z tego, co stworzył,
a was wyróżnił synami?"
Wyjaśnienie do wersetu: "ostra krytyka skierowana pod adresem niewiernych, którzy twierdzili, że aniołowie to córki Boga."

Werset dalej:
"18 Czy ta istota, która jest wychowana wśród ozdób
i która w sporze nie jest jasna?..."
Wyjaśnienie: "czy Bóg miałby sobie brać za córki płoche stworzenia, jak uważają mekkańczycy, skoro sami się wstydzą, kiedy im się urodzi córka?"

Kolejny werset:
"19 I uczynili aniołów,
którzy są sługami Miłosiernego,
istotami żeńskimi.
Czyż oni byli świadkami ich stworzenia?
Ich świadectwo zostanie zapisane
i będą zapytani!"

Tak więc następnym razem cytuj autentyczne fragmenty i nie wyrywaj ich z kontekstu. Chodzi o to, że Bóg nie ma syna, ani córki. Te wersety są odpowiedzią na nauczanie mekkańczyków. Podobne stwierdzenia padają, gdy chodzi o Jezusa, któremu chrześcijanie przypisuje synostwo Boże ("nie godzi się Najwyższemu, by powziął sobie syna" - to już parafraza z pamięci, bo nie chce mi się szukać w Koranie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 21:54, Rusty-Luke napisał:

> Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem
tak
> wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się
i przyozdabianiu
> i która zawsze spiera się bezzasadnie? (43:17)
Skąd Ty wziąłeś ten cytat? Rozdział 43, werset 17 mówi:
"17 A kiedy któremuś z nich obwieszczą
to, co przypisuje się Miłosiernemu,
to twarz jego posępnieje
i pełen udręki powstrzymuje gniew." (tłumaczenie Józefa Bielawskiego z arabskiego na
podstawie tekstu wydania kairskiego z 1923r, wydawnictwo FAKTOR).


(w tłumaczeniu Jana Murzy Tarak-Buczackiego) inny tłumacz inne wydanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 22:01, kerkas napisał:

(w tłumaczeniu Jana Murzy Tarak-Buczackiego) inny tłumacz inne wydanie

"14. Człowiek niewdzięczny myślał, że Bóg miał dzieci ze swojemi stworzeniami.

15. Czyżby On wybierał sobie córki z pomiędzy stworzeń, a was wybrał za swoich synów?

16. Skoro wam oznajmia o narodzeniu się istoty która przypisujecie Bogu, czoło wasze okrywa się posępnością i smutek was ogarnia.

17. Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem tak wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się i przyozdabianiu i która zawsze spiera się bezzasadnie?

18. Oni utrzymują, że Aniołowie słudzy Boga są kobietami. Czyż oni byli przy ich utworzeniu? Oni będą zapytywani a świadectwo ich zapisanem zostanie.

19. Oni dodają: Gdyby Bóg chciał, my byśmy się im nie kłaniali. Czyż niebo nakazywało kiedy cześć taką? lecz oni blużnią."

Rzeczywiście, tłumaczenie inne, ale jak nie wyrywa się z kontekstu to sens pozostaje ten sam. Nie chodzi o krytykę kobiet, a o krytykę wobec wierzeń, że jakiekolwiek istoty, od zwykłych ludzi poprzez proroków na aniołach skończywszy, mogą być synami/córkami Boga. Najlepiej kupić sobie Koran i mieć wszystko z przypisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 22:10, Rusty-Luke napisał:

Rzeczywiście, tłumaczenie inne, ale jak nie wyrywa się z kontekstu to sens pozostaje
ten sam. Nie chodzi o krytykę kobiet, a o krytykę wobec wierzeń, że jakiekolwiek istoty,
od zwykłych ludzi poprzez proroków na aniołach skończywszy, mogą być synami/córkami Boga.
Najlepiej kupić sobie Koran i mieć wszystko z przypisami.


Mam ten z "GW" zły ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 22:14, kerkas napisał:

Mam ten z "GW" zły ?.

