Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2005 o 13:55, Daimon_Frey napisał:

I ciągłe powtarzanie solidarność, solidarnie, solidarni itp.

Otóż to. Kiedyś mieliśmy przymiotnik socjalistyczny. Była socjalistyczna ojczyzna, socjalistyczna gospodarka, socjalistyczna rodzina, itd.
Teraz ma być solidarna gospodarka itd. A chciało by się żeby to była normalna gospodarka, normalna polityka, itd.
Kiedy powszechnym i zwykłym rzeczom zaczyna się przyklejać przymiotniki powinniśmy stawać się szczególnie czujni.
Ja mam dość eksperymentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 18:43, A-cis napisał:

> /.../
Ja mam dość eksperymentów.

Niesłusznie. Mnie na studiach uczono, że każda reakcja przebiega trochę inaczej w zależności od skali. Więc najpierw synteza w "skali laboratoryjnej", potem "ćwierć-, albo półtechniczna", potem dopiero "przemysłowa". I jestem za eksperymentami, tylko najpierw na małą skalę, potem na większą. Kaczyńscy są już po eksperymencie na małą skalę - solidarnie się popierają. Przeszli na skalę półtechniczną - ich partia solidarnie się popiera. Teraz my wszyscy mamy ich poprzeć. Mam nadzieję, że ten eksperyment już się nie uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że sala Sejmowa będzie musiała być trochę przebudowana. W tej kadencji do sejmu dostało się troje kandydatów na wózkach jak dziś czytałem. Ciekawe jak to teraz wykombinują aby mogli się tam dobrze poruszać. W końcu na pewno będą chcieli zabierać głos na mównicy. Mam nadzieję, że reszta (p)osłów nie będzie miała nic przeciwnko korekcie sali sejmowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 11:03, HumanGhost napisał:

Wygląda na to, że sala Sejmowa będzie musiała być trochę przebudowana. W tej kadencji do sejmu dostało się troje kandydatów
na wózkach jak dziś czytałem. Ciekawe jak to teraz wykombinują aby mogli się tam dobrze poruszać. W końcu na pewno będą
chcieli zabierać głos na mównicy. Mam nadzieję, że reszta (p)osłów nie będzie miała nic przeciwnko korekcie sali sejmowej.


Ta, już Nałęcz powiedział, że przebudowa nie ma sensu. Że przecież niepełnosprawni mają miejsce z tyłu sali. Zrestą skąd mieliby wziąć na to pieniądze, swoich nie oddadzą przecież. To ciekawe, że najważniejszy budynek w Polsce nie jest przystosowany dla niepełnosprawnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrócilem z lokalu wyborczego. Spełniłem obywatelski obowiązek i oddałem głos na mojego kandydata.
Ale czyżby jako pierwszy spośród uczestników tego wątku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:37, A-cis napisał:

Właśnie wrócilem z lokalu wyborczego. Spełniłem obywatelski obowiązek i oddałem głos na mojego kandydata.
Ale czyżby jako pierwszy spośród uczestników tego wątku?

---> Nie każdu uczestnik tego wątku może zagłosować ;-) Mogę za to pochwalić się moimi rodzicami - zagłosowali :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybory... coż mi nie dane było zagłosować w tegorocznych wyborach parlamentarnych jak i prezydenckich. Niestety nie ze względu na wiek, lecz ze względu na to, że nie posiadam jeszcze tymczasowego zamelodwania i zmiana miejsca w ktorym powinnam glosować była dość cięzkim papierkowym przezyciem. Jako, że nie miałam okazji być w domu to nie mialam papierka, a jako, że nie mam papierak nie moge zaglosowac... cóż.. szkoda, mam tylko nadzieje, że mój faworyt Tusk, nie znajdzie sie w takiej samej sytuacji jak PO po wyborach parlamentarnych... A reszta głosować! :) Najlepiej na Tuska ;) Jesli nie ze względu na jego poglądy to ze względu na wygląd, bo kto to widzial miec prezydenta przykurcza kaczora :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:37, A-cis napisał:

Właśnie wrócilem z lokalu wyborczego. Spełniłem obywatelski obowiązek i oddałem głos na mojego kandydata.
Ale czyżby jako pierwszy spośród uczestników tego wątku?


