Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2011 o 18:37, Mogrim napisał:

> Enyłej ja jestem zwolennikiem komunizmu- w tym jego wymiarze niemożliwym (jeszcze?)
do działania.

To tak jak każde dziecko. Tyle, że większość z tego wyrasta...


Hmm polemizowałbym, biorąc pod uwagę historię XX w. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 13:40, Crew_900 napisał:

Śmierć Bin Ladena, kolejny cud świata ;p

Kurcze, jakby go schwytali i przesłuchali to był by cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 18:56, ThimGrim napisał:

To podobnie jak z wiarą w Boga.


To ciekawe, bo podobno dzieci wierzą w Boga w wyniku indoktrynacji, a nie same z siebie. A już na pewno większość z tego nie "wyrasta", przynajmniej wg wszelkich znanych mi statystyk.
Kolejny fail...

Dnia 02.05.2011 o 18:56, ThimGrim napisał:

To jest cały czas to samo porównanie.


Nie jest to samo porównanie, bo w pierwszym przypadku kryterium porównania jest osoba sprawcy, a w drugim - związek ludzi z ofiarami (rodzina/obce osoby). Najwidoczniej sam już nie wiesz, co porównujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 19:00, lothar-mb napisał:

Hmm polemizowałbym, biorąc pod uwagę historię XX w. ;>


Większość ludzi komunistami nigdy nie była. I nigdy nie będzie, chyba, że ludzkość całkiem zidiocieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 19:15, Mogrim napisał:

> To podobnie jak z wiarą w Boga.

To ciekawe, bo podobno dzieci wierzą w Boga w wyniku indoktrynacji, a nie same z siebie.
A już na pewno większość z tego nie "wyrasta", przynajmniej wg wszelkich znanych mi statystyk.
Kolejny fail...


Poćwicz się trochę w slangu internetowym bo na samym failu daleko nie zajedziesz.

Dnia 02.05.2011 o 19:15, Mogrim napisał:

Nie jest to samo porównanie, bo w pierwszym przypadku kryterium porównania jest osoba
sprawcy, a w drugim - związek ludzi z ofiarami (rodzina/obce osoby). Najwidoczniej sam
już nie wiesz, co porównujesz.


Mogrim, nie chce mi się Ciebie przekonywać, że ja wiem co napisałem bo to ja napisałem... Mi taka dyskusja nie jest do niczego potrzebna ani nic z niej nie wynika. No może poza tym, że pewnie Ciebie by to ucieszyło radośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Jestem duzim chłopczykiem i już nieraz doświadczyłem na własnej skórze (no, może raczej naskórku), jaką wagę należy przykładać do swoich własnych słów (bo do cudzych najczęściej nie warto przykładać żadnej, niestety).

Poza tym, ut probatum, czasami można bardzo się niemiło zaskoczyć, za co na nieświadomego człeka spadnie kara. Wolę więc uprzedzić ewentualne zdarzenia, ot, taka polityka pesymisty.


No i nie wszyscy są takimi karierowiczami jak Ty, żeby sobie podwójną rangę ustawiać ;P Mi tam skromny Obywatel do szczęścia starczy. Wszakże, czyż nim nie jestem na co dzień...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 19:24, ThimGrim napisał:

Poćwicz się trochę w slangu internetowym bo na samym failu daleko nie zajedziesz.


Po raz kolejny nie na temat, kiepsko się próbujesz wywinąć. :]

Dnia 02.05.2011 o 19:24, ThimGrim napisał:

Mogrim, nie chce mi się Ciebie przekonywać, że ja wiem co napisałem bo to ja napisałem...


Mnie nie musisz przekonywać. To co napisałeś jest jasne, tyle, że sam tego nie rozumiesz. Tobie się nie "nie chce", tylko po prostu nie potrafisz. Dziękuję.

Dnia 02.05.2011 o 19:24, ThimGrim napisał:

No może poza tym, że pewnie Ciebie by to ucieszyło radośnie.


Nie można kogoś ucieszyć radośnie, odsyłam do przytoczonych definicji słownikowych. Z brakiem wiary w to, że zrozumiesz z nich więcej niż z tego, co sam piszesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 13:31, HumanGhost napisał:

Dla Ciebie to jest chore? Tak samo jak chore było wiwatowanie milionów po śmierci Hitlera
i upadku III Rzeszy? Jaka różnica? Tylko w skali.