Nie mam pojęcia jaki przekład Koranu był w GW. Tak czy inaczej, z podanego przez Ciebie wersetu na pewno nie wynika, że "kobieta jest istotą pustą i bezmyślną". Wynika z tego, że anioł/kobieta nie może być córką Allaha, bo w przeciwieństwie do niego nie jest doskonała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 22:20, Rusty-Luke napisał:

> Mam ten z "GW" zły ?.
Nie mam pojęcia jaki przekład Koranu był w GW. Tak czy inaczej, z podanego przez Ciebie
wersetu na pewno nie wynika, że "kobieta jest istotą pustą i bezmyślną". Wynika z tego,
że anioł/kobieta nie może być córką Allaha, bo w przeciwieństwie do niego nie jest doskonała.


Zwracam honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głośno ostatnio w Polsce na temat reklam z wizerunkiem twarzy Hitlera i przypmnienie faktów (prawdy historycznej):

Aborcję na terenach Polski i ziem polskich jako pierwszy zalegalizował... Adolf Hitler (konkretnie okupacyjna III Rzesza czyli władze niemieckie). Było to 9 marca 1943 r. Aborcja dla Polek legalna i zalecana - dla Niemek (w okupowanej Polsce i ziemiach włączonych do rzeszy) zagrożona bardzo surowymi karami.

Są tacy co twierdzą: brzuch kobiety to ich sprawa i mają prawo do aborcji. Nie rozumiem ich wstydliwego milczenia: że pierwsza osobą która ich rozumiała to... Adolf Hitler.

To prawdziwy dylamat czy zło przestaje być złem w zależności od tego kto je głosi?


PS
Specjalna wykładani dla "kerkasa" mającego problemy z zrozumieniem czytanych tekstów - moim zdaniem aborcja jest morderstwem, a Niemcy chcieli w ten sposób zmniejszyć liczebność narodu polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 04.03.2010 o 22:40, strajker napisał:

PS
Specjalna wykładani dla "kerkasa" mającego problemy z zrozumieniem czytanych tekstów
- moim zdaniem aborcja jest morderstwem, a Niemcy chcieli w ten sposób zmniejszyć liczebność
narodu polskiego.


Widzisz Strajker czytam w Tobie jak w otwartej książce.
Ciekawe że jesteś za ochroną życia poczętego a w imię "Nowego wspaniałego świata by Strajker" gotów jesteś poświęcić wiele istnień ludzkich.
Aborcja to kwestia ludzkiego sumienia.
A jak wiadomo nikt nikomu nie może narzucić moralności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 23:07, kerkas napisał:

Widzisz Strajker czytam w Tobie jak w otwartej książce.
Ciekawe że jesteś za ochroną życia poczętego a w imię "Nowego wspaniałego świata by Strajker"
gotów jesteś poświęcić wiele istnień ludzkich.
Aborcja to kwestia ludzkiego sumienia.
A jak wiadomo nikt nikomu nie może narzucić moralności.


Znowu czegoś nie rozumiesz - nie ja buduję zmiany i nie ja będę je budował - Zmierzch USA nadchodzi czy to się tobie (komuś) podoba czy nie. Kres tzw. demokracji również. To jest tylko kwestia czasu i ja widzę symptomy.
Ponadto to jest nieuchronne bo wynika z determinizmu politycznego i ideologicznego (mającego wiele mądrości i korzeni w procesach historycznych).

Erik von Kuehnelt-Leddihn (1909-1999), austriacki politolog, filozof, historyk idei moim zdaniem trafie to opisał w publikacji "Demokracja opium dla ludu?"cyt.: "W liberalnej demokracji nie ma różnicy między wiedzą a ignorancją; ani w przypadku wyborców ani wybranych. Czyni ona zatem z polityki specjalny obszar, specyficzną dziedzinę, w której obowiązują prawa inne, niż te, obowiązujące w codziennym życiu. W tym wypadku ideologia wypiera rozum, przezorność i doświadczenie. Innymi słowy, wypiera zdrowy ludzki rozsądek (…) promuje brak oryginalnego i niezależnego myślenia (…) aby utrzymać demokrację, potrzebna jest ‘głupota na ogromną skalę"

