Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2010 o 20:59, kerkas napisał:

"Kocham" takie obiektywne wypowiedzi widziałeś film "Władcy marionetek" ? jeśli nie to
obejrzyj i się zastanów czy to co napisałeś ma sens.


Co ty masz z tym "władcą marionetek"? Mierny dokument robiący wrażenie na niezbyt inteligentnych i podatnych na manipulację osobnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 21:37, Mogrim napisał:

Co ty masz z tym "władcą marionetek"? Mierny dokument robiący wrażenie na niezbyt inteligentnych
i podatnych na manipulację osobnikach.


Ano to że atakuje PO także argument Tusk Vision Network jest wyssany z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 21:23, kerkas napisał:

Widzisz nie każdy ma taką filozofię jak Ty i Ziemkiewicz aby wszystko przeliczać na pieniądze
są dobra kultury wyższego rzędu które wymagają dofinansowania bo gdyby do głosu doszli
tacy wybacz BARBARZYŃCY jak Ty i Ziemkiewicz to gwarantuję że np. na Wawelu stanęły
by banery reklamowe , wieża sieci komórkowej , a sale wynajmowano by na konferencje itd.

Oh, jakoś nie zauważyłem, by np. w Kaplicy Sykstyńskiej była wieża sieci komórkowej i miejsce na banery reklamowe, więc nie rozumiem, dlaczego miałyby być w Archikatedrze Wawelskiej.

Dnia 19.04.2010 o 21:23, kerkas napisał:

Tak się składa że na całe szczęście są ludzie którzy czytają głównie emeryci , renciści
, studenci więc twój pogląd jest pozbawiony podstaw.

Studenci to sobie poradzą bez bibliotek, wierz mi. Tym bardziej, że jeśli już z jakichś korzystają - to uniwersyteckich, a nie gminnych.

Dnia 19.04.2010 o 21:23, kerkas napisał:

A skąd wiesz ? , przecież nawet nie chodzisz do biblioteki i dlaczego wypowiadasz się
w imieniu innych ?

Pewnie dlatego, że nie jestem oderwany od realnego świata, mam znajomych, rodzinę i wiem mniej więcej kto chodzi do biblioteki.

Dnia 19.04.2010 o 21:23, kerkas napisał:

Łał, no i co z tego wynika? Czy jeśli w 40-milionowym narodzie 1% ludzi (zupełnie teoretycznie) chce bibliotek to cała reszta ma im fundować? Chyba nie. Zresztą sam się gubisz w tym co piszesz. Jeśli rzeczywiście jest tak dużo ludzi chcących korzystać z bibliotek, to na pewno sobie poradzą po urynkowieniu. Skoro, jak twierdzisz, gmina przeznacza na nie 50zł na kwartał, to znacznie lepiej zajmą się nimi ludzie, którym rzeczywiście na nich zależy. Zrozum, że jeśli jest na coś popyt - to jest i podaż (i rola państwa jest całkowicie zbędna). A jak nie ma na coś popytu, to zapewnianie tego jest tylko i wyłącznie marnotrawstwem pieniędzy.

Dnia 19.04.2010 o 21:23, kerkas napisał:

Czytałeś o tym ile biblioteki dostają na zakup nowości ? jeśli tak to co się dziwisz
, po drugie książki się rozlatują bo niektórzy WANDALE traktują je skandalicznie.

To po co je udostępniać wandalom? Niech płacą, nie będą niszczyć.

Dnia 19.04.2010 o 21:23, kerkas napisał:

Ps. Przykro mi to mówić ale w dziedzinie kultury wyższej masz mentalność Wandalów ,
Hunów , Germanów i innych barbarzyńców.

No rzeczywiście, bo przez tysiące lat kultury europejskiej kerkas i jego kompania bibliotekomaniaków fundowała całej Europie "darmowe" biblioteki. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale dziwnym trafem sztuka dobrze sobie radziła bez pomocy państwa, np. dzięki mecenatowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 19.04.2010 o 21:44, Rusty-Luke napisał:

Oh, jakoś nie zauważyłem, by np. w Kaplicy Sykstyńskiej była wieża sieci komórkowej i
miejsce na banery reklamowe, więc nie rozumiem, dlaczego miałyby być w Archikatedrze
Wawelskiej.


Ano dlatego że państwo dokłada to tego "interesu".

