Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

/.../
Cały problem wynika z tego że sytuację traktujesz w formie zgrywy.
Wawel to dla Ciebie taki sam budynek użyteczności publicznej jak teatr , kino , muzeum , galeria sztuki itd.
Wawel do dla Ciebie puste słowo.
Natomiast w istocie jest to świadek naszej historii , zwyczajowe miejsce pochówku królów polskich i ludzi WYBITNYCH ale to naprawdę wybitnych i ZASŁUŻONYCH dla Polski.
Miejsce szczególne , związane z pamięcią historyczną , którą to pamięć teraz się przełamuje ba wręcz fałszuje historię.
A za parę lat ludzie którzy nie tacy jak Ty którzy są w pewnych sprawach pozbawieni empatii i wrażliwości oraz wiedzy historycznej ? powiedzą Lech Kaczyński wielkim Polakiem był
a gdy padnie pytanie a dlaczego ?
no przecież jest pochowany na Wawelu.
I nie będzie nikogo kto by zaprzeczył.

Dnia 16.04.2010 o 21:19, Abomek napisał:

> - Na cmentarzu na Powązkach jest rodzinny grobowiec Kaczyńskich
Yeah, so?
To mialoby oznaczac, ze rodzina bedzie miala utrudniony dostep do jego grobu?
Najwyrazniej Jaroslaw nie uwaza tego za problem...


Jarosława interesuje władza i pochowanie brata na Wawelu zwiększa jego szanse w wyborach prezydenckich , a oto najnowszy pomysł Pis
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8026...i_Katyn.html

Ps. Jest mi osobiście bardzo przykro że wśród Polaków szerzy się taka postawa jak Twoja.
to powiedzenie jest trochę wulgarne ale dobrze obrazuje sytuację:
"Gdyby było wszytko jedno to ludzie na Dzień dobry by się w

Spoiler

D...

całowali".
Dalszą dyskusję uważam za pozbawioną sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 22:51, kerkas napisał:

A za parę lat ludzie którzy nie tacy jak Ty którzy są w pewnych sprawach pozbawieni empatii
i wrażliwości oraz wiedzy historycznej ? powiedzą Lech Kaczyński wielkim Polakiem
był
a gdy padnie pytanie a dlaczego ?
no przecież jest pochowany na Wawelu.
I nie będzie nikogo kto by zaprzeczył.


Wymyślili już jak sprytnie obejść ten problem - słychać głosy, za przeproszeniem, ale naprawdę brzydzi mnie coś takiego, o "dorzuceniu" czegoś co uczci pamięć pomordowanych w Katyniu i/lub ofiary katastrofy. Motyw o krypcie prezydentów też jest częsty. Nie mówię, że są to złe pomysły, ale takie coś powinno wyjść dawno albo tuż po katastrofie, a nie dopiero po samej decyzji o pochówku na Wawelu. Cała ta chora sytuacja przypomina mi kupczenie symbolami i tragediami narodowymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 22:50, Mogrim napisał:

Jeśli nie zauważyłeś, to właśnie o tym cały czas mowa, że za łatwo.

Znaczy, ze jednak uwazasz, ze ktos jest wielkim czlowiekiem, bo miedzy nimi go pochowano, a nie ze wzgledu na to jakie zycie prowadzil?
Tzn - zeby nie bylo niedomowien - WCALE nie uwazam, aby Kaczynski byl wielkim czlowiekiem i zaslugiwal na jakies wieksze honory. Tak jak pisalem juz wczesniej to jest to dla mnie po prostu politycznym teatrzykiem odgrywanym dla calego swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 23:14, Abomek napisał:

> Jeśli nie zauważyłeś, to właśnie o tym cały czas mowa, że za łatwo.
Znaczy, ze jednak uwazasz, ze ktos jest wielkim czlowiekiem, bo miedzy nimi go pochowano,
a nie dlatego jakie zycie prowadzil?


A z czego coś takiego wynika? Panteon to budowla, w której znajdują się groby wybitnych ludzi. Wawel jest uważany za panteon. Czy pochowanie tam X uczyni z X wielkiego człowieka? Nie uczyni, a jedynie spowoduje, że w panteonie będą też groby osób, które nie są bohaterami, przez co ranga owego panteonu się obniży. Jaśniej nie potrafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 16:39, kerkas napisał:

"Jego wieloletnia walka o niepodległość , rola w odrodzeniu Polski po I wojnie światowej
oraz w wojnie polsko-radzieckiej stanowią zasługi, których nikt nie może kwestionować."

