Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2006 o 09:27, spider88 napisał:

> /.../> reakcja potrzena jest temp.ok.100-200 mln stopni C.Potrzebny jest także pierwiastek Trytyt
(mogłem jakoś przkręcić jego nazwę) który praktycznie na ziemi nie występuje w stanie naturalnym.

No cóż, wychodzę na opóźnionego w rozwoju. O Trytycie nie słyszałem, a 100-200 mln stopni...Toż na powierzchni słońca jest około 6500 stopni...
Tryt, owszem, to izotop wodoru, nadzwyczaj rzadko wystepujący... Stanowczo, mam braki w wykształceniu... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 00:22, TYHE napisał:

/.../> Chleba i Igrzysk, ale ja jednak wolałabym, żeby skupiono się najpierw na chlebie a nie
na bieganiu po trawie.

Tak prawdę mówiąc, to chleb jest (chociaż czasem suchy).
No to przyszła pora na igrzyska, ale do piłkarzy to nie dotarło. Chyba trzeba będzie wysłać ich na poszukiwanie chleba...
Oni wtedy będą mieli chleb (z szynką) a my igrzyska ;)
Wszystkiemu winien Małysz (zimą) i, oczywiście, PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 18:17, AgayKhan napisał:

I tak maszkomentarze, ze w Polsce jest jeszcze gorzej.


No cóż - "głupie jak komentarze na onecie". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 09:27, spider88 napisał:

Budowa elektrowni plazmowej ma ruszyć na jesieni tego roku, ciekawe jest toże aby powstała
reakcja potrzena jest temp.ok.100-200 mln stopni C.

Trudno to nazwać inaczej jak super drogim eksperymentem. O ile mi się zdaje nikomu, nigdy, nigdzie nie udało się utrzymać łańcucha reakcji syntezy dłuższej niż ułamek sekundy. Elektrownia może się okazać w tym samym stopniu energetycznie użyteczna co kompletnie bezużyteczna. Ale Europa ma kasę...

Dnia 13.06.2006 o 09:27, spider88 napisał:

Potrzebny jest także pierwiastek Trytyt (mogłem jakoś przkręcić jego nazwę)

No pewnie. Chodzi o Tryt. I nie jest to pierwiastek, tylko izotop. Lżejszy izotop nazywa się deuter, a najlżejszy (no jak?) wodór. :)

Dnia 13.06.2006 o 09:27, spider88 napisał:

który praktycznie na ziemi nie występuje w stanie naturalnym.

Występuje, ale nie chodzi o ile, tylko o "kiedy". Izotop ten jest niezbyt trwały i po prostu sobie znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 16:33, KrzysztofMarek napisał:

No cóż, wychodzę na opóźnionego w rozwoju. O Trytycie nie słyszałem, a 100-200 mln stopni...Toż
na powierzchni słońca jest około 6500 stopni...
Tryt, owszem, to izotop wodoru, nadzwyczaj rzadko wystepujący... Stanowczo, mam braki w wykształceniu...
:(

To nie pomyłka .Taka temperatura jest potrzebna do rozpoczęcia fuzji czyli pozyskania energii , w takiej właśnie temperaturze każda materia staje się plazmą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2006 o 01:52, Olamagato napisał:

Trudno to nazwać inaczej jak super drogim eksperymentem. O ile mi się zdaje nikomu, nigdy,
nigdzie nie udało się utrzymać łańcucha reakcji syntezy dłuższej niż ułamek sekundy. Elektrownia
może się okazać w tym samym stopniu energetycznie użyteczna co kompletnie bezużyteczna. Ale
Europa ma kasę...

Nikt nie twierdzi że jest inaczej ,w eksperyment dotują także kraje z całego świata nie tylko Europa choć ona daje 50% kosztów.

Dnia 14.06.2006 o 01:52, Olamagato napisał:


> Potrzebny jest także pierwiastek Trytyt (mogłem jakoś przkręcić jego nazwę)
No pewnie. Chodzi o Tryt. I nie jest to pierwiastek, tylko izotop. Lżejszy izotop nazywa się
deuter, a najlżejszy (no jak?) wodór. :)

> który praktycznie na ziemi nie występuje w stanie naturalnym.
Występuje, ale nie chodzi o ile, tylko o "kiedy". Izotop ten jest niezbyt trwały i po prostu
sobie znika.

Masz rację (jak prawie zawsze) ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 00:22, TYHE napisał:

/.../ http://wiadomosci.onet.pl/1338905,11,item.html
"Roman Giertych domaga się zmian w funkcjonowaniu Polskiego Związku Piłki Nożnej./.../

Przegapiłem taką wiadomość, a szkoda. Jeśli to prawda, to może marnuje się na stanowisku Ministra Edukacji!? Może lepiej zrobić go trenerem reprezentacji narodowej (przepraszam: Trenerem Reprezentacji Narodowej) i obarczyć zadaniem zdobycia złotego medalu olimpijskiego (bo to mniej czekania, niż na kolejne Mistrzostwa Świata) a jak mu się nie uda zakazać dalszej działalności politycznej i sportowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zrobić go trenerem reprezentacji narodowej (przepraszam: Trenerem

Dnia 14.06.2006 o 12:17, KrzysztofMarek napisał:

Reprezentacji Narodowej) i obarczyć zadaniem zdobycia złotego medalu olimpijskiego /.../

Efekt będzie miał taki sam jak jego poprzednicy. Czytaj żaden. Ale jak by mu się udało? To mamy kolejnego prezydenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2006 o 16:17, AgayKhan napisał:

/.../. Ale jak by mu się udało? To
mamy kolejnego prezydenta.