Francis Fukuyama swego czasu pisał, że amerykanski model polityczny i światopoglądowy jest uniwersalny i kończący historię świata - moim zdaniem nie kończy i ten model jest umierający - a to czy nowe będzie wynikiem edwolucji (droga pokojową) czy rezultatem walk nie ode mnie to zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 22:40, strajker napisał:

Są tacy co twierdzą: brzuch kobiety to ich sprawa i mają prawo do aborcji. Nie rozumiem
ich wstydliwego milczenia: że pierwsza osobą która ich rozumiała to... Adolf Hitler.

Nie do końca rozumiała, przecież wprowadził selekcję ci mogą a tamci nie. poza tym wyprowadził niemiecką gospodarkę z poważnego kryzysu. Absolutne dobro i absolutne zło nie istnieje, większość jest pomiędzy nimi.

ps jesteś pewien że akurat on był pierwszy? chociaż to i tak bez znaczenia, moje poglądy to moje poglądy, zdanie reszty się nie liczy

pps co do zmierzchu USA, to twoja ukochana Rosja padnie dużo szybciej, potrzebna jest tylko jedna z 2 okoliczności:
1) skończenie się dostępnych dla nich zapasów gazu ziemnego i ropy (co biorąć pod uwagę ich dereminację w próbach zdobycia dostępu do tych u wybrzeży alaski stanie się pewnie za naszego życia)
2) przejście odbiorców tychże na paliwa odnawialne
Bez kasy za handel takowymi tamtejsza gospodarka runie szybciej niż domek z kart podczas trzęsienia ziemi (podczas gdy amerykańska ma się świetnie bez uzależnienia od czynników zewnętrznych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 05.03.2010 o 01:16, strajker napisał:

Znowu czegoś nie rozumiesz - nie ja buduję zmiany i nie ja będę je budował - Zmierzch
USA nadchodzi czy to się tobie (komuś) podoba czy nie. Kres tzw. demokracji również.


Ceterum censeo Carthaginem delendam esse
Swoją drogą już od 2007 mówisz o upadku demokracji i USA czyli plus minus 4 lata.
Jak to mówią najtrudniej jest być prorokiem we własnym kraju.
Ale załóżmy że Twoja prośba (a Pan Bóg głupich próśb słucha , swoją drogą dziwię się że ucieszył Cię kryzys w USA bo ucierpiały na tym Polska [a czujesz się Polakiem] i twoja ukochana Rosja [ spadek cen ropy na której oparty jest budżet Rosji] pisał o tym Olamagato , S1G , Budo i bodajże Todryk i jak widzę znów S1G.
Ale pomijając że źle życzysz swojej Ojczyźnie Polsce , załóżmy że ta "szaleńcza wizja upadku USA się sprawdza"
Świat pozbawiony złośliwie nazwanego przez Ciebie Pax Amerciana (zakładam że upadek jest zarówno gospodarczy jak i militarny) targany jest kryzysem dużo gorszym niż ten w latach 20. .
Oczywiście terroryści też nie zasypują gruszek w popiele.
I kiedy już terytorium USA oraz Europy stanie się wyznawcą jedynej słusznej religii Islamu.
Zabiorą się za Azję i twoje ukochane Chiny też.

Dnia 05.03.2010 o 01:16, strajker napisał:

To jest tylko kwestia czasu i ja widzę symptomy.
Ponadto to jest nieuchronne bo wynika z determinizmu politycznego i ideologicznego (mającego
wiele mądrości i korzeni w procesach historycznych).


Cieszę się że jednak Twoje prognozy przyszłości można włożyć między bajki.
Jak tam atak USA na Rosję ? :-)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=28124
A minęło już ponad półtora roku.
Coś wolno przebiega ta inwazja.
A propos przyszłości życie na ziemi też się kiedyś skończy jedni twierdzą że już w 2012 r inni że za 4,5 miliarda lat itd. itp.

