Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

"Po przerwie głos zabrał minister finansów Jacek Rostowski. - Podwyższenie płacy minimalnej, nieuzasadnione siłą gospodarki, nie ma sensu - mówił. Zaznaczył, że reforma emerytalna jest "politycznie trudna, ale dla ludzi nie będzie bolesna". " [za WP]

Nie ma to jak dobry cwaniak. A państwo składa się z całej masy tego typu cwaniaczków - drobniejszych, bądź grubszych.
Płaca minimalna to typowo socjalistyczna zabawka. Powoływanie się Rostowskiego na rynek jest kpiną zupełną.
A pseudo-reforma emerytalna kopnie w dupę wszystkich... poza członkami (z) rządu - bo oni już się zdążyli ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 14:07, Blackbird napisał:

A pseudo-reforma emerytalna kopnie w dupę wszystkich... poza członkami (z) rządu - bo
oni już się zdążyli ustawić.

Żeby faktycznie zreformować emerytury trzeba by wreszcie zlikwidować 1 filar, ze względu na wadliwe, podstawowe założenie (wydajemy kasę od razu z nadzieją że zawsze będzie więcej pracujących niż emerytów) jest skazany na bankructwo. Samodzielnie ( o ile wprowadzimy przepisy to umożliwiające) albo z całym państwem (jak ich nie wprowadzimy). To co się robi to natomiast zwykła korekta, na wskutek postępu medycyny żyjemy coraz dłużej, a co za tym idzie coraz dłużej pobieralibyśmy emeryturę (której i tak nie będzie z czego wypłacić na wskutek niżu demograficznego na rynku pracy w połączeniu z wyżem na emeryturze). natomiast "zdążyli się ustawić" jej przeciwnicy czyli związkowcy oraz Kaczyński. Ich to co będzie się z nami działo za 15 czy 20 lat nie obchodzi, ważne że dzisiaj jest okazja do zadymy. A jutro "jakoś to będzie bo jeszcze tak nie było żeby jakoś nie było". Prezes co prawda obiecuje cofnięcie zmian, ale z drugiej strony robi wszystko żeby pozostać w opozycji, i móc wygodnie narzekać bez rozwiązywania problemów/odwlekania ich w czasie z nadzieją że uda się je rozwiązać zanim wszystko się posypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja cokolwiek pisałem o PiS? Przecież to socjaliści, więc czego się po nich spodziewasz?
A ustawili się obecni rządzący (tak jak ich poprzednicy). Zrobienie referendum nic kompletnie by nie dało, bo władza ludowa nie dopuściłaby do zadania pytania brzmiącego np.: Czy jesteś za rozwiązaniem problemu z ZUS poprzez likwidację ZUS, całkowitą prywatyzacją sektora ubezpieczeń i znacznego obniżenia podatków?
Zresztą, nawet jak by się zgodziła, to podejrzewam, że przy takim wypaleniu mózgów przez socjalizm wynik byłby i tak wiadomy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 16:26, S1G napisał:

/.../ > Żeby faktycznie zreformować emerytury trzeba by wreszcie zlikwidować 1 filar, ze względu
na wadliwe, podstawowe założenie (wydajemy kasę od razu z nadzieją że zawsze będzie więcej
pracujących niż emerytów) jest skazany na bankructwo/.../

Podstawową wadą systemów emerytalnych, jakichkolwiek, jest to, że istnieje coś takiego, jak inflacja, czyli mówiąc zrozumiałym językiem, psucie pieniądza przez rządy. A u podstawy podstaw tego procederu leży wprowadzenie pieniądza fiducjarnego. Pioeniądz kruszcowy też był psuty, ale ciągnęło się to latami, a pieniądz fiducjarny jest psuty stale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2012 o 18:33, Blackbird napisał:

jesteś za rozwiązaniem problemu z ZUS poprzez likwidację ZUS, całkowitą prywatyzacją
sektora ubezpieczeń i znacznego obniżenia podatków?