Wojciech Roszkowski
"Historia Polski"


Za to ja kwestionuję obiektywność św.p. profesora Roszkowskiego, plus radziłbym by nie budować swojego światopoglądu na podstawie licealnych podręczników do historii, które jednak albo pisane są na zamówienie, albo przyjmowane do syllabusów przez jakąś tam konkretną opcję polityczną.

To tylko takie małe techniczne spostrzeżenie, bo nie mam zamiaru przyłączać się do dyskusji o tym czy Piłsudzki swą osobą ozdabia czy kala Wawel, kogo tam powinni grzebać a kogo nie i ogólnie wchodzić w bagienko "afery wawelskiej bis". Swoje przemyślenia zachowam dla siebie, swoje refleksje za pozwoleniem sam rozważę.


Napisałem ów wtręt w sumie tak przy okazji, bo właściwie to chciałem się odnieść do biegania "do pani" na skarżypyctwo. Jedno słowo tytułem komentarza do twego zachowania:

Bigoteria


P.S. Zanim zaczniesz sypać paragrafami, lepiej się z nimi zapoznaj. Ach, i tak wszystko wraca do normy... kerkas znów bije antyPiSakową pianę, kerkas znów się błaźni. C''est la vie!

P.P.S. Zaś na twą prośbę o "wyjaśnienie", jaką zamieściłeś w ostatniej ripoście na mój post, odpowiem kiedy skończy się już cała ta szopka i zniknie tłum z tego topicu; podejrzewam iż jej treść mogłaby urazić kilkoro osób (czego bym nie chciał) oraz wzburzyć umasowioną gawiedź, która zechciałaby rzucać mnie na piki niczym tłuszcza kozacka (co mi w sumie zwisa i powiewa, lecz nie chcę psuć sobie karmy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mamy właściwie cały obraz sytuacji: jedno podejście, dobrym kursem, za nisko. Żadnych dowodów na naciski, nie było osób trzecich w kabinie.

Po prostu zwyczajny pech.


Chciałbym tez zauważyć, znowu, że pilota z Tbilisi nie ciągano sześć lat po sądach, jak pilota helikoptera Millera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 23:41, Lone_Wolf napisał:

No i mamy właściwie cały obraz sytuacji: jedno podejście, dobrym kursem, za nisko.


No jednak kursem niezbyt dobrym, bo nie w linii pasa startowego, co już można wywnioskować po ściętych drzewach.
Fakt że ostatecznie , gdyby nie wysokość, to na pasie udałoby się posadzić maszynę najprawdopodobniej, ale jednak kurs nie był prawidłowy i ciekawe dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 23:28, Dexter_McAaron napisał:

> "Jego wieloletnia walka o niepodległość , rola w odrodzeniu Polski po I wojnie światowej

> oraz w wojnie polsko-radzieckiej stanowią zasługi, których nikt nie może kwestionować."

>
> Wojciech Roszkowski
> "Historia Polski"

Za to ja kwestionuję obiektywność św.p. profesora Roszkowskiego, plus radziłbym by nie
budować swojego światopoglądu na podstawie licealnych podręczników do historii,


"Historia Polski 1914 - 1991" to niej podręcznik do historii dla liceów.
Po drugie to był przykład że jednak Piłsudski to nie samo zło i czymś tam się Polsce przysłużył.

Dnia 16.04.2010 o 23:28, Dexter_McAaron napisał:

To tylko takie małe techniczne spostrzeżenie, bo nie mam zamiaru przyłączać się do dyskusji
o tym czy Piłsudzki swą osobą ozdabia czy kala Wawel, kogo tam powinni grzebać a kogo
nie i ogólnie wchodzić w bagienko "afery wawelskiej bis". Swoje przemyślenia zachowam
dla siebie, swoje refleksje za pozwoleniem sam rozważę.


"Zło rośnie w siłę dlatego że dobrzy ludzie (tacy jak Ty - to już mój wtręt) milczą"

Dnia 16.04.2010 o 23:28, Dexter_McAaron napisał:

Napisałem ów wtręt w sumie tak przy okazji, bo właściwie to chciałem się odnieść do biegania
"do pani" na skarżypyctwo. Jedno słowo tytułem komentarza do twego zachowania:


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=35438

/.../

Ps. Z dedykacją dla Ciebie:
"Panie Wołodyjowski! Larum grają! wojna! nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz? szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu?"