Dnia 19.04.2010 o 21:44, Rusty-Luke napisał:

> A skąd wiesz ? , przecież nawet nie chodzisz do biblioteki i dlaczego wypowiadasz
się
> w imieniu innych ?
Pewnie dlatego, że nie jestem oderwany od realnego świata, mam znajomych, rodzinę i wiem
mniej więcej kto chodzi do biblioteki.


A ja chodzę do biblioteki i nie muszę podpierać się w dyskusji opinią osób trzecich , jakby to powiedzieć jestem bardziej obiektywny dlatego że mam ogląd sytuacji z "pierwszej ręki".


Dnia 19.04.2010 o 21:44, Rusty-Luke napisał:

> Taaa ? no popatrz http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&u=4950
Łał, no i co z tego wynika? Czy jeśli w 40-milionowym narodzie 1% ludzi (zupełnie teoretycznie)
chce bibliotek to cała reszta ma im fundować? Chyba nie.


Wiesz twoją edukację na poziomie podstawom i szkoły średniej (o ile nie chodzisz do prywatnej szkoły) też ktoś funduje , a przecież mogło by być tak jak w np. Turcji gdzie obowiązkowe jest tylko szkolnictwo podstawowe , liczyć , czytać i pisać po co komu więcej nie ? :)

>Zresztą sam się gubisz w tym

Dnia 19.04.2010 o 21:44, Rusty-Luke napisał:

co piszesz. Jeśli rzeczywiście jest tak dużo ludzi chcących korzystać z bibliotek, to
na pewno sobie poradzą po urynkowieniu.


Tak , tak oczywiście :)
tak jak by sobie poradziły muzea , teatry , kina studyjne , galerie sztuki itd.
Duby smalone pleciesz.

>Skoro, jak twierdzisz, gmina przeznacza na nie

Dnia 19.04.2010 o 21:44, Rusty-Luke napisał:

50zł na kwartał, to znacznie lepiej zajmą się nimi ludzie, którym rzeczywiście na nich
zależy.


Oglądasz czasem TVP1 lub TVP2 ? tak wyglądały by biblioteki po urynkowieniu ich.


>Zrozum, że jeśli jest na coś popyt - to jest i podaż (i rola państwa jest całkowicie

Dnia 19.04.2010 o 21:44, Rusty-Luke napisał:

zbędna).


Filozofia rodem z PRL jeśli co nie daje mięsa , sera , jaj , mleka to w łeb.

>A jak nie ma na coś popytu, to zapewnianie tego jest tylko i wyłącznie marnotrawstwem

Dnia 19.04.2010 o 21:44, Rusty-Luke napisał:

pieniędzy.


Z punktu widzenia krwiożerczego kapitalisty na pewno z punktu widzenia miłośnika teatru tv już nie (3 mln widzów)

Dnia 19.04.2010 o 21:44, Rusty-Luke napisał:

> Czytałeś o tym ile biblioteki dostają na zakup nowości ? jeśli tak to co się dziwisz

> , po drugie książki się rozlatują bo niektórzy WANDALE traktują je skandalicznie.

To po co je udostępniać wandalom? Niech płacą, nie będą niszczyć.


Tak słuchaj no przecież każdy ma wpisane na czole że jest lub nie jest wandalem :)

Dnia 19.04.2010 o 21:44, Rusty-Luke napisał:

> Ps. Przykro mi to mówić ale w dziedzinie kultury wyższej masz mentalność Wandalów
,
> Hunów , Germanów i innych barbarzyńców.
No rzeczywiście, bo przez tysiące lat kultury europejskiej kerkas i jego kompania bibliotekomaniaków
fundowała całej Europie "darmowe" biblioteki. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale
dziwnym trafem sztuka dobrze sobie radziła bez pomocy państwa, np. dzięki mecenatowi.