Jak by mu się udało, to sam na niego zagłosuję. Prawdopodobieństwo takiego przypadku oceniam na 0, 0017% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo takiego przypadku oceniam

Dnia 14.06.2006 o 16:21, KrzysztofMarek napisał:

na 0, 0017% ;)

Widzę , że na forum mamy niepoprawnych optymistów.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że pan Roman pomylił dyscypliny. Powinien zająć się koszykówką, może strzelaniem...
Polskiej piłki nie uleczy się z dnia na dzień. Trzeba byłoby wykonać solidne wymiatanie i deratyzację, a to jest taki sam problem jak wszędzie. I niestety - nie ma prawdziwych elit, które zastąpiłyby te pokomunistyczne układziki.
Tym zaczyna Misia 2 przygotowywać - to bardzo wymowne... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z serwisu podatki.pl:

"Członkowie najbliższej rodziny będą całkowicie zwolnieni z opodatkowania spadków i darowizn
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn oraz ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, przedłożony przez ministra finansów. Proponowane zmiany zmierzają przede wszystkim do zmniejszenia obciążeń podatkowych oraz uproszczenia zasad rozliczania się z fiskusem jeśli chodzi o spadki i darowizny, jak również do obniżenia kosztów administrowania podatkami..."

Jeszcze się nie wczytałem, ale widzę wreszcie jakieś pozytywy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2006 o 16:55, Yarr napisał:

Sądzę, że pan Roman pomylił dyscypliny. /.../

Pan Roman niczego nie pomylił. Teraz trzeba trzymać go za słowo. To wystarczy...Ja tam dwa lata (do Olimpiady) wytrzymam... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2006 o 17:03, Yarr napisał:

>/.../ Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn oraz /.../

Wiesz, co to znaczy!? Dokładnie nic. Ustawę musi uchwalić Sejm, przyjąć Senat i podpisać Prezydent. Do tego czasu, są to co najwyżej "dobre chęci". Mam nadzieję, że pamiętasz, czym wybrukowane jest dno piekła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że wiem. Długa droga jeszcze. Ale widzę chęć pozytywnych zmian. Kolejnym przykładem jest likwiedacja opłat skarbowych za podania. Zostaną tylko te za dokumenty administracyjne wydawane przez organy państwowe. To jest to z czym niedawno walczyłem w UG i US i wygrałem, choć nie powoływałem się na żadne prawa, a na zdrowy rozsądek. Widać, że obok idiotyzmów mogą pojawić się dobre inicjatywy. Ty czekasz na Olimpiadę, a ja na głosowania sejmowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2006 o 17:34, Yarr napisał:

Jasne, że wiem. Długa droga jeszcze. Ale widzę chęć pozytywnych zmian.

Zobaczymy co z tych chęci zostanie na drugi rok. Ja czekam na ostateczną "śmierć" kratki i związaną z tym piramidalną bzdurą, że odpisać od działalności dowolnej firmy można jedynie koszty samochodów ciężarowych. Dzięki temu polskie firmy usługowe muszą rejestrować działalność poza Polską, albo przegrywać już na starcie wyższymi kosztami i cenami usług.
Ale jak widzę, że Gilowska może tyle, co kiedyś Buzek, to przestaję mieć nadzieję, że coś się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na ostateczną "śmierć" kratki i

Dnia 14.06.2006 o 21:51, Olamagato napisał:

związaną z tym piramidalną bzdurą, że odpisać od działalności dowolnej firmy można jedynie
koszty samochodów ciężarowych. Dzięki temu polskie firmy usługowe muszą rejestrować działalność
poza Polską, albo przegrywać już na starcie wyższymi kosztami i cenami usług.
Ale jak widzę, że Gilowska może tyle, co kiedyś Buzek, to przestaję mieć nadzieję, że coś się
zmieni.

Do 1 czerwca posiadacze sam.o masie całkowitej poniżej 3,5 t. musieli robić dodatkowe badania potwierdzające , że ich auta są ciężarowe.Każde badanie to kolejna opłata za dostosowanie się do bzdurnego przepisu.Ja sam w swojej działalności najpierw straciłem możliwość odliczania vat w kombi , a potem w Berlingo , a oczywiście jestem płatnikiem tego podatku i płacić muszę , tylko nie bardzo z czego mam odliczać.To co pisze Yarr to jest jakiś pozytywny sygnał , niestety opłaty skarbowe to drobny pryszczyk w porównaniu do tego ile tracę z powodu , delikatnie mówiąc , niesprawiedliwej ustawy o vat , której na korzyść podatników nikt nie ma zamiaru zmieniać.
To co rząd obiecał górnikom , też z nieba się nie weźmie.Trzeba będzie komuś zabrać.PiS dołączył do tradycji wszystkich rządów ostatnich kilkunastu lat : górnikom dajemy i już.Bardzo dobrym probierzem chęci przeprowadzenia poważnych reform jest właśnie podejście do tego tematu .Na razie wszystko jest po staremu.Ten sektor pochłonął już sam nie wiem ile miliardów złotych i pewnie przez następne lata pochłonie następne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się