Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Zjednoczyli Polskę i poprawili stosunki z Rosją? Przynajmniej pośmiertnie, ale zrobili to, a to jest naprawdę coś?

A poza tym, czy to naprawdę jest taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 19:32, Longer napisał:

Też się nie zgadzam z tym i według mnie nie zasłużył na Wawel. Jednak z drugiej strony
jaki ma sens teraz o tym dyskutować? Miejsca pochówku mu nie zmienią.

No ale wcześniej też o tym dyskutowano, były protesty i jakoś wszyscy mieli to gdzieś...Moim zdaniem to w większości cały NARÓD a nie sama rodzina powinna decydować o pochówku Lecha Kaczyńskiego...Pewnie zaraz ktoś powie ze w końcu rodzina to rodzina i ma do tego większe prawa, ale...Gdybyśmy my POLACY nie wybrali Lecha Kaczyńskiego na prezydenta to teraz zapewne nikt by nie pomyślał by został on pochowany na Wawelu Prawda? Tak więc moim zdaniem decyzja jest bezsensowna, i po prostu niesprawiedliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2010 o 19:38, Tyler_D napisał:

Akurat szary lud nie powinien mieć tu zbyt wiele [ co nie znaczy że w ogóle ] do gadania.
Taką decyzję powinny podjąc najważniejsze osoby w państwie i najbliższa rodzina. Konstruowanie
referedum czy czegoś w ten deseń na temat gdzie go pochować nie ma najmniejszego sensu.

Gdybyśmy nie wybrali Lecha Kaczyńskiego na prezydenta, to by zapewne nikt nie wpadł teraz na pomysł by pochować go na Wawelu...gdyby nie będąc prezydentem zginął w tej katastrofie miałby taki sam pogrzeb jak inne ofiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezsensowne jest takie gadanie. Co z tego, że my go wybraliśmy? Po śmierci już nic dla narodu nie zrobi a jest od tego rodzina żeby decydować o jego pochówku. Z Twojego rozumowania to i garnitur i trumnę osobie "wybranej" przez nas też powinniśmy wybierać?
W takim razie jeśli ktoś z Twojej bliskiej rodziny został wybrany na szefa jakieś spółki itp to też zarząd ma decydować gdzie go pochować bo to oni wybrali go na to stanowisko? Jakbyś się wtedy czuł nie mając żadnego głosu w sprawie pochowania bliskiej Ci osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdyby nie matka Lecha i Jarosława pewnie nie mielibyśmy ŻADNYCH problemów z tym związanych ...

Już rozumiesz? Takie gdybanie nie ma najmniejszego sensu.

Czy Wawel był słuszny czy nie to już inna sprawa. Lech był prezydentem - skończył jak skończył, nie ma co tego aż tak bardzo roztrząsać. Mnie zastanawia tylko taki mały fakt ... czy rodzinie nie byłoby ... hm ... lżej gdyby po prostu pochowano go dajmy na to na Powązkach? I ludzie którzy chcieliby uczcić jego pamięć w dzień pogrzebu jak i po mieliby łatwiej i samej rodzinie zmarłego chyba łatwiej by było odwiedzić cmentarz niż krzątać się po jakimś Wawelu na drugim końcu kraju ... no ale co ja tam wiem przecież ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 19:38, Chaotizz napisał:

Zjednoczyli Polskę i poprawili stosunki z Rosją? Przynajmniej pośmiertnie, ale zrobili
to, a to jest naprawdę coś?

Wiesz, od razu sobie pomyslałem, ze przydałoby się te stosunki z Rosją jeszcze bardziej polepszyć. Drugi samolot nam został, a i drugi brat, Jarosław, też mógłby się do takiej samej poprawy przyczynić. Miejsce na Wawelu też chyba dałoby się załatwić?

Dnia 19.04.2010 o 19:38, Chaotizz napisał:


A poza tym, czy to naprawdę jest taki problem?

Nie, to nie jest problem, aczkolwiek niesmak pozostał. Zresztą innym pochówek na Wawelu baaaardzo odpowiadał. W kampanii wyborczej jak znalazł.

-> Piterxos
Brak poszanowania dla cudzych praw. Dysponentem w katedrze na Wawelu jest kardynał Dziwisz. Jego prawo zadecydować tak, jak zadecydował. Mnie się Jego decyzja nie podoba, ale muszę ją uszanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 19:48, mskarpeta napisał:

A może wyciągniemy teraz Kaczyńskiego z krypty i wsadzimy tam, gdzie chcemy?