A wiesz ilu zabytków w Polsce by nie było gdyby nie mecenat państwa ?
Uniwersytetu Jagielońskiego na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 21:36, Dark_Templar napisał:

> te protesty to jest brak poszanowania dla zmarłego

Czyli przy symbolach narodowych można majstrować podczas żałoby, bo wtedy nikt się nie
przyczepi? Darujmy sobie tę hipokryzję, bo przypomina mi się tekst Barroso o "wielkim
zwolenniku UE". Dość szybko zapomniał o wecie dla Lizbony za które niemalże śp. prezydenta
zjedli.

wcześniej też majstrowali i nikt jakoś teraz nie robi z tego afery ,nie dość ,że ten protest był daremny to i tak ci protestujący to garstka społeczeństwa a reszta ma to gdzieś tak naprawdę

Dnia 19.04.2010 o 21:36, Dark_Templar napisał:

> po 2 to kościół zdecydował a on jest autonomiczny więc...

Kościół to nie sam kardynał Dziwisz, Kościół to my wszyscy. Wawel to nie jest Specjalna
Strefa Ekonomiczna w której panuje kardynał Dziwisz. To dziedzictwo i pamięć narodu o
którego kształcie nie decyduje jeden człowiek.

kościół to my wszyscy ale przecież ateiści też się sprzeciwiali więc ?.A Dziwisz sam od razu tego nie zatwierdził

Dnia 19.04.2010 o 21:36, Dark_Templar napisał:

Kardynał Dziwisz pokazał, że niewiele się nauczył w Watykanie - proces beatyfikacyjny
Jana Pawła II pokazuje, że Kościół chce mieć 100% pewności, że ten święty będzie tylko
i wyłącznie łączył, a nie dzielił.


mi się też nie podoba z tym wawelem ale jakoś nie protestowałem z tego powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 21:04, S1G napisał:

E tam nie na wawelu,,, teraz marszałek Piłsudzki ma przynajmniej zimnego Lecha pod ręką
;)


Jak już rzucasz takie niewybredne żarty, to chociaż naucz się pisać nazwisko marszałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2010 o 21:44, Rusty-Luke napisał:

> A skąd wiesz ? , przecież nawet nie chodzisz do biblioteki i dlaczego wypowiadasz
się
> w imieniu innych ?
Pewnie dlatego, że nie jestem oderwany od realnego świata, mam znajomych, rodzinę i wiem
mniej więcej kto chodzi do biblioteki.

Nie wiem czy jesteś oderwany od realnego świata, ale czytając Twoje posty widać że Twoja ignorancja ci ten realny świat wyraźnie przysłania, skoro definiujesz całą rzeczywiśtość na podstawie Twojego najbliżeszego otoczenia.

Dnia 19.04.2010 o 21:44, Rusty-Luke napisał:

Łał, no i co z tego wynika? Czy jeśli w 40-milionowym narodzie 1% ludzi (zupełnie teoretycznie)
chce bibliotek to cała reszta ma im fundować? Chyba nie. Zresztą sam się gubisz w tym
co piszesz. Jeśli rzeczywiście jest tak dużo ludzi chcących korzystać z bibliotek, to
na pewno sobie poradzą po urynkowieniu. Skoro, jak twierdzisz, gmina przeznacza na nie
50zł na kwartał, to znacznie lepiej zajmą się nimi ludzie, którym rzeczywiście na nich
zależy. Zrozum, że jeśli jest na coś popyt - to jest i podaż (i rola państwa jest całkowicie
zbędna). A jak nie ma na coś popytu, to zapewnianie tego jest tylko i wyłącznie marnotrawstwem
pieniędzy.


Nie wiem gdzie mieszkasz- podejrzewam że raczej pochodzisz z średniego bądź dużego misata- bo nie masz pojęcia jakim ważnym przybytkiem jest biblioteka w małych miasteczkach bądź dużch wsiach.

A z tym urynkowieniem to uważaj. Może jeszcze urynkowimy edukację szkolną? No bo co- popyt zawsze będzie, a jak rodziece swych bachorów do płatnej szkoły nie chcą posyłać to niech je ucza w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 22:08, kerkas napisał:

Ano dlatego że państwo dokłada to tego "interesu".

Do Kaplicy Sykstyńskiej dopłaca państwo polskie...? Raczej nie, a jakoś nie ma tam banerów reklamowych.

Dnia 19.04.2010 o 22:08, kerkas napisał:

A ja chodzę do biblioteki i nie muszę podpierać się w dyskusji opinią osób trzecich ,
jakby to powiedzieć jestem bardziej obiektywny dlatego że mam ogląd sytuacji z "pierwszej
ręki".

