Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2012 o 20:47, kerkas napisał:

Skoro więc "burżuj" ma samochód to niech płaci domiary, podatki itd. itp. za jego posiadanie.

Może mają na uwadze to, że gość na letnich oponach który nie wyhamował przed przejściem albo stracił panowanie i wjechał w tłum ludzi na poboczu, nawet tego nie poczuje, a ci ludzi jak najbardziej.

Dnia 19.12.2012 o 20:47, kerkas napisał:

Oczywiście nikt nie patrzy na to że dla większości Polaków samochód to w 99% narzędzie
pracy, masz Polaku gablotę to płać co raz większy haracz za to że po pierwsze go masz
, po drugie że go używasz, po trzecie za eksploatację (np. cena paliwa).

Jeśli dla ciebie samochód to narzędzie pracy, to tym bardziej powinieneś zmienić opony - w końcu zwiększasz wtedy jego wydajność (jedziesz szybciej -> pracujesz szybciej -> zarabiasz więcej).
A jeśli ta reguła ciebie nie dotyczy, to najwyraźniej samochód nie jest dla ciebie narzędziem pracy.

Dnia 19.12.2012 o 20:47, kerkas napisał:

Słabe lub niesprawne hamulce to śmierć.

A to ciekawe, wydłużenie drogi hamowania przez słabe hamulce to śmierć, ale wydłużenie drogi hamowania przez niską przyczepność spowodowaną letnimi oponami to już niegroźna normalka. Cóż za konsekwencja...

Dnia 19.12.2012 o 20:47, kerkas napisał:

Jakie 200zł ? cztery zimówki to obecnie koszt 500zł wiem bo kupiłem w tym roku do Dacii Logan.

To jakieś jednorazowe zimówki, skoro kupujesz je co roku? 200 zł to sam koszt wymiany 2 razy w roku plus jakiś narzut na zużycie opon, a i tak da się to załatwić o połowę taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że akcja ma na celu dobry cel to gram.pl się chyba nie obrażi że to tu wrzucę

Zmieleni.pl

Bardzo dziękuję, że jesteście z nami i poparliście akcję Zmieleni.pl.
To Wy tworzycie Ruch Zmielonych. Ruch Obywatelski. Każdy z Nas – Polaków, bo zależy nam na życiu w normalnym kraju.

Rozpoczęliśmy akcję we wrześniu i dziś jesteśmy jednym z największych Ruchów Społecznych w Polsce, z czego bardzo się cieszę. Teraz przejdźmy do działania. To jest konieczne. Razem jesteśmy siłą.
Każdy z Was ma przekazać przynajmniej jedną listę z 10 podpisami. Jeżeli to zrobi, osiągniemy nasz wspólny cel –zgromadzimy milion podpisów!


formularz do zbierania podpisów
http://zmieleni.pl/referendum/

Jeżeli ktoś z Was chce coś więcej zrobić może nas wesprzeć finansowo. Bez środków realizacja celu będzie utrudniona.
Nie dajmy się zmielić drugi raz!

Wejdź i wesprzyj nas finansowo.
http://zmieleni.pl/jak-pomoc/wesprzyj-zmieleni-pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 21:57, rob006 napisał:

> Skoro więc "burżuj" ma samochód to niech płaci domiary, podatki itd. itp. za jego
posiadanie.
Może mają na uwadze to, że gość na letnich oponach który nie wyhamował przed przejściem
albo stracił panowanie i wjechał w tłum ludzi na poboczu, nawet tego nie poczuje, a ci
ludzi jak najbardziej.


Aż tak jesteś naiwny ? policja ma w ... bezpieczeństwo dla nich liczy się to ile haraczu można wyrwać od kierowcy.
Gdyby naprawdę chcieli zwiększyć bezpieczeństwo to wstarczyło by jeżdzić cywilnymi samochodami po Poznańskiej za dzień mieli by więcej pieniedzy niż za miesiąc stania w krzakach i łapania kierowców za przekroczenie prędkości.
A na Poznańskiej wyprzedzanie na czwartego to norma, przejazd przez linię ciągłą, dwa tiry jadące równolege obok siebie bo kierowcy postanowili pogwarzyć itd. itp.
Ale to jest dużo bardziej niebezpieczne od stania w krzakach.

Dnia 19.12.2012 o 21:57, rob006 napisał:

Jeśli dla ciebie samochód to narzędzie pracy, to tym bardziej powinieneś zmienić opony
- w końcu zwiększasz wtedy jego wydajność (jedziesz szybciej -> pracujesz szybciej
-> zarabiasz więcej).
A jeśli ta reguła ciebie nie dotyczy, to najwyraźniej samochód nie jest dla ciebie narzędziem
pracy.


Ile leży snieg w Polsce na drogach 7 dni ? 14 dni ? generalnie zimy w Polsce były ostatnio bezśnieżne ale śnieg leżał na drogach góra 14 dni.
To że mam zimowe ogumienie to nie znaczy że mogę jechać szybciej zresztą musiałbyś się przejechać po drogach w mojej okolicy obraz nędzy i rozpaczy raz nawet przy prędkości 30 km na godzinę złamałem sobie felgę, drogi wygladają jak ser szwajcarski.
Poza tym korki.
Po trzecie zakręty pod kątem prostym i ronda a raczej ich konstrukcja.
itd. itp.
Niech się najpierw wezmą za drogi a nie za karanie kierowców.

Dnia 19.12.2012 o 21:57, rob006 napisał:

A to ciekawe, wydłużenie drogi hamowania przez słabe hamulce to śmierć, ale wydłużenie
drogi hamowania przez niską przyczepność spowodowaną letnimi oponami to już niegroźna
normalka. Cóż za konsekwencja...


Drogę hamowania można skrócić nawet przy letnich oponach hamowanie slinikiem, redukcja biegu na najniższy, hamowanie pulsacyjne a przy niesprawnych hamulcach to się możesz pocałować.

Dnia 19.12.2012 o 21:57, rob006 napisał:

> Jakie 200zł ? cztery zimówki to obecnie koszt 500zł wiem bo kupiłem w tym roku do
Dacii Logan.
To jakieś jednorazowe zimówki, skoro kupujesz je co roku? 200 zł to sam koszt wymiany
2 razy w roku plus jakiś narzut na zużycie opon, a i tak da się to załatwić o połowę
taniej.


Po raz pierwszy od kilku lat kupiłem wreszczie nowe opony zimowe do tej pory cały rok a raczej lata jeżdziłem na letnich.
Koszt jednorazowej wymiany opon w mojej okolicy to 50zł natomiast koszt nowych opony dla Dacii Logan (oryginalnych opon do mojego modelu już nie produkują) to minimum 100zł od opony, na cenę ogumienia ma na pewno wpływ polularność danej marki samochodu oraz standaryzacja opon, ponieważ orygianlne opony do Dacii miały standard opony jedyny w swoim rodzaju czyli były w 100% niestandardowe trzeba się posiłkować oponami zblizonymi i z tym też nie jest łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 22:48, kerkas napisał:

Aż tak jesteś naiwny ? policja ma w ... bezpieczeństwo dla nich liczy się to ile haraczu
można wyrwać od kierowcy.