Ja będę chciał aby kolejny prezydent (jeśli wygra mój kandydat) leżał na cmentarzu w mojej miejscowości bo go wybrałem przecież...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 19:50, Piterixos napisał:

No to raczej się spotkałem z krytyką ale co tam...może rzeczywiście trochę źle do tego
podchodzę:/

Źle podchodzisz, mimo że My, Polacy głosowaliśmy na niego to nie mamy prawa decydować o miejscu pochówku. Od tego jest najbliższa rodzina...My możemy tylko się z tym zgadać bądź nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówienie o decyzji narodu ma znaczenie metaforyczne - analogiczne do "Santo subito" Jana Pawła II. Tu nie chodziło o to, żeby pytać każdego Polaka, ale żeby np ludzie na ulicach sami spontanicznie sugerowali pochówek na Wawelu. Do wtorku nie słyszałem ani jednej wypowiedzi w mediach i ani jednego transparentu. Naród pokazał, że o pochówku na Wawelu w ogóle nie myślał.

Rodzina mogła odmówić pochówku na Wawelu z czystej ludzkiej skromności. Osobiście jestem za tym, żeby pochować Lecha Wałęsę na Wawelu, ale gdyby jego rodzina odmówiła takiego honoru, to poczułbym wielki do nich szacunek.

A co argumentów np. Chaotizz''a - nie wiem czy zauważyłeś, ale parafraza tego argumentu brzmi "największe dobro śp. prezydent uczynił ... umierając". Czy nie czuć w tych słowach ironii? Poza tym przypomnę, że jako prezydent nie zrobił NIC dla polepszenia stosunków z Rosją - gdyby był tak wielkim politykiem jak się mówi, na pewno na drodze dyskusji potrafiłby dojść do porozumienia.

KrzysztfoMarek -> Muzeum Wojska Polskiego bądź Narodowe jest właścicielem wielu eksponatów związanych z historią naszego kraju. Czy to oznacza, że może je sprzedać albo np. na obrazie Matejki domalować kilka postaci? Kościół to nie jest państwo w państwie. Gdyby chociaż Dziwisz wywodził się z rodziny "włodarzy Wawelu", to bym zrozumiał.

Nic już się da zrobić, ale nie można przejść nad taką sytuacją obojętnie. Uważam się za patriotę i mam w życiu kilka wartości, których nie pozwolę nikomu szargać pod pozorem żałoby, politycznej poprawności czy rzekomej zmiany systemu wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 21:30, kerkas napisał:

Kurcze napisz coś więcej o nim bo w internecie nic o nim nie ma.

O autorze nic wiem, ale gdyby nakłamał, to byłoby o tym głośno - szczególnie w internecie.

Dnia 18.04.2010 o 21:30, kerkas napisał:

Teraz rozumiesz dlaczego uważam Ziemkiewicza i pozostałych za nieobiektywnych ?

Nie. R. Ziemkiewicz jest wolnorynkowcem, na dodatek przyznaje, że wywodzi się z tradycji endecji, od której PiS się odcina, a że nie przyłączał się do bezsensownych oskarżeń wobec PiSu, gdy było to jeszcze niezwykle modne, tylko dobrze o nim świadczy. Również nie mam pojęcia, o czym ma świadczyć jego zdanie na temat finansowania "kultury" (notabene które dowodzi, że nie jest żadnym pieskiem PiSu). Też jestem przeciwny. Jak poddane procesom rynkowym upadną - to trudno. Upadną, bo nie będzie na nie zapotrzebowania, a skoro nie, to nie widzę żadnego powodu, dla którego miałyby istnieć. Ja tam nie będę płakał jak mi zamkną bibliotekę, z której i tak mało kto korzysta, bo prawda jest taka, że w Polsce czytelnictwo nie jest zbyt rozwiniętą formą spędzania czasu, a np. ja i tak nie chodzę do bibliotek, bo jak mam czytać książkę, która za chwilę się rozleci to dziękuje. Wolę sobie kupić albo pożyczyć od znajomego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 19:48, KrzysztofMarek napisał:

/Ciach

Z wszystkim ciachniętym się zgadzam, obejmuję dokładnie takie same stanowisko jak Ty w tym wypadku.

Dnia 19.04.2010 o 19:48, KrzysztofMarek napisał:

Brak poszanowania dla cudzych praw. Dysponentem w katedrze na Wawelu jest kardynał Dziwisz.
Jego prawo zadecydować tak, jak zadecydował. Mnie się Jego decyzja nie podoba, ale muszę
ją uszanować.