A kto by Ci zabronił chodzić do biblioteki po urynkowieniu? Nikt, a jakby upadła to tylko dlatego, że ludzie nie byliby gotowi płacić za jej usługi tyle, na ile się ceni.

Dnia 19.04.2010 o 22:08, kerkas napisał:

Wiesz twoją edukację na poziomie podstawom i szkoły średniej (o ile nie chodzisz do prywatnej
szkoły) też ktoś funduje , a przecież mogło by być tak jak w np. Turcji gdzie obowiązkowe
jest tylko szkolnictwo podstawowe , liczyć , czytać i pisać po co komu więcej nie ? :)

Mniej więcej. Jestem przeciwny państwowej edukacji, a zwolennikiem prywatnej finansowanej bonem edukacyjnym.

Dnia 19.04.2010 o 22:08, kerkas napisał:

Tak , tak oczywiście :)
tak jak by sobie poradziły muzea , teatry , kina studyjne , galerie sztuki itd.
Duby smalone pleciesz.

Przykro mi, nie masz pojęcia o procesach rynkowych. Jeśli muzea czy cokolwiek inne by sobie nie poradziły, to znaczy, że ludzie nie są gotowi za nie płacić. Jeśli nie są, to nie ma sensu ich utrzymywać.

Dnia 19.04.2010 o 22:08, kerkas napisał:

Oglądasz czasem TVP1 lub TVP2 ? tak wyglądały by biblioteki po urynkowieniu ich.

Jak?

Dnia 19.04.2010 o 22:08, kerkas napisał:

Filozofia rodem z PRL jeśli co nie daje mięsa , sera , jaj , mleka to w łeb.

Nie, wystarczy zrozumieć parę prostych faktów. Polecam zacząć od prawa popytu i podaży...

Dnia 19.04.2010 o 22:08, kerkas napisał:

Z punktu widzenia krwiożerczego kapitalisty na pewno z punktu widzenia miłośnika teatru
tv już nie (3 mln widzów)

Boże... a ja jestem fanem walk w bikini w błocie między przedstawicielkami płci pięknej, co nie znaczy, że domagam się, by państwo finansowało takie przedstawienia. Ba, jestem pewny, że wielu innych facetów chętnie by uczęszczało na takie coś (pewnie więcej niż 3mln). Ale skoro zdaje sobie sprawę, że nie chce płacić za oglądanie czegoś takiego (co innego za darmo :P), to tym bardziej nie chce, by płaciło za to państwo moimi pieniędzmi.

Dnia 19.04.2010 o 22:08, kerkas napisał:

Tak słuchaj no przecież każdy ma wpisane na czole że jest lub nie jest wandalem :)

Dlatego niech każdy płaci.

Dnia 19.04.2010 o 22:08, kerkas napisał:

A wiesz ilu zabytków w Polsce by nie było gdyby nie mecenat państwa ?
Uniwersytetu Jagielońskiego na przykład.

Nie istnieje coś takiego jak mecenat państwa, bo państwo przeznacza na to pieniądze zabrane pod przymusem - nie ma to więc nic wspólnego z mecenatem.

Minsc_i_Boo

Dnia 19.04.2010 o 22:08, kerkas napisał:

Nie wiem czy jesteś oderwany od realnego świata, ale czytając Twoje posty widać że Twoja ignorancja ci ten realny świat wyraźnie przysłania, skoro definiujesz całą rzeczywiśtość na podstawie Twojego najbliżeszego otoczenia.

Skoro jest inaczej, to o co się martwicie...? Skoro są ludzie gotowi płacić za biblioteki, to biblioteki nie upadną. Jeśli ludzie nie są gotowi płacić za biblioteki, to znaczy, że biblioteki nie są potrzebne na tyle, ile kosztuje ich funkcjonowanie - więc powinny upaść. Cena kształtowana w procesie wolnorynkowym jest konsensusem pomiędzy usługodawcą, a usługobiorcą, finalny jej kształt jest optymalny dla całego społeczeństwa. Jeśli coś jest utrzymywane pomimo nierentowności, to znaczy, że przynosi regularne straty.