Ps.II.
One small request
In all of your dealings with me, you''ll do me the courtesy to conduct myself as a dead man.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 20:34, Dux napisał:

Wolność to rzecz wzgledna i zalezna od osoby stosującej ów termin. Jeslibyś chciał dokładnie
takiej, jaką to Ty masz na myśli to pozostaje jedynie bezludna wyspa. I tak do momentu
az Cie nie dopadnie urząd skarbowy :P

Wolność jest tylko jedna, a to w czym żyjemy to wolność tylko na papierku. Tym powalonym światem rządzi grupka ludzi- miliarderów którzy bawią się nami jak żołnierzykami. A słyszeliście o ustawie w UE o tym, że w jakiejś głupiej desce nie może być mniej niż 5 sęków? Albo, że ślimak to ryba? Świat jest posrany, a my jesteśmy niewolnikami. I nie chcę słyszeć odpowiedzi ludzi bogatych tylko tych, co nie rządzą tylko zapier****ją dostają wielkie nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2010 o 12:02, Olamagato napisał:

94 osoby.
Mi tradycyjnie najbardziej szkoda stewardess bo ich śmierć jest zawsze bezsensowna.


Czytaj dokładnie, zaznaczyłem, że to cytat xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 19:13, kerkas napisał:

Dokładnie w taki sam sposób Pis chciał zdyskredytować Wałęsę , Okrągły stół itd.
Nie mamy o czym rozmawiać.

A jak inaczej można to ująć w słowa, skoro wszelka krytyka Piłsudskiego była równoznaczna z "naruszaniem kultu marszałka", a jego pochówek na Wawelu był tylko i wyłącznie zasługą szantaży i gróźb wobec prawowitej władzy Wawelu? Dlaczego nie odniesiesz się do funkcjonowania obozu koncentracyjnego, spełniania własnych ambicji kosztem wojska, działalności terrorystycznej i wielu, wielu innych rzeczy? Trochę obiektywizmu. Nie sądzę, że Piłsudski nie zrobił nic dla Polski - bo zrobił, ale bez przesady. Jakoś ś.p. gen. Hallera się w ten sposób nie gloryfikuje. Czas spojrzeć prawdzie w oczy, gdyby nie ś.p. R. Dmowski to po pierwszej wojnie światowej, przez Piłsudskiego, Polska byłaby w obozie przegranych, a nie zwycięzców. I jak skomentujesz fakt, że po śmierci marszałka zamawiano... msze dziękczynne? Nie pasuje to za bardzo do wizerunku bohatera narodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 11:53, Rusty-Luke napisał:

Jakoś ś.p. gen. Hallera się w ten sposób nie gloryfikuje.


Może dlatego, że był przeciwko żydom? Widocznie pewnie siły wolały marszałka od antysemity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Już napisałem nie mam ochoty z tobą dyskutować.
Skoro chcesz wyrzucać zmarłych z grobów to twoja sprawa ale mnie w to nie mieszaj.
Więcej na Twoje post nie odpowiem i z Twojej strony liczę na podobną reakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 12:52, Galadin napisał:

Może dlatego, że był przeciwko żydom? Widocznie pewnie siły wolały marszałka od antysemity.


SŁUCHAM?!?

Jeśli już, to Hallerowi można zarzucić przesadny nacjonalizm, między innymi bardzo nieprzychylne podejście do wyboru Narutowicza, przez co niektórzy obarczają go "moralną współwiną" za los, jaki pierwszego prezydenta spotkał... Ale bezpośrednie wiązanie go z masakrą lwowską 1918 jest ciężkim nieporozumieniem, plotką skrzętnie później powtarzaną przez obóz "sanacyjny".

Zresztą, chciałbym mięciutko zauważyć, iż to właśnie Sławoj-Składkowski i Rydzu Śmigiełko odpowiadają za wprowadzenie polskiej soft wersji ustaw norymberskich. Chyba nie muszę przypominać, czyimi protegowanymi wspomniani panowie byli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 13:10, Dexter_McAaron napisał:

SŁUCHAM?!?

Jeśli już, to Hallerowi można zarzucić przesadny nacjonalizm, między innymi bardzo nieprzychylne
podejście do wyboru Narutowicza, przez co niektórzy obarczają go "moralną współwiną"
za los, jaki pierwszego prezydenta spotkał... Ale bezpośrednie wiązanie go z masakrą
lwowską 1918 jest ciężkim nieporozumieniem, plotką skrzętnie później powtarzaną przez
obóz "sanacyjny".