Ale mnie naprawdę nie obchodzi o to z jakich pobudek działa policja, tylko o to że zimowe opony to ważna i jednocześnie ignorowana rzecz, więc mandaty za ich brak to nie jest wcale głupi pomysł. Na pewno lepszy niż fotoradary w krzakach...

Dnia 19.12.2012 o 22:48, kerkas napisał:

Ile leży snieg w Polsce na drogach 7 dni ? 14 dni ?

Niech leży i 10 minut - wystarczy aby rozwalić samochód albo nawet posłać kogoś na tamten świat.
Zresztą śnieg i tak nie jest największym problemem, jest nim gołoledź.

Dnia 19.12.2012 o 22:48, kerkas napisał:

Poza tym korki.

Korki będą jeszcze większe, jeśli ludzie będą mieli problemy z ruszeniem, albo, co gorsza, z zatrzymaniem.

Dnia 19.12.2012 o 22:48, kerkas napisał:

Po trzecie zakręty pod kątem prostym i ronda a raczej ich konstrukcja.

No tu to się szczególnie przydaje przyczepność. :D

Dnia 19.12.2012 o 22:48, kerkas napisał:

Niech się najpierw wezmą za drogi a nie za karanie kierowców.

Akurat stan dróg na przestrzeni ostatnich kilku lat naprawdę kosmicznie się poprawił. Zresztą jakie to ma znaczenie - letnie opony nie sprawią, że będzie ci się jeździło lepiej a dziur będzie mniej, to typowa wymówka i odwrócenie uwagi od siebie. To że drogi są beznadziejne nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności za swój samochód i zachowanie.

Dnia 19.12.2012 o 22:48, kerkas napisał:

Drogę hamowania można skrócić nawet przy letnich oponach hamowanie slinikiem, redukcja
biegu na najniższy, hamowanie pulsacyjne a przy niesprawnych hamulcach to się możesz
pocałować.

Do hamowania silnikiem nie są potrzebne hamulce (a przyczepność - owszem), w dodatku ze słabymi hamulcami trudniej jest wpaść w poślizg. Poza tym słabe hamulce nie sprawią że stracisz panowanie nad kierownicą i nagle zaczniesz jechać bokiem, a brak przyczepności - owszem. Po prostu jesteś niekonsekwentny, żadne wymówki tego nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 23:08, rob006 napisał:

Ale mnie naprawdę nie obchodzi o to z jakich pobudek działa policja, tylko o to że zimowe
opony to ważna i jednocześnie ignorowana rzecz, więc mandaty za ich brak to nie jest
wcale głupi pomysł. Na pewno lepszy niż fotoradary w krzakach...


Od lipca nowy system na polskich drogach - posypią się mandaty
http://moto.onet.pl/1673308,1,nowy-sposob-na-kierowce,artykul.html?node=2

Mandaty za brak ogumienia zimowego to nic innego jak kolejny haracz i tyle liczą się tylko pieniądze a nie bezpieczeństwo skończ więc już z tą propagandą.

Dnia 19.12.2012 o 23:08, rob006 napisał:

Niech leży i 10 minut - wystarczy aby rozwalić samochód albo nawet posłać kogoś na tamten
świat.


I wtedy w glorii i chwale może wkroczyć policja i ukarać takiego pirata.

Dnia 19.12.2012 o 23:08, rob006 napisał:

Korki będą jeszcze większe, jeśli ludzie będą mieli problemy z ruszeniem, albo, co gorsza,
z zatrzymaniem.


Bzdura za mało dróg, za mało obwodnic, za mało dróg ekspresowych, za mało autostrad.

Dnia 19.12.2012 o 23:08, rob006 napisał:

> Po trzecie zakręty pod kątem prostym i ronda a raczej ich konstrukcja.
No tu to się szczególnie przydaje przyczepność. :D


Nie tu się przydaje zdrowy rozsądek którego nie posiadają i kierwowcy mają zimowe opony.
Mogę sypać jak z rękawa przykładami kierowców, któzy mieli śiwetne samochodzy a spodoowali koszmarne wypadki.

Dnia 19.12.2012 o 23:08, rob006 napisał:

Akurat stan dróg na przestrzeni ostatnich kilku lat naprawdę kosmicznie się poprawił.


Zalezy gdzie się poprawił

Dnia 19.12.2012 o 23:08, rob006 napisał:

Zresztą jakie to ma znaczenie - letnie opony nie sprawią, że będzie ci się jeździło lepiej
a dziur będzie mniej, to typowa wymówka i odwrócenie uwagi od siebie.


Ale sprawią to że musisz być ostrożniejszy czyli wolniejszy czyli stwarzasz mniejsze niebezpieczeństwo niż Ci któzy ślepo wierzą że dobry samoachód + zimowe opony to klucz do suksceu.

Dnia 19.12.2012 o 23:08, rob006 napisał:

To że drogi są
beznadziejne nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności za swój samochód i zachowanie.


Czyli liczy się to co masz pod kopułką a nie jakim samochodem jedziesz czyż nie ?.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 23:21, kerkas napisał:

Mandaty za brak ogumienia zimowego to nic innego jak kolejny haracz i tyle liczą się
tylko pieniądze a nie bezpieczeństwo skończ więc już z tą propagandą.

Już to mówiłem, ale się powtórzę - nie obchodzą mnie pobudki, tylko skutek. A skutek będzie taki, że co mądrzejsi z ignorantów, którzy bojkotowali opony zimowe, stwierdzą, że bardziej im się opłaca zmiana opon niż mandat. Ci mniej mądrzy najpierw dostaną mandat, a dopiero później dojdą do takiego wnioski. Ja się tylko cieszę, że mniej będzie idiotów ślizgających się na letnich oponach. :)

Dnia 19.12.2012 o 23:21, kerkas napisał:

I wtedy w glorii i chwale może wkroczyć policja i ukarać takiego pirata.

Zawsze może go pogłaskać po główce, w końcu przez jego brak wyobraźni zginął człowiek - nic wielkiego...

Dnia 19.12.2012 o 23:21, kerkas napisał:

Bzdura za mało dróg, za mało obwodnic, za mało dróg ekspresowych, za mało autostrad.

Nie - za dużo samochodów.

Dnia 19.12.2012 o 23:21, kerkas napisał:

Nie tu się przydaje zdrowy rozsądek którego nie posiadają i kierwowcy mają zimowe opony.
Mogę sypać jak z rękawa przykładami kierowców, któzy mieli śiwetne samochodzy a spodoowali
koszmarne wypadki.