Z tym się nie zgadzam. Tzn. częściowo. Prawda jest taka, że należy się zastanowić, co by było, gdyby nie wyraził na to zgody. W takich okolicznościach nie miał wyboru i m.in. dlatego uważam, że złożenie prośby o pochówek w takim miejscu, było co najmniej wykorzystaniem tych nieszczęśliwych dla narodu okoliczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 21:52, Dexter_McAaron napisał:

> Pozostali trzej są skrajnie nieobiektywni nie tylko w sprawie Piłsudskiego ale ogólnie

> , podaj inne przykłady.
Tusk Vision Network już tak...?



"Kocham" takie obiektywne wypowiedzi widziałeś film "Władcy marionetek" ? jeśli nie to obejrzyj i się zastanów czy to co napisałeś ma sens.

Dnia 18.04.2010 o 21:52, Dexter_McAaron napisał:

A czemu niby Ziemkiewicz ma być nieobiektywny


Przeczytałeś to co napisałem o felietonie Ziemkiewicza o bibliotekach ? chyba nie , przeczytaj raz jeszcze "obiektywizm" Ziemkiewicza aż bije po oczach.

Dalej o obiektywności Ziemkiewicza:
Według Z. Aleksander Macedoński to był barbarzyńca który dzięki wyjątkowemu szczęściu pobił tyle krajów ówczesnego świata - nobel w dziedzinie "obiektywności"
Że nie wspomnę o tym iż Z. nie rozumie całego tego zamieszania związanego z pochówkiem prezydenta na Wawelu - kumulacja obiektywności.

J. Korwin-Mikke - doprawdy ciężko ocenić kiedy Korwin rżnie głupa , kiedy się zgrywa a kiedy mówi serio.
Raz mówi że Rosja powinna być naszym partnerem strategicznym , plus wyjście z UE i wejście do
North American Free Trade Agreement
Przecież to się kupy nie trzyma.

A. Gmurczyk redaktor naczelny czasopisma Szczerbiec które to czasopismo propaguje treści antysemickie i rasistowskie - bez komentarza.

Dnia 18.04.2010 o 21:52, Dexter_McAaron napisał:

Acha, po co ja właściwie piszę: przygotowałem obrazek, specially fo''ye. Z gazety, którą
zapewne nie czytasz, dlatego też podrzucam. A''propos czego nie muszę wyjaśniać, wierzę
w inteligencję...


Rzepa jest pro pis-owska ale kupuję ją dla kolekcji „Księga Kresów Wschodnich” czwartek i "Morskie boje i podboje" sobota , ale nie czytam.

Ps. Tak z ciekawości dlaczego dyktujesz z człowiekiem którego uważasz za dużo gorszego od siebie i przewyższasz go w każdym względzie: moralności itd.
Żeby lepiej się poczuć ? podbudować swoje ego ? z próżności ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kerkas, na razie wychodzi na to, że sam nie znasz definicji obiektywizmu... Ewentualnie okazuje się prawdą to, co sam mówiłem; nikt nie jest obiektywny, bo każdy ma swoje poglądy i swój bagaż doświadczeń, dlatego zawsze można się przyczepić.

Wytłumacz mi więc co jest nieobiektywnego w tym, że Ziemkiewicz nie chce publicznych bibliotek, bo uważa, że tracą na nich wydawcy?

> A. Gmurczyk redaktor naczelny czasopisma Szczerbiec które to czasopismo propaguje treści antysemickie i rasistowskie - bez komentarza.
Nie rasistowskie i antysemickie, a propalestyńskie i antysyjonistyczne. Dla mnie osobiście dość naiwne, ale cóż, masz większe kompetencje do wypowiadania się o konflikcie sanacja - Kościół niż historyk Kościoła?