Dnia 05.03.2010 o 01:16, strajker napisał:

Erik von Kuehnelt-Leddihn (1909-1999), austriacki politolog, filozof, historyk idei moim

/.../

Dnia 05.03.2010 o 01:16, strajker napisał:

Francis Fukuyama swego czasu pisał, że amerykanski model polityczny i światopoglądowy
jest uniwersalny i kończący historię świata - moim zdaniem nie kończy i ten model jest

/.../

Normalnie diabeł z rogami ta demokracja :-).

Tak przez ciekawość to jaki jest "idealny" system według Ciebie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 08:45, kerkas napisał:

A propos przyszłości życie na ziemi też się kiedyś skończy jedni twierdzą że już w 2012
r inni że za 4,5 miliarda lat itd. itp.

Za jakieś 5 miliardów lat słońce zamieni się w supernową, tego nie unikniemy (tyle że mamy kupę czasu na ewakuację, do tego czasu mało kto może pamiętać gdzie "ziemia 1" się znajduje). Aczkolwiek możemy sami pozabijać się wcześniej (niestety akurat w tym względzie jesteśmy niezwykle utalentowani)

ps co do końca świata w 2012 to nasze kalendarze kończą się 31 grudnia każdego roku i jakoś ciągle jeszcze istniejemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 05.03.2010 o 09:59, S1G napisał:

Za jakieś 5 miliardów lat słońce zamieni się w supernową, tego nie unikniemy (tyle że
mamy kupę czasu na ewakuację, do tego czasu mało kto może pamiętać gdzie "ziemia 1" się
znajduje). Aczkolwiek możemy sami pozabijać się wcześniej (niestety akurat w tym względzie
jesteśmy niezwykle utalentowani)

/.../

S1G ironizowałem , prognozowanie o końcu świata to jak wróżenie z fusów.
Ale skoro już jesteśmy przy wróżeniu z fusów to co Sądzisz o:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=28124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 11:25, kerkas napisał:

S1G ironizowałem , prognozowanie o końcu świata to jak wróżenie z fusów.
Ale skoro już jesteśmy przy wróżeniu z fusów to co Sądzisz o:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=28124

Pewnie wróżył z kremlowskich fusów ;) zaś wspomniana przeze mnie apokalipsa to nie żadne wróżenia tylko fakt (zapas paliwa każdej gwiazdy jest ograniczony, a takie jak nasze słońce bardzo rosną pod koniec swojego życia, co prawda do ziemi nie dojdzie, ale będzie dość duże żeby życie nie miało szans na przetrwanie). A nawet jak przetrwa dzięki np jakimś osłonom to i tak "zgaśnie" jak już paliwo całkiem się wyczerpie, zamieniając się przy okazji w czarną dziurę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 06:57, S1G napisał:

ps jesteś pewien że akurat on był pierwszy? chociaż to i tak bez znaczenia, moje poglądy
to moje poglądy, zdanie reszty się nie liczy


Tak jestem całkowicie pewnień, że to Adolf Hitler był pierwszym, który zalegalizował na ziemach polskich aborcję (zarówno w I Rzplicie, pod zaborami i od 1918 r.na ziemiach polskich aborcja była zakazana - wł. przestępstwem). Hitler to zmienił dając... Polkom prawo do aborcji.
Czyż nie jest to coś z tragifarsy i pokazuje jak na dłoni czemu ma słuzyć aborcja skoro wrogowie Polaków (III Rzesza/Niemcy) zalegalizowali ją dla Polek?

Zawsze świętuje się rocznice czegoś powstania, pierwszy raz, początku - dlaczego zwolennicy aborcji w Polsce nie świętują tej rocznicy czyli 9 marca 1943 r.?

