Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2006 o 19:01, Vaxinar napisał:

/.../> ""Joanna Senyszyn z Sojuszu Lewicy Demokratycznej odpiera zarzuty o nadużycie/.../

Wiesz, zachowanie ludzi reguluje prawo i dobre obyczaje. Prawo, być może (być może!), nie ma tu nic do rzeczy, ale jeśli chodzi o obyczaje, to jest to zwykłe s********wo. (rozumiem, że nawet za takie wykropkowane określenie mogę dostać degrada, ale mimo to nie mogę tego inaczej określić. Trudno.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 16:57, Yarr napisał:

– Według tych badań, ludzie prawicy uważają jednostkę za słabą, moralnie chwiejną, niezdecydowaną, mało ambitną, rozmemłaną charakterologicznie, taką, którą trzeba zarządzać i której potrzebna jest kuratela państwa. Natomiast ludzie lewicy cenią przede wszystkim indywidualność, samorealizację i wolność.
Kabaret, kabaret. Wojewódzki jako politolog i psycholog.
Ale ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, bo to znaczy, że Szwecja, Dania, ZSRR, Chiny, Korea Pólnocna, Mongolia itd to były kraje prawicowe. Bardzo pouczające.
Psychologiczne cechy ludzi prawicy, czyli kłótliwość, agresja, arogancja czy pycha, pokazują – jeśli wziąć pod uwagę np. słynne wypowiedzi Jacka Kurskiego o ciemnym ludzie, który ich wybrał – że ten psychologiczny portret jest trafny. Jak tak przymrużysz oczy, to od razu widzisz Pierwszego Jarka IV RP.

He, he, no lepsze to od Freuda... Jesteś kłótliwy? To pewnie wyborca PiS-u. He, he... Nie wiedziałem, że Szenyszyn, Jaruga-Nowacka, Wojewódzki, Miller, Urban to wyborcy PiS... Całe życie człowiek się uczy, całe życie....
I po raz kolejny okazuje się, że dziennikarzom mieszają się dwie rzeczy: to, że jest w mediach, zna się na swojej działce, nie znaczy, że zna się na wszystkim. I to tonem autorytetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 19:05, Hubi Koshi napisał:

Ja jak to usłyszałem to parsknałem śmiechem, Bosh żeby ktoś taki jak polityk wogóle palec wyciągał
w stronę spuścizny JP II, heh ale cóż nasi politycy są gdzieś w okolicach bycia pożalenia godnym
więc odprawiają takie numery. Ta paniusia to wypowiedziała to na bank żeby zwrócić na siebie
uwage co do tego wątpliwości nie ma.


Wiesz - jak to zwykle uczyniłem zobaczyłem ankietę na WP, 50 % ankietowanych twierdzi, że nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 19:01, Vaxinar napisał:

Jestem ciekaw co myślicie o tej nowe aferze:
""Joanna Senyszyn z Sojuszu Lewicy Demokratycznej odpiera zarzuty o nadużycie słów Jana
Pawła II podczas Parady Równości. Posłanka, przemawiając podczas marszu, powiedziała: "Niech
ta parada zmieni oblicze ziemi, tej ziemi".
"
Czy to jest obraza osoby JP II, czy też nie ? Przesada ze strony Giertycha ?
Szczerze mówiąc, jeżeli chodzi o moje zdanie, to trochę się skrzywiłem, kiedy to usłyszałem,
ale Giertych mimo wszystko chyba trochę przesadza.


Wiesz co? Takich wypowiedzi nie powinni używać ludzie w jakim kolwiek kraju na świecie, a co dopiero w kraju z, którego wywodził się wielki Jan Paweł II. eżeli chce sobje pani Senyszyn tak nie gustownie pożartować to niech sobie żartuje w gronie przyjaciół (jeżeli takowych posiada). Nie sobie teraz ktoś nie pomyśli że jestem jakimś księdzem czy innym zakonnikiem, poprostu wiem kim był JP II i mam do niego wielki szacunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2006 o 19:33, Vaxinar napisał:

Wiesz - jak to zwykle uczyniłem zobaczyłem ankietę na WP, 50 % ankietowanych twierdzi, że nic
się nie stało.

