Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2010 o 16:36, Budep napisał:

Teorie spiskowe... widzieliście to? Że niby strzały były po katastrofie samolotu. I faktycznie
były, ale co o tym wszystkim sądzić?
http://www.youtube.com/watch?v=AZ5Vjjozt3I&feature=player_embedded
Koło 0:52, słychać "żyje". Dziwna sprawa, bada to podobno prokuratura.


Budep, nie jest powiedziane że to są strzały! To brzmi jak strzał, przez to każdy tak myśli. Coś od temperatury, ognia, mogło wybuchać.

Poza tym - dźwięk może być specjalnie podłożony, spreparowany. :/

Tam słychać jakiś głos ale to my chcemy żeby to brzmiało jak "żyje", nawet te krzyki po rosyjsku już ludzie różnie tłumaczą. Nie tak łatwo po takiej jakości filmie i przy tylu dźwiękach cokolwiek wyłapać, a co dopiero 100% potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 17:17, Galadin napisał:

Tam słychać jakiś głos ale to my chcemy żeby to brzmiało jak "żyje", nawet te krzyki
po rosyjsku już ludzie różnie tłumaczą. Nie tak łatwo po takiej jakości filmie i przy
tylu dźwiękach cokolwiek wyłapać, a co dopiero 100% potwierdzić.


Fakt, siła sugestii jest niesamowita. Ktoś powie, że usłyszał tam "żyje", zaraz włączy to 398 ludu i każdy też to usłyszy, choć wcześniej był sam bełkot :)

Samo w sobie jednak ciekawe, podobno te strzały oddali, żeby "pozbyć się" tych wszystkich gapiów. Ciekawe co wykaże ekspertyza, która ma być dzisiaj podana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 17:06, Rusty-Luke napisał:

Ależ ja wcale nie uważam, że pochowanie Kaczyńskiego na Wawelu to dobry pomysł, ale tym
bardziej nie powinien spoczywać tam Piłsudski, który prawie jak Stalin usuwał z wojska
niewygodne mu osoby, a jego "chwała" jest wynikiem tylko i wyłącznie propagandy i nacisków


Dokładnie w taki sam sposób Pis chciał zdyskredytować Wałęsę , Okrągły stół itd.
Nie mamy o czym rozmawiać.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 16.04.2010 o 17:30, Anjinsan napisał:

Padłem. Coraz bardziej mi się przypomina "Defilada" Fidyka.


Dobrze że żałoba już się kończy strach pomyśleć co jeszcze mogliby wymyślić Pis-owcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 19:15, kerkas napisał:

/.../ > Dobrze że żałoba już się kończy strach pomyśleć co jeszcze mogliby wymyślić Pis-owcy.

Nic ponad koronację brata Jarosława nie przychodzi mi do głowy. Chociaż, kto wie? Może beatyfikacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 19:26, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > Dobrze że żałoba już się kończy strach pomyśleć co jeszcze mogliby wymyślić
Pis-owcy.
>
Nic ponad koronację brata Jarosława nie przychodzi mi do głowy. Chociaż, kto wie? Może
beatyfikacja?


@KrzysztofMarek-u wypluj te słowa , tfu tfu odpukać w niemalowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie życzyłem nic złego Prezydentowi bo to był najuczciwszy człowiek w tym **** sejmie, ale mam nadzieję, że ta katastrofa będzie znakiem dla terrorystów. Bo po co zabijać niewinnych ludzi, jakby mogli kasować najbogatszych i głowy państw? Marzę o wolnym świecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 19:53, Bithda napisał:

Nie życzyłem nic złego Prezydentowi bo to był najuczciwszy człowiek w tym **** sejmie,


Prezydent i Sejm to dwie różne "rzeczy". Dwie władze, dwie siedziby itd., itd.

Dnia 16.04.2010 o 19:53, Bithda napisał:

ale mam nadzieję, że ta katastrofa będzie znakiem dla terrorystów. Bo po co zabijać niewinnych
ludzi, jakby mogli kasować najbogatszych i głowy państw?