Byłem wcześniej:)
Ale ja dodatkowo zmobilizowałem całą rodzinkę. Tyle, że mojemu kandydatowi na dobre to nie wyjdzie...
Powiedzmy, że ja głosowałem na bohatera Disney''owskiego, a moja mama i siostra na swojską kaczkę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:37, A-cis napisał:

Właśnie wrócilem z lokalu wyborczego. Spełniłem obywatelski obowiązek i oddałem głos na mojego kandydata.
Ale czyżby jako
pierwszy spośród uczestników tego wątku?


Ja byłem wcześniej ;-)
Moje pierwsze wybory ^^
Głos powędrował na Tuska - mam nadzieję, że chociaż w tych wyborach nie wygra populistyczny socjalizm.
Orientuje sie ktoś może na temat danych o frekwencji poszczególnych grup wiekowych? Pytam z czystej ciekawości, bo kolejny raz najbardziej rzuca się w oczy obecność w lokalach wyborczych osób w dość podeszłym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:37, A-cis napisał:

Właśnie wrócilem z lokalu wyborczego. Spełniłem obywatelski obowiązek i oddałem głos na mojego kandydata.
Ale czyżby jako
pierwszy spośród uczestników tego wątku?


Nie każdy uczestnik tego wątku nie musi się chwalić, ze już zagłosował ;]
Ale skoro już o tym mówimy to jednak byłem wcześniej i też z rodzinką. Swoją drogą nie wiedziałem nawet, ze pan Andrzej ma na drugie Zbyszek a mój faworyt Franciszek ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wybory w życiu, głos poszedł do urny wyborczej, obyło się bez okazywania dokumentu potwierdzającego tożsamość co mnie bardzo zdziwiło, a jak było u was? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:10, kNOT napisał:

Słyszał ktoś może o ciszy wyborczej, której łamanie zamienia się w bana?


W bana nie. ;p
Cisza ciszą, ale to troche dziwne, ze nie można sobie porozmawiać o innych obywatelach naszego pięknego kraju. I co z tego, że kandydują? Gdyby tak całkowicie przestrzegać tej ciszy to chyba nie byłoby o czym rozmawiać, no chyba, że o zagranicznych politykach. ;)
Poza tym chyba nikt nie namawia nikogo na kogo głosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:06, Cheed napisał:

(...) obyło się bez okazywania dokumentu potwierdzającego tożsamość co
mnie bardzo zdziwiło, a jak było u was? :)


Legitymowanie głosującego jest opcjonalne, choć najczęściej jednak występuje - komisja może odstąpić od wymagania dowodu tożsamości, jeśli zna głosującego - czyli na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:10, kNOT napisał:

Słyszał ktoś może o ciszy wyborczej, której łamanie zamienia się w bana?


Owszem o ciszy wyborczej słyszeliśmy. Ale obowiązuje ona tylko komitety wyborcze i tych, którzy wzywają na głosowanie na konkretnego kandydata. Poza tym cisza wyborcza nie dotyczy internetu. Nie wiedziałeś? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to każdy może się chwalić, że był wcześniej ;P
A ja mam w domu słonia :DDD
Zaś jeśli chodzi o rodzinę, to w moim przypadku nawaliła i zbojkotowała :(

Dnia 09.10.2005 o 14:20, .Darnok napisał:

Orientuje sie ktoś może na temat danych o frekwencji poszczególnych grup wiekowych?

To na pewno podadzą później, ale może Cię zainteresuje, że w Liceum koło mnie zrobiono kilka dnii temu wybory próbne. Uprawnionych było 518 uczniów. Frekwencja wyniosła ponad 75%
I, jak mi powiedziano, nie było przymusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 16:32, Vilmar napisał:

Legitymowanie głosującego jest opcjonalne, choć najczęściej jednak występuje - komisja może odstąpić od wymagania
dowodu tożsamości, jeśli zna głosującego - czyli na własną odpowiedzialność.

Zapewniam że nie znam dziewczyny która mnie "obsługiwała" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 19:38, Cheed napisał:

Zapewniam że nie znam dziewczyny która mnie "obsługiwała" :P


W takim razie onieśmieliła ją Twoja uroda albo po prostu jej się nie chciało sprawdzać dowodu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się