Ps. Mieszkam właśnie na wsi. Całkiem dużej, kilkutysięcznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 22:50, Rusty-Luke napisał:

Skoro jest inaczej, to o co się martwicie...? Skoro są ludzie gotowi płacić za biblioteki,
to biblioteki nie upadną. Jeśli ludzie nie są gotowi płacić za biblioteki, to znaczy,
że biblioteki nie są potrzebne na tyle, ile kosztuje ich funkcjonowanie - więc powinny
upaść.
Cena kształtowana w procesie wolnorynkowym jest konsensusem pomiędzy usługodawcą,
a usługobiorcą, finalny jej kształt jest optymalny dla całego społeczeństwa. Jeśli coś
jest utrzymywane pomimo nierentowności, to znaczy, że przynosi regularne straty.

Reprezentujesz myślenie XIX wiecznych liberałów, którzy podobnie jak ty postrzgali rzeczywistość tylko i wyłącznie przez pryzmat rentowności. Niestety okazało się że do rozwoju społeczeństw w ramach rodzącyh się wtedy demokracji europejskich rentowność nie jest rzeczą jedyną i najważniejszą.
U podstaw współczesnyh(aczkolwiek pewnie nie wszystkich) demokracji i społeczeństw egalitarnych leży przekonanie iż państwo powinno gwarantować WSZYSTKIM obywatelom dostęp do wiedzy i (podstawowej) edukacji. Ty z kolei uważasz że taki dostęp powinni mieć tylko Ci których na to stać.

Nie wszystko powinien regulować rynek.
I zrozum to iż demokracja to nie "dyktatura większości". Idąc Twoim tokiem myślenia można dojść do przekonania że montowanie usprawnień w miejscach publicznych i środkach transportu dla osób niepełnosprawnych jest nierentowne, gdyż korzysta z tego niewielki odsetek społeczeństwa i w związku z tym robienie takich usprawnień powinno się zaprzestać.
Ty przeczysz temu przekonaniu uważając że za taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 20:59, kerkas napisał:

Ps. Tak z ciekawości dlaczego dyktujesz z człowiekiem którego uważasz za dużo gorszego
od siebie i przewyższasz go w każdym względzie: moralności itd.
Żeby lepiej się poczuć ? podbudować swoje ego ? z próżności ?.


...acha, zabawne że ty, światły człek jakże wierzący w naturalne dobro człowieka, jesteś w stanie wytłumaczyć moje zachowanie tylko z pomocą samych najgorszych skojarzeń. W swym najwyższym humanitaryźmie, realizując - bardzo dosłownie - politykę miłości Platformersów, nie dopuszczasz myśli iż być może niektórzy po prostu chcą zmienić innych na choć ciupinkę lepszych. Nie w sensie, politycznym, bo - zaiste - zwisa mi i powiewa czy głosujesz na PiS, czy na PO, czy może na partię Leszka Bubla albo Piotra Ikonowicza. Tylko w sensie tolerancji, otwartości, opanowania, zdrowego rozsądku.

Ale nie, tak naprawdę to tylko chodzi mi o przedłużanie swego e-penisa.

Wiesz co, mała rada na przyszłość - nie mierz ludzi według swojej miary.


Do tego momentu, do tego akapitu, nijak nie uważałem się za jakoś lepszego, ni inteligentniejszego.

...lecz teraz, w sumie masz rację. Nie ma sensu tracić czasu na tłumaczenie, pisanie do, na wyjaśnianie, na dyskusję z kimś, kto ani jej nie chce, ani do niej nie dorósł - intelektualnie, emocjonalnie, etc. Na biurku mam "Tender is the night" Fitzgeralda, to lepszy partner na ten wieczór i noc. Well, I won''t throw pearls before swines. Guid cheerio the nou.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 23:10, Minsc_i_Boo napisał:

Reprezentujesz myślenie XIX wiecznych liberałów, którzy podobnie jak ty postrzgali rzeczywistość
tylko i wyłącznie przez pryzmat rentowności. Niestety okazało się że do rozwoju społeczeństw
w ramach rodzącyh się wtedy demokracji europejskich rentowność nie jest rzeczą jedyną
i najważniejszą.
U podstaw współczesnyh(aczkolwiek pewnie nie wszystkich) demokracji i społeczeństw egalitarnych
leży przekonanie iż państwo powinno gwarantować WSZYSTKIM obywatelom dostęp do wiedzy
i (podstawowej) edukacji. Ty z kolei uważasz że taki dostęp powinni mieć tylko Ci których
na to stać.