Dnia 05.03.2010 o 06:57, S1G napisał:

pps co do zmierzchu USA, to twoja ukochana Rosja padnie dużo szybciej,


Moim zdaniem nie ma wiecznych państw i wszystko jest mozliwe. Tym bardziej nie ma wiecznych imperiów. Każde Imperium, jak daleko by nie sięgać pamięcią w głąb historii, zawsze było tak samo. Państwo osiągało szczyt możliwości na danym etapie dziejów i zaczynała Go ponosić fantazja zdominowania Świata.
Przez pewien czas odnosiło sukcesy, ale zawsze dochodziło do gwałtownego załamania i upadku. Jeżeli ktoś ma ogólne pojęcie o historii Świata, to bez trudu znajdzie przykłady i jednocześnie nie ma żadnego kontrprzykładu. To jest własnie demonstracja determinizmu historycznego, który nie zna wyjątków więc USA nie będa wyjątkiem bo niby co sprawiałoby, że byłyby wyjątkiem skoro czyni identycznie jak wszystkie minione Imperia.

Moim zdaniem (i wielu ludzi) los USA jest przesądzony bo nie można zbudować trwałego imperium na zgniłym fundamencie rozpasanej demokracji. Tym bardziej że Chiny Ludowe i inne państwa azjatyckiej oraz Rosja udowodniły, że nie trzeba być "liberalnym" i "demokratycznym" krajem aby stać się bogatym krajem! I tym bardziej że tzw. demokracja, gdy rodziła się jako idea polityczna, była pojmowana jako... sposób wybierania i sprawowania władzy, a dziś jest pojmowana w UE i USA (z przystawkami) jako ideologia "wolnościowa".
Dając ludziom możliwość realizacji wizji świata bez wartości, gdzie jedynym absolutem staje się dla nich egoizm, konsumpcjonizm, brak moralności i "prawo" do opluwania tego co tworzyło cywilizację (a zwłaszcza cywilizację Białego Człowieka)! Bo demokracja to... choroba Białego Człowieka, która zanieśliśmy innym kulturom i cywilizacjom, na swoje i ich nieszczęście!

USA jako kraj WASP (White Anglo-Saxon Protestant) i wpływów masonerii i lobby żydowskiego, odchodzi powoli na śmietnik historii i to jest wiadome już od 1990 r. gdy USA wygrały rywalizację z ZSRS a USA... nie mogą istnieć bez wroga i wojen.

USA graniczą tylko z dwoma krajami (Meksykiem i Kanadą) i oba kraje doświadczyły na przestrzeni wieków jankeskiej grabieży (Kanadę USA próbowały zbrojnie przyłączyć w 1809 r. a gdy się to nie udało wycofujący się Amerykanie palili kanadyjskie miasta. Meksyk został najechany przez USA w 1846 r. gdy odmówił "dobrowolnej" sprzedaży USA swoich północnych ziem - 2 lutego 1848 w Guadelupe Hidalgo USA zmusił Meksyk dp podpisania "traktatu pokojowego".

Wówczas USA skradły Meksykowi obszary o powierzchni 1,5 mln km2 (przyszłe stany Arizona, Nowy Meksyk, Kalifornia, Nevada, Utah, częściowo też Colorado, Kansas, Oklahoma i Wyoming), to jest 51 proc. terytorium ówczesnego Meksyku! A nieco wcześniej (1835 r.) nielegalni amerykańscy osadnicy osiedlający się w Teksasie meksykańskim wzniecili bunt i ogłosili swoją "niepodległość" wobec Meksyku - ta szopka z niepodległością imigrantów amerykanskich w Teksasie nie trwała długo i Teksas został wkrótce anektowany przez USA. I Amerykanie pozbawiali Meksykanów ziem na meksykańskich obszarach przyłączonych do USA.

