Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2013 o 18:50, Tyler_D napisał:

Chyba pierwszy raz widziałem stosunkowo poruszonego [ wkurzonego? ] Korwina w tv. ;-D


Co ? gdzie ? jak ?
Powiedz coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jeszcze jednego posta ale może ktoś kto dużo słucha Korwina łaskawie mi powie co on tam próbował powiedzieć [ ok. 14:40-15:00 ] gdy zaczęli obaj naraz mówić. Ni cholery nie wiem co on tam gadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Odnośnie Macierewicza to rozwalił służby specjalne, regularnie kompromituje Polskę ot choćby wizyta w USA u senatora który nie żyje od ponad 50 lat itd. itp.


>Tezą o zamachu PIS, Kaczyński i Macierewicz usiłują wybielić kancelarię prezydenta Lecha
>Kaczyńskiego, uczynić ś.p. prezydenta Kaczyńskiego najlepszym prezydentem w dziejach
>II i IV RP oraz przerzucić całą winę na Rosjan.

Ze służbami specjalnymi masz na myśłi raport WSI? Moim zdaniem dobrze zrobił, że w części robił ten układ, bo jeśli faktycznie w grupie byli także agenci, działający na rzecz obcego mocartwa, to przecież nie mogło być to z zyskiem dla nas, lecz ze szkodą, nie?

Natomiast wybielania kancelarii prezydenta ś.p. Lecha Kaczyńskiego nie jest potrzebne, bo pracowali tam porządni ludzie.

Ok, może masz na myśli konkretnie katastrofę, ale tu też nie było raczej winy kanelarii. Samolot miał określoną ilość siedzeń, prezydent pozapraszał osoby, natomiast fakt, że tak dużo poleciało, wynika bardziej z chęci bycia "zasłużonym/nobilitowanym" przez media, gdy te osoby będą stały blisko prezydenta.

Lechowi jeden taki (Palikot) życzył może nie śmierci, ale odejścia już tak. OCzywiście, można tworzyć teorie co do cytatu, ale znając tego Pana, to raczej miał On na myśli właśnie taki koniec prezydentury Kaczyńskiego.

"Ja jestem w skrajny sposób zasmucony. Martwię się o przyszłość mojej ojczyzny. Życzę Polakom i Polsce, żeby Lech Kaczyński jak najszybciej przestał być prezydentem tego kraju, bo każdy dzień jego prezydentury przybliża nas do katastrofy takiej czy innej, wewnętrznej czy zewnętrznej. Oby się to jak najszybciej skończyło."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 20:54, Heartbreaker napisał:

>II i IV RP oraz przerzucić całą winę na Rosjan.

Ze służbami specjalnymi masz na myśłi raport WSI? Moim zdaniem dobrze zrobił, że w części
robił ten układ, bo jeśli faktycznie w grupie byli także agenci,


Tego nie wiesz i już się nie dowiesz ale Macierewicz zabił iluś agentów ujawnił dane operacyjne i już nikt z nami nie będzie współpracował jeśli chodzi o wywiad.

Dnia 11.05.2013 o 20:54, Heartbreaker napisał:

Natomiast wybielania kancelarii prezydenta ś.p. Lecha Kaczyńskiego nie jest potrzebne,
bo pracowali tam porządni ludzie.
Ok, może masz na myśli konkretnie katastrofę, ale tu też nie było raczej winy kanelarii.


To kancelaria prezydenta układała listę pasażerów i to ona ponosi dużą część odpowiedzialności za to że do jednego samolotu i nie jest to tylko moje zdanie.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=47520
strona organizacyjna kancelarii prezydenta Kaczyńskiego poległa

Przepraszam bardzo ale trzeba być "lekkomyślnym" aby nie użyć mocniejszych słów aby wpakować najważniejsze osoby w państwie do jednego samolotu.
To nawet prezesi Coca-Coli którzy znają jej recepturę latają osobnymi samolotami.

Dnia 11.05.2013 o 20:54, Heartbreaker napisał:

Lechowi jeden taki (Palikot) życzył może nie śmierci, ale odejścia już tak.


Jest różnica między życzeniem śmierci a odejściem ze stanowiska i to duża.
Powiem ostrzej nikt o Lechu Kaczyńskim nie powiedział per ruski agent itp. natomiast o Komorowskim a i owszem.
Tu nie ma i nie będzie symetrii.

>OCzywiście,

Dnia 11.05.2013 o 20:54, Heartbreaker napisał:

można tworzyć teorie co do cytatu, ale znając tego Pana, to raczej miał On na myśli właśnie
taki koniec prezydentury Kaczyńskiego.