Wiesz to które źródła historyczne mam uważać za prawdziwe? W sumie to mnie szlag trafia. Za 30 lat o Kaczyńskim jedne książki będą mówiły, że był rusofobem, a inne że walczył o pojednanie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 22:42, KrzysztofMarek napisał:

Gospodarzem katedry na Wawelu jest kardynał Dziwisz. Jego swięte prawo zgodzić się,
albo niezgodzić na propozycje, czy prośby rodziny zmarłego i w tej kwestii nikt inny
nie ma nic do gadania. Zupełnie tak samo, jak nikt nie ma nic do gadania, na jaki kolor
pomaluję sobie sciany w moim mieszkaniu.

Co do malowania scian masz racje, ale jakbys chcial je przestawiac to juz nie mozesz nawet jesli jestes wlascicielem mieszkania bo moglbys np. naruszyc konstrukcje budynku. Tak samo Dziwisz, jest jedynie zarzadzajacym ale nie wlascicielem katedry. Nie moze robic co mu sie podoba. Katedra nalezy do kompleksu budynkow zabytkowych na wzgorzu wawelskim, jest dziedzictwem narodowym i podlega ustawie o ochronie dóbr kultury.

Ale panowie, odlozmy klotnie na bok, jutro niedziela, dzien odpoczynku, wiec moze czas na chwile relaksu z zimnym lechem na wawelu ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 13:14, Galadin napisał:

Wiesz to które źródła historyczne mam uważać za prawdziwe? W sumie to mnie szlag trafia.
Za 30 lat o Kaczyńskim jedne książki będą mówiły, że był rusofobem, a inne że walczył
o pojednanie. :/


O ile nie znajdziesz jakieś napisane przez roboty bądź obserwatorów z kosmosu, to w sumie żadne. A i w tym wypadku nigdy nie wiadomo, bo AI ktoś musiał zaprogramować, zaś UFOczki być może kogoś tam uważają w swym mniemaniu za sympatyczniejszego i też przekręco raporty słane Wielkiemu Zorgowi albo Khanowi ;>

Skoro wszędzie w mediach nam mówią, jak to matematyka się w życiu przydaje, użyjmy sobie tu statystyki. Po prostu trzeba wiedzieć które źródła przez kogo są tworzone, odrzucać ekstrema, a z tego co zostaje wyciągnąć jakąś średnią.

Chyba że nie odczuwasz potrzeby szukania jakiegoś Złotego Środka, to wtedy przytul się do jednej opcji i broń ją własną piersią, tylko wtedy licz się z tym iż możesz komuś wjechać w paśnik (np. potomkom imć generała Hallera). Well, life. Embrace it.


EDIT: Terrorite --->

Dnia 17.04.2010 o 13:14, Galadin napisał:

moze czas na chwile relaksu z zimnym lechem


Mamy kandydata na tekst miesiąca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propo wawelu..... jak by ktoś chciał jakąś bombkę odpalić albo inną "demolkę" zrobić to jutro będzie miał naprawdę doskonałą okazję Najpierw tylu ważnych ludzi z polski wsiadło do jednego samolotu z skutkiem wiadomym,, ale widać socjalistom to nic nie dało do myślenia bo teraz masa ważnych ludzi z świata zbierze się w jednym miejscu. Czeczeńscy rebelianci już się pewnie na delegację kremlowską szykują (piszę rebelianci bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, równie dobrze można by naszych partyzantów z czasów 2 wojny światowej nazwać zarówno bandytami jak i bojownikami o wolność)

ps stanowcza przesada z tą "obowiązkową" (skracanie czasu pracy sklepów itp) żałobą, albo ktoś miał do tych ludzi szacunek za życia (i teraz jest w żałobie), albo go nie miał (a co za tym idzie dalej niema) i w żałobie też częściowo jest, na wskutek takich a nie innych decyzji rządu. Ja w każdym razie obchodzę ją tylko w tym stopniu w którym muszę, tam w końcu byli albo politycy albo ludzie z nadania politycznego (co w sumie na jedno wychodzi) dochodzą naturalnie jeszcze ochroniarze i załoga, ale nikogo z mojej rodziny wśród nich nie było ( a nawet jakby to martwym to i tak bez różnicy).

No chyba że ktoś go nagle nabrał w chwili śmierci, ale to raczej osoby niestabilne emocjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uroczystości pogrzebowe polskich funkcjonariuszy państwowych (posłów, szefów instytucji państwa, oficerów wojskowych itp.) są prowadzone przez funkcjonariuszy innego państwa (Watykanu)? Gdybym przykładowo z patriotycznych pobudek chciał uczestniczyć w tych uroczystościach, to nie mógłbym, ze względu na osobiste przekonania. Czemu nikt nie zwraca uwagi na łamanie konstytucji podczas tych uroczystości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się