Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2013 o 15:32, Lukas1694 napisał:

Czy są jakieś miasta w europie ktore nie mają komunikacji miejskiej państwowej?

Jedyny znany mi przypadek to Gurgaon (Indie), gdzie rynek nic takiego nie wykształcił. Sam strzelam, że komunikacja sama z siebie jest nieopłacalna i w znacznej mierze należy ją dotować (więc dopiero rząd zaczął czarować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 01:09, Zgreed66 napisał:

Sam strzelam, że komunikacja sama z siebie jest nieopłacalna i w znacznej mierze należy
ją dotować (więc dopiero rząd zaczął czarować).


Koleje Państwowe w Szwajcarii jako jedyne w Europie przynoszą zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 22:29, Lukas1694 napisał:

JKM nie stawia za wzoru Szwajcarię...


Cóż jak to ktoś wspominał obrońcy JKM słyszą to co chcą usłyszeć i podobnie jak popierający Kaczyńskiego prawidłowo interpretują jego słowa które oczywiście zostały przekręcone przez złośliwych dziennikarzy, lewaków idt. itp.

Wystarczy posłuchać jego wypowiedzi na Yotubie a że w jednej wypowiedzi przeczy innej swojej wypowiedzi to już nie moja wina.

Dnia 12.04.2013 o 22:29, Lukas1694 napisał:

Powiedział, że jest jednym z lepszych krajów wolnościowych w Europie. A to, że popiera
reżim nie oznacza, że wszystkie jego poglądy.


Nie można być trochę w ciąży po drugie prawdziwy liberał nie może popierać sytemu totalitarnego.

>Popiera to, że Łukaszenko nie chce przyłączenia

Dnia 12.04.2013 o 22:29, Lukas1694 napisał:

Białorusi do Rosji.


Popiera wsadzanie komunistów do więzienia przez Łukaszenkę, tyle tylko że dla Łukaszenki komunistami są także Ci którzy są w opozycji do jego rządów.
Ale o tym oczywiście też nie słyszałeś.

>A nie rozumiem, to w totalitaryzmie nie może być swobód obywatelskich?

Tekst roku normalnie tekst roku :)
Zastanów się głęboko nad bzdurą którą napisałeś.

Dnia 12.04.2013 o 22:29, Lukas1694 napisał:

Skoro on jest populista to kim sa obecni politycy?


Gdzie są spisane projekty ustaw, ustawy, regulacje które zamierza wprowadzić JKM ? Nie ma ich są tylko sprzeczne koncepcje JKM a niektóre pomysły serwowane przez ludzi z jego otoczenia to po prostu czysty żywy socjalizm vide Pilipiuk.


>JKM mowi rzeczy normalne i zwyczajne,

Gada bzdury choćby o prawach autorskich, a kiedy brakuje mu argumentów
po prostu obraża rozmówcę vide masakruje Lewaka.
A wystarczyło powiedzieć że owe kraje mają bogate złoża naturalne gaz, ropa itd. itp.
A tak wypowiedź pana JKM nie różniła się zbytnio od wypowiedzi Leppera.

Dnia 12.04.2013 o 22:29, Lukas1694 napisał:

Aaa skoro uważacie, że JKM to oszołom,


JKM to w pewnym stopniu
"Kaczyński" tyle że on mówi prosto z mostu co zrobi kiedy dojdzie do władzy, wprowadzi dyktaturę.

Dnia 12.04.2013 o 22:29, Lukas1694 napisał:

to głosujcie
na UPR, mają identyczne poglądy co JKM, tylko że tam nie ma JKM.


patrz przykład Pilipiuka

>Podkreślony fragment

Dnia 12.04.2013 o 22:29, Lukas1694 napisał:

- Korwin mówi o tym, że zamknie w więzieniu komunistów, oraz że można zdobyć władzę przez
przewrót. To co sądzi o Jaruzelskim zapewne nie wiesz, on może powiedzieć że jest "spoko
facetem" ale decyzje miał idiotyczne.


"Liberał" który popiera rządy silnej ręki to jest doprawdy paradne.

Ps. Poglądy JKM w pewnych kwestiach są po prostu nieludzkie choćby wypowiedź o niepełnoprawnych.
Zresztą jakiś czas temu była dyskusja w tym temacie i też fani JKM "tłumaczyli" że jego wypowiedź została zmanipulowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 06:53, kerkas napisał:

>.../ > Ps. Poglądy JKM w pewnych kwestiach są po prostu nieludzkie choćby wypowiedź oniepełnoprawnych.
Zresztą jakiś czas temu była dyskusja w tym temacie i też fani JKM "tłumaczyli" że jego
wypowiedź została zmanipulowana.

