Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2012 o 10:00, Olamagato napisał:

Dlatego szpiegostwo przemysłowe wciąż się rozwija, a za udaną kradzież ważnej technologii
w każdym z krajów takich jak USA, Chiny, Rosja, Francja UK obligatoryjnie należy się
czapa. Co więcej ostatnio może to być nawet powód wypowiedzenia wojny.

Rusek, który zarąbał system komputerowy Goldman Sachs dostał 15 lat. A kolesie, którzy gwizdnęli tajemnice handlowe Goodyear 10 lat. Wątpię czy za np kradzież planów F 22 dostali by więcej niż dożywocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 11:48, zadymek napisał:

Wątpię czy za np kradzież planów F 22 dostali by więcej niż dożywocie.

Takich to pewnie pijany by potrącił (naturalnie ze skutkiem śmiertelnym) albo coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 15:51, kerkas napisał:

Próba zamachu na Sejm.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12890224,Proba_zamachu_na_Sejm__Co_wiemy___PODSUMOWANIE_.html

A prezes Kaczyński łapki zaciera z radości jego mowa nienawiści przynosi rezultaty.

Już PiS rzuca się, że konferencja poszła przed sformowaniem oskarżenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 16:26, S1G napisał:

Ekspert od nauk wszelakich już się wypowiedział http://www.wprost.pl/ar/357285/Macierewicz-zamach-bylby-wymierzony-w-klub-PiS-i-pana-prezydenta/.
Bo jak wiadomo bomby są mocno kierunkowe,i mimo (planowanych) 4 ton żadnemu innemu klubowi
nic by się nie stało.

Dzięki, porządnie się uśmiałem.

Bardziej jednak przerażają mnie komentarze ludzi typu " Jest źle, nie wytrzymał", "dobrze zrobił, bo ubeki", "manipulacja". I tacy potem głosują....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 17:57, Hydro2 napisał:

Bardziej jednak przerażają mnie komentarze ludzi typu " Jest źle, nie wytrzymał", "dobrze
zrobił, bo ubeki", "manipulacja". I tacy potem głosują....


Cóż, kiedy kilkanaście miesięcy temu mówiłem na tym forum że Kaczyński wywoła wojnę domową drwiono i śmiano się ze mnie.
Dziś chyba nikomu nie jest do śmiechu najgorsze w tym wszystkim jest iż retoryka zamachowca w internecie "prawdziwi Polacy" itd. itp. jasno wskazuje źródła inspiracji nienawiścią.

Ten zamachowiec to nie był przeciętny Kowalski należy sobie zadać pytanie jak długo jeszcze pewna partia z prezesem na czele, będzie bezkarnie podżegała do tego typu zachowań ? czy naprawdę dopiero wtedy gdy ktoś zginie prezes w końcu zostanie pociągnięty do odpowiedzialności ?.

Ps. Nie lubię Niesiołowskiego ale z jednym jego zdaniem się zgadzam nie będzie Pis-u ale ogień nienawiści między Polakami będzie gaszony jeszcze wiele, wiele lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 17:57, Hydro2 napisał:

Bardziej jednak przerażają mnie komentarze ludzi typu " Jest źle, nie wytrzymał", "dobrze
zrobił, bo ubeki", "manipulacja". I tacy potem głosują....

Moim zdaniem takim do możliwości głosowania jeszcze kilka lat brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 22:19, S1G napisał:

> Bardziej jednak przerażają mnie komentarze ludzi typu " Jest źle, nie wytrzymał",
"dobrze
> zrobił, bo ubeki", "manipulacja". I tacy potem głosują....
Moim zdaniem takim do możliwości głosowania jeszcze kilka lat brakuje.


Pan profesor też nie sprawiał wrażenia zamachowca także pozory mylą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 11:48, zadymek napisał:

Rusek, który zarąbał system komputerowy Goldman Sachs dostał 15 lat. A kolesie, którzy
gwizdnęli tajemnice handlowe Goodyear 10 lat. Wątpię czy za np kradzież planów F 22 dostali
by więcej niż dożywocie.