Podpisuję się pod tym obiema rękami. Podobny przykład chciałem przytoczyć - czy ktoś smucił się przy wieszaniu Rudolfa Hoessa - komendanta obozu śmierci Auschwitz ? Nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 17:30, Dexter_McAaron napisał:

Spamowanie? ^^'' Czekaj czekaj, typek który regularnie wkleja linki z ONETU mówi cokolwiek
o spamowaniu? Ohohoho, idę się wytarzać ze śmiechu...


Nie chcesz nie czytaj ale sądzę że warto wiedzieć iż cytuję :
Jak zaznaczył, nie może zostawić chorej matki na trzy dni. - Szczególnie po ostatniej operacji. Nie mogę jej narazić na trzy dni ostrego napięcia, bo mogłoby się to skończyć tragedią - podkreślił.

Taki drobiazg przecież mógłby polecieć samolotem w niedzielę rano i popołudniu w niedzielę być w Polsce , no ale to że na mszy beatyfikacyjnej miał być Lech Wałęsa , prezydent Komorowski to absolutnie nie ma nic do rzeczy zwłaszcza w kontekście cytuję:

Dodał też, że beatyfikacja nie jest miejscem na pojednanie z Lechem Wałęsą

i dalej cytuję:

Pytany, czy będzie uczestniczył w uroczystościach beatyfikacyjnych w kraju, odparł: "Zobaczymy, jaka będzie sytuacja w domu". Dodał, że chętnie pojechałby np. do Wadowic. - Ale też nie mogę, za daleko - dodał.

Oczywiście to że w uroczystościach w Wadowicach miał uczestniczyć premier również było czystym zbiegiem okoliczności i bynajmniej nie wpłynęło na decyzję prezesa pis.

Taa nie ma to jak robić happening polityczny z beatyfikacją w tle.

Dnia 02.05.2011 o 17:30, Dexter_McAaron napisał:

bo intryguje mnie gdzie znalazła się "obelga" w tym poprzednim
poście. Nazwanie JarKacza Alexis obraża ciebie? Kuuurczęę, to fajnie masz...


Ja też czytałem "Uranowe uszy" a i co to jest język ezopowy też wiem.
Więc z łaski swojej nie ściemniaj kogo miałeś na myśli ponieważ można pod to zdanie podciągnąć każdego.

Dnia 02.05.2011 o 17:30, Dexter_McAaron napisał:

P.S. Jak rozumiem, nazwanie o wiele lepiej wykształconych od ciebie ludzi "idiotami"
jest przykładem tej polityki miłości w wydaniu PO. Stefan, ty znowu na forum?!


Użyłem zwrotu pożyteczny idiota cytuję:

Zawsze mnie zastanawiało skąd w społeczeństwie polskim tylu pożytecznych idiotów na usługach pis ?
Ewa Stankiewicz , Jan Pospieszalski , Jan Pietrzak , Krasnodębski , Jarosław Marek Rymkiewicz , Marcin Wolski są przekonani że nie było katastrofy w Smoleńsku a zamach , że w Polsce rządzi Putin za pośrednictwem Donalda Tuska , że nie ma demokracji w Polsce a jest czysty żywy PRL.
To właściwie nie ma się czemu dziwić.


Jest zasadnicza różnica między pożytecznym idiotą a idiotą mniej więcej taka jak pomiędzy krzesłem a krzesłem elektrycznym.
Ale skoro już udajesz iż jesteś za przeproszeniem w ciemię bity:
http://taomm.salon24.pl/179131,kliniczna-diagnoza-choroby-pozyteczny-idiota
Wyżej wymienieni ludzie z własnej nieprzymuszonej woli zaprzedali duszę i ciało pisowi , jeżeli jak Sam powiedziałeś tak dobrze wykształceni ludzie głoszą że w Smoleńsku był zamach , że jest to drugi Katyń , że w Polsce rządzi Putin to albo ogłupieli co już wykluczyłem albo z premedytacją dążą aby zagłuszyć wszelkie głosy sprzeciwu i tu na scenie pojawiasz się Ty biorąc pod obronę tych wysadzaczy państwa demokratycznego.
I teraz mam pytanie w imię czego ? czemu to ma niby służyć ?
Odpowiesz czy znów wyrwiesz zdanie z kontekstu ?.