Mówiłem już o wujku Władku? To może przystępniej: to że jedni i drudzy powodują wypadki nie sprawia że opony letnie są tak samo dobre jak zimowe. Takie przykłady możesz więc sobie wsadzić w buty.

Dnia 19.12.2012 o 23:21, kerkas napisał:

Zalezy gdzie się poprawił

Na głównych trasach się poprawia, pipidówy muszą poczekać na swoją kolej, takie życie.

Dnia 19.12.2012 o 23:21, kerkas napisał:

Ale sprawią to że musisz być ostrożniejszy czyli wolniejszy czyli stwarzasz mniejsze
niebezpieczeństwo niż Ci któzy ślepo wierzą że dobry samoachód + zimowe opony to klucz
do suksceu.

Tą bzdurną argumentacją można dojść do wniosku, że kiepskie drogi poprawiają bezpieczeństwo - w końcu trzeba być bardziej ostrożnym, a i rozpędzić nie ma się gdzie...
A osoby jadące wolniej niż inni tworzą największe zagrożenia na drodze, bo prowokują w ten sposób wyprzedzanie, czyli najniebezpieczniejszy ze standardowych manewrów na drodze.

Dnia 19.12.2012 o 23:21, kerkas napisał:

Czyli liczy się to co masz pod kopułką a nie jakim samochodem jedziesz czyż nie ?.

To jakim samochodem jedziesz zależy od tego co masz pod kopułą - myślenie to jest stały proces, a nie włączający się dopiero gdy wsiadasz do samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 23:21, kerkas napisał:

Mandaty za brak ogumienia zimowego to nic innego jak kolejny haracz i tyle liczą się
tylko pieniądze a nie bezpieczeństwo skończ więc już z tą propagandą.

Obydwaj macie rację. Rząd na siłę szuka łatwej forsy i jak najlepszej wymówki, ale mandaty za opony nie spełniające warunków minimalnej przyczepności są jak najbardziej sensowne.
Wystarczy sobie uzmysłowić, że żadna najbardziej łysa opona w lecie (kompletnie bez bieżnika, ale sucha) nie da tak słabej przyczepności jak zupełnie nowa letnia opona na śniegu. Skoro są więc w lecie mandaty opony z bieżnikiem poniżej 2mm (u Niemców co najmniej 5mm), to tym bardziej używanie opony letniej na śniegu powinno być tak samo oceniane.
Ostatnio miałem taką sytuację, że młoda kobieta (nawet ładna) próbowała wyjechać z zaśnieżonego parkingu swoim samochodem, a koła zwyczajnie buksowały. Było to koło przystanku autobusowego, więc poprosiła kilku facetów, żeby jej pomogli go wypchnąć. Jeden od razu jej powiedział, że nie przyłoży ręki do jej samobójstwa. Reszta od razu się z nim zgodziła i poradzili jej, żeby kupiła sobie te 4 opony zimowe jeżeli jej życie wciąż miłe.

Dnia 19.12.2012 o 23:21, kerkas napisał:

I wtedy w glorii i chwale może wkroczyć policja i ukarać takiego pirata.

1 tona żelastwa z prędkością 50 km/h bez przyczepności, to zabójczy taran. Żeby takie tylko z drogi wypadały i kierowcy "darwiniści" się sami zabijali, to może by to jakoś uszło. Ale tak nie jest.

Dnia 19.12.2012 o 23:21, kerkas napisał:

Ale sprawią to że musisz być ostrożniejszy czyli wolniejszy czyli stwarzasz mniejsze niebezpieczeństwo
niż Ci któzy ślepo wierzą że dobry samoachód + zimowe opony to klucz do suksceu.

Nic nie pomoże żadna ostrożność jeżeli samochód jest kompletnie niesterowny. To nie prędkość zabija, tylko przeciążenie powstające podczas uderzenia lub jego masa. Samochód może jechać tylko 10 km/h, ale jeżeli nie ma tarcia, to swoim pędem i tak zabije dziecko idące do szkoły, które znajdzie się między nim, a ścianą budynku. Po prostu wyobraź sobie, że ktoś położy na Ciebie ciężar 1 tony i nic na to nie możesz poradzić.
Do zimowych opon przekonuje się od razu i nieodwołalnie każdy kto chociaż raz spróbuje na letnich dojechać po śniegu do warsztatu. W jedną stronę jedzie frajer i potencjalny samo-/zabójca, a w drugą normalny już kierowca, który od tego momentu będzie uważał letnią oponę na śniegu za nonsens.

Dnia 19.12.2012 o 23:21, kerkas napisał:

Czyli liczy się to co masz pod kopułką a nie jakim samochodem jedziesz czyż nie ?.

No właśnie kierowca który coś ma pod kopułą nie będzie ryzykować życiem, licząc na kolejny fuksiarski dzień, który przeżyje bez wypadku. Wystarczająco dużo codziennego totolotka daje opona zimowa, która znajdzie się na czystym lodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 21:16, Pitej napisał:

> Porównaj ile ofiar mają na koncie gangsterzy a ile kierowcy...
Wybacz, że tak wprost, ale to jedno z najgłupszych porównań jakie tu widziałem. Jaki
procent społeczeństwa to tzw. "gangsterzy" a jaki to kierowcy? Co ma piernik do wiatraka?

Nic, tu nie ma żadnych podtekstów: chodzi o porównanie liczby ofiar.
kerkras od razu "rozpoznał" obronę nękania kierowców (teraz jeszcze widzi wojnę klas;), a ja tylko porównuję ilość ofiar.

Dnia 19.12.2012 o 21:16, Pitej napisał:

To porównanie brudnej przedniej szyby z jazdą na haju też mocne... jest "identyko".

1. Ogranicza czy nie ogranicza zdolność kierowania pojazdem?
2. Pewnie ten emot nic dla was nie znaczy...

Dnia 19.12.2012 o 21:16, Pitej napisał:

Idąc Twoimi porównaniami: W wyniku chorób serca ginie nieporównywalnie więcej osób niż
na drogach, więc czemu im policja nie miałaby poświęcać uwagi? Otóż policji nie obchodzi

A co policja może zrobić w tej sprawie?

Dnia 19.12.2012 o 21:16, Pitej napisał:

śmierć, zgony czy ich liczba jako taka. Raczej to w jakich okolicznościach do niej doszło,

Policję obchodzi cała pula ponieważ to do niej należy ustalenie czy doszło do popełnienia przestępstwa.

Dnia 19.12.2012 o 21:16, Pitej napisał:

a precyzując: czy poprzez pogwałcenie prawa. Tak się składa, że nie każda śmierć na drodze
to efekt powyższego, natomiast morderstwo (wracamy do gangsterów) chyba tak.

Założę się, że odsetek nieszczęśliwych zbiegów okoliczności, gdzie nie ma kogo obciążyć winą jest malutki i gdy jest trup przestępstwo wchodzi w grę niemal zawsze.