Akurat dobrze rozumiem wypowiedź o niepełnosprawnych, ongiś zwanych po prostu inwalidami (wszędzie ta poprawnoąć polityczna).
W szkole, na lekcjach WF wyobrażasz sobie inwalidę grającego z chłopakami w piłkę? Owszem, jemu to może sprawić chwilę radości, ale reszta tylko się umęczy. To samo dotyczy spotu wyczynowego i olimpiad paraolimpijskich. Igrzyska są transmitowane dla widzów, którzy chcą je oglądać i którzy chcą za ten widok płacić, czy to w formie biletów na igrzyska, czy też w formie ogladania reklam jako przerywników transmisji. A kto chce oglądać biegi ludzi o obciętych nogach, przy czym nie wygrywa ten, który przybiegł najszybciej, tylko ten, któremu wyliczona z tabel, że było mu trudniej?
Możemy rzeczywiście urządzać zawody dla odpowiednich grup wiekowych (i są, o czym chyba mało kto wie, takie zawody, a nawet olimpiady dla byłych sportowcó gdzie biegają 60 czy 70 latkowe. Ale jakoś nie reklamują się z tym i nie mają pretensji o zapłatę (pardon - o nagrody).
Czy to wszystko jest "nieludzkie" czy też chodzi o zwykłą hipokryzję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że najlepiej byłoby pozamykać niepełnosprawnych w rezerwatach, żeby nie zawadzali za bardzo "normalnej" części społeczeństwa, przecież to nie ludzie, nie?

Co do przykładu z W-F, niejeden zdrowy gra jakby pierwszy raz piłkę na oczy widział, więc szczerze wątpię, żeby ktoś miał się męczyć o wiele bardziej grając z np. niedosłyszącym.

Skoro transmitują paraolimpiadę to znaczy, że ktoś jednak chce je oglądać. Nikt nie transmituje polskiej ligi baseballa np. a żadnego inwalidy tam nie ma uświadczysz.

Nie wiem dlaczego były sportowiec, który chce sobie jeszcze pobiegać na starość to dla Ciebie ta sama kategoria co dwudziestolatek, który miał mniej szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 11:31, Izrafel92 napisał:

Skoro transmitują paraolimpiadę to znaczy, że ktoś jednak chce je oglądać.


A transmitują? Bo u nas chyba nie, i prawie nikomu to nie przeszkadzało. Do czasu, aż JKM stwierdził że paraolimpiada to nie olimpiada i nie powinna mieć z nią nic wspólnego, wtedy nagle w ludziach się obudził duch współczucia i idee równości. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem paraolimpiadę transmituje się w telewizji. Nie jestem pewien, czy w Polsce też. Co do JKM, ciężko mi pojąć jak można wygadywać takie głupoty, myślę że gdyby sam nagle stracił nogę zmieniłby swoje poglądy na ten temat o 180 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 11:31, Izrafel92 napisał:

Rozumiem, że najlepiej byłoby pozamykać niepełnosprawnych w rezerwatach, żeby nie zawadzali
za bardzo "normalnej" części społeczeństwa, przecież to nie ludzie, nie?
/.../

Odpowiadasz w swoim imieniu, czy cytujesz TVN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczyna się rozmowa na temat tego co JKM powiedizał o niepełnosprawnych ;). Dla tych co tiwerdzą, iż JKM nienawidzi niepełnosprawnych itp. polecam używać więcej rozumu, a mniej opierać się na swoich emocjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 12:46, Izrafel92 napisał:

O ile wiem paraolimpiadę transmituje się w telewizji.

O ile wiem w Polsce nie transmitowano paraolimpiady i jakoś nie było krzyku, że lud chce oglądać a nie może.

Dnia 13.04.2013 o 12:46, Izrafel92 napisał:

Co do JKM, ciężko mi pojąć jak można wygadywać takie głupoty, myślę że gdyby sam
nagle stracił nogę zmieniłby swoje poglądy na ten temat o 180 stopni.

A o które głupoty ci konkretnie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dla Ciebie każdy, kto śmie mieć inne zdanie niż Ty zasługuje na pogardę i ironiczną odpowiedź.

Kendziezawy - Równie dobrze można powiedzieć, że Wałęsa przecież wcale nie nienawidzi homoseksualistów. Zobacz, ile emocji wzbudziła jego wypowiedź.