Los jednak jest złośliwy wobec USA. Za ca. 30 lat USA staną się w pełni wielorasowym ( a nie wieloeuropejskim), multikulturalnym tyglem... targanym wewnętrznymi konfliktami i odśrodkowymi aspiracjami. Siłą rzeczy USA stracą status supermocarstwa (do tego dochodzi bankructwo USA bo głównym towarem eksportowym USA to jego... inflacja, długi i zielone papierki za którymi stoją bagnety "Pax Americana" - przy obecnym tempie wzrostu zadłuzenia USA ca. 2040 r. długi USA przekroczą wartość całego majątku narodowego USA (sytuacja podobna do 1918 r. i bankructwa Imperium brytyjskiego). Już blisko 15 porocent dochodu USA jest przeznaczane na spłatę procentów od zaciągniętych długów.

USA umierają - meksykańska (tzn. pisząc dokładniej latynoska) "rekonkwista" zmiania USA etnicznie, rasowo i kulturowo. Przez niemal 200 lat po tzw. amerykańskiej rewolucji USA uchodziły za kraj zamieszkany przez potomków narodów europejskich (WASP) oraz 10-12% mniejszość murzyńską (de facto są to najczęściej Mulaci). Od 20-30 lat "biali Amerykanie" są w wyraźnej defensywie. W 1990 r. stanowili 75-76% ludności kraju. Obecnie około 70%.
Jeżeli współczesne trendy imigracyjne w połączeniu z wysoką stopą urodzeń wśród nowych przybyszów utrzymają się (a nic nie zapowiada zmian) , oblicza się, że w 2045 r. "biali" będą stanowić mniej niż 50% ludności Stanów Zjednoczonych, "czarni" ok. 13% (niewielki wzrost w porównaniu z 2000 r.), Azjaci ok. 10%, natomiast Latynosi (Meksykanie et consortes) 25-27 %. Dobrze ponad 100 milionów ludzi.

Meksykańsko-latynoska "rekonkwista" Stanów Zjednoczonych jest nie do powstrzymania. Gdy w USA umiera biały emeryt, jego miejsce zajmuje kilka kolorowych noworodków. Mniejszościowe społeczności są bowiem znacznie młodsze od białej i kochają rodziny i własne dzieci!

Bardzo trafnie opisał to profesor Jose Angel Gutierrez z University of Texas, który raczył był stwierdzić "Biała Ameryka starzeje się, umiera, nie płodzi dzieci... mówi, że jest za dużo Meksykanów w Los Angeles, że stanowimy niebezpieczeństwo dla USA. Uwielbiam to słuchać. Srają ze strachu w portki".

W potocznej świadomości Polaka istnieje mityczny obraz Ameryki (USA) - wyidealizowanego kraju który w rzeczywistości jest drugą twarzą Imperium Zła.
Mało kto w Polsce wie że to Wielki Kapitał z USA zbudował bolszewizm w Rosji i nazizm w Niemczech. Jest multum publikacji historycznych to udawadnbiających z podaniem nazwisk, opisów faktów, dat, firm, kwot pieniężnych...
Tak więc USA "ratowały" Europę przed nazizmem i bolszewizmem których narodziny i długi czas egzystencji był finansowany przez... USA.

Jeśli chodzi o Rosję - Historia Rosji to prawie XIII w., historia USA to prawie III wieki. Moim zdaniem Rosjanie mają już dojść i zrozumieli, że kontynowanie dotychczasowj ekspansywnej polityki oznacza zagładę ich kraju i należy cieszyć się tym co sie ma i myśleć o Rosjanach tam gdzie mieszkaja.
Rosja może ulec zagładzie jak każdy kraj ale jak uczy historia (nie znajaca wyjątków w tej materii) Rosję można najechać, próbować zniszczyć, doprowadzić do wewnętrznego załamania ale historycznie rzecz biorac jak dotąd nikomo to na dobre nie wyszlo!

Rosja/Rosjanie zwalcza terroryzm na terenie własnego kraju - Rosji ! (Nota bene terroryzm inspirowany i finansowany przez sojusznika USA czyli Arabię Saudyjską oraz finansowany przez USA-CIA, do tego dochodzą macki s pecjalisty od grabienia tzw. wschodzących gospodarek oraz "spontaniczne rewolucje" finansowane przez.
ambasady USA, fundacje Rockefellera, KCFR, Trilateral Commission, Ford Foundation, American Enterprise Institute i National Endowment for Democracy którzy mają licencję na "spontaniczne rewolucje"!)