Dnia 19.12.2012 o 21:16, Pitej napisał:

Więc co to wszystko ma do stwierdzenia Kerkasa: Madant możesz też dostać za brudne (...)

Nic, odniosłem się do fragmentu o kierunku zainteresowania policji: kerkras uważa, że drogom nie należy się tak bacznie przyglądać jak przestępcom, mimo, że na drogach ginie więcej osób (więc co oczywiste, policja ma tam więcej roboty). Problem kręci się wokół tego co ty sam wspomniałeś: przestępców jest mniej niż kierowców (i odpowiednio mniej ludzi zabijają), a że i w jednym i drugim przypadku nieuniknione jest popełnianie przestępstw to zgadnij komu należy przydzielić więcej pał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 23:36, rob006 napisał:

Już to mówiłem, ale się powtórzę - nie obchodzą mnie pobudki, tylko skutek. A skutek
będzie taki, że co mądrzejsi z ignorantów, którzy bojkotowali opony zimowe, stwierdzą,
że bardziej im się opłaca zmiana opon niż mandat. Ci mniej mądrzy najpierw dostaną mandat,
a dopiero później dojdą do takiego wnioski. Ja się tylko cieszę, że mniej będzie idiotów
ślizgających się na letnich oponach. :)


Jak się chce uderzyć psa to kij się zawsze znajdzie, w następnej kolejności wprowadzone zostaną standarty jakie ma spełniać opona zimowa i za ich brak mandacik.

Dnia 19.12.2012 o 23:36, rob006 napisał:

> I wtedy w glorii i chwale może wkroczyć policja i ukarać takiego pirata.
Zawsze może go pogłaskać po główce, w końcu przez jego brak wyobraźni zginął człowiek
- nic wielkiego...


W pewnym okresie historii Pruszkowa to działało, teraz trzeba by mieć meldunek Mokotowski i odpowiedni wygląd i też Cię po główce pogłaszą.

Dnia 19.12.2012 o 23:36, rob006 napisał:

> Bzdura za mało dróg, za mało obwodnic, za mało dróg ekspresowych, za mało autostrad.

Nie - za dużo samochodów.


Komunistyczne myślenie rodem z Pol Pot-a:
Za mało żywności to trzeba zmniejszyć liczbę ludności najlepiej celną serią z AK-47.

Dnia 19.12.2012 o 23:36, rob006 napisał:

Na głównych trasach się poprawia, pipidówy muszą poczekać na swoją kolej, takie życie.


Bzdura, znasz ten kawał ?
pijany kierowca jedzie prosto bo mu wszytko jedno, trzeżwy zygzakiem bo omija dziury.
Zresztą jak ma nie być dziur skoro łata się je zimą.

Dnia 19.12.2012 o 23:36, rob006 napisał:

Tą bzdurną argumentacją można dojść do wniosku, że kiepskie drogi poprawiają bezpieczeństwo
- w końcu trzeba być bardziej ostrożnym, a i rozpędzić nie ma się gdzie...


Żebyś wiedział że tak jest, w mojej gminie są zakręty pod kątem prostym a ronda takie że większy bus nie przejedzie a już tir to zapomnij.
Jakiś "Senna" usiłował udowdnić że da się sybko jedzić po terenie gminy.
Efekt ? w sportowym BMW którym jechał przód samochodu został zdezintegrowany a raczej wyparował z powierzchni ziemi, samochód wylądował poza drogą i zapalił się, wypadek miał miejse około 200 metrów od budynków mieszkalnych zanim okoliczni mieszkańcy chwycili co kto miał pod rąką i dobiegli do pojazdu, kierowca już nie żył.
Pamiątką po tym zdarzeniu jest drzewo z którego owo BMW obdarło korę, ślad na tym drzewie widać do dziś i od tamtej pory nikt nie testuje prędkości samochodu na terenie gminy.
Choćbyś się skichał to szybciej jak 50km/h na niektórych odcinkach dróg w mojej miejscowości nie pojedziesz.
Aha zapominałbym po zakrętami i rondami są jescze "leżący policjanci" i dziury w drogach.

Dnia 19.12.2012 o 23:36, rob006 napisał:

A osoby jadące wolniej niż inni tworzą największe zagrożenia na drodze, bo prowokują
w ten sposób wyprzedzanie, czyli najniebezpieczniejszy ze standardowych manewrów na drodze.


Tą, bzdurną argumentacją można dojść do wniosku, że szybka jazda zwiększa bezpieczńestwo i o ile na auostradach, drogach ekspresowych ma to sens tak na zwwykłych absolutnie nie.
Zresztą iluż ja widziałem kierowców co im się spieszyło by póżniej za parę kilometrów zobaczyć takiego delikwenta np. w rowie.
Emeryt który ma malucha będzie jechał te 50km/h bo ten samochód to jego jedyne auto i innego już sobie nie kupi, a wypadek w jego przypadku oznacza kasację auta.
Z badań zaś wynika że najgorszymi kierowcami są dobrze ubrani ludzie, w eleganckich, super wypasionych brykach.

Dnia 19.12.2012 o 23:36, rob006 napisał:

> Czyli liczy się to co masz pod kopułką a nie jakim samochodem jedziesz czyż nie
?.
To jakim samochodem jedziesz zależy od tego co masz pod kopułą - myślenie to jest stały
proces, a nie włączający się dopiero gdy wsiadasz do samochodu.


Bzdura, ludzie jedżą autami używanymi bo nie stać ich na nowe, stan techniczny tych samochodów pozostawia wiele do życzenia jak się ktoś dorobi to wymienia auto na lepsze.
Nie każdy w Polsce jest milionerem aby mógł jedzić nowiutkim samochodem i miał wszytko na tip-top.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 10:15, kerkas napisał:

Komunistyczne myślenie rodem z Pol Pot-a:
Za mało żywności to trzeba zmniejszyć liczbę ludności najlepiej celną serią z AK-47.

Takie są realia - jak u mnie na uczelni zrobili dodatkowy parking, to w ciągu 2 dni się zapełnił i znowu nie było gdzie zaparkować. Jak obok mnie na darmowym dotąd parkingu wprowadzili opłaty, to nagle zaczął świecić pustkami. Prawda jest taka, że większość osób bujających się samochodami nie robi tego z konieczności tylko ze zwykłej wygody, bo im się np na przystanku autobusowym nie chce stać.

Dnia 20.12.2012 o 10:15, kerkas napisał:

Choćbyś się skichał to szybciej jak 50km/h na niektórych odcinkach dróg w mojej miejscowości
nie pojedziesz.

To źle? Przecież takie masz ograniczenie na tym odcinku. Chyba że zapomniałeś do czego ograniczenia służą (podpowiedź: nie do wystawiania mandatów).