Twierdzisz że nie popierasz pis-u i że jest to mój wymysł jednocześnie nie widzisz nic złego w cytatach jakimi posługuje się prezes pis i twierdzisz że absolutnie nie mają nic w spólnego z Hitlerem.

Cytuję:
Polsko , obudź się (w oryginale „Deutschland, erwache” )

To już nie są żarty i na pewno nie należy tego lekceważyć zwłaszcza jeśli ten ktoś jest parlamentarzystą.
Oczywiście gdyby żadna stacja telewizyjna , radio , prasa nie pisała , nie pokazywała , nie mówiła słowa o wyczynach prezesa i jego wiernych pretorianów to temat umarłby śmiercią naturalną.
Niestety tak nie jest i na "zarzuty" prezesa chocby najbardziej absurdalne trzeba odpowiadać , prostować , odkłamywać choćby i 100 , 1000 a nawet 10000 razy
cytat z Jacka Federowicza lub Krzysztofa Daukszewicza nie pamiętam.
Zgodnie z prawem prezesa nie można o nic oskarżyć bo przecież prezes "tylko" używa cytatów , "tylko" maszeruje Krakowskim Przedmieściem a pochodnie to po to aby sobie drogę oświetlić , jeśli lży to "pod wpływem emocji" bo przecież zginął mu brat itd. itp.

Prezes pis posługując się językiem ezopowym wzbudza w ludziach nienawiść i jak można było się nie raz przekonać z relacji tego co się działo na Krakowskim Przedmieściu nienawiść części zwolennikom pis zastępuje myślenie gdyby dziś prezes pis wydał odezwę:
"rżnijcie ludzi z PO i tych którzy nas nie popierają" to część osób by to zrobiła bez zastanowienia.
I tylko mi nie mów że to nie możliwe bo jest możliwe gdy Lepper wysypywał zboże na tory reakcje części osób były mniej więcej takie:
pokazał takim a takim synom
oto jest prawdziwy patriota
on pogoni kota tym wszystkim złodziejom i sprzedawczykom


Tylko prezes nie bierze (a może jednak bierze pod uwagę ?) jeden rzeczy nienawiść potrafi zacząć żyć własnym życiem i części osób które popierają prezesa nie jest on już w stanie kontrolować.
"Przemiana" prezesa podczas wyborów pokazała że część osób nie kupiło nowej twarzy prezesa i że stary ziejący nienawiścią prezes bardziej im się podobał czyli raz przestawiona wajcha nie odskoczyła na miejsce nienawiść na trwale zagościła w sercach , duszach i umysłach Polaków.
A po przegranych wyborach prezydenckich było już tylko gorzej.

Ostatnio brat mojego taty stwierdził że nie będzie głosował na pis ale prezydent Kaczyński został zlikwidowany.
I co można zrobić pokłócić się na wieczne nigdy z najbliższą rodziną czy też cierpliwie wysłuchać kolejnej tezy o zamachu w Smoleńsku z moim Tatą zawsze wybieramy opcję numer dwa.

A brat mojego taty ma wyższe wykształcenie , jest oczytany i ma szerokie horyzonty myślowe.
Wracając do prezesa pis i pisu widząc jak się zachowują po zabójstwie Marka Rosiaka mogę stwierdzić iż oni chcą i robią wszytko w tym kierunku aby sytuacja się powtórzyła.
Bo czymże innym są słowa posła Hoffmana: to co teraz będą do nas strzelać ?
Oczywiście prezes nie jest w ciemię bity i sprytnie manipuluje ludzi aby w razie kiedy osiągnie "sukces" powiedzieć to nie moja wina , to ta "dzika tłuszcza" źle zrozumiała moje słowa.
A w cichości ducha będzie triumfował.

Sądzę że prezes liczył na to że podczas demonstracji na Krakowskim Przedmieściu coś się wydarzy (pałac prezydencki to nie Reichstag ale sądzę że prezesowi to by wystarczyło) lub chociaż zabici w czasie tłumienia demonstracji a gdy to się nie udało.
Zaczął kłamać: gaszono papierosy na szyjach modlących się itd. itp.

Nie wspominając o tym że pis ma monopol na patriotyzm , bycie prawdziwym Polakiem itd. itp.