Po prostu te kradzieże nie były aż tak szkodliwe i warto było użyć odstraszania. Natomiast najbardziej wyrafinowane kradzieże systemów wojskowych, planów elementów uzbrojenia i wszystkiemu co służy bardzo szeroko rozumianej obronności, to "nie ma zmiłuj się". W takich wypadkach jedyną formą odstraszania i kar jest czapa - i to jako najniższy wymiar. Bo przecież jest jeszcze rodzina, przyjaciele itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 09:06, Olamagato napisał:

Po prostu te kradzieże nie były aż tak szkodliwe i warto było użyć odstraszania. Natomiast
najbardziej wyrafinowane kradzieże systemów wojskowych, planów elementów uzbrojenia i
wszystkiemu co służy bardzo szeroko rozumianej obronności, to "nie ma zmiłuj się". W
takich wypadkach jedyną formą odstraszania i kar jest czapa - i to jako najniższy wymiar.
Bo przecież jest jeszcze rodzina, przyjaciele itd...

O, ja myślałem ,ze ty o wymiarze sprawiedliwości pisałeś, a chodziło o tradycyjne "wszyscy to wiedzą, choć nie ma dowodów": prawie jak rozumowanie Ziobry i Wełny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 10:58, zadymek napisał:

O, ja myślałem ,ze ty o wymiarze sprawiedliwości pisałeś, a chodziło o tradycyjne "wszyscy
to wiedzą, choć nie ma dowodów": prawie jak rozumowanie Ziobry i Wełny;)

Jak to nie ma dowodów? Przedwczesna śmiertelność wśród ludzi, którzy zostali ujawnieni jako szpiedzy (szczególnie tych z sukcesami) jest niezwykle wysoka. Gdyby za podstawę średniej wieku do emerytury brać tylko ludzi z tej sfery, to emerytura musiałaby się zaczynać po czterdziestce. Takie są po prostu fakty.
I naprawdę nie jest ważne czy ludzie Ci kończą "samobójstwami", "w wypadkach samochodowych" czy "pośliznęli się na bananie". :)
Stąd sądzę, że nie napisałem nic szczególnie oryginalnego. Wszyscy to wiedzą, a gołe fakty to potwierdzają. Średnia oczekiwana długość życia szpiegów jest bardzo niska. Powiem więcej - ubezpieczalnie jeżeli tylko się dowiedzą, że ktoś się chce ubezpieczyć na życie, to albo odmawiają ubezpieczenia, albo wskaźniki ryzyka są brane z końca tabeli - tego się dowiedziałem od znajomego agenta (hehe) jednej z większych ubezpieczalni w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że decydenci nadal leżą krzyżem przed episkopatem http://wyborcza.biz/biznes/10,100970,12944794,TV_Trwam_z_miejscem_na_multipleksie__KRRiT_rozpisze.html. Widzi ktoś innych kandydatów poza religią Toruńsko-katolicką? Bo ReligiaTV jest w stanie likwidacji więc się nie załapie.Ciekawe na czym ten konkurs z jednym uczestnikiem będzie polegał. No chyba że O dyrektor będzie konkurował sam ze sobą, chodzą słuchy o tv młodzieżowej (Ani chybi dla ONR-owców, powinni się dobrze dogadywać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak złapią prawdziwego szpiega to standardowo tortury, a potem śmierć w męczarniach ... to jest raczej oczywista norma :p
Albo w wypadkach sfingowanych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarosław Kaczyński poparł kontrowersyjny pomysł
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński popiera pomysł stworzenia "białej księgi nielojalności mniejszości niemieckiej". Na taki pomysł wpadł inny poseł PiS Sławomir Kłosowski.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-poparl-kontrowersyjny-pomysl,1,5326367,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 18:21, kerkas napisał:

Jarosław Kaczyński poparł kontrowersyjny pomysł
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński popiera pomysł stworzenia "białej
księgi nielojalności mniejszości niemieckiej"
. Na taki pomysł wpadł inny poseł PiS
Sławomir Kłosowski.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-poparl-kontrowersyjny-pomysl,1,5326367,wiadomosc.html

Tzn o ile faktem jest, że mniejszość polska w Niemczech jest słabo traktowana (chyba nawet nie ma statusu mniejszości) to ten ruch jest przejawem głupoty. Rozumiałbym zastosować to w kwestii Litwy (bo ci z kolei zaczynają przeginać mimo swojej znikomej pozycji), ale podskakiwanie do silniejszych nie jest mądre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 18:59, Hydro2 napisał:

Tzn o ile faktem jest, że mniejszość polska w Niemczech jest słabo traktowana (chyba
nawet nie ma statusu mniejszości) to ten ruch jest przejawem głupoty. Rozumiałbym zastosować
to w kwestii Litwy (bo ci z kolei zaczynają przeginać mimo swojej znikomej pozycji),
ale podskakiwanie do silniejszych nie jest mądre

Czyż podskakiwanie silniejszemu to nie modus operandi Kaczyńskiego? Zanim jego brat zginął i stracili władzę to jak się do Rosjan nastawiał? My dla Rosjan jesteśmy najwyżej drobnym źródłem irytacji, a Kaczorkom się wydawało że możemy walnąć pięścią w stół u Ruscy się nas przestraszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jaskinia lwa lewactwa".Tak można skrócić opinnie w tym temacie.Szkoda mi polskiej prawicy ,niszczona i wyśmiewana z każdej strony,ba nawet w okresie międzywojennym prawica była niszczona przez "piłsudzczyków".
Więc czemu się dziwić dzisiejszej sytuacji prawej strony parlamentu?Już tu nie piszę o mediach ,bo szkoda słów kiedy widzi się takiego Lisa ,Olejnik,Michnika,Urbana czy Miecugowa.No cóz ale takie sę niestety skutki ,socjalistycznej propagandy która nadal trwa.
Więcej tu nie będę pisał ,bo znając opinnie w tym temacie ,zaraz zleci się "stado głodnych lwów"

PS.
Mam nadzieje że kiedyś ,jednak sprawiedlwiość zwycięży i "Nocni Zmiennici" zostaną należycie ukarani.
Szkoda Olszewskiego i Kaczyńskiego chcieli dobrze,ale jak zwykle ,zdrajcy i sprzedawczyki zawsze muszą coś wymeśleć żeby trwac dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 18:21, kerkas napisał:

Jarosław Kaczyński poparł kontrowersyjny pomysł
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński popiera pomysł stworzenia "białej
księgi nielojalności mniejszości niemieckiej"
. Na taki pomysł wpadł inny poseł PiS
Sławomir Kłosowski.

Abstrahując od hipokryzji JPZ: "rada ds mowy nienawiści" jest równie głupim pomysłem co angażowanie instytucji państwowych w nacjonalistyczne głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2012 o 19:32, Triderus napisał:


Biedny prawicowy populista :(
Jak zawsze prawica w Polsce była gnębiona, nadal jest gnębiona i będzie gnębiona .
Już przy powstaniu prawicy, rozpoczęło się podkopywanie jej wartości przez TYCH, ONI, SPRZEDAWCZYKÓW,NIEMCÓW.

Powiem więcej, ja jako liberał będę do końca moich dni podkopywał te ,,święte" wartości prawicy.
Prawicy w Polsce która bardziej podpada pod socjalistów niż konserwatystów.
Prawicy która uważa, że albo ludzie z nimi albo przeciwko nim ( wtedy też są sprzedawczykami Polski ).

A jak tak bardzo chcesz sprawiedliwości, to rozsądnym rozwiązaniem będzie powiesić 90% klasy politycznej i przynajmniej 20% społeczeństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się