A skąd kasa na likwidację ZUS-u? Co z rencistami? Likwidacja ZUS to nie taka prosta sprawa, trzeba skołować kasę dla tych którzy już są w 1 filarze (albo i na emeryturze). A do tego trzeba państwa które pozwala obywatelom samodzielnie o siebie zadbać (minimalistycznego). No chyba że ci się z KRUSem pomyliło, tan można i należy wyp...lić od ręki przenosząc klientów do ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 19:33, S1G napisał:

A skąd kasa na likwidację ZUS-u? Co z rencistami? Likwidacja ZUS to nie taka prosta sprawa,
trzeba skołować kasę dla tych którzy już są w 1 filarze (albo i na emeryturze).


Problem skad kasa dla emerytów. To jedyny problem nad ktorym wypadaloby mysleć. ZUS upaść musi, im szybciej tym lepiej dla ludzi. Im później, tym wiecej zmarnowanych pieniędzy - IMO. A jak to realnie wyglada (patrzac przez pryzmat swiadomosci obywateli) to juz calkiem inna baja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 22:03, Zgreed66 napisał:

> A skąd kasa na likwidację ZUS-u? Co z rencistami? Likwidacja ZUS to nie taka prosta
sprawa,
> trzeba skołować kasę dla tych którzy już są w 1 filarze (albo i na emeryturze).

Problem skad kasa dla emerytów. To jedyny problem nad ktorym wypadaloby mysleć. ZUS upaść
musi, im szybciej tym lepiej dla ludzi. Im później, tym wiecej zmarnowanych pieniędzy
- IMO. A jak to realnie wyglada (patrzac przez pryzmat swiadomosci obywateli) to juz
calkiem inna baja ;)


Pracujesz ? płacisz składki na ZUS ? (nie pytam o wielkość składek) to teraz wyobraź sobie że po iluś latach odprowadzania składek na ZUS ktoś tak samo radośnie jak Ty stwierdza że likwidują ZUS.
Twoje składki przepadły dajmy na to jakieś 90.000 zł i jak rozumiem przejdziesz nad tym do porządku dziennego ? wolne żarty.
A teraz co z tymi którzy już pobierają emerytury proszę bardzo zwróć im te składki które wpłacili na ZUS tylko ciekaw jestem skąd weźmiesz te miliony złotych ?.
Podobnie jak reszta gramowiczów ( z jednym wyjątkiem @Olamagato) bujasz w obłokach.
Kiedyś w tym temacie toczyła się dyskusja na temat prywatyzacji ZUS-u @Olmagato stwierdził że ten proces musiałby być rozłożony w czasie od 10 do 20 lat oczywiście to było tylko założenie bo żeby opracować dokładny plan trzeba by mieć konkretne dane liczbowe których ani ja ani nikt z gramowiczów nie posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 16:15, kerkas napisał:

Twoje składki przepadły dajmy na to jakieś 90.000 zł i jak rozumiem przejdziesz nad
tym do porządku dziennego ? wolne żarty.


Gdyby mnie zbierało na żarty, to powiedziałbym, że paradoksalnie kazdy w Polsce tak robi ;)
Ciekawe co powiedzą ludziki ktorym rząd powie za ileś lat... nie ma kasy emerytury. Ciekawe gdzie wtedy będą "moje", "nasze", "wasze" (przeciez nie sa nawet nasze - bodaj nawet sąd tak orzekł) składki na emerytury.
Prawda jest taka, że i tak jestesmy głęboko w tyłku i nalezy się zastanawiać jak z niego wyjsc, a nie jak sprawić, aby ten złodziejski preceder utrzymał się jeszcze przez jakis czas i zmarnował jeszcze wiecej kasy - której własciwie i tak nie ma juz teraz. Przyszłe emerytury to fikcja. ZUS bankrutem jest. Jest to fakt niezaprzeczalny. Dlatego przeciez się podbija wiek emerytalny (nie jest to strata skladek emerytalnych?)

Dnia 31.03.2012 o 16:15, kerkas napisał:

Kiedyś w tym temacie toczyła się dyskusja na temat prywatyzacji ZUS-u

>@Olmagato stwierdził że ten proces musiałby być rozłożony w czasie od 10 do 20 lat

Dnia 31.03.2012 o 16:15, kerkas napisał:

oczywiście to było tylko założenie bo żeby opracować dokładny plan trzeba by mieć
konkretne dane liczbowe których ani ja ani nikt z gramowiczów nie posiada.