Dla prezesa pis i jego partii nie ma miejsca w polityce.
Są oni śmiertelnym zagrożeniem dla stabilności państwa i stabilności demokracji w Polsce.
Bo jak nazwać kogoś kto nawołuje do wojny domowej ? kogoś kto kwestionuje podstawy demokracji w Polsce ,
kogoś kto kwestionuje legalność rządu wybranego w demokratycznych wyborach raczej nie mężem stanu któremu na sercu leży dobro kraju.

Ja nie chcę recydywy IV RP a patrzenie przez palce na to co robi prezes tak się właśnie może skończyć.
Odnośnie sukcesów w łapani przestępców poprzedniego rządu szef akademii medycznej na Szaserów po czterech latach procesu został całkowicie uniewinniony od postawionych mu zarzutów z braku legalnych dowodów.
Tylko kto mu zwróci dobre imię ? prezes Kaczyński ? czy może minister sprawiedliwości Ziobro ?
Przecież oni są ponad takie drobiazgi ich nie interesuje prawo ich interesuje sprawiedliwość
"Sprawiedliwość" według pis.
A ilu jest jeszcze takich co o swoją wolność i dobre imię wciąż walczą w sądzie ?.

A tu dwa cytaty Cobyś nie mówił że tylko ja tak myślę.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=41179
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=41285

Ps.
Jesteś nadzwyczaj pewny tego że to co robi prezes nie przełoży się na zamieszki , akty przemocy ?.
Zazdroszczę takiej pewności.
Ja po zabójstwie Marka Rosiaka i wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu takiej pewności nie mam.
Ponadto prezes pis i jego partia konsekwentnie podgrzewają atmosferę.
Nie twierdzę że pozostałe partie są cacy ale żadna nie wzywa do przelewania krwi.

Nadchodzi rewolucja i będzie ona straszna.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ACHTUNG WNIMANJIE W tym poście pada słowo tępota. Jego użycie jest celowe i świadome, skargi wnioski zażalenia oraz kary prosi się o wysyłanie na konto Dexter_McAaron. ATTENTION ZHUYI

Dnia 02.05.2011 o 20:30, kerkas napisał:

wszystko to samo, co widzimy od dwóch lat


Booooriiiing.....


Jak już powiedziałem, nie mój interes, nie moja "broszka", nie mój "paśnik", czy wiedziesz smutne, przerażone życie, czy dostaniesz wrzodów gdyż wszędzie będziesz wietrzył faszyzm vel kaczyzm, czy skrócisz sobie starość o kilka lat przez wszystkie te nerwy, jakie teraz sobie strzępisz nad tym strrrasznym zagrożeniem dla polskiej demokracji (o ile uznać, że takową w ogóle mamy), czy wyłysiejesz / osiwiejesz już jutro z boleści nad faktem, że na taką strraszną partię może głosować tyle procent społeczeństwa. Chcesz, to siwiej, łysiej, etc....


Jak już też powiedziałem, nie widzę sensu z tobą dyskutować, choćby dlatego iż masz ze sobą problem większy niż imć strajker: pisząc słowa "Alexis" czy wcześniej "Sauron" miałem na myśli Kaczyńskiego, który właśnie w świecie mainstreamowych mediów stał się taką Alexis, Sauronem - totalnie czarną postacią, która cokolwiek zrobi, to będzie absolutnie złe, tylko po to by pognębić tę biedną ...jak jej było... Crystal albo Froda. Fakt, że chciało ci się odebrać to do siebie, sprawia że ja już mogę tylko rozłożyć ręce i sprawę zostawić jakimś kursom relaksacyjnym, które może cię przekonają iż nie w każdej lodówce czyha Macierewicz, nie za każdym winklem stoi Brudziński, a nie każde słowo rzucone w twoim obliżu od razu jest atakiem full frontal na ciebie.

...inna sprawa, że byś na to zasługiwał. Porque? Zabawne jest, jak ty się obruszasz o język nienawiści i obelgi, samemu sypiąc z rękawa masą. Oczywiście, w dobrej wierze albo "nie tak strasznych"; twoje wywody o tym, jak nazwanie kogoś pożytecznym idiotą jest czymś innym niż idiotą zapychają już szufladkę o nazwie "Żałosnosć" po brzeg. Aby uprościć ci wnioskowanie, podpowiem: jest jedna ksywka, jaką rzeczywiście kieruje do ciebie. Stefan Niesiołowski. O ile to nie ty we własnej osobie, bo antyPiSowskiego jadu tu tyle, że chyba sam mistrz musi to pisać.