That''s the point, uważam, że egalitaryzm to porażka, równość ludzi to mit i z tego powodu państwo nie powinno się zajmować gwarantowaniem z góry czegokolwiek. Teraz wyszedłem na XVII-wiecznego konserwatystę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 22:19, hammerfall87 napisał:

wcześniej też majstrowali i nikt jakoś teraz nie robi z tego afery ,nie dość ,że ten
protest był daremny to i tak ci protestujący to garstka społeczeństwa a reszta ma to
gdzieś tak naprawdę


Pokaż mi gdzie, kto i kiedy majstrował. A o "daremności" często się w historii mówi - daremne były starania Piłsudskiego o niepodległą Polskę, daremny był opór AK, daremne były protesty Solidarności. Najlepiej siedzieć z założonymi rękami i nic nie robić.

Dnia 19.04.2010 o 22:19, hammerfall87 napisał:

kościół to my wszyscy ale przecież ateiści też się sprzeciwiali więc ?.A Dziwisz sam
od razu tego nie zatwierdził


Napisałeś, że Kościół zadecydował, a ja napisałem kto tak naprawdę jest tym Kościołem. Ujmę to w inny sposób. Wawel to nie jest własność kard. Dziwisza, Kościoła czy Urzędu Miasta Krakowa. Dbali o niego i ginęli w obronie Polacy każdego wyznania. Postacie tam pochowane nie są bohaterami wyłącznie katolików. To jest narodowe dziedzictwo i Kościół nie może sobie zawłaszczać prawa do absolutnego nim zarządzania.

A Dziwisz gdyby chciał, to najpierw poinformowałby o tym media i poczekał na reakcję.

Dnia 19.04.2010 o 22:19, hammerfall87 napisał:

mi się też nie podoba z tym wawelem ale jakoś nie protestowałem z tego powodu


Zło zwycięża gdy dobrze ludzie milczą. Może trochę przesadzone, ale jak rozmawiam ze znajomymi to ciągle słyszę, że wszyscy się nie zgadzają na Wawel, ale co z tym teraz zrobić. Prawda, nic się nie da zrobić, ale zapomnieć o tym nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2010 o 00:00, Rusty-Luke napisał:

That''s the point, uważam, że egalitaryzm to porażka, równość ludzi to mit i z tego powodu
państwo nie powinno się zajmować gwarantowaniem z góry czegokolwiek. Teraz wyszedłem
na XVII-wiecznego konserwatystę...

Eeee. to po co wogóle państwo? Skoro nie powinno gwarantować nawet porządku publiczego na ulicach?
To chyba jakaś wizja anarchizmu skrzyżowana z "prawem silniejszego". Tak jak w świecie zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 00:13, Minsc_i_Boo napisał:

Eeee. to po co wogóle państwo? Skoro nie powinno gwarantować nawet porządku publiczego
na ulicach?
To chyba jakaś wizja anarchizmu skrzyżowana z "prawem silniejszego". Tak jak w świecie
zwierząt.

Jak to? Państwo jest od tego, by dbać o sprawy publiczne - pro publico bono. Ale w sposób rozumiany tradycyjnie, a więc: bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne państwa, reprezentowanie narodu na arenie międzynarodowej itd. A jeśli zabieramy pieniądze Nowakowi, żeby dać Kowalskiemu to nie jest to żadne dobro publiczne, bo jest to dobre dla Kowalskiego, ale nie dla Nowaka. Współczesne rządy chcą natomiast wmówić społeczeństwu, że zabieranie jednemu, by dać drugiemu to sprawiedliwość (...społeczna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Natomiast w istocie jest to świadek naszej historii , zwyczajowe miejsce pochówku królów polskich i ludzi WYBITNYCH ale to naprawdę wybitnych i ZASŁUŻONYCH dla Polski.
Miejsce szczególne , związane z pamięcią historyczną , którą to pamięć teraz się przełamuje ba wręcz fałszuje historię.
A za parę lat ludzie powiedzą Lech Kaczyński wielkim Polakiem był
a gdy padnie pytanie a dlaczego ?
no przecież jest pochowany na Wawelu.
I nie będzie nikogo kto by zaprzeczył.