No a niby jakim to znakiem? Samolotu dygnitarza "załatwić" się tak łatwo nie da. Zwykłych pasażerskich samolotów pilnują. A takich jeszcze bardziej. Dużo bardziej.

Dnia 16.04.2010 o 19:53, Bithda napisał:

Marzę o wolnym świecie...


Wolność to rzecz wzgledna i zalezna od osoby stosującej ów termin. Jeslibyś chciał dokładnie takiej, jaką to Ty masz na myśli to pozostaje jedynie bezludna wyspa. I tak do momentu az Cie nie dopadnie urząd skarbowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 19:53, Bithda napisał:

/.../

Wolność ma to do siebie, że kończy się tam, gdzie ingeruje w wolność innych. I jeżeli komuś odbierasz najbardziej elementarne prawo - prawo do życia, tylko dlatego, że jest w dobrej sytuacji materialnej...

To pozostawię to bez komentarza. Ale nie bez reakcji.

Ostrzeżenie. Zastrzegam sobie możliwość zaostrzenia kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytalem tylko o negatywne konsekwencje. :<

Dnia 16.04.2010 o 07:52, kerkas napisał:

- Pis uzurpuje sobie prawo że Ś.p. prezydent był wielkim politykiem , wielkim przywódcą
ogólnie że był wielkim człowiekiem co jest oczywiście nieprawdą bo w porównaniu z Sobieskim
, Batorym , Piłsudskim jego dorobek dla Polski jest mizerny.

Czyli jesli Lech zostanie tam pochowany to ich zwloki nagle zdezintegruja, a wszystkie okoliczne groby zostana zdesakrowane?

Dnia 16.04.2010 o 07:52, kerkas napisał:

- Na spoczynek na Wawelu trzeba sobie zasłużyć.

Ale co by sie zlego stalo jesli Kaczor zostalby tam pochowany? Rozumiem, ze to oznaczaloby wg Ciebie spadek rangi tegoz miejsca? Jesli tak to odpowiedz bedzie taka sama jak dla Morgrima, wiec zrobie to za jednym zamachem. :>
@Morgrim

Dnia 16.04.2010 o 07:52, kerkas napisał:

Poza obniżeniem rangi narodowego sanktuarium - nic.

Jezeli takie wydarzenie ogolnoswiatowe, oznacza dla was spadek wartosci Wawela to co najmniej przeceniacie to miejsce. :<

Dnia 16.04.2010 o 07:52, kerkas napisał:

- jest to zbieranie puntów wyborczych w kampanii prezydenckiej Pis-u w której wielce
prawdopodobne weżmie udział J. Kaczyński.

Czyli sklocalby polakow po to zeby zdobyc pare punktow, gdy juz w takiej chwili ma zagwarantowana wygrana w pierwszej turze?
Nie uwazasz, ze taka decyzja bardziej podzialala negatywnie, anizeli pozytywnie na opinie o nim?
Dalej - o ile pamietam to tego typu decyzja przechodzi przez Dziwisza - myslisz, ze on uleglby, gdyby to byl jedyny powod dla ktorego prezydent mialby byc tam pochowany?

Dnia 16.04.2010 o 07:52, kerkas napisał:

- Dostęp do grobu Ś.p. prezydenta będzie utrudniony (określone godziny odwiedzin , trzeba
wykupić bilet do muzeum itd.) niż gdyby został pochowany np. na cmentarzu na Powązkach.

IMO to jest co najmniej drugorzedny problem.

Dnia 16.04.2010 o 07:52, kerkas napisał:

- Na cmentarzu na Powązkach jest rodzinny grobowiec Kaczyńskich

Yeah, so?
To mialoby oznaczac, ze rodzina bedzie miala utrudniony dostep do jego grobu?
Najwyrazniej Jaroslaw nie uwaza tego za problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że nawet sama rodzina będzie miała problemy żeby odwiedzić grób państwa Kaczyńskich na Wawelu.
To nie jest normalne miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/...ciachumachu.../

Człowiek bogaty najczęściej robi jakies machlojki ze skarbówką, albo inne przekręty, co jest raczej przestępstwem, a przestępstwa mają to do siebie, że jak się takie popełni to się ponosi konsekwencje. A jeśli ktoś jest bardzo-bardzo bogaty to na 99% kogoś zabił, co czasem jest karane śmiercią, więc co to za różnica czy zabije go terrorysta, czy krzesełko?

