Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2011 o 22:54, kerkas napisał:

Ratujmy więc Polskę póki można.

Tyle że za jedyną partią która zmierza w właściwym kierunku było circa 1% wyborców. Cała reszta jest zainteresowana odsunięciem krachu poza własną kadencję, za którymś razem to się nie uda. A wtedy jak pie...my to Grecja będzie rajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2011 o 13:44, Blackbird napisał:

Wkurzasz mnie powtarzaniem w kółko kłamstw. NP złożyła podpisy w terminie.

Naprawdę chciałbym Ci wierzyć. Problem w tym, że zainteresowałem się faktami, a fakty są brutalne: Podpisy do (zaledwie) 21. okręgu wyborczego zostały wysłane pocztą z datą stempla pocztowego 30.08.2011, a poczta dostarczyła je już we wrześniu. Nawet więc gdyby PKW była maksymalnie pomocna, to mogłaby jedynie napisać protokół z datą wrześniową z dnia przyjścia przesyłki. A to oznacza, że do 30.08 NP nie miałby i tak zarejestrowanych 21 list.
Dla odmiany Palikot zarejestrował nie mniej jak 23 listy na ponad tydzień przed terminem, co oznacza że podpisy zostały dostarczone jeszcze wcześniej. Widzisz tę drobną różnicę?

Dnia 13.10.2011 o 13:44, Blackbird napisał:

PKW liczyła podpisy 6 dni!

Nie pomogłoby nic nawet gdyby liczyła te głosy jedną sekundę. Po prostu PKW sprawdzała rejestrację co najmniej 21 list na 01.09.2011 i na tej podstawie wydawała przywilej braku konieczności rejestracji pozostałych. Gdyby NP zarejestrowała wszystkie swoje listy w całym kraju już w terminie wrześniowym, to nawet nie musiałaby z tego przywileju korzystać, a i tak wszystkie brałyby udział w wyborach.
Ale NP zachowała się jak dzieciak, który wywala na ziemię całego loda bo nie dostał do niego wafelka z misiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 07:09, S1G napisał:

Tyle że za jedyną partią która zmierza w właściwym kierunku było circa 1% wyborców. Cała
reszta jest zainteresowana odsunięciem krachu poza własną kadencję, za którymś razem
to się nie uda. A wtedy jak pie...my to Grecja będzie rajem.


Powiedziałbym inaczej - chęci ta partia ma dobre. I pomysły też. Ale wydaje mi się, że jakby doszła do władzy i stworzyła większościowy rząd, to byśmy i tak pie...li jak Grecja. Albo gorzej, bo Grecy to jakoś spokojnie te swoje rozruby odstawiają, po niejednym meczu u nas bywał większy burdel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 19:30, zadymek napisał:

No proszę
http://tvp.info/informacje/polska/mon-gotowe-na-wyplate-zadoscuczynien/5462057
a jednak "tragedia smoleńska" dotknęła wszystkich Polaków...


Gdzie ty widzisz "tragedię smoleńską"?
"Spotkanie rodzin żołnierzy, którzy zginęli w czasie służby na misjach w Iraku i Afganistanie,"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Poseł Ruchu Palikota zataił przed wyborcami kim był
Roman Kotliński, lider listy Ruchu Palikota w Łodzi, który zdobył właśnie mandat poselski, nie ujawnił w oświadczeniu lustracyjnym, że w 1989 roku podpisał zobowiązanie dla Służby Bezpieczeństwa - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Ruch Palikota miał na swoich listach największą po SLD liczbę kandydatów na parlamentarzystów, którzy w oświadczeniach lustracyjnych przyznali się do związków z SB. "

Jesteś z siebie dumny kerkas, żeś takie kur..y do sejmu wybrał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 09:46, Piotrbov napisał:

Gdzie ty widzisz "tragedię smoleńską"?
"Spotkanie rodzin żołnierzy, którzy zginęli w czasie służby na misjach w Iraku i Afganistanie,"

Może chodzi mu o nową tradycję? Bo wiesz. Jak Ci z samolotu się zebrali to biegusiem dostali lepszą kasę.
Ci, którzy stracili swoich w Afganistanie nie zbierali się, a kasę za całe skrócone życie swoich dzieci czy mężów dostały biedną. Ostatnio w naszym prawie pojawiły się pozwy zbiorowe. A to już jest wystarczający powód aby się zebrać i wyhaczyć coś więcej od skarbu państwa.
Paranoją jest to, że gdyby w Afganistanie przy lądowaniu nowej zmiany wyrąbał się samolot i zginęliby żołnierze, to ich rodziny dostałyby więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Ileż trzeba ci powtarzać?!
W PKW nie liczy się termin złożenia podpisów tylko termin w którym te podpisy policzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 20:00, kerkas napisał:

Dużo masz jeszcze takich "rewelacji" ?.


