Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2011 o 11:37, Pietro87 napisał:

/.../
Oni jednak sami się zgubili i opierają swoją teorie o bomby potocznie zwane "próżniowymi"[tzw
ładunek paliwowo-powietrzny], które jednak żadnej "próżni" nie tworzą, jedynie zawierają
dwa rodzaje cieczy które po zmieszaniu i odpaleniu zapalnika zasysają tlen, powodując
jego gwałtowne spalanie przez co powstaje efekt chwilowej próżni, jednocześnie powstaje
fala uderzeniowa ale znikomej siły, bo z założenia taki ładunek nie ma zniszczyć struktury
tylko uśmiercić ludzi w środku.

O ile ja pamiętam cokolwiek z chemii (a jestem z wyktształcenia farmaceutą) to gwałtowne zużycie tlenu w promieniu kulkudziesięciu metrów prowadzi do uduszenia się ludzi, z braku tlenu właśnie. I nie ma cudów, przy spalaniu czegokolwiek (a bomba paliwowa polega na spalaniu właśnie) ciśnienie rośnie i powstaje fala uderzeniowa. Dopiero w nastepnej fazie, kiedy temperatura gazów powstałych ze spalania, spada, powstaje nie tyle próżnia, ile podciśnienie, które wyrównuje się powrotem poprzedniej fali uderzeniowej.
A te głupoty (o czym zresztą piszesz), które wymyślają to mogą budzić tylko śmiech wśród ludzi, którzy mają o tym jakiekolwiek pojęcie. Może jeszcze napiszą, że skrzydła się odwróciły i siła Bernouliego zadziałała jak zwiększenie grawitacji - wcale bym się nie zdziwił czytając dotychczasowe głupoty

Dnia 27.09.2011 o 11:37, Pietro87 napisał:


Pomijamy tu już fakt, że wystrzelenie takiego ładunku nie przeszło by bez echa, bomba
lotnicza np ruski ODAB-1000 to nie jest jakiś fajerwerk który się da załadować do zwykłego
RPG-7, to jest normalna rakieta balistyczna z odpowiednią głowicą, wystrzelenie takowej
to nie jest 5 minut roboty, dochodzi do tego fakt, że wystrzelenie pocisku o tym gabarycie
nie przeszło by bez echa.

Tak, ale przekonaj o tym te 15% zwolenników Jarkacza...

Dnia 27.09.2011 o 11:37, Pietro87 napisał:


Dodaj sobie do tego kolejny fakt- nad Rosją lata sobie nie jeden satelita USA który legalnie
monitoruje ten kraj [bo każdy każdego szpieguje, tylko medialnie robi się z tego tajemnice
poliszynela], rząd Rosji musiał by być skrajnie głupi, żeby dawać stanom taka kartę przetargową,
którą mogli by Rosję przez dekady trzymać za jaja ["mamy wasze zdjęcia z zamachu na Polskę
- teraz gracie tak jak my wam muzykę puścimy"]

Nieważne, jest spisek rosyjsko amerykański i dlatego nie ujawniają (tu wpisać, czego nie ujawniają) i tak, jak zresztą piszesz... ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2011 o 14:26, KrzysztofMarek napisał:

Nieważne, jest spisek rosyjsko amerykański i dlatego nie ujawniają (tu wpisać, czego
nie ujawniają) i tak, jak zresztą piszesz... ;-D



Zapomniałeś o tym, że Lech sprzeciwiał się gazociągowi Niemieckiemu.

Sam rozumiesz, oni też mieli motyw, napewno tą mgłę przetransportowali cysternami z Berlina ( A TUSK ICH NIE ZATRZYMAŁ - PODWÓJNA ZDRADA STANU ) ;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 13:57, Blackbird napisał:

Hyhyhy... nie mogłem się powstrzymać ;P 30 lat III RP ;)
Jakieś obchody szykujesz na XXX-lecie?

No pewnie. Obchody 15-lecia "Ctrl+C". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj. pisowcy są tak nienormalni, że innego raportu nie wezmą uwagę z wyjątkiem swojego śmiesznego jak komiks. Zostały opublikowane dwa oficjalne raporty, wypowiedzi fachowców i innych ale nie, oni wolą ten raport robiony przez macierewicza z bombami, strzałami, rakietami, sztucznymi mgłami i innymi bajerami, za chwilę dodadzą pewnie, że Lord Vader pomógł rosjanom zestrzelić rozpadającego się już tupolewa. Nawet gdyby mojżesz opublikował swój raport to pis go by nie przyjęło.