Dnia 20.12.2012 o 10:15, kerkas napisał:

Tą, bzdurną argumentacją można dojść do wniosku, że szybka jazda zwiększa bezpieczńestwo

Nie, argumentację trzeba zrozumieć aby dość do sensownych wniosków. A one są takie: trzeba jeździć tak jak wszyscy. Jak wszyscy jadą 90, to tak się jedzie. Zawalidroga jadąca 30 km/h mnie wymusza na innych wyprzedzanie, w rezultacie jest równie niebezpieczna co ktoś jadący 30 km szybciej. Ale żeby na to wpaść trzeba mieć odrobinę wyobraźni i skupić się na czymś poza wyszukiwaniem wszędzie teorii spiskowych i ataków na swoją osobę.

Dnia 20.12.2012 o 10:15, kerkas napisał:

Bzdura, ludzie jedżą autami używanymi bo nie stać ich na nowe, stan techniczny tych samochodów
pozostawia wiele do życzenia jak się ktoś dorobi to wymienia auto na lepsze.
Nie każdy w Polsce jest milionerem aby mógł jedzić nowiutkim samochodem i miał wszytko
na tip-top.

Proszę cię, nie pogrążaj się. Czyli wg ciebie twoim świętym prawem jest jeżdżenie niesprawnym autem (wliczając w to opony letnie zimą) i powodowanie zagrożenia na drodze? Zrozum człowieku, że w momencie gdy wjeżdżasz na publiczną drogę, na której są inni ludzie, przestajesz być świętą krową i obowiązują cię pewne obowiązki, związane właśnie z bezpieczeństwem tych ludzi. Nie jesteś pępkiem świata, skoro nie stać cię na samochód, to z niego nie korzystaj.

Resztę posta zignoruję, bo zaczyna się ponosić i gadasz od rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 10:47, rob006 napisał:

(...)


rob, pozwolę sobie na off-topic. Wysłałem Ci PM na gramsajcie, ale z tego co się zdążyłem zorientować są one zrobione tak, że dowiesz się o wiadomości dopiero jak wejdziesz na własny sajt (zupełnie bez sensu). Zajrzyj proszę w wolnej chwili i odpowiedz, jak możesz, w jakiś bardziej skuteczny sposób (kontakt do mnie jest na moim GS).

Przepraszam za zakłócenie dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 10:47, rob006 napisał:

> Komunistyczne myślenie rodem z Pol Pot-a:
> Za mało żywności to trzeba zmniejszyć liczbę ludności najlepiej celną serią z
AK-47.

Takie są realia - jak u mnie na uczelni zrobili dodatkowy parking, to w ciągu 2 dni się
zapełnił i znowu nie było gdzie zaparkować. Jak obok mnie na darmowym dotąd parkingu
wprowadzili opłaty, to nagle zaczął świecić pustkami. Prawda jest taka, że większość
osób bujających się samochodami nie robi tego z konieczności tylko ze zwykłej wygody,
bo im się np na przystanku autobusowym nie chce stać.


Bzdura, dam Ci dobry przykład dlaczego ludzie jeżdzą samochodami.
Otóż biorąc przykład z Ciebie postanawiam się wybrać z mojej perspektywy blisko do PODGik-u w Ożarowie Maz.
Od mojego domu nie spiesząć się idę do Dużego pociągu 30 minut następnie przy założeniu że nie czekam na pociąg podróż do Ożarowa Maz. zajmuje mi kolejnych 20 minut póżniej 10 minut na piechotę na przystanek autobusowy kolejne 15 minut dojazd do PODGik-u i już jestem na miejscu.
Podróż w jedną stronę to 1h15minut, samochodem zaś to 30 minut w jedną stronę.

Wszytko fajnie przy założeniu że musisz być danego dnia w jednym miejscu ale jeśli tego samego dnia musisz być również w Sohaczewie albo Grodzisku Maz. to zapomij o środkach komunikacji miejskiej.

Więc takie wciskanie kitu cytując Ciebie:Prawda jest taka, że większość
osób bujających się samochodami nie robi tego z konieczności tylko ze zwykłej wygody,
bo im się np na przystanku autobusowym nie chce stać.

możesz Sobie wsadzić w buty.

Obaj z @zadymek-em uważacie rząd za opresywny i ograniczjący wolność obywateli ba nazwyacie ich socjalistami, komunistami.
Tymczasem zachowujecie się dokładnie tak samo:
mało dróg ? zmniejszyć liczbę samochodów.
mało miejsc pargingowych ? podnieść opłaty za parkowanie.

itd. itp.

Po najmniejszej linii oporu.

Ps. Masz własny samochód ?.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 13:15, kerkas napisał:

Bzdura, dam Ci dobry przykład dlaczego ludzie jeżdzą samochodami.

Kiedy w końcu do ciebie dotrze, że fakt, że jednej czy dwóm osobom samochód jest koniecznie niezbędnie do życia potrzebny, nie przeczy wcale twierdzeniu że większości potrzebny on nie jest? Podstawy logiki...

Dnia 20.12.2012 o 13:15, kerkas napisał:

Ps. Masz własny samochód ?.

Własnego nie mam. A wiesz czemu? Bo nie jest mi potrzebny. A właściwie: nie jest mi na tyle potrzebny, aby korzyści z jego posiadania rekompensowały koszty. Zdaję sobie z tego sprawę i nie płaczę po forach że benzyna droga, a państwo każe jeszcze jakieś przeglądy robić, ubezpieczenie płacić, opony zakładać. Nie przeczę, że fajnie byłoby podjechać sobie samochodem do marketu i oszczędzić sobie dźwigania zakupów, albo wrócić sobie do domu samochodem zamiast tłuc się busem, ale czy to jest naprawdę problem nie do przeskoczenia? Jak kogoś przerastają koszty utrzymania samochodu, to niech bierze przykład ze mnie: nie stać mnie - nie jeżdżę. :)

PS: I proszę cię, nie utożsamiaj mnie z ludźmi którzy na prawo i lewo nazywają innych komunistami albo lewakami, bo sam jak widzę w jakimś poście jedno z tych słów, to zwykle przestaję go czytać i kompletnie ignoruję - w myśl zasady że z szkoda czasu na oszołomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 21:46, rob006 napisał:

> Bzdura, dam Ci dobry przykład dlaczego ludzie jeżdzą samochodami.
Kiedy w końcu do ciebie dotrze, że fakt, że jednej czy dwóm osobom samochód jest koniecznie
niezbędnie do życia potrzebny, nie przeczy wcale twierdzeniu że większości potrzebny
on nie jest? Podstawy logiki...


Podstawy logiki by rob006 to się zgodzę.
Ty wiesz lepiej komu jest samochód potrzebny a komu nie, i jescze masz czelność wymyślać innym od oszołomów.
Hipokryzja rządzi.

Dnia 20.12.2012 o 21:46, rob006 napisał:

Zdaję sobie z tego
sprawę i nie płaczę po forach że benzyna droga, a państwo każe jeszcze jakieś przeglądy
robić, ubezpieczenie płacić, opony zakładać.