> Ps. Tak z ciekawości dlaczego dyktujesz z człowiekiem którego uważasz za dużo gorszego od siebie i przewyższasz go w każdym względzie: moralności itd.
A kogóż to uważam za dużo gorszego od siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 19:29, Piterixos napisał:

Czy nie denerwuje was to że Lech Kaczyński wraz z żoną zostali pochowani na Wawelu? Dla
mnie jest to zwyczajnie NIESPRAWIEDLIWIE. W tym miejscu chowani byli królowie Polscy
oraz ci którzy zasłużyli się dla naszego kraju...W jaki sposób na Wawel zasłużył sobie
Lech Kaczyński? Tym że wsiadł do samolotu i zginął w katastrofie? Taką samą śmierć poniósł
były prezydent Ryszard Kaczorowski, i jego jakoś na Wawelu nie mieli zamiaru pochować...ogólnie
ta decyzja jest beznadziejna...podjęto ją bez porozumienia z narodem (a to w końcu naród
wybiera prezydenta) co spowodowało tylko protesty w tak ważnym dla Polaków okresie:/


te protesty to jest brak poszanowania dla zmarłego,po 2 to kościół zdecydował a on jest autonomiczny więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 19.04.2010 o 19:54, Rusty-Luke napisał:

nie mam pojęcia, o czym ma świadczyć jego zdanie na temat finansowania "kultury" (notabene
które dowodzi, że nie jest żadnym pieskiem PiSu). Też jestem przeciwny. Jak poddane procesom
rynkowym upadną - to trudno. Upadną, bo nie będzie na nie zapotrzebowania, a skoro nie,


Widzisz nie każdy ma taką filozofię jak Ty i Ziemkiewicz aby wszystko przeliczać na pieniądze są dobra kultury wyższego rzędu które wymagają dofinansowania bo gdyby do głosu doszli tacy wybacz BARBARZYŃCY jak Ty i Ziemkiewicz to gwarantuję że np. na Wawelu stanęły by banery reklamowe , wieża sieci komórkowej , a sale wynajmowano by na konferencje itd.

Dnia 19.04.2010 o 19:54, Rusty-Luke napisał:

to nie widzę żadnego powodu, dla którego miałyby istnieć. Ja tam nie będę płakał jak


Tak się składa że na całe szczęście są ludzie którzy czytają głównie emeryci , renciści , studenci więc twój pogląd jest pozbawiony podstaw.

Dnia 19.04.2010 o 19:54, Rusty-Luke napisał:

mi zamkną bibliotekę, z której i tak mało kto korzysta, bo prawda jest taka, że w Polsce



A skąd wiesz ? , przecież nawet nie chodzisz do biblioteki i dlaczego wypowiadasz się w imieniu innych ?

Dnia 19.04.2010 o 19:54, Rusty-Luke napisał:

czytelnictwo nie jest zbyt rozwiniętą formą spędzania czasu, a np. ja i tak nie chodzę



Taaa ? no popatrz http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&u=4950

Dnia 19.04.2010 o 19:54, Rusty-Luke napisał:

do bibliotek, bo jak mam czytać książkę, która za chwilę się rozleci to dziękuje. Wolę
sobie kupić albo pożyczyć od znajomego.


Czytałeś o tym ile biblioteki dostają na zakup nowości ? jeśli tak to co się dziwisz , po drugie książki się rozlatują bo niektórzy WANDALE traktują je skandalicznie.


Ps. Przykro mi to mówić ale w dziedzinie kultury wyższej masz mentalność Wandalów , Hunów , Germanów i innych barbarzyńców.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 21:11, Rusty-Luke napisał:

> Ps. Tak z ciekawości dlaczego dyktujesz z człowiekiem którego uważasz za dużo
gorszego od siebie i przewyższasz go w każdym względzie: moralności itd.

A kogóż to uważam za dużo gorszego od siebie?



Jakbyś nie zauważył to nie był tekst skierowany do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 21:12, hammerfall87 napisał:

te protesty to jest brak poszanowania dla zmarłego


Czyli przy symbolach narodowych można majstrować podczas żałoby, bo wtedy nikt się nie przyczepi? Darujmy sobie tę hipokryzję, bo przypomina mi się tekst Barroso o "wielkim zwolenniku UE". Dość szybko zapomniał o wecie dla Lizbony za które niemalże śp. prezydenta zjedli.

Dnia 19.04.2010 o 21:12, hammerfall87 napisał:

po 2 to kościół zdecydował a on jest autonomiczny więc...


Kościół to nie sam kardynał Dziwisz, Kościół to my wszyscy. Wawel to nie jest Specjalna Strefa Ekonomiczna w której panuje kardynał Dziwisz. To dziedzictwo i pamięć narodu o którego kształcie nie decyduje jeden człowiek.

Kardynał Dziwisz pokazał, że niewiele się nauczył w Watykanie - proces beatyfikacyjny Jana Pawła II pokazuje, że Kościół chce mieć 100% pewności, że ten święty będzie tylko i wyłącznie łączył, a nie dzielił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się