A ruscy mają prawo trzymać u siebie tego tupolewa do iluś tam lat bo to się stało na ich terytorium, poczytaj sobie o tym i potem się wypowiadaj.

Oraz macierewicz w tym swoim śmiesznym raporcie pisze to co on o tym myśli, nie bierze pod uwagę żadnych wypowiedzi fachowców ani nikogo. Koleś w ogóle jest niedorozwinięty umysłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ostatnie kilka stron tego tematu i miejscami to było BARDZO zabawne, czasami zahaczało to o "dyskusję" w stylu "a bo partia którą TY popierasz jest be ... nieprawda!!!111 bo ta twoja jest jeszcze gorsza!!!111" ... ech ... Poza tym taka uwaga - jak już patrzę na te wszystkie polityczno - ekonomiczno - wojskowo - smoleńskowo - narodowościowe dysputy to aż czasem się cieszę że nie czuję jakiegoś większego przywiązania do tego kraju. Bo z takimi patriotami / "patriotami" to ja nic wspólnego bym nie chciał mieć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 16:26, Tyler_D napisał:

Przejrzałem ostatnie kilka stron tego tematu i miejscami to było BARDZO zabawne,


Tak z ciekawości które konkretnie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jak wspominałem - tylko przejrzałem ten temat nie wczytując się niego za nadto ale miejscami wymiana zdań pomiędzy Pietro a Piotrbovem imo tak wyglądała. A jak jeszcze przyłączyli się inni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 14:30, Neleron napisał:

/.../> Zapomniałeś o tym, że Lech sprzeciwiał się gazociągowi Niemieckiemu.

A kto niby podpisał Układ Lesboński!?

Dnia 27.09.2011 o 14:30, Neleron napisał:


Sam rozumiesz, oni też mieli motyw, napewno tą mgłę przetransportowali cysternami z Berlina
( A TUSK ICH NIE ZATRZYMAŁ - PODWÓJNA ZDRADA STANU ) ;}

Ech, mnie już to nudzi. Gdyby Jarek nie wypychał Leszka na siłę, to nic by sie nie stało.
Tylko kompletny ignorant nie wie, że prezydent zaprasza prezydenta, a premier premiera. Jeśli prezydent koniecznie też chce wziąźć udział w imprezie, na którą nie został zaproszony, no to musi liczyć się z tym, ze w najgorszym przypadku nie pozwolą mu wjechać, a w najlepszym, ze go kompletnie oleją. To i go kompletnie oleli i tyle. Reszta, to już zwykły wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żart który w 100% oddaję charakter Jarka:


Jarosław Kaczyński odwiedza przedszkole i pyta Jasia:
- Jasiu, czy znasz bajkę o czerwonym kapturku?
- Znam!- Odpowiada chłopiec.
- A kto zjadł tam tytułowego bohatera?
- Wilk- Odpowiada Jasio, lecz po chwili dodaje- ale znając Pana to pewnie Pan powie że Tusk !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 11:17, MrKubu napisał:

> /młechheheh/


Nie użyłem takiego sformułowania ani z tego co czytałem nikt w tym temacie.

Dnia 27.09.2011 o 11:17, MrKubu napisał:

Skoro już o czymś takim mowa, to przeczytaj sobie artykuł "Co o tobie wiedzą" z aktualnego
"Uważam Rze".


O czym mowa sprecyzuj.

Dnia 27.09.2011 o 11:17, MrKubu napisał:

Jak rozumiem mamy wybierać między ZSRS a krwiożerczym Kaczorem?


Nie zrozumiałeś chodziło mi o to że wszystkim tym którym podobała się działalność CBA powinni posmakować działalności CBA na własnej skórze.
Jak rozumiem inwigilacja i nie tylko 89 letniej matki Janusza Kaczmarka ma "głębokie uzasadnienie" takoż fałszowanie podpisu wójta nie wspominając o słodkim życiu agenta Tomka za pieniądze podatników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 18:53, kerkas napisał:

/.../

No właśnie mowa jest w artykule owym o wszelkiej inwigilacji, wiedzy gromadzonej przez władzę o obywatelach, etc.

