Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2010 o 11:57, Budo napisał:

/.../

No cóż, w necie ludzie piszą, że leciało już parę dni temu.



Tylko jest różnica pomiędzy telewizją prywatną (tak jak np. TVN czy Polsat) a telewizją państwową (TVP1, TVP2).
Być może już puszczali Katyń ale właśnie na telewizji prywatnej czy komercyjnej, kij wie jak to się dokładnie mówi ale chyba wiesz o co mi chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 11:57, Budo napisał:

No cóż, w necie ludzie piszą, że leciało już parę dni temu.


Leciał na kanale Kultura który jest tylko w Moskwie i ma bardzo małą oglądalność, coś jak u nas TVP Kultura. Teraz pójdzie na głównym kanale ogólnokrajowym coś jak nasze TVP1 w porze najwyższej oglądalności. Różnica spora, trzeba też przyznać że jednak spory ukłon w naszą stronę.
Zaraz po tragedii był wywiad z jakimś młokosem ze Smoleńska który był w pobliżu lotniska. Reporterka spytała go czy wie czym dla Polaków jest Katyń. Bez najmniejszego zastanowienia odpowiedział że tak, to tutaj Hitlerowcy wymordowali Polaków. Ten film wielu może pokaże prawdę i wyprostuje zakłamanie historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postawa Rosjan wobec całej tragedii godna jest naprawdę pochwały. Dobitnie pokazuje to jak błędne są nasze uprzedzenia wobec nich i aż wstyd czytać wszystkie antyrosyjskiej teorie spiskowe o przyczynie tragedii.

Wiele mówi się o tym, że ta tragedia wiele zmieni, sam kardynał Dziwisz mówił, że z tej narodowej tragedii wypłynie jakieś dobro. I jak widać to "dobro" już się dzieje - można paradoksalnie powiedzieć, że to smutne wydarzenie zbliżyło Rosjan do nas jak nigdy dotąd. Mam nadzieję, że ten symboliczny uścisk Tuska i Putina nie zostanie zapomniany.

Rosjanie emisją "Katynia", żałobą, akcją ratunkową i śledztwem zrobili ważny krok w kierunku wspólnego pojednania, kolejny należy już do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 minuty ciszy w Warszawie naprawdę przyprawiło mnie o gęsią skórkę. Kamil Durczok w TVN24 powiedział, że zamiast dwóch minut ciszy powinno być 12 godzin ciszy - ale to oczywiście jest niemożliwe - by każdy mógł przemyśleć obecną sytuację na spokojnie, z refleksją.

PS: zauważyłem, że kilku moich sąsiadów poszło na mszę do kościoła by zapewne pomodlić się za zmarłych mimo, że bardzo rzadko ich tam widać. Wniosek z tego taki, że jednak ta tragedia wstrząsnęła wszystkich dobitnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja na pewnym forum o NBA zauważyłem że sporo osób ma w podpisie obrazek upamiętniający zmarłych, szczególnie mnie zaciekawiły takie u Litwinów, zapisane po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 12:41, Dark_Templar napisał:

Wiele mówi się o tym, że ta tragedia wiele zmieni, sam kardynał Dziwisz mówił, że z tej
narodowej tragedii wypłynie jakieś dobro. I jak widać to "dobro" już się dzieje - można
paradoksalnie powiedzieć, że to smutne wydarzenie zbliżyło Rosjan do nas jak nigdy dotąd.
Mam nadzieję, że ten symboliczny uścisk Tuska i Putina nie zostanie zapomniany.
Rosjanie emisją "Katynia", żałobą, akcją ratunkową i śledztwem zrobili ważny krok w kierunku
wspólnego pojednania, kolejny należy już do nas.


Przykre jest to że w takich okolicznościach, ale to wszystko przełamuje wiele lodu między relacjami polsko-rosyjskimi. W ogóle w ostatnich dniach dało się zauważyć, że obu krajom zależy na dużo lepszych stosunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 14:08, mrosi napisał:

/.../


Wiem o tym, pisałem kilka postów wyżej.

Tak btw.

Dlaczego obok trumny prezydenta nie było trumny jego małżonki? Ktoś coś wie na temat procedur itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 14:13, Citkowsky napisał:

Dlaczego obok trumny prezydenta nie było trumny jego małżonki? Ktoś coś wie na temat procedur itp?


Bo to on był prezydentem. A Pani Maria, z całym szacunkiem, była tylko żoną prezydenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2010 o 14:13, Citkowsky napisał:

Dlaczego obok trumny prezydenta nie było trumny jego małżonki? Ktoś coś wie na temat
procedur itp?

Poniważ jeszcze nie zidentyfikowano ciała Pani Prezydentowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z rzadem royjskim ale na pewno ta tragedia przyblizyla do siebie same narody, a to dobrze dla nas bo Rosjanie to najwieksi nacjonalisci na swiecie, miec dobre stosunki z nimi to naprawde sukces

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2010 o 14:19, Ziggy napisał:

Poniważ jeszcze nie zidentyfikowano ciała Pani Prezydentowej.

Podobno Jarosław potwierdził tożsamość zarówno prezydenta jak i jego żony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 14:26, The_Deker_10 napisał:

Ciało prezydenta leci do Polski ...



Leci już od godziny. Lada moment samolot będzie lądował na lotnisku wojskowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się