Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2010 o 12:56, Kakarotto napisał:

Dlaczego się rozbił to raczej się dowiemy z oficjalnego raportu tej komisji specjalnej
powołanej przez Miedwiedewa, raczej nie za szybko i nie wiadomo, czy rzetelnie nam to
przedstawią.

Jeśli chodzi o to co teraz wiemy to wszystko pochodzi z różnych źródeł, niektóre powołują
się na różne osoby, świadków czy innych. Nasze media jak sępy rozszarpują temat i nic
tak do końca nie wiadomo, tylko przypuszczenia i spekulacje.


Co jak co, ale raczej będę czekał na opinie polskich biegłych, którzy zajmą się sprawą, jak informował P. Paszkowski i K. Kwiatkowski, chociaż na pewno zajmie to trochę czasu.
To tylko moja opinia, żeby zaraz nie nazywano mnie szukającym teorii spiskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że przesadziłem, choć nie wiedziałem dokładnie o ile, ale to było celowo bo nie mogę słuchać po prostu takich bzdur wziętych z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie taka prawda :/ tyle mówili o tych samolotach a gó*** zrobili poco latają złomem ciężko przeznaczyć sume na nowe samoloty tak samo bd z F-16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 13:03, Raptor02 napisał:

Ludzie taka prawda :/ tyle mówili o tych samolotach a gó*** zrobili poco latają złomem
ciężko przeznaczyć sume na nowe samoloty tak samo bd z F-16

Na razie nie wiadomo, czy do tragedii doszło z winy owego "złomu". A resztę zdania napisz po polsku, bo kompletnie nie wiem, w jakim kontekście mówisz o F-16.

...co nie zmienia faktu, że samoloty te powinny zostać zastąpione 5-10 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 13:07, Hellmut napisał:

Na razie nie wiadomo, czy do tragedii doszło z winy owego "złomu". A resztę zdania napisz
po polsku, bo kompletnie nie wiem, w jakim kontekście mówisz o F-16.

...co nie zmienia faktu, że samoloty te powinny zostać zastąpione 5-10 lat temu.

Ale pisało zee Tu-152 miał problemy techniczne , co nie usprawiedliwia tego no pilot robił co mógł nie wyszło
a co do F-16 cóż są stare były problemu jak pierwsze dotarły do Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:01, Abomek napisał:

Och, skoro uznalem, ze nie kazdy zasluguje na moj szacunek to prezentuje niedojrzale
podejscie? Jak juz wspomnialem nie bede palil znicza nikomu tylko dlatego, ze umarl i/lub
byl na waznym stanowisku.


człowieka dojrzałego cechuje to że wie jak należy zachować się w danej sytuacji, co powinien a czego nie powinien mówić. w obliczu takiej tragedii dla całego narodu nikt nie powinien w tej sytuacji myśleć o ugrupowaniach politycznych czy osobistych przekonaniach, bo faktem pozostaje że zginął Prezydent RP i niezależnie jakby on sie nazywał zasługuje na szacunek. jak widzę nie posiadasz chyba żadnej wiedzy historycznej albo nie ma w tobie żadnego pierwiastka patriotyzmu albo świadomości narodowej skoro wypisujesz tutaj takie bezsensowne stwierdzenia. słowem - tak, prezentujesz niedojrzałe podejście i jeśli faktycznie twoje posty mają sie ograniczyć do takiego pierdolenia od rzeczy to rzeczywiście nic więcej nie pisz w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 13:09, Raptor02 napisał:

Ale pisało zee Tu-152 miał problemy techniczne , co nie usprawiedliwia tego no pilot
robił co mógł nie wyszło


Prawdopodobnie żadna maszyna pasażerska nie uratowałaby tych ludzi.