Przeciez politrukom się nawet po te dane nie chce sięgać - Pawlak to udowodnił. Te 20 lat, to chyba 20 lat temu. Likwidacja ZUSu jest najlepszym rozwiązaniem. Jak my tego nie zrobimy, sam to zrobi. W koncu jest bankrutem. Tam nie ma nic przeciez oprócz bandy biurokratów i kręconego w "excelu" długu ;) Problem w przypadku ostawienia go, jak i likwidacji go. Jest ten sam. Skad kasa na emerytury - bo w dalszym ciagu jej brakuje.

IMO Państwo jest winne obywatelom sporo kasy. Niech kombinuje z własnym majątkiem. Tylko nie przy takim rządzie. Nie teraz. Ciekawe, czy w ogole cos sie ostanie jak w ogole przyjdzie jakis trzezwo myslacy rzad. Nie znam lepszego wyjscia i o lepszym nie słyszlaem. Nie wazne, czy jest ZUS, czy go nie ma. Realnej kasy i tak własciwie ni ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O widzę że nasz kochany premier dogadał się z Pawlakiem vs emerytur no to super tylko ciekawe ile ludzi dożyje do lat 67. Każy nażeka na Kaczyńskiego no to teraz slucham wypowiedzcie się na temat Premiera dla mnie to Kłaca oszust i tyle.Dlaczego przed wyborami nie powiedział nic o ACTA czy o Emerurach ? No bo oczywiście bał się że go ludzie nie wybiorą i gdzie jest ta 2 Iralndia dobrze broniący nas Policjanci dobrze leczący Lekarze?. Jak pielęgniarki strajkują i lekarze. Tusk tylko nasz kraj rujnuje grabarczyk zrobil swoje z infrastuktóra Klich zniszczył wojsko i poszedł do Dymisji. Sprawa katastrofy smoleńskiej do dziś wydaje mi się być zamachem i nie rozumiem dlaczego ludzię mają coś do Prezesa Kaczyńskiego jak on tylko chce poznać prawdy bo stracił brata każdy z nas by tak postąpił. Jeszcze tylko 4 lata i Polska pewnie bd cała zrujnowana bo Kaczor Donald z ekipą o to zadba. Takie jest moje zdanie na temat Platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 16:52, Zgreed66 napisał:

> Twoje składki przepadły dajmy na to jakieś 90.000 zł i jak rozumiem przejdziesz
nad
> tym do porządku dziennego ? wolne żarty.

Gdyby mnie zbierało na żarty, to powiedziałbym, że paradoksalnie kazdy w Polsce tak robi
;)


Nie każdy , ten co pracuje na etacie to za niego składki oprowadza pracodawca więc nie ma możliwości płacenia niższej lub wyższej składki.

Dnia 31.03.2012 o 16:52, Zgreed66 napisał:

Ciekawe co powiedzą ludziki ktorym rząd powie za ileś lat... nie ma kasy emerytury.


Wyjdą na ulice bo już nie będą mieli nic do stracenia czego nikt jakoś nie zauważa.

>Ciekawe

Dnia 31.03.2012 o 16:52, Zgreed66 napisał:

gdzie wtedy będą "moje", "nasze", "wasze" (przeciez nie sa nawet nasze - bodaj nawet
sąd tak orzekł) składki na emerytury.


Odkąd podjąłem się prowadzenia wspólnie z Tatą działalności gospodarczej wiedziałem że będę pracował do końca życia i na emeryturę z zus nie ma co liczyć.
Liczyłem bardziej na OFE i inne podobne formy odkładania na emeryturę ale kiedy rząd zrobił skok na kasę i zabrał pieniądze z OFE a minister Rostkowski oświadczył że pieniądze które odkładaliśmy w innych funduszach emerytalnych z chwilą przejścia na emeryturę trafią do zus-u plus "zreformowany" podatek Belki to wiem że pieniądze małe należy trzymać w skarpecie a duże zainwestować np. w grunt lub ulokować w Szwajcarii.
Tyle tylko że tak dużych pieniędzy nie posiadam czyli zostaje mi skarpeta.