Drobny przykład jak to robią USA - 22 sierpnia 1953 r. CIA i ambasada USA w Iranie przeprowadziły zamach stanu wymierzony przeciwko demokratycznie wybranemu premierowi Mohammedowi Mossadekowi, nowym premierem mianowano wówczas szwagra szacha, generała Faizollaha Zahediego, szach uzurpator Reza Pahlawi powrócił do kraju, został dyktatorem i marionetką USA a w Iranie dziesiątki tysięcy ludzi rocznie było zabijanych i torturowanych przez tajna policje szacha, wyszkoloną przez amerykańskich instruktorów).
I oczywiście zachodnie media twsierdziły wówczas że Szach w Iranie to nie są rządy reżiowe i nikt nie łamie praw w Iranie:P To są fakty które bez problemu można sprawdzić w publikacjach historycznych czy w na Necie.

USA destabilizują sytuacje na całym Świecie, żeby miec pretekst do zbrojnych podbojow tysiace kilimetrow od wlasnych granic. To taka "drobna" roznica pomiędzy USA a Rosją. I dziś USA, tak jak ogniś ZSRS, proponują swoim obywatelom: chcesz zwiedzić Świat... wstąp do US Army.

Dla niektórych np. w Polsce największą winą Rosji w przeszłości było to, że w 1612 r. nie dała uczynić z siebie polskiej prowincji. Teraz - to, że nie oddaje za darmo byle komu swojego gazu. I w dodatku Rosja, za namowa Prus i polskiej szlachty, dokonała rozbiorów Rzplity Obojga Narodów zabierając ziemie ruskie i litewskmie (razem z Prusami i Austią, które zabrały etniczne ziemie Polaków).

PS
1.W Rosji mają świadomość że zegar tyka i bogactwa kopalne są szansą na rozwój a nie środkiem na bieżącą egzestencję - np. w Rosji ogromne pieniadze pozyskane z sprzedaży ropy i gazu idą na różne dziedziny nie związane z bogactwami mineralnymi - np. miliardy dolarów idą na rozwój nanotechnologii.

2.Wiesz o tym że w 1914 r. Rosja była w Europie... najszybciej rozwijającym sie krajem, mającym szansę w ciągu 20 lat dorównac gospodarczo Niemcom (według zachodnich prognoz)? Wielu historyków twierdzi, że te wyliczenia legły m.in. u źródeł rozpętania I w. ś. a pózniej puczu bolszedwickiego w Rosji. Swoją drogą Trocki (Bronstein) w rewanżu za finansowe wsparcie Wielkiego Kapitału z USA paktował nawet w sprawie sprzedaży USA Wsch. Syberii oraz Władywostoku. W archiwach są dokumenty to potwierdzające).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 12:53, strajker napisał:

USA jako kraj WASP (White Anglo-Saxon Protestant) i wpływów masonerii i lobby żydowskiego,
odchodzi powoli na śmietnik historii i to jest wiadome już od 1990 r. gdy USA wygrały
rywalizację z ZSRS a USA... nie mogą istnieć bez wroga i wojen.


Jestem na prawdę rozczarowany, że zapomniałeś o Nas... :(
Jako jeden z członków tajemnego bractwa tych złych i okrutnych Cyklistów domagam się poszanowania moich praw i pisania o moim bractwie wszędzie tam, gdzie mówi się o Masonach i Żydach i ich wpływie na wszystko co ma miejsce na ziemi.

Ironicznie to może przedstawiłem, ale cytowanym stwierdzeniem zwyczajnie straciłeś jakikolwiek szacunek w moich oczach.
Nie sztuką jest winić za całe zło świata, wydumaną grupę ludzi, nie widząc jednocześnie zła i zakłamania w samym sobie.

Pewnie wcale się nie zdziwię, jak napiszesz, że "prawdy objawione" na polonica.net także uznajesz jako fakt niewątpliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się