Jak Dux napisał, że wolność ma to do siebie, że każdy ją postrzega inaczej. Taki Czegewara (czy jak go się tam pisało) uważał prawdopodobnie, ze świat wolny to świat bez cywili. Hehe.

Poza tym, aż zajrzałem do regulaminu, żeby sprawdzić jeszcze raz za co to ostrzeżenie, za propagowanie przemocy? Przecież on sie tylko zapytał "czy nie lepiej"? Tyle było na forum gorszego propagowania wszystkiego co złe, a jakoś nikt nie reagował.
Czyli wszyscy na tym forum, którzy są za eutanazją, karą śmierci i o tym na forum piszą powinni zostać ukarani? Bo to przecież przemoc jest.

No chyba, że chodziło o coś innego, to mógłbyś oświecić?

BTW Wczoraj, czy przedwczoraj tam gadali z tym jakimś księdzem czy biskupem, no z tym co podjął decyzję o pochowaniu L. Kaczyńskiego na Wawelu, to on powiedział, że Duża ilość osób chciała tego, no to się zgodził, czy coś w tym stylu. Czy ta "duża ilość osób" to Jarosław Kaczyński? Bo ja taki nie w temacie, a cholernie mnie to ciekawi. Bo coś takie dziwne wrażenie mam, że nikt o zdrowych zmysłach nie wpadłby na to. Oczywiście nie mówię, że J.Kaczyński jest o niezdrowych zmysłach... ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 16.04.2010 o 22:17, Markush napisał:

No chyba, że chodziło o coś innego, to mógłbyś oświecić?


Podżeganie do zabójstwa (w tym wypadku zabójstwa ludzi bogatych)
jest na to paragraf w kodeksie karnym.

Dnia 16.04.2010 o 22:17, Markush napisał:

BTW Wczoraj, czy przedwczoraj tam gadali z tym jakimś księdzem czy biskupem, no z tym
co podjął decyzję o pochowaniu L. Kaczyńskiego na Wawelu, to on powiedział, że Duża ilość
osób chciała tego, no to się zgodził, czy coś w tym stylu. Czy ta "duża ilość osób" to
Jarosław Kaczyński? Bo ja taki nie w temacie, a cholernie mnie to ciekawi. Bo coś takie
dziwne wrażenie mam, że nikt o zdrowych zmysłach nie wpadłby na to. Oczywiście nie mówię,
że J.Kaczyński jest o niezdrowych zmysłach... ale...


Po prostu zwiększa swoje szanse w wyborach prezydenckich to plus
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8026...i_Katyn.html
oraz granie na emocjach ludzkich i patriotyzmie przez pryzmat śmierci brata
i co najgorsze może mu się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 21:19, Abomek napisał:

> Poza obniżeniem rangi narodowego sanktuarium - nic.
Jezeli takie wydarzenie ogolnoswiatowe, oznacza dla was spadek wartosci Wawela to co
najmniej przeceniacie to miejsce. :<


Nie mówimy o tym, które miejsce nadaje się na przyjęcie głów państw, tylko o tym, czy dana osoba zasługuje, by znaleźć się w narodowym panteonie. Tak więc albo nie rozumiesz o czym mowa albo celowo mieszasz.
Reszta to już nie mój tekst, więc się do tego nie odnoszę.

@kerkas:
To nie jest podżeganie, panie mecenasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 22:35, Mogrim napisał:

Nie mówimy o tym, które miejsce nadaje się na przyjęcie głów państw, tylko o tym, czy
dana osoba zasługuje, by znaleźć się w narodowym panteonie.