Dnia 31.03.2012 o 16:52, Zgreed66 napisał:

Prawda jest taka, że i tak jestesmy głęboko w tyłku i nalezy się zastanawiać jak z niego
wyjsc, a nie jak sprawić, aby ten złodziejski preceder utrzymał się jeszcze przez jakis
czas i zmarnował jeszcze wiecej kasy - której własciwie i tak nie ma juz teraz.


Jak na razie to nikt nawet nie pomyślał o prywatyzacji ZUS-u i żadnych sensowych pomysłów nie widzę nawet tu na forum (wyjątek @Olamagato)

>Przyszłe

Dnia 31.03.2012 o 16:52, Zgreed66 napisał:

emerytury to fikcja. ZUS bankrutem jest. Jest to fakt niezaprzeczalny. Dlatego przeciez
się podbija wiek emerytalny (nie jest to strata skladek emerytalnych?)


Zgoda , tylko nadal nie podajesz choćby pomysłu jak uratować emerytury i renty milionów Polaków i przy okazji tak zreformować system emerytalny żeby następni coś z tej emerytury mieli.
Nie zapominaj o np. sędziach i prokuratorach którym płaci państwo a którzy wywalczyli sobie nietykalność pensji szantażem.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=44609

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=44610

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=44612

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=44614

Dnia 31.03.2012 o 16:52, Zgreed66 napisał:

Przeciez politrukom się nawet po te dane nie chce sięgać - Pawlak to udowodnił. Te 20
lat, to chyba 20 lat temu. Likwidacja ZUSu jest najlepszym rozwiązaniem.


Świetnie i co dalej bo nadal nie wskazałeś skąd wziąć pieniądze żeby oddać składki emerytom którzy przez kilkadziesiąt lat płacili na zus.

>Jak my

Dnia 31.03.2012 o 16:52, Zgreed66 napisał:

tego nie zrobimy, sam to zrobi. W koncu jest bankrutem.


Powtarzam , zero konkretów z Twojej strony.

>Tam nie ma nic przeciez oprócz

Dnia 31.03.2012 o 16:52, Zgreed66 napisał:

bandy biurokratów i kręconego w "excelu" długu ;) Problem w przypadku ostawienia go,
jak i likwidacji go. Jest ten sam. Skad kasa na emerytury - bo w dalszym ciagu jej brakuje.


Sam widzisz że to nie jest takie proste ba żadna z partii w sejmie i poza nim nie ma pomysłu na rozwiązanie go
JKM też nie.

Dnia 31.03.2012 o 16:52, Zgreed66 napisał:

IMO Państwo jest winne obywatelom sporo kasy. Niech kombinuje z własnym majątkiem.


Każdemu kto nie był u władzy się wydaje że jego poprzednicy to banda idiotów od szczebla samorządowego po posła ale jak już dojdzie do władzy to się okazuje że jego poprzednicy to tak do końca głupi nie byli.
Moja sąsiadka zanim została radną to wieszała na wójcie i radnych psy , kiedy ta kretynka została radną to wójt i radni po kliku miesiącach nagle zmądrzeli.
Po prostu kiedy zobaczyła co ile kosztuje np. remonty dróg , odśnieżanie w zimie , itd. itp. to nagle się okazało że budżet gminny nie jest z gumy i ma swoje granice i np. 200 ha park na dłuższą metę byłby nie do utrzymania.

>Tylko

Dnia 31.03.2012 o 16:52, Zgreed66 napisał:

nie przy takim rządzie. Nie teraz. Ciekawe, czy w ogole cos sie ostanie jak w ogole przyjdzie
jakis trzezwo myslacy rzad. Nie znam lepszego wyjscia i o lepszym nie słyszlaem.