Oczywiście ludzie jedżą samochodami przez snobizm :)

Dnia 20.12.2012 o 21:46, rob006 napisał:

Jak kogoś przerastają koszty utrzymania samochodu, to niech bierze przykład ze mnie:
nie stać mnie - nie jeżdżę. :)


Weż się zapisz do rządu jak Boga Kocham na wszytko masz jasne i proste recepty a otacza Cię banda kretynów którzy po prostu nie chcą Cię słuchać :)
Proponuję wyjdż z tego Matrixa w którym Jesteś

Dnia 20.12.2012 o 21:46, rob006 napisał:

PS: I proszę cię, nie utożsamiaj mnie z ludźmi którzy na prawo i lewo nazywają innych
komunistami albo lewakami, bo sam jak widzę w jakimś poście jedno z tych słów, to zwykle
przestaję go czytać i kompletnie ignoruję - w myśl zasady że z szkoda czasu na oszołomów.


Na wszytko masz jasną i prostą odpowiedż.
Twoja racja jest najmojsza.
Twoje teorie to nie teorie a prawdy obajwione.
Wiesz co jest lepsze dla obywatela od niego samego.
To co to według Ciebie jest ? troska o drugiego człowieka nie rozśmieszaj mnie.

Ps. O to że zignorujesz cudze posty jestem spokojny że tak nie będzie.
Palacz potrzebuje nikotyny, polityk potrzebuje wyzwalać emocje, natomiast Ty jesteś prowokatorem i bez prowokacji nie potrfisz żyć a jak się Ciebie przyprze do muru, to albo rejterujesz z pola walki, albo olewasz to co ktoś napisał, albo się odgrażasz że nie odpiszesz.
Nie raz, nie dwa, nie trzy się odgrażałeś i co z teg wyszło NIC wcześniej czy póżniej zatakujesz.
Provocation is in your blood. Don''t fight it.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 08:42, zadymek napisał:

> To porównanie brudnej przedniej szyby z jazdą na haju też mocne... jest "identyko".
1. Ogranicza czy nie ogranicza zdolność kierowania pojazdem?
2. Pewnie ten emot nic dla was nie znaczy...

1. Może co najwyżej ograniczać widoczność, a nie ZDOLNOŚĆ KIEROWANIA POJAZDEM, bo ta pozostaje bez mian. Zdolność kierowania pojazdem pogarsza się właśnie gdy jesteś pijany/pod wpływem innego syfu. To nie to samo. Zresztą proszę Cię. "Brudna szyba" co to znaczy? Trudno ją utrzymać w idealnej czystości gdy warunki pogodowe są niesprzyjające,a nie przesadzajmy, trochę brudu nie zasłoni Ci widoku.
Chyba nikt nie jeździ ze szczelną, grubą warstwą błota czy 5-cio centymetrową warstwą śniegu na szybie z przodu.
2. Dobra dobra, teraz mów że to żart :D

Dnia 20.12.2012 o 08:42, zadymek napisał:

Policję obchodzi cała pula ponieważ to do niej należy ustalenie czy doszło do popełnienia
przestępstwa.
Założę się, że odsetek nieszczęśliwych zbiegów okoliczności, gdzie nie ma kogo obciążyć
winą jest malutki i gdy jest trup przestępstwo wchodzi w grę niemal zawsze.

Uwierz, że nie każde "zdarzenie drogowe" jest wynikiem wyprzedzania na trzeciego czy jazdy 150 km/h przez miasto. Owszem, ludzi bez wyobraźni niestety nie brakuje, ale do wypadków dochodzi także w wyniku zwykłego gapiostwa, nie spojrzenia w lusterko, nie rozejrzenia się, kiepskich warunków pogodowych, złego stanu nawierzchni, utraty panowania nad samochodem przy dopuszczalnych prędkościach (np ze względu na powyższe albo niskie umiejętności kierowcy, związane chociażby z brakiem szkolenia jak wyjść z poślizgu. Na kursach nie uczą tego!) Owszem, winny najczęściej by się wtedy znalazł, ale czy wyżej wymienione przypadki to przestępstwo? Raczej po prostu nieszczęśliwy wypadek właśnie. Naprawdę myślisz, że taki odsetek jest malutki?

>Nic, odniosłem się do fragmentu o kierunku zainteresowania policji: kerkras uważa, że drogom nie należy się tak >bacznie przyglądać jak przestępcom, mimo, że na drogach ginie więcej osób (więc co oczywiste, policja ma tam >więcej roboty). Problem kręci się wokół tego co ty sam wspomniałeś: przestępców jest mniej niż kierowców (i >odpowiednio mniej ludzi zabijają), a że i w jednym i drugim przypadku nieuniknione jest popełnianie przestępstw >to zgadnij komu należy przydzielić więcej pał?

Moim zdaniem problem kręci się wokół tego, że źle się za to zabierają, a ich "przyglądanie się" nie bardzo ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa, bo podstawowym środkiem zaradczym są mandaty, więcej mandatów i więcej droższych mandatów. Efekt jest taki, że ludzie są coraz bardziej sfrustrowani, a do wypadków wciąż dochodzi. Jasne, to nie jest bezpośrednio wina policji,tylko tych którzy prawo tworzą. Podstawowy efekt jest jednak taki, że w ten sposób przede wszystkim zwiększają się wpływy do budżetu.

http://autoflesz.com/nowosci/1073-wp%C5%82ywy-z-mandat%C3%B3w-wpisane-w-bud%C5%BCecie-na-2013-rok-1,5-mld-zlotych.html

Tutaj przykład. Pan Jan Antony Vincent-Rostowski wymyślił sobie, że w przyszłym roku wszyscy zapłacimy za mandaty 1,5 mld złotych. To już zostalo ustalone, tak ma być. Już widzę tą straż miejską i policję uwijających się by wyrobić limit.