Jak JPII zmarł rok temu, to na tym samym portalu prawie wszyscy pisali w jakiej są rozpaczy. Jak będą szanować i wcielać w życie ideały papieża. A teraz proszę. Zresztą jest powiedzenie: durne jak komentarze na Onecie. Do Wp też się to dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 19:33, Vaxinar napisał:

Wiesz - jak to zwykle uczyniłem zobaczyłem ankietę na WP, 50 % ankietowanych twierdzi, że nic
się nie stało.

Czyżbyś mnie zaliczył do tych 50% :-P Mhm cóż na pewno nie należy zrzędzić że wielka obraza i tak dalej bo to tylko zwiększy zainteresowanie Panią Polityk. Ją zwyczajnie trzeba wyśmiać jako mało inteligentną i nie mającą szacunku do Światowego Autorytetu jakim był JPII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 19:43, Hubi Koshi napisał:

Mhm cóż na pewno nie należy zrzędzić że wielka obraza
i tak dalej bo to tylko zwiększy zainteresowanie Panią Polityk. Ją zwyczajnie trzeba wyśmiać
jako mało inteligentną i nie mającą szacunku do Światowego Autorytetu jakim był JPII


Ano zgadzam się. :) Po raz pierwszy od wieeeeeelu dni z Tobą. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 19:50, Vaxinar napisał:

Ano zgadzam się. :) Po raz pierwszy od wieeeeeelu dni z Tobą. :D

Wystarczy że nie nadeptujemy sobie nawzajem na religijno-ideologiczny odcisk i może sie całkiem nieźle dogadać :-P

Tak swoją drogą ja już odrobine gubie w tym co powoduje mały przyrost miejsc pracy w Polsce, co to w końcu jest ??
- Wysokie Podatki
- NIestabilne prawo
- Leniwi Polacy :-P
Bo ja sie już pogubiłem w tym wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 19:59, Hubi Koshi napisał:

Wystarczy że nie nadeptujemy sobie nawzajem na religijno-ideologiczny odcisk i może sie całkiem
nieźle dogadać :-P

Na szczęscie i ja i Ty mamy w sobie coś czego inni nie mają - tolerancję. :)

Dnia 12.06.2006 o 19:59, Hubi Koshi napisał:

- Wysokie Podatki

Niestety to jest główny minus Polski. Polska jest jedynym krajem świata, w którym jest pobierany podatek od gier losowych (i nie chodzi o ten od wzbogacenia). Niektórzy zachodni przedsiębiorcy mówią, że w Polsce się nic nie opłaca, bo zanim on co kolwiek POSTAWI, to już nie ma pieniędzy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 20:04, Vaxinar napisał:

bo zanim on co kolwiek POSTAWI, to już nie ma pieniędzy.

Optymistyczne nie powiem :-P W każdym bądź razie ja sie jeszcze spotkałem z opinią że u nas ciężko inwestować bo prawo zmienia się jak na karuzeli i o ile jednego dnia są takie a takie przepisy to następnego mamy już totalny misz-masz i przedsiębiorcy nie chcą zwyczajnie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórym się nudzi na stanowiskach i szukają sobie zajęcia.

http://wiadomosci.onet.pl/1338905,11,item.html
"Roman Giertych domaga się zmian w funkcjonowaniu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Lider LPR chce zaproponować parlamentarną i ogólnonarodową debatę na temat PZPN."

Proponuję rozpisać ze 3 razy referendum i wygłosić na ten temat przynajmniej 2 orędzia.

Może niektórym przykro, że Polska źle wypada w piłce, ale nie jesteśmy też gwiazdami innych sportów i jakoś mozna z tym żyć.