Odpowiadając na pytanie "w imię czego", odpowiem po prostu: równości i sprawiedliwości.. Bo pan Pospieszalski, Semka czy Wolski mają takie samo prawo do wypowiedzi, jak pan Żakowski, Lis czy inne tuzy michnikowszczyzny. I sprawiedliwości: bo mogę się z czymś nie zgadzać, ale nie muszę tym pogardzać. A właśnie wobec PIS i ogólnie idei, które mają pecha być przez niego reprezentowane (czytaj: są skażone) zbudowano cały przemysł pogardy, którego ty jesteś małym, posłusznym trybikiem.

Najlepszym dowodem tępoty twoich wywodów jest przywołanie Marka Rosiaka: w jaki sposób zabójstwo działacza PIS przez faceta, który działał wcześniej w strukturach PO, można obrócić przeciwko PIS - to wie tylko TVN. I kerkas.


Ergo: jak pisałem już multum razy, nie mam zamiaru z tobą dyskutować, bo to się mija z celem. Jestem w stanie ścierpieć nawet najbardziej skrajne i obrazoburcze poglądy, ale nie zdzierżę bezmyślności. Więc... nie dzierżę. To jest tylko marnacja czasu, tak, jak marnuję go teraz - straciłem już pięć minut serialu, i na co mi to?

Co nie zmienia faktu, że najbardziej wierutnych bzdur nie przepuszczę, a kłamstwa jakoś mnie dotykające - sprawa Haushofera przykładowo była kłamstwem, jednym z twoich kilku - będę zwalczał.

Papatki, idę oglądać Galacticę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 19:10, zadymek napisał:

> Śmierć Bin Ladena, kolejny cud świata ;p
Kurcze, jakby go schwytali i przesłuchali to był by cud.

Ponoć rozkaz brzmiał zabić, a nie złapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 19:43, Dexter_McAaron napisał:

No cóż./.../ > No i nie wszyscy są takimi karierowiczami jak Ty, żeby sobie podwójną rangę ustawiać
;P Mi tam skromny Obywatel do szczęścia starczy. Wszakże, czyż nim nie jestem na co dzień...?

Do Twojej wiadomości: mógłbym sobie potrójną ustawić. Do własnego tytułu doszedłem na pierwszym forum, na drugim - to właśnie stąd jest Weteran, a na trzecim do Hrabiego. Mam nadzieję, że jak po raz trzeci dojdę do własnego tytułu, to dostanę good CDP na stałe, czego i Tobie życzę. Niech Cię zatem zazdrość nie zżera, bo z tego nic dobrego nie wyniknie. Na tym kończę, bo głównym wydarzeniem tego dnia jest wiadomość o śmierci Bin Ladena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 21:10, S1G napisał:

Ponoć rozkaz brzmiał zabić, a nie złapać.

No więc dlatego byłby to cud:D

BTW Pytania głupologiczne:
Skoro mieli go ubić to po co wzywali go do poddania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 21:29, zadymek napisał:

BTW Pytania głupologiczne:
Skoro mieli go ubić to po co wzywali go do poddania?

Kto wie, może mają jakieś procedury jak w policji. Najpierw ostrzeż potem strzelaj. Ewentualnie był to rozkaz typu "Jeeeeśli będzie można to go złapcie, ale spoko przymusu nie ma, zastrzelcie jak choćby powieką ruszył"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 21:38, ThimGrim napisał:

Bin Laden wpadł bo jego dane wyciekły z PSN.

Wątpię, raczej zhackowali mu konto na Steam -bo gdzie jeszcze mógłby swobodnie grać jako terro (w C-S''a ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 21:45, zadymek napisał:

> Bin Laden wpadł bo jego dane wyciekły z PSN.
Wątpię, raczej zhackowali mu konto na Steam -bo gdzie jeszcze mógłby swobodnie grać jako
terro (w C-S''a ;)?


Fakt. Chociaż wydaje mi się, że nigdy nie poznamy prawdziwej prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 21:29, zadymek napisał:

Skoro mieli go ubić to po co wzywali go do poddania?

A po co komplikować sobie życie? mógłby np "spróbować ucieczki" jak już będzie oddzielony od reszty. A tak wywiązała się strzelanina z ofiarą śmiertelną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się