i @Dark_Templar
Wymyślili już jak sprytnie obejść ten problem - słychać głosy, za przeproszeniem, ale naprawdę brzydzi mnie coś takiego, o "dorzuceniu" czegoś co uczci pamięć pomordowanych w Katyniu i/lub ofiary katastrofy. Motyw o krypcie prezydentów też jest częsty. Nie mówię, że są to złe pomysły, ale takie coś powinno wyjść dawno albo tuż po katastrofie, a nie dopiero po samej decyzji o pochówku na Wawelu. Cała ta chora sytuacja przypomina mi kupczenie symbolami i tragediami narodowymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 19.04.2010 o 23:42, Dexter_McAaron napisał:

...acha, zabawne że ty, światły człek jakże wierzący w naturalne dobro człowieka,


I nadal wierzę , Twoja złośliwość tego nie zmieni.

>jesteś

Dnia 19.04.2010 o 23:42, Dexter_McAaron napisał:

w stanie wytłumaczyć moje zachowanie tylko z pomocą samych najgorszych skojarzeń. W swym
najwyższym humanitaryźmie, realizując - bardzo dosłownie - politykę miłości Platformersów,
nie dopuszczasz myśli iż być może niektórzy po prostu chcą zmienić innych na choć ciupinkę
lepszych.


Widzisz zamiast prowadzić wojny podjazdowe , kopać wilcze doły , wbijać szpile , wsadzać na minę , wyzłośliwiać się , ironizować , zakładać pułapki , używać półsłówek i aluzji itd. itp.
Mógłbyś po prostu po ludzku powiedzieć jakie masz do mnie anse , ale nie Wybrałeś drogę powyżej.
Można mi dużo zarzucić ale na pewno nie jestem tchórzem i nie wibijam nikomu noża w plecy ani nie strzelam z zasłupia.

Dnia 19.04.2010 o 23:42, Dexter_McAaron napisał:

Nie w sensie, politycznym, bo - zaiste - zwisa mi i powiewa czy głosujesz na
PiS, czy na PO, czy może na partię Leszka Bubla albo Piotra Ikonowicza. Tylko w sensie
tolerancji, otwartości, opanowania, zdrowego rozsądku.


Jestem tolerancyjny jakbyś mnie spotkał na ulicy i sklął od najgorszych to się słowem nie odezwę , ci co mnie znają mogą to potwierdzić.
Jestem otwarty jeżeli ktoś mi udowodni że nie ma racji przyznam się do błędu.
Opanowany ? zależy od sytuacji jw.
Zdrowy rozsądek cóż pewne rzeczy mnie wkurzają i nie przebieram wtedy w środkach.

Dnia 19.04.2010 o 23:42, Dexter_McAaron napisał:

...lecz teraz, w sumie masz rację. Nie ma sensu tracić czasu na tłumaczenie, pisanie
do, na wyjaśnianie, na dyskusję z kimś, kto ani jej nie chce, ani do niej nie dorósł
- intelektualnie, emocjonalnie, etc. Na biurku mam "Tender is the night" Fitzgeralda,
to lepszy partner na ten wieczór i noc. Well, I won''t throw pearls before swines. Guid
cheerio the nou.


Widzisz @Dexter_McAaron z Twoich wypowiedzi na forum w tym temacie więcej się dowiedziałem o Tobie niż Ty o mnie Twoją charakterystykę podsumuję tak:

Ja jestem pro, ja jestem pro, ja jestem pro,
Ja jestem pro, ja jestem prowokator.
Pionek historii, władzy trzon,
Co wyzwala w was emocje, burzy krew!
Ja ? funkcjonariusz nieuchwytny,
Po cichu zjawiam się i niknę,
I z igły widły robię, wodę z mózgu, ludu gniew!

To ja wyciągam ludzi na zwierzenia
I ja najgłośniej zawsze w tłumie krzyczę,
A jeśli mi uwierzą i jeśli zawtórują,
To wielu z nich dość długo będzie milczeć!

To ja wychodzę, gdy nadchodzi ciemność,
Człowieka szukam, który dzisiaj zgrzeszy.
Być może go obrażę, być może się uniesie.
Bo chcę uderzyć, lecz niech on uderzy pierwszy!

To ja szeptałem w uszy przed wiekami,
Że czarownice stanowią wielkie zło.
I wystarczyło potem, by jeden wskazał palcem,
A już krzyczeli wszyscy: Na stos! Na stos! Na stos!