Chleba i Igrzysk, ale ja jednak wolałabym, żeby skupiono się najpierw na chlebie a nie na bieganiu po trawie.
Bardzo to faktycznie rozwojowa dziedzina w skali kraju i własnie tym powinien się teraz zajmowac rząd.

<ściana>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Giertych nie powinien pchać swojego łba, w to co do niego nie należy.
Sportem niech się zajmą Ci, którzy się na nim znają i niech coś zrobią z korupcją.
I nie masz racji - bo w innych dyscyplinach mamy się czym pochwalić. Korzeniowski to co ? Rosjanin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 00:27, Vaxinar napisał:

I nie masz racji - bo w innych dyscyplinach mamy się czym pochwalić. Korzeniowski to co ? Rosjanin
?

Chodziło mi o to, że nie we wszystkich - sa inne które tez leżą na łopatkach i tragedii narodowej się z tego nie robi.
Tylko z piłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 00:31, TYHE napisał:

Chodziło mi o to, że nie we wszystkich - sa inne które tez leżą na łopatkach i tragedii narodowej
się z tego nie robi.
Tylko z piłki.

Bo to zdaje się najpopularniejszy sport, przynajmiej tutaj - Europa i Polska.
Poza tym masz taką postawę, bo się piłką nie interesujesz. Co innego dla tego, który się tym interesuje.
PZPN potrzebuje rewolucji - chyba tak mogę to określić - ale bez Giertycha, on niech się zajmie swoimi zadaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 00:34, Vaxinar napisał:

Bo to zdaje się najpopularniejszy sport, przynajmiej tutaj - Europa i Polska.

Stąd okazja, żeby błysnąc populizmem.
Giertych wyprowadzi naszą piłkę na prostą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 17:31, KrzysztofMarek napisał:

Elektrowni plazmowej nie widziałem, ale francuskie elektrownie atomowe (mają około 80% energii
elektrycznej właśnie z elektrowni atomowych!) zwiedzałem. Mam w bloku z pleksiglasu rudę uranową,
tlenek uranu, kawałek pręta i licznik pokazuje, że są radioaktywne. Jakoś mi to dotąd nie zaszkodziło.
A tak przy okazji, uważaj na swój zegatek, jeśli świeci w nocy, to pewnie też jest radioaktywny...

Budowa elektrowni plazmowej ma ruszyć na jesieni tego roku, ciekawe jest toże aby powstała reakcja potrzena jest temp.ok.100-200 mln stopni C.Potrzebny jest także pierwiastek Trytyt (mogłem jakoś przkręcić jego nazwę) który praktycznie na ziemi nie występuje w stanie naturalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 09:49, Arclight napisał:

Najlepsze jest to, że ten reaktor będzie sobie sam wytwarzał ten pierwiastek.

No w końcu to synteza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 09:49, Arclight napisał:

Najlepsze jest to, że ten reaktor będzie sobie sam wytwarzał ten pierwiastek.

Ten pierwiastek jest także bardzo niebezpieczny bo nie może się go odłożyć w reaktorze więcej niż 300 gram.Obliczono podobno że uwolnienie do atmosfery takiej ilości nie stworzy praktycznie zagrożenia ale jest nibezpieczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2006 o 19:30, AgayKhan napisał:

I po raz kolejny okazuje się, że dziennikarzom mieszają się dwie rzeczy: to, że jest w mediach,
zna się na swojej działce, nie znaczy, że zna się na wszystkim. I to tonem autorytetu.

wiesz co mnie najbardziej zadziwia jak relatywne jest podejście liberałów do demokratycznej władzy i państwa obywatelskiego, chyba K.W był na ostrym kacu jak odpowiadał na te pytania, bo nie umiem inaczej wytłumaczyć sobie, że swoje brednie głośił niby w obronie obywatelskiego prawa veta. Oczywiście staram się zrozumiec jego tok myślenia, ale chyba przychodzi mi to z podobnym trudem jak jemu pogodzenie się z tym, że państwo obywatelskie to także grupa ludzi popierająca rzady PiS-u jeśli nie w imię przekonań politycznych to demokracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się