Myślę, że tamten tekst jest dobrą odpowiedzią na aktualny błogostan i poczucie bezpieczeństwa wśród ludu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam rozmowę-pojedynek między Rostowskim a Napieralskim i jego "pomocnikami". Ciekawa wymiana zdań, jednak obiektywnie patrząc uważam, że przewodniczący popełnił poważną wtopę, pomimo że chciał aby ta dyskusja nie była elementem kampanii. Rostowski jest bardzo przebiegły i ma swoją charyzmę, każdym kontratakiem miażdży Napieralskiego i jego świtę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 10:05, MrKubu napisał:

> /.../
No właśnie mowa jest w artykule owym o wszelkiej inwigilacji, wiedzy gromadzonej przez
władzę o obywatelach, etc.

Myślę, że tamten tekst jest dobrą odpowiedzią na aktualny błogostan i poczucie bezpieczeństwa
wśród ludu.


To jest spuścizna po pis-ie który dał wolną rękę służbom specjalnym i dziwisz się że władzy raz zdobytej nie chcą oddać ?
Po drugie jak im odbierzesz "przywileje" które dostali za rządów pis ?
Po trzecie byli agenci CBA wraz z jej byłym szefem startują z list pis do sejmu.
Po czwarte jeśli nie jesteś przestępcą możesz spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 18:53, kerkas napisał:

>/.../ > Nie zrozumiałeś chodziło mi o to że wszystkim tym którym podobała się działalność CBA
powinni posmakować działalności CBA na własnej skórze.

Jak zapewne wiesz (a jak nie wiesz, to włąśnie się dowiedziałeś), moja żona jest tłumaczem przysięgłym. O godzinie 5.30 rano odebrałem telefon od kogoś, kto przestawił się jako (nazwiska nie pomnę) funkcjonariusz CBA i zażądał, żeby żona stawiła się natychmiast na lotnisku, bo jest potrzebna do przesłuchania cudzoziemca. A ja mu odpowiedziałem, że przez telefon, to ja jestem królem Surinamu i jak CBA ma interes do mojej żony, niech łaskawie pofatyguje się z samochodem do nas do domu, a wtedy żona może na lotnisko pojedzie. Teraz żony nawet nie będę budził, bo śpi, a jak jeszcze raz zadzwoni, to po prostu wyłaczę telefon. Po czym odłożyłem słuchawkę. I CBA ani nikt z CBA dalszych pretensji nie miał.

Dnia 27.09.2011 o 18:53, kerkas napisał:

Jak rozumiem inwigilacja i nie tylko 89 letniej matki Janusza Kaczmarka ma "głębokie
uzasadnienie" takoż fałszowanie podpisu wójta nie wspominając o słodkim życiu agenta
Tomka za pieniądze podatników.

>
Inwigilacja, czy podpis wójta mało mnie wzrusza. Ale te 5200 zł emerytury, a, to już coś innego. W tym wieku wątpię, czy agent Tomek miał 15 lat służby, a emerytura jak u pułkownika z pełną wysługą lat. Czyli muszę przyjąć, że Tomek zaczynał w wieku 17 lat swoją służbę (i co, nawet matury nie trzeba, żeby w CBA służyć?), a pensje mieli dwa razy wyższe niż w AW, ABW, Policji czy Wojsku.
Są zresztą różne informacje o jego wieku (34, 35 lat) o emeryturze ("na konto wpływa 4 tyś."), ale dajcie spokój, jak bym nie liczył, to do jakiego stopnia mógł dojść w CBA, żeby w takim wieku brać taką emeryturę? Co rok awansował, dosłużył do 15 lat jako najmarniej podpułkownik (czy tam odpowiednik w CBA) i ma emeryturę "normalnego" pułkownika z wojska czy policji po 30 latach służby! Coś mi tu nie gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 13:43, KrzysztofMarek napisał:

Inwigilacja, czy podpis wójta mało mnie wzrusza. Ale te 5200 zł emerytury, a, to już coś innego.