Cytat z tego artykułu:
- Chcesz zarabiać, to musisz na potęgę wystawiać mandaty. Pensje inspektorów transportu drogowego zostały uzależnione od liczby wystawianych mandatów, nałożonych kar i zabranych dowodów rejestracyjnych – przekonuje fakt.pl

- Funkcjonariusze skarżą się, że są "zmuszani" przez przełożonego do karania nawet za błahostki. Inaczej mogą stracić pracę – czytamy w piśmie m.in. do wojewody lubuskiego, do którego dotarł fakt.pl


Teraz bezpośrednie przykłady. Chodzi o bezpieczeństwo tak? Mandat otrzymasz za używanie opon z kolcami, które na zaśnieżonej, ubitej drodze spisują się bez porównania lepiej choćby od tradycyjnych zimówek, a u nas są bezwarunkowo zakazane. Takich dróg, przede wszystkim poza miastami i drogami ekspresowymi/autostradami nie brakuje. Na innym forum, poświęconym motoryzacji znalazłem dwa takie komentarze (jeden obok drugiego, nie musiałem wcale szukać):

Przed stopem i przejazdem pan policjant próbował wyhamować radiowóz i doszło do kolizji bo gwałtownie się zatrzymałem przed stopem mam norweski pojazd na kolcach i policjant nie czuje się winny kolizji / uderzył w tył / bo mój samochód miał kolce i chciał zabrać mi dowód /nie oddałem /. sprawa skończy się w sądzie grockim. i kto ma bezpieczne opony na polskie warunki?

i drugi:

Ja stracilem dowodzik wlasnie dzisiaj.Na codzien jezdze po Szwecji, wiec kolce znam doskonale i wiem ze sa niezbedne na oblodzonej czy zasniezonej drodze.To jest groteska ze w polsce zima nie wolno ich stosowac wiem od lat ze zimy w Polsce sa tak samo srogie isniezne jak w polowie obszaru Szwecji. Dlaczego wiec Polacy maja placic nie rzadko zyciem za niekompetentne zazadzanie drogami i ich nawierzchnia

Kolejny, chyba najbardziej komiczny przykład. Mandat w Polsce dostaje się za... włączony silnik zimą. Wystarczy, że będzie włączony dłużej niż minutę. Bezpieczeństwo? Ekologia? Wolne żarty.

http://www.motofakty.pl/artykul/mandat-za-wlaczony-silnik-podczas-postoju.html

Nie do końca zgadzam się także z przepisem mówiącym, że nie wystarczy odśnieżyć przedniej szyby, lusterek czy świateł. Za pozostawienie (niekoniecznie grubej!) warstwy śniegu np: na masce również grozi mandat. Bezpieczeństwo? Owszem, jest prawdopodobieństwo, że przy dużej prędkości śnieg wpadnie na przednią szybę i zginiesz na słupie, ale to chyba jednak przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 16:28, Pitej napisał:

Chyba nikt nie jeździ ze szczelną, grubą warstwą błota czy 5-cio centymetrową warstwą
śniegu na szybie z przodu.

Przednią może i nie, ale kompletnie brudna tylna szyba to nie jest rzadki widok. A widziałem też i takie skrajne przypadki, że ktoś w zaszronionej szybie wyczyścił sobie małe kółeczko i stamtąd oglądał świat przed sobą. :D
Opony z kolcami mają niższą przyczepność na czystym asfalcie niż zwykłe opony zimowe, a mimo wszystko głównie po takich drogach jeździmy. Porównywanie klimatu Polski i Szwecji to chyba jakiś żart...
A cały samochód odśnieżasz nie ze względu na siebie, tylko ludzi którzy jadą za tobą.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 16:28, Pitej napisał:

przypadki to przestępstwo? Raczej po prostu nieszczęśliwy wypadek właśnie. Naprawdę myślisz,
że taki odsetek jest malutki?

Yup. Co złego to człowiek.

Dnia 21.12.2012 o 16:28, Pitej napisał:

bo podstawowym środkiem zaradczym są mandaty, więcej mandatów i więcej droższych mandatów.

Jasne, powinni traktować to jak usiłowanie zabójstwa i wsadzać, konfiskować etc: ja te jestem za "Zero tolerancji";)
Sorry, wychowanie bezstresowe to pic na wodę, skoro nie wystarczy pouczenie i szkolenia trzeba uderzyć tam gdzie boli-aktualnie, w dobie kryzysu najbardziej boli portfel.

Dnia 21.12.2012 o 16:28, Pitej napisał:

Tutaj przykład. Pan Jan Antony Vincent-Rostowski wymyślił sobie, że w przyszłym roku
wszyscy zapłacimy za mandaty 1,5 mld złotych. To już zostalo ustalone, tak ma być. Już
widzę tą straż miejską i policję uwijających się by wyrobić limit.

Kłaniają się jakieś teorie spiskowe..ale pomijając skale nie wiele odbiega od rzeczywistości: ja też czytałem o takich patologiach ale skali lokalnej (sprawa dotyczyła straży miejskiej).
Na prawdę sądzisz, że Policja to maszynka Rostowskiego do zarabiania? Jaką to ma rentowność?

Dnia 21.12.2012 o 16:28, Pitej napisał:

- Chcesz zarabiać, to musisz na potęgę wystawiać mandaty. Pensje inspektorów transportu
drogowego zostały uzależnione od liczby wystawianych mandatów, nałożonych kar i zabranych
dowodów rejestracyjnych – przekonuje fakt.pl

Fakt, no tak....

Dnia 21.12.2012 o 16:28, Pitej napisał:

Teraz bezpośrednie przykłady. Chodzi o bezpieczeństwo tak? Mandat otrzymasz za używanie (...)

A ja dalej nie wiem jak to się ma do sugestii kerkras''a, że policja powinna zajmować się bandytami a nie polskimi kierowcami. To że praktyka pozostawia wiele do życzenia oznacza, że policja powinna mniej bacznie pilnować kierowców?

Dnia 21.12.2012 o 16:28, Pitej napisał:

Nie do końca zgadzam się także z przepisem mówiącym, że nie wystarczy odśnieżyć przedniej
szyby, lusterek czy świateł.

Serio? Jest artykuł na nieodśnieżony samochód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 17:03, rob006 napisał:

Przednią może i nie, ale kompletnie brudna tylna szyba to nie jest rzadki widok. A widziałem
też i takie skrajne przypadki, że ktoś w zaszronionej szybie wyczyścił sobie małe kółeczko
i stamtąd oglądał świat przed sobą. :D

No to to jest patologia :D Takiemu należałaby się nagroda. Ja nie bronię wszystkich.

Dnia 21.12.2012 o 17:03, rob006 napisał:

Opony z kolcami mają niższą przyczepność na czystym asfalcie niż zwykłe opony zimowe,
a mimo wszystko głównie po takich drogach jeździmy.

Ach i znowu głównie... głównie... W Warszawie może i tak. Ale na wsi i mniejszych miejscowościach, np: u mojej babci: jednej i drugiej drogi zimą są białe. Tam jeździ się na dystansach ~20 ~30 km, gdzie stan dróg jest zimą wszędzie taki sam - zły. To Środkowa Polska, więc co dopiero w górach czy na wschodzie? Jasne, że na goły asfalt, czy "papkę" śnieżną kolce nadają się słabo i w jakimś stopniu niszczą nawierzchnię, ale opon z kolcami nie można używać nigdzie, nie można i już, zero wyboru czy możliwości dostosowania.

Dnia 21.12.2012 o 17:03, rob006 napisał:

Porównywanie klimatu Polski i Szwecji
to chyba jakiś żart...

Tu nie chodzi o kompleksowe, geograficzne zrównanie klimatu szwedzkiego z polskim tylko pokazanie, że w części Polski, podobnie jak w Szwecji drogi zimą są zaśnieżone.