Wybacz to żadne wyjście to jest głos oburzonego który poza krzykiem jak bardzo jest źle nie ma do zaoferowania nic.
Powtarzam żadna z ekip tego nie zrobi nawet JKM musiałby się stać cud i do władzy doszła by partia złożona tylko i wyłącznie z ekonomistów (co też miałoby swoje wady) ale było by najlepszym rozwiązaniem.
Zresztą już tu kiedyś postulowałem założyć własną partię opłacić ją , zatrudnić dachowców o PR-u , wynająć ekonomistów którzy weszli by w skład tej partii.
Skoro wynajmujemy SOLID czy inny JUVENTUS do ochrony naszych domów to wynajmijmy inne psy wojny aby zrobiły porządek w kraju.
A wiesz co wtedy usłyszałem na forum i nie tylko ? nie da się.
Polacy są pierwsi do narzekania ale gdy trzeba coś zrobić choćby pójść na wybory to ich nie ma.

Życzę owocnych narzekań :) a teraz wybacz idę pogadać ze swoim sąsiadem na temat tego co moja kretynka radna sąsiadka znów kombinuje i czy aby znów nie zamierza zrobić nam jakiego kuku np. wpisując do rejestru zabytków co już raz się jej udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiek emerytalny podnieść trzeba było bo żyjemy coraz dłużej (a pracujących z których składek wypłacane się emerytury coraz mniej) . Co do smoleńska to zamachu nie bardzo było jak przeprowadzić, za to była cała masa zaniedbań zarówno u nas jak i po stronie rosyjskiej. Komunikaty z wieży, brak ILS, uszkodzone oświetlenie, amerykański system HEAT zamontowany w rosyjskim samolocie bez wymaganej aprobaty producenta (co mogło przyczynić się do awarii, bo nie wiadomo czy i jak współpracował z urządzeniami pokładowymi), start i lot bez prognozy pogody, beznadziejne wyszkolenie pilotów (brak treningu na symulatorze sprawił że nie umieli latać w trudnych warunkach), spóźnienie pary prezydenckiej (jak by pofatygowali się na lotnisko o czasie to by lądowali jeszcze przed mgłą), nagromadzenie ważnych ludzi w jednym samolocie, i wreszcie pchanie się rzeczowego brata na siłę tam gdzie nikt go nie chciał, ale w końcu kampania wyborcza blisko to trzeba się pokazać. Podsumowując kwestię tej katastrofy spotkało się polskie "jakoś to będzie" z rosyjskim "zdiełano".


ps to co mówił Tusk przed wyborami nie ma znaczenia z 2 powodów :
1) politycy to notoryczni kłamcy, to co obiecują przed wyborami to wykaz tego czego na pewno nie zrobią
2) jedyna partia dość duża żeby mu zaszkodzić czyli PiS do władzy ani trochę nie chce, wręcz przeciwnie, pilnuje żeby regularnie zrażać do siebie społeczeństwo. patrz poprzednie wybory parlamentarne, Tusk obijał się 4 lata a i tak wygra, zasadą najmniejszego zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ZUS-u to jego likwidacja faktycznie wymaga czasu i pieniędzy, aczkolwiek źródło tych 2-gich może być w gazie łupkowym, o ile nasi politycy nie ulegną ekoterroryzmom szczodrze finansowanym przez Rosję (surowce energetyczne to jej najpotężniejsza broń w konfliktach z zachodem). O ile nie zostaną zmarnowane jak kasa z prywatyzacji.


Ps też nie liczę na to że cokolwiek z ZUS-u mi się dostanie, do tej pory już go zwyczajnie nie będzie, czy to na wskutek likwidacji czy też bankructwa państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 17:33, kerkas napisał:

Wyjdą na ulice bo już nie będą mieli nic do stracenia czego nikt jakoś nie zauważa.

Oczywista, oczywistosc.

Dnia 31.03.2012 o 17:33, kerkas napisał:

Jak na razie to nikt nawet nie pomyślał o prywatyzacji ZUS-u i żadnych sensowych pomysłów
nie widzę nawet tu na forum (wyjątek @Olamagato)

Pytanie kto kupi zadłużony ZUS, albo co w ogole mozna przez to rozumiec :P

Dnia 31.03.2012 o 17:33, kerkas napisał:

Zgoda , tylko nadal nie podajesz choćby pomysłu jak uratować emerytury i renty milionów
Polaków i przy okazji tak zreformować system emerytalny żeby następni coś z tej emerytury
mieli.