Wiesz, w razie potrzeby są dobre i bardzo skuteczne sposoby wynagradzania agentów. Np. Takie jak wczorajsze wygrane. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 15:07, Olamagato napisał:

> /.../
Wiesz, w razie potrzeby są dobre i bardzo skuteczne sposoby wynagradzania agentów. Np.
Takie jak wczorajsze wygrane. ;)

Sam bym chciał taką... Nawet zagrałem. Miałem 2x 2 trafienia. Za to, niestety, nie płacą. O ile ja się orientuję, to technologia zastosowana w Lotto jest z Norwegii. Ale... ale Polak potrafi, więc ręki w ogień za to, że nie masz racji, nie włożę. Nawet małego palca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ABC długu (wyciąg)
============
Szybki przyrost długu publicznego w ciągu ostatnich 3 lat wynika z dwóch przyczyn:
• Kryzysu gospodarczego na świecie i spowolnienia gospodarczego w Polsce, co spowodowało spadek wpływów z podatków i wzrost wydatków (np. na zasiłki dla bezrobotnych).
Obniżki podatków i składek przez poprzedni rząd. Nie towarzyszyło jej proporcjonalne obniżenie wydatków publicznych, a w efekcie olbrzymią dziurę budżetową trzeba łatać pożyczkami oraz przychodami z prywatyzacji.
• W relacji do PKB nasz dług publiczny był najniższy w 2000 roku (37,6%) i od tego czasu dość systematycznie rośnie. W tym roku zbliży się do poziomu 55%.

Korelacja czasowa:
1. Poprzedni rząd = rząd PiS 2005-2007.
2. Czerwiec 2000 = wycofanie się UW (Leszek Balcerowicz) z koalicji z AWS z powodu głosowania AWS przeciwko własnemu rządowi. Od tego momentu rząd Buzka reprezentowali wyłącznie przedstawiciele AWS (m.in. Lech Kaczyński jako MS/Prok. Gen.).
Rok później AWS został wyrzucony przez wyborców z parlamentu.

Tak wyglądają fakty o tym kto zadłużył nasz kraj w kontekście zarzutów PiS wobec PO o katastrofalne zadłużenie kraju.

Inne ciekawostki:
- Sporo bogatsze Niemcy wpisały do swojej konstytucji niemal całkowity zakaz dalszego zadłużania się (zacznie obowiązywać na poziomie federalnym w 2016 roku, a na poziomie landów w 2019 roku).
- Polska do tej pory nie zrobiła w tej sprawie nic. Nawet nie podniosła granicy wieku emerytalnego. Co roku Polska spłaca 42 mld zł odsetek, czyli utrzymuje zagraniczne banki i ich filie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 16:31, KrzysztofMarek napisał:

O ile ja się orientuję, to technologia zastosowana w Lotto jest z Norwegii.

Wygrani są zawsze anonimowi. Firma loteryjna jest państwowa. Wypłacane pieniądze nie muszą pochodzić z loterii, tylko z funduszów służb specjalnych. Przekazywanie kasy przez loterię nie wzbudzi podejrzeń żadnego pracownika banku, a nawet jak wzbudzi, to nie będzie miał jak tego sprawdzić. Loteria nigdy nie wypłaca całej kwoty w jednym wielkim przelewie na całą kwotę (teoretycznie jest taka możliwość, ale wtedy dostaje się wyraźnie mniej kasy, więc rzadko kto się na to zdecyduje).
Krótko mówiąc przelewy lecą nie wiadomo dla kogo, nie wiadomo za co (z jakiej wygranej) i nie wiadomo ile. Idealna przykrywka.

ps. Nowe loga korporacyjne znanych firm:
http://www.businesspundit.com/after-the-crisis-a-parody-of-15-corporate-logos/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 13:37, kerkas napisał:

Po drugie jak im odbierzesz "przywileje" które dostali za rządów pis ?

Skoro władza im przywileje nadaje, to i władza im je może odebrać. Nie może?

Dnia 28.09.2011 o 13:37, kerkas napisał:

Po trzecie byli agenci CBA wraz z jej byłym szefem startują z list pis do sejmu.

Są w nim? Pan Kamiński działa w CBA?

Dnia 28.09.2011 o 13:37, kerkas napisał:

Po czwarte jeśli nie jesteś przestępcą możesz spać spokojnie.

W Rosji radzieckiej też tak mawiano. [Pytania powyżej, szczere.]

Wiesz, nie chcę być uszczypliwy, ale rząd powiększa wciąż kontrolę nad nami dla własnych celów/dla naszego bezpieczeństwa(wtf?)/czy - jak mnie pytasz - po prostu niczego nie może w tej sprawie zrobić? Czyli jak to w końcu jest? Kaczyński był i - o zgrozo! - jest wszechwładny, a rząd Tuska nie?

Czyli jak: PO przez 4 lata nie miała instrumentów, aby uzdrowić sytuację w państwie w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się