Twoim zdaniem zmuszanie ludzi do głosowania, to wolność?

Dnia 10.10.2011 o 20:00, kerkas napisał:

No tal przecież władzy niewygodnych ludzi zamykamy w obozach , dokonujemy "eutanazji"
części społeczeństwa
jak już straszysz totalitaryzmem to może przedstaw na to jakieś dowody?.


Totalitaryzm to nie tylko obozy i holocaust. To również np. zatrzymywanie ludzi za to jakiej muzyki w domu słuchają:
http://konserwatyzm.pl/artykul/613/abw-znowu-w-akcji-kolejne-zatrzymania-nacjonalistow

Dnia 10.10.2011 o 20:00, kerkas napisał:

Demokracja jest systemem dla ludzi aktywnych oczywiście możesz sobie wybrać kraj z takim
systemem , kiedy to ktoś myśli za Ciebie to takie wygodne ot choćby Putin-owska Rosja
lub Białoruś.


Chcesz mi wmówić, że ludzie, którzy idą na wybory myślą? Nie każdy jest taki jak Ty, że interesuje się programami i zastanawia się nad "za" i "przeciw". Pełno ludzi idzie do wyborów bez jakiejkolwiek wiedzy na temat kandydatów i partii. I co są warte takie wybory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2011 o 12:27, Kendziezawy napisał:

Totalitaryzm to nie tylko obozy i holocaust. To również np. zatrzymywanie ludzi za to
jakiej muzyki w domu słuchają:
http://konserwatyzm.pl/artykul/613/abw-znowu-w-akcji-kolejne-zatrzymania-nacjonalistow

Jak widzę hasło "wolność słowa dla nacjonalistów" to śmiać mi się chce. Dawać wolność komuś, kto zamierza ją niszczyć? Sprawa pewnie jest nieco głębsza niż "parę płyt cd", ale pewnie o tym nie dopiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 12:47, Hydro2 napisał:

Jak widzę hasło "wolność słowa dla nacjonalistów" to śmiać mi się chce. Dawać wolność
komuś, kto zamierza ją niszczyć? Sprawa pewnie jest nieco głębsza niż "parę płyt cd",
ale pewnie o tym nie dopiszą.


W jaki sposób nacjonaliści chcą niszczyć wolność? Wiesz w ogóle coś o nich? Czy powtarzasz gadki od ludzi, którzy również mają o nacjonalistach zerowe pojęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 12:59, Kendziezawy napisał:

> Jak widzę hasło "wolność słowa dla nacjonalistów" to śmiać mi się chce. Dawać wolność

> komuś, kto zamierza ją niszczyć? Sprawa pewnie jest nieco głębsza niż "parę płyt
cd",
> ale pewnie o tym nie dopiszą.

W jaki sposób nacjonaliści chcą niszczyć wolność? Wiesz w ogóle coś o nich? Czy powtarzasz
gadki od ludzi, którzy również mają o nacjonalistach zerowe pojęcie?

Rozumiem, że jesteś jednym z nich lub znasz paru? Wiesz, nie bez powodu oddzielono znaczenie patriotyzmu od nacjonalizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 13:22, Hydro2 napisał:

Rozumiem, że jesteś jednym z nich lub znasz paru? Wiesz, nie bez powodu oddzielono znaczenie
patriotyzmu od nacjonalizmu.