Dnia 21.12.2012 o 17:03, rob006 napisał:

A cały samochód odśnieżasz nie ze względu na siebie, tylko ludzi którzy jadą za tobą.

No dobrze, nie neguję tego przepisu w całości.

@zadymek

Dnia 21.12.2012 o 17:03, rob006 napisał:

Na prawdę sądzisz, że Policja to maszynka Rostowskiego do zarabiania? Jaką to ma rentowność?

Skoro pan minister przygotował już wysokość wpływu do budżetu z tytułu mandatów. Należy jeszcze dodać, że kwota ta jest wyższa niż w latach ubiegłych, to widać tak: policja i straż miejska ganiając obywateli (bo to nie dotyczy tylko mandatów drogowych) mają ten wpływ gotówki zapewnić.

Dnia 21.12.2012 o 17:03, rob006 napisał:

Fakt, no tak....


Najłatwiej to obracać wszystko w żart i się naśmiewać. Otóż sprawy o których mówimy to nie facet trzymający kredens ze strachu że umrze, więc nie widzę powodów do drwin.

>A ja dalej nie wiem jak to się ma do sugestii kerkras''a, że policja powinna zajmować się bandytami a nie polskimi kierowcami.
Powinna zajmować się rzeczami ważniejszymi niż wlepianie mandatów za byle co i "kampieniem" w krzakach ;p

Dnia 21.12.2012 o 17:03, rob006 napisał:

Serio? Jest artykuł na nieodśnieżony samochód?

http://wladcydrog.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=179:mandat-za-nieodnieony-samochod&catid=34:ciekawostki&Itemid=63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 17:38, Pitej napisał:

Skoro pan minister przygotował już wysokość wpływu do budżetu z tytułu mandatów. Należy

Skoro pan minister planuje budżet ... taa, ani chyba spisek i samospełniające się proroctwo. Ja jednak jeszcze raz spytam o rentowność działalności policji: bo zdajesz się sugerować, że to się im kalkuluje.

Dnia 21.12.2012 o 17:38, Pitej napisał:

Najłatwiej to obracać wszystko w żart i się naśmiewać. Otóż sprawy o których mówimy to
nie facet trzymający kredens ze strachu że umrze, więc nie widzę powodów do drwin.

Nie, to paranoik (piszący dla słynnej z paranoicznych wizji gaziety) widzący rządowy spisek przeciw kierowcom: a to śmiertelnie poważna sprawa:|

Dnia 21.12.2012 o 17:38, Pitej napisał:

>A ja dalej nie wiem jak to się ma do sugestii kerkras''a, że policja powinna zajmować
się bandytami a nie polskimi kierowcami.
Powinna zajmować się rzeczami ważniejszymi niż wlepianie mandatów za byle co i "kampieniem"
w krzakach ;p

To już kwestia praktyki za co wlepiają: jak widać niżej jest to kwestia uznaniowa. Ale ogólnie: czy zgadzasz się z kerkras''em, że policja powinna poświęcać kierowcom mniej uwagi niż bandytom? Że powinna więcej "kampić" na nielicznych zbirów zamiast na całkiem licznych driverów?

Dnia 21.12.2012 o 17:38, Pitej napisał:

A więc jednak nie ma nic o śniegu, hmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 18:10, zadymek napisał:

> Skoro pan minister przygotował już wysokość wpływu do budżetu z tytułu mandatów.

Pan minister szuka sposobu na łatanie dziury budżetowej w naszych kieszeniach wymyślając i forsując nowe i coraz droższe mandaty. Z góry założył już jaką normę mamy wyrobić z tego tytułu. I to jaka jest to wartość!

Dnia 21.12.2012 o 18:10, zadymek napisał:

Nie, to paranoik (piszący dla słynnej z paranoicznych wizji gaziety) widzący rządowy
spisek przeciw kierowcom: a to śmiertelnie poważna sprawa

Proszę, trzy inne źródła mówiące o mandatach pana ministra:
http://niezalezna.pl/36137-radarowa-republika-rostowskiego
http://naszymzdaniem.dlastudenta.pl/artykul/Zaplacimy_wiecej_mandatow_i_grzywien,85101.html
http://www.wykop.pl/link/1352653/500zl-mandatu-musi-zaplacic-statystyczny-polak-w-2013/

Nie wmawiaj mi spisku, bo o nim nic, absolutnie nic nie wspomniałem. Mamy konkretne ustalenia ministra odnośnie wysokości kar jakie zapłacimy. Suma ta jest o wiele, wiele większa niż chociażby w tym roku. Skądś te pieniądze będą musiały się wziąć. Więc będą łapać jeszcze bardziej i jeszcze częściej niż teraz. Za wszystko. Zapłacimy WSZYSCY nie tylko kierowcy, bo nie tylko kierowców i kar dla kierowców to dotyczy.

Możesz zapomnieć o słowach tych anonimowych mundurowych o konkretnych sumach jakie ma nabić każdy z nich. To nie musi być prawda. Raczej ciekawostka, ja też nie wiem co o tym myśleć więc i Ty odbieraj to jak chcesz. Prawda jednak taka, że te pieniądze będą musiały się znaleźć, bo budżet powinien się zgadzać.

Nie mam pojęcia jaka jest rentowność policji. Pewnie kiepska skoro zewsząd słychać niezadowolenie odnośnie jej finansowania. Niemniej, czy policja jest organizacją która bezpośrednio ma na siebie zarabiać? Chyba nie, bo chyba nie od zarabiania ona jest prawda? Poza tym, opłaty z mandatów nie trafiają bezpośrednio do policji.

Dnia 21.12.2012 o 18:10, zadymek napisał:

To już kwestia praktyki za co wlepiają: jak widać niżej jest to kwestia uznaniowa. Ale
ogólnie: czy zgadzasz się z kerkras''em, że policja powinna poświęcać kierowcom mniej
uwagi niż bandytom? Że powinna więcej "kampić" na nielicznych zbirów zamiast na całkiem
licznych driverów?


Odpowiem już tylko ogólnikowo, bo zaczynamy zataczać okrąg, że policja powinna być skuteczna i skutecznie zapobiegać przestępstwom oraz ścigać sprawców, na drogach też.

Dnia 21.12.2012 o 18:10, zadymek napisał:

A więc jednak nie ma nic o śniegu, hmm.


http://www.banzaj.pl/500-zl-mandatu-za-nieodsniezony-samochod-62458.html
http://superauto24.se.pl/auto-porady/uwaga-wlepiaja-mandaty-za-snieg-na-samochodzie-za-co-mozna-dostac-mandat_297625.html
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/714911,sypia-sie-mandaty-za-nieodsniezone-samochody,id,t.html?cookie=1
http://kolobrzegnafali.pl/za-nieodsniezony-samochod-grozi-mandat-za-odsniezanie-auta-z-reszta-tez/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się