Na moim grzbiecie Neron stawiał stopę,
Ja byłem gotów na każde zawołanie.
To ja nad brzegiem Tybru nocami mordowałem
I ja krzyczałem potem: To wszystko chrześcijanie!

To ja pracuję i drukuję nocą,
Ulotki się rozklei jutro w mig.
I wszyscy się dowiedzą, i wszyscy się dowiedzą,
Że taki jeden w kraju to Żyd, Żyd, Żyd!

To ja pisuję artykuły w prasie,
Od których już z daleka czujesz swąd.
To wszystko jest celowe i dobrze przemyślane,
Niech ktoś zareaguje i popełni błąd!


Ps. To nie jest moja wojna , ja się na nią nie prosiłem
ale to ja po niej posprzątam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 02:11, kerkas napisał:

To ja szeptałem w uszy przed wiekami,
Że czarownice stanowią wielkie zło.
I wystarczyło potem, by jeden wskazał palcem,
A już krzyczeli wszyscy: Na stos! Na stos! Na stos!


Troszkę smutna ironia losu, że słowa te pisze osoba publicznie, na forum, nawoływująca do nienawiści wobec pewnej opcji politycznej.

Ale spokojnie, nie bój się, nie zripostuję więcej. Jak już napisałem poprzednio, nie będę się zniżał do tego poziomu retoryki. Co najwyżej pocieszę się, bowiem myślałem iż to ja jestem słaby, lecz widzę iż przy "dyskusji" z tobą nawet Mistrz Meng rozdarłby swą filozofię na kolanie, zaś Xun doszedłby do wniosku, że jednak był zbyt pobłażliwy dla ludzi.

Trudno. Pomyślę czasem o twych duszach, bo serce już jest stracone.

Miłego dnia ci życzę, gdyż masz powody do dumy, bowiem stałeś się przez ten miniony tydzień godnym zająć miejsce "forumowego strajkera". Cheers, laddie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 22:32, Minsc_i_Boo napisał:

A z tym urynkowieniem to uważaj. Może jeszcze urynkowimy edukację szkolną? No bo co-
popyt zawsze będzie, a jak rodziece swych bachorów do płatnej szkoły nie chcą posyłać
to niech je ucza w domu.

Jeśli przy okazji obniżą haracze o kasę która teraz idzie na szkoły to jestem za. Zwłaszcza że obecny system edukacji powstał w 19 wieku, zaś jego zadaniem była "produkcja" bezmyślnych robotników wykonujących ciągle te same czynności. Czasy się zmieniły, od powtarzania ciągle tego samego mamy roboty, zaś system szkolnictwa ciągle ten sam (mimo pozornych reform).

ps co do zadań państwa to o dbaniu o taki czy inny budynek za forsę siłą odebraną obywatelom można by myśleć przy nadwyżce budżetowej a nie dziurze jak u nas.

pps do biblioteki jak najbardziej chodzę, i uważam że ich urynkowienie zbytnio im nie zaszkodzi (a być może nawet pomoże). Abstrahując już od tego czytniki oparte o e-papier tanieją, ie niedługo te instytucje mogą stać się przeżytkiem (razem z papierowymi książkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 00:06, Dark_Templar napisał:

Napisałeś, że Kościół zadecydował, a ja napisałem kto tak naprawdę jest tym Kościołem.
Ujmę to w inny sposób. Wawel to nie jest własność kard. Dziwisza, Kościoła czy Urzędu
Miasta Krakowa. Dbali o niego i ginęli w obronie Polacy każdego wyznania.


Ginęli za kraj, czy za Katedrę Wawelską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 00:06, Dark_Templar napisał:

> wcześniej też majstrowali i nikt jakoś teraz nie robi z tego afery ,nie dość ,że
ten
> protest był daremny to i tak ci protestujący to garstka społeczeństwa a reszta
ma to
> gdzieś tak naprawdę

Pokaż mi gdzie, kto i kiedy majstrował. A o "daremności" często się w historii mówi -
daremne były starania Piłsudskiego o niepodległą Polskę, daremny był opór AK, daremne
były protesty Solidarności. Najlepiej siedzieć z założonymi rękami i nic nie robić.


chociażby Piłsudzki ,było też "ale" z pochówkiem wieszczy(poetów) tu nie chodzi akurat o starania ale też był sprzeciw jak z naszym prezydentem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się