Dnia 10.04.2010 o 13:09, Raptor02 napisał:

a co do F-16 cóż są stare były problemu jak pierwsze dotarły do Polski


Widzę, że jesteś fanem F-22, ale warto dowiedzieć się ciut więcej o naszych F-16 - i jego konkurentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 13:09, Raptor02 napisał:

Ale pisało zee Tu-152 miał problemy techniczne , co nie usprawiedliwia tego no pilot
robił co mógł nie wyszło

Gdzie tak pisało? Miał, ale nie wiadomo, czy akurat w tym tutaj momencie. Większość usterek wychodziło podczas kontroli przed odlotem.

Dnia 10.04.2010 o 13:09, Raptor02 napisał:

a co do F-16 cóż są stare były problemu jak pierwsze dotarły do Polski

Widzę, że dla niektórych F-16 z końca lat 70. a F-16 Block 52+, które zakupiła Polska to jedne i te same myśliwce... eh, nie jestem żadnym ekspertem w tych sprawach, ale jakieś minimum trzeba wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 13:20, Hellmut napisał:

Widzę, że dla niektórych F-16 z końca lat 70. a F-16 Block 52+, które zakupiła Polska
to jedne i te same myśliwce... eh, nie jestem żadnym ekspertem w tych sprawach, ale jakieś
minimum trzeba wiedzieć.

Mowiono ze krążył nad lotniskiem 3 razy próbując wylądować i wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 13:20, McFlash napisał:

Widzę, że jesteś fanem F-22, ale warto dowiedzieć się ciut więcej o naszych F-16 - i
jego konkurentach.

F-16 się nie interesuje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 13:21, Raptor02 napisał:

Mowiono ze krążył nad lotniskiem 3 razy próbując wylądować i wyszło

3-krotne okrążanie lotniska z powodu złej pogody to oznaka awarii samolotu? Kogo Ty usiłujesz rozśmieszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 13:22, Hellmut napisał:

> Mowiono ze krążył nad lotniskiem 3 razy próbując wylądować i wyszło
3-krotne okrążanie lotniska z powodu złej pogody to oznaka awarii samolotu? Kogo Ty usiłujesz
rozśmieszyć?

Nie chodziło mi oto ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 13:21, Raptor02 napisał:

Mowiono ze krążył nad lotniskiem 3 razy próbując wylądować i wyszło


Miał łącznie 4 podejścia - to świadczy o problemach z pogodą.

Dnia 10.04.2010 o 13:21, Raptor02 napisał:

F-16 się nie interesuje ;p


A więc nie warto Ci pisać o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 13:27, Raptor02 napisał:

Przecież mógł polecieć na 2 inne ?

Ale akurat poleciał tym. I na każdym innym samolocie też mogło dojść do tragedii. Każdy potrafi powiedzieć po fakcie, że mógł lecieć innym, bo przecież wiedział, że się rozbije. Ale niestety nikt tego nie mógł przewidzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jak mówiłem przed chwilą był gość na TVN 24, który mówił o tym co ja wcześniej, że to jest "problem z asertywnością, bo każdy doświadczony pilot poleciałby gdzie indziej, po pierwszym nieudanym lądowaniu jest już to nienormalne, bo pilot powinien wylądować, a już drugie to sytuacja nadzwyczajna i więcej razy to tylko na wojnie się próbuje wylądować, myślę, że to sprawa tego, że naciskał na niego prezydent, bo gdy jak pamiętamy lecieli do Gruzji i prezydent naciskał na pilota i kazał wylądować w Tbilisi mimo działań wojennych, doszło do sprzeczki, ale pilot się uparł i nie wylądował, więc pewnie był to problem z asertywnością." Coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic więcej powiedzieć, jak to, że bardzo mi przykro i mimo że nie sympatyzowałem Lecha Kaczyńskiego ani większości śmietanki politycznej, która leciała tą trumną, to normalnie się popłakałem... Nadal zbiera mi się na łzy, kiedy o tym piszę. Mam nawet wyrzuty sumienia, że zanim się o tym dowiedziałem, to oglądałem komedię i się na niej nieziemsko uśmiałem. Nie dociera to do mnie i jakoś ciężko to wszystko ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się