Tylko rozróżnij 2 rzeczy. Nie jestem politrukiem i nim nie będe. To nie ja będe rozwiązywał ten problem.
Odnioslem sie do twojego posta o trudnosciach w likwidacji ZUSu. Czy jednak jest jakies inne lepsze wyjdzie?

Dnia 31.03.2012 o 17:33, kerkas napisał:

Nie zapominaj o np. sędziach i prokuratorach którym płaci państwo a którzy wywalczyli
sobie nietykalność pensji szantażem.

To już wiadomo od dawna. Ten system nie bylby systemem gdyby nie było grup uprzywilejowanych ;)
De facto tylko uwydatnia, że ZUS jest do dupa.

Dnia 31.03.2012 o 17:33, kerkas napisał:

Świetnie i co dalej bo nadal nie wskazałeś skąd wziąć pieniądze żeby oddać składki emerytom
którzy przez kilkadziesiąt lat płacili na zus.

Ponownie, to nie ja jestem od rozwiązywania problemu. Mozna kminić w która stronę nalezy isc.
Pewne jest, że kasa będzie stracona. Pytanie jak ja ratować. Bo na pewno nie zbyt długim utrzymaniem ZUSu ;)

Dnia 31.03.2012 o 17:33, kerkas napisał:

Sam widzisz że to nie jest takie proste ba żadna z partii w sejmie i poza nim nie ma
pomysłu na rozwiązanie go

Gdyby miała i to było proste. To nie miałoby takich konsekwencji ;)
Dwa, politruk prosta sprawe sam by rozwiazał... hmm a moze jednak eskalowałby problem dalej?
Mozna polemizować.

Dnia 31.03.2012 o 17:33, kerkas napisał:

JKM też nie.

Jak pamietam - Likwidacja ZUS + sprzedaż/uwłaszczenie mienia panstwowego (tak domyslam sie co tu moze sie dziac)

Dnia 31.03.2012 o 17:33, kerkas napisał:

Każdemu kto nie był u władzy się wydaje że jego poprzednicy to banda idiotów od szczebla
samorządowego po posła ale jak już dojdzie do władzy to się okazuje że jego poprzednicy
to tak do końca głupi nie byli.

Jeszcze raz. Nie jestem politrukiem. Nie rozwiazuje problemu. Ale tylko nakreslam IMO rozsadny kierunek
dzialania, right? ;) Utrzymanie ZUSu IMO, to marnowanie kolosalnych ilosci pieniedzy. Do tego nic z tego nie wyniknie. Jezeli dodac, ze Likwidacja ZUSu, przy pozyskaniu pieniedzy na emerytury zajmie spory odcinek czasu.
To i tak w uj składek pojdzie wiadomo gdzie. Wiec wracam do sedna mojego "pierwszego" posta.

Dnia 31.03.2012 o 17:33, kerkas napisał:

Po prostu kiedy zobaczyła co ile kosztuje np. remonty dróg , odśnieżanie w zimie , itd.
itp. to nagle się okazało że budżet gminny nie jest z gumy i ma swoje granice i np. 200
ha park na dłuższą metę byłby nie do utrzymania.

200ha park? oO. Panstwo minimalne plisss :D

Dnia 31.03.2012 o 17:33, kerkas napisał:

Wybacz to żadne wyjście to jest głos oburzonego który poza krzykiem jak bardzo jest źle
nie ma do zaoferowania nic.

Nie jestem oburzony. Stwierdzam fakty ;)

Dnia 31.03.2012 o 17:33, kerkas napisał:

Powtarzam żadna z ekip tego nie zrobi nawet JKM musiałby się stać cud i do władzy doszła
by partia złożona tylko i wyłącznie z ekonomistów (co też miałoby swoje wady) ale było
by najlepszym rozwiązaniem.