Byłem nacjonalistą i znam kilku. Ostatnio nawet brałem udział w marszu organizowanym przez ONR w Poznaniu ;). Nie bez powodu rozróżniono także nacjonalizm od szowinizmu. No i nacjonalizm ma wiele twarzy, np. nacjonalitaryzm, czyli lewicowy albo nacjonalizm integralny czyli prawicowy, który jest mi bardzo bliski, ze względu na Romana Dmowskiego i Charlesa Maurrasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 13:37, Kendziezawy napisał:

> Rozumiem, że jesteś jednym z nich lub znasz paru? Wiesz, nie bez powodu oddzielono
znaczenie
> patriotyzmu od nacjonalizmu.

Byłem nacjonalistą i znam kilku. Ostatnio nawet brałem udział w marszu organizowanym
przez ONR w Poznaniu ;). Nie bez powodu rozróżniono także nacjonalizm od szowinizmu.
No i nacjonalizm ma wiele twarzy, np. nacjonalitaryzm, czyli lewicowy albo nacjonalizm
integralny czyli prawicowy, który jest mi bardzo bliski, ze względu na Romana Dmowskiego
i Charlesa Maurrasa.

Do ONR mam stosunek negatywny, szczególnie gdy widzę ich dzieła na murach, tudzież 1 maja w manifestacjach. Tak samo jak do ich idola, który nie przeczę na początku się trochę przyczynił do niepodległości, ale późniejsze akcje, formacje przez niego tworzone oceniam jednoznacznie na szkodę państwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 13:22, Hydro2 napisał:

Rozumiem, że jesteś jednym z nich lub znasz paru? Wiesz, nie bez powodu oddzielono znaczenie
patriotyzmu od nacjonalizmu.


Oddzielono dlatego, że jedno i drugie to nie to samo, a nie dlatego, że jedno drugie wyklucza. Proponuję odłożyć książeczki do wosu z gimnazjum i sięgnąć do czegoś poważniejszego z zakresu doktryn politycznych.

Dnia 15.10.2011 o 13:22, Hydro2 napisał:

Tak samo jak do ich idola, który nie przeczę na początku się trochę przyczynił do niepodległości


O, i przy okazji do czegoś z historii, bo widać, że pojęcie masz nikłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 14:02, Mogrim napisał:

Oddzielono dlatego, że jedno i drugie to nie to samo, a nie dlatego, że jedno drugie
wyklucza. Proponuję odłożyć książeczki do wosu z gimnazjum i sięgnąć do czegoś poważniejszego
z zakresu doktryn politycznych.

> Tak samo jak do ich idola, który nie przeczę na początku się trochę przyczynił do
niepodległości

O, i przy okazji do czegoś z historii, bo widać, że pojęcie masz nikłe.

A ja proponuję argumentację zamiast najazdów osobistych

EDIT: I w tym momencie oczekuje na odpowiedź Kendziezawego, który pokusił się o normalną dyskusję, a nie najazdy osobiste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 09:12, Galadin napisał:

Powiedziałbym inaczej - chęci ta partia ma dobre. I pomysły też. Ale wydaje mi się, że
jakby doszła do władzy i stworzyła większościowy rząd, to byśmy i tak pie...li jak Grecja.
Albo gorzej, bo Grecy to jakoś spokojnie te swoje rozruby odstawiają, po niejednym meczu
u nas bywał większy burdel.

Pomysły tylko jeśli chodzi o gospodarkę, poza tym jeśli nie dorwie się do władzy to będziemy to mieć na pewno. W końcu nie da się wiecznie żyć na kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 13:45, Hydro2 napisał:

Do ONR mam stosunek negatywny, szczególnie gdy widzę ich dzieła na murach, tudzież 1
maja w manifestacjach.


Do dzisiejszego ONR mam stosunek obojętny. Ta manifestacja na której byłem nie była ideowa, tylko oddawaliśmy należny hołd bohaterom ''39. Ogólnie do narodowych radykałów mam trochę żal, że przyczynili się do prawie całkowitego zaniku idei narodowo demokratycznej, która była o wiele głębiej zasadzona w realizmie i była bardziej kapitalistyczna.

Dnia 15.10.2011 o 13:45, Hydro2 napisał:

Tak samo jak do ich idola, który nie przeczę na początku się trochę
przyczynił do niepodległości, ale późniejsze akcje, formacje przez niego tworzone oceniam
jednoznacznie na szkodę państwa


Mógłbym prosić o jakieś przykłady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się