Jesli miejsce pochowku determinuje sklad owego panteonu to nie uwazasz, ze za latwo jest sie w nim znalezc?:<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.rp.pl/artykul/462423.html

Ciekawy sposób myślenia:
1. Sprzeciwienie się Wawelowi i zakłócanie żałoby to jedno i to samo. Powiedziałem wczoraj koledze, że jestem przeciwny Wawelowi. Czy to znaczy, że mnie jutro nie wpuszczą na pl. Piłsudskiego?
2. Arytmetyka - to co napisałem wyżej. Dla autora prosta zasada: jeśli jesteś przed pałacem prezydenckim, to musisz zgadzać się na Wawel. Pewnie te patrole policji to sprawdzają... A poznawanie opinii Polaków na podstawie Facebooka - profesjonalne dziennikarstwo pełną gębą.
3. Autor uważa śp. prezydenta za symbol. Ja nie uważam. Mam pecha, bo to ja jestem tym głupim.
4. Nie wiem skąd argument o katedrze warszawskiej... Na pewno znajdą się w Polsce osoby, które Lecha Kaczyńskiego pochowałyby na zwyczajnym cmentarzu. O tym też powinien napisać.
5. Mitom i symbolom nie trzeba dopomagać. One rodzą się same.
6. "My nawet nie jesteśmy pewni, czy z tego moralnego wzmożenia coś za miesiąc zostanie." Wawel jest idealnym miejscem na eksperymenty - co najwyżej powiemy "Trudno. Chcieliśmy dobrze".
7. Największy rodzynek: kto stoi za całym sporem? Wyborcza (brakuje tylko dodać konkretną narodowość jej redakcji). Dorzucamy jeszcze faszystów, cyklistów i mamy idealny przepis na dobry spór po staropolsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 22:17, Markush napisał:

/...ciachumachu.../ /.../ Czy ta "duża ilość osób" to
Jarosław Kaczyński? Bo ja taki nie w temacie, a cholernie mnie to ciekawi. Bo coś takie
dziwne wrażenie mam, że nikt o zdrowych zmysłach nie wpadłby na to. Oczywiście nie mówię,
że J.Kaczyński jest o niezdrowych zmysłach... ale...

Gospodarzem katedry na Wawelu jest kardynał Dziwisz. Jego swięte prawo zgodzić się, albo niezgodzić na propozycje, czy prośby rodziny zmarłego i w tej kwestii nikt inny nie ma nic do gadania. Zupełnie tak samo, jak nikt nie ma nic do gadania, na jaki kolor pomaluję sobie sciany w moim mieszkaniu.
Zupełnie inną kwestią jest to, czy się komuś ta decyzja podoba, czy też się nie podoba. Mnie się nie podoba. Ale z tego powodu nie wyjdę na ulicę protestować.
Co do ludzi bogatych - to wcale nie muszą robić machlojek, żeby się wzbogacić. Takie opinie wyrażają zwykle ci, którzy sami nie posiadają dostatecznej inteligencji, żeby wzbogacić się samemu, wiecej, nie posiadają dostatecznej, żeby żyć nawet na średnim poziomie. Inną sprawą jest to, że to państwo jest największym grabieżcą - zabiera każdemu ponad połowę owoców jego pracy. Część tego, co zabierze - rozdaje, ale większość zatrzymuje dla siebie i swoich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 16.04.2010 o 22:42, KrzysztofMarek napisał:

Co do ludzi bogatych - to wcale nie muszą robić machlojek, żeby się wzbogacić. Takie
opinie wyrażają zwykle ci, którzy sami nie posiadają dostatecznej inteligencji, żeby
wzbogacić się samemu, wiecej, nie posiadają dostatecznej, żeby żyć nawet na średnim poziomie.
Inną sprawą jest to, że to państwo jest największym grabieżcą - zabiera każdemu ponad
połowę owoców jego pracy. Część tego, co zabierze - rozdaje, ale większość zatrzymuje
dla siebie i swoich ludzi.

Zgadzam się. Nie można generalizować-Każdy bogaty to złodziej. Niektórzy ludzie mają ten talent szczęście i smykałkę, a także ciężko pracują i dobrze im się powodzi. Zdarzają się także ludzie którzy nieuczciwie się wzbogacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 22:41, Abomek napisał:

Jesli miejsce pochowku determinuje sklad owego panteonu to nie uwazasz, ze za latwo jest
sie w nim znalezc?:<


Jeśli nie zauważyłeś, to właśnie o tym cały czas mowa, że za łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się