Jak nie zrobi to znaczy, że rozwiazania nie ma. Kasy nie będzie. Pieniedzy na nastepne emerytury nie będzie mozna zgromadzic. Co oznacza, że wracamy do punktu wyjscia... Po co ZUS? :)

Dnia 31.03.2012 o 17:33, kerkas napisał:

Życzę owocnych narzekań :)

Nie narzekam. Ba! od kilku dlugch lat "ciezko" sie staram aby 40 nie dobic. Wiec problem braku emerytruty mnie
jako tako nie tyka. Nie wiem, czy dobry pomysl. Wyjdzie za iles lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie...karm.. trolla :)
Poważnie, im więcej osób ignoruje takich jak on, tym szybciej się znudzą [to tak w kwestii wszystkich oszołomów wierzących w rewelacje Macierewicza, eksperta lotnictwa, profesora fizyki, aerodynamiki, matematyki i innych nauk ścisłych :)]
Ja sobie tu z kilkoma oszołomami dałem siana dawno temu, jest kilka rozumnych osób z którymi da się tu na poziomie dyskutować [i wcale nie są to ludzie z którymi się zawsze zgadzam, wręcz przeciwnie, z kilkoma notorycznie się nie zgadzałem w kwestii toczonej dyskusji/podjętego tematu], ale kilku najlepiej omijać to się może znudzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 13:28, Witcher1990 napisał:

Czy Polska jest w mechaniźmie ERM II? W necie nie ma jednoznacznej odpowiedzi w książce
też nie znalazłem

A byłeś tutaj? http://ec.europa.eu/economy_finance/euro/countries/poland_en.htm? Z tej strony wynika wyraźnie że nie jesteśmy. I chyba dobrze, przy tym co się dzieje na południu europy lepiej od wspólnej waluty trzymać się z daleka. Przynajmniej jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 16:49, Witcher1990 napisał:

To nie takie proste żeby przyjąć Euro, jest szereg wymogów co do tego ale tak czy siak
kiedyś trzeba

Chyba że strefa euro się wcześniej rozpadnie, swoją drogą ten "szereg wymogów" raczej niezbyt restrykcyjny skoro Grecy się załapali. Euro wymaga reform, np możliwości "wykopania" krajów które ciągną je w dół. Aczkolwiek ma pokaźną zaletę, ew spekulantom trudniej nim manipulować niż złotówką.


ps bynajmniej nie "musimy" nikt się do żadnych terminów nie zobowiązywał, więc możemy do odwlekać do momentu w którym będzie to dla nas opłacalne (silna złotówka i słabe euro). ew wejść tam "na świętego nigdy". Do tej pory możemy się oczywiście "starać" równie mocno co i teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 17:36, S1G napisał:

Wiek emerytalny podnieść trzeba było bo żyjemy coraz dłużej (a pracujących z których
składek wypłacane się emerytury coraz mniej) . /.../

A co sądzisz o tym wyliczeniu?
http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/prosze_o_uscislenie_danych_z_ponizszego_tekstu/1285
Wszystko pięknie (by było) gdyby nie inflacja, która pozbawia pieniądz wartości. Mam naprawdę duuuużo pieniędzy, ale, niestety, tych, które wyszły z obiegu. Zresztą, gdzie daleko szukać przykładów, jak można zobaczyć, jak spadła wartość złotówki: praktycznie o połowę od czasu słynnej "reformy" Balcerowicza. Benzyna była wtedy po 1,65 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "średnia składka" znacznie zawyżona, jest tak samo realna jak i średnia pensja. Po za tym istnieje "górny roczny próg" powyżej którego nie płaci się dalej składki na Zakład Utylizacji Szmalu (coby potem było go stać na wypłatę emerytury takiemu np dyrektorowi czy też innemu prezesowi banku czy też innej korporacji), nie wiem czy w obliczaniu średniej składki go uwzględniono. I co najważniejsze, tych pieniędzy po przejściu na emeryturę już niema, zostały wydane z ostatnią składką włącznie. Istnieje jedynie czysto teoretyczny (bez pokrycia w kofanej kasiorce) zapis ile z nas ściągnięto. Tego typu wliczenia miały by sens ale dla 2-go filaru, który w obecnych warunkach zbyt dużego wpływu na emeryturę miał nie będzie (zwłaszcza że wg obecnych przepisów będzie musiał przesłać całą kwotę uzbieraną przez "świeżego emeryta" do ZUS-u, a tam zostanie natychmiast wydana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się