O to, że paraolimpiada to żadna olimpiada, rob006. No i nie napisałem, że w Polsce ja transmitują."Nie jestem pewien, czy w Polsce też".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 13:06, Izrafel92 napisał:

Widzę, że dla Ciebie każdy, kto śmie mieć inne zdanie niż Ty zasługuje na pogardę i ironiczną
odpowiedź. /.../


" Rozumiem, że najlepiej byłoby pozamykać niepełnosprawnych w rezerwatach, żeby nie zawadzali za bardzo "normalnej" części społeczeństwa, przecież to nie ludzie, nie?"

Poznajesz ten cytat? Już po raz kolejny przypisujesz mi nie moje poglądy. Albo to z Twojej strony złośliwość, albo chęć "ustawienia" sobie dyskutanta, albo objaw niezrozumienia tego, co piszę.
Wybierz sobie, które z tych określeń pasuje do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 13:11, Izrafel92 napisał:

Korwin-Mikke obraża paraolimpijczyków: Może szachy dla debili? źródło: dziennik.pl


Pierwszy wynik z google? :D Przyznaj - czytałeś w ogóle ten kontrowersyjny felieton, czy opierałeś się tylko na reakcjach na jego temat w innych mediach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 13:11, Izrafel92 napisał:

Korwin-Mikke obraża paraolimpijczyków: Może szachy dla debili? źródło: dziennik.pl


Jako ciekawostkę dodam, że kiedyś "debilizm" był zwykłym określeniem medycznym (używanym w stosunku do osób z poniżejprzeciętną inteligencją), podobnie jak "kretynizm", "imbecylizm" i "idiotyzm".
To tak w ramach akcji: zbędna wiedza na każdy dzień tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokornie przyznam, że wystarczyła mi wiedza na jego temat z innych mediów. Średnio naukowe podejście, wiem ( :( ), ale masa opinii krążących na jego temat w mediach wywołała u mnie takie a nie inne podejście do niego. : ) Jeśli mam błędne pojęcie na temat podejścia KJM do paraolimpijczyków to chętnie je zmienię, tylko mnie przekonaj.

Daelor, w ten sam sposób histeria do całkiem niedawna uznawana była za chorobę. Dziś nikt poważny jej tak nie nazwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 14:02, Izrafel92 napisał:

Jeśli mam błędne pojęcie na temat podejścia
KJM do paraolimpijczyków to chętnie je zmienię, tylko mnie przekonaj.

JKM ich nie pozamyka w obozach, czy rezerwatach. Bo nie chce, aby państwo w ogóle się tym zajmowało.
Uważa za to, że idea paraolimpiady jest antycywilizacyjna. On woli się rozwijać, dlatego reprezentuje darwinizm cywilizacyjny.

http://jkm.nowyekran.pl/post/73028,para-olimpiada-czyli-paranoja
"Para-olimpiada czyli paranoja"
"Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego – równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili"
"I nie chodzi o estetykę: w społeczeństwie obowiązuje zasada: „Z kim przestajesz, takim się stajesz”, więc i oglądanie – godnych podziwu skądinąd - wysiłków para-sportowców może przynieść - przejściowe, na szczęście - zaburzenia w motoryce!). Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety.
Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała - oczywiście."

"Przy okazji: obejrzałem sobie klasyfikację medalową para-olimpiady. Nie ma tam prawie w ogóle państw afrykańskich. Tam zaraza nie dotarła. Ale to oznacza, że Murzyni niedługo podbiją świat. I wyrżną nas.
Zaczynając od niepełnosprawnych. "
"To, oczywiście, nie jest zarzut w stosunku do para-sportowców. Oni są tylko pionkami w tej rozgrywce. Oni chcą walczyć na arenie – i pokazywać innym inwalidom, że kalectwo można w dużym stopniu przezwyciężyć.
I wszyscy inwalidzi powinni te zawody oglądać!!"

Ogółem warto przeczytać cały, ale zostaje kwestia co z nimi. Państwo nimi się nie będzie zajmować. W "normalnych" warunkach powinni to zrobić ludzie. No, ale darwinizm społeczny nie precyzuje jak się ludzie "przynajmniej" powinni zachowywać (postawy społeczne promowane w społeczeństwie). Olać ich, czy pomóc. Dunno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co on powiedział zakrawa na faszyzm. Kto miałby decydować o tym, kto jest silny, uczciwy, mądry, czy piękny? Co więcej, na czym on się opierał mówiąc, że oglądając paraolimpijczyków można doznać zaburzeń w motoryce? Przecież to śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się