Jak to się ma cytuję Jarosława Kaczyńskiego
polegli męczeńską śmiercią
zostali zdradzeni o świcie

To jest nie do obrony, nie bronię Palikota ale tego typu stwierdzeń u niego nie uświadczysz.

Dnia 11.05.2013 o 20:54, Heartbreaker napisał:

"Ja jestem w skrajny sposób zasmucony. Martwię się o przyszłość mojej ojczyzny. Życzę
Polakom i Polsce, żeby Lech Kaczyński jak najszybciej przestał być prezydentem tego kraju,
bo każdy dzień jego prezydentury przybliża nas do katastrofy takiej czy innej, wewnętrznej
czy zewnętrznej. Oby się to jak najszybciej skończyło."


W domyśle przyśpieszone wybory a nie życzenie śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 18:58, Tyler_D napisał:

Przepraszam za jeszcze jednego posta ale może ktoś kto dużo słucha Korwina łaskawie mi
powie co on tam próbował powiedzieć [ ok. 14:40-15:00 ] gdy zaczęli obaj naraz mówić.
Ni cholery nie wiem co on tam gadał.


13% ma zasiłek a reszta go nie ma i nie ma i nie umiera z głodu.
Odebrać ten zasiłek tym 13% również.
I wtedy będzie praca dla wszystkich i dobrobyt.

Cóż Krowin jak zwykle buja w obłokach, to co on proponuje to bankructwo skoro pracodawca ma nie płacić zus, ubezpieczenia, podatku nic zero null tylko gołą pensję to wszyscy się zatrudnią samozatrudnieniem i nikt nie będzie płacił żadnych podatków tylko ciekaw jestem z czego on utrzyma to państwo wtedy ?.

Korwin już raz się zdenerwował i zachował po chamsku
http://www.youtube.com/watch?v=9P2QTdS9ItU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 22:19, kerkas napisał:

I wtedy będzie praca dla wszystkich i dobrobyt.

Tego nie dosłyszałem a w zasadzie nie zrozumiałem ... Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 22:01, kerkas napisał:

Tego nie wiesz i już się nie dowiesz ale Macierewicz zabił iluś agentów ujawnił dane
operacyjne i już nikt z nami nie będzie współpracował jeśli chodzi o wywiad.


Nie słyszałem, żeby Macierewicz zabił bądź zlecał zabójstwa. Moim zdaniem, to bzdura. Z drugiej strony, gdy tajemnica państwowa na akcję likwidacji WSi nie będzie obowiązywać, to może się dowiem więcej od tzw. z pierwszej ręki ;)

Odnośnie Palikota, to jak tworzył insynuacje typu "pijany Lech Kaczyński", to możźna się spodziewać, że w sprawie odejścia prezydenta Lecha Kaczyńskiego ze stanowiska myślał znacznie ostrzej, niż powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 22:19, kerkas napisał:

13% ma zasiłek a reszta go nie ma i nie ma i nie umiera z głodu.
Odebrać ten zasiłek tym 13% również.
I wtedy będzie praca dla wszystkich i dobrobyt.
Cóż Krowin jak zwykle buja w obłokach, to co on proponuje to bankructwo skoro pracodawca
ma nie płacić zus, ubezpieczenia, podatku nic zero null tylko gołą pensję to wszyscy
się zatrudnią samozatrudnieniem i nikt nie będzie płacił żadnych podatków tylko ciekaw
jestem z czego on utrzyma to państwo wtedy ?.


Przeciez jestem multum innych podatkow, ktore panstwo zbiera, gdyby sie tylko umieli rzadzic pieniedzmi to by na wszystko starczalo. Ale niestety duzo osob bedacych na panstwa utrzymaniu (gwoli scislosci: bezrobotni maja tu na szczescie w naszym kraju maly udzial, ale nie ma co ich zachecac do kontynuowania tego stanu i dalszej pracy na czarno) oraz czerpiacych profity z istnienia rozbudowanego panstwa nagle przestaloby dostawac regularne pieniazki za slodkie nicnierobienie.
Chyba nie widzisz, ze te wszystkie koszta jakie ponosi pracodawca. Jesli pracownik zarabia najnizsza krajowa, w tym roku 1181.38 PLN to pracodawca musi bulic dodatkowo ponad 700 PLN. Przy dwoch pracownikach kosztem alternatywnym jest zatrudnienie kolejnego pracownika + ekwiwalent wody do picia na rok dla tych 3.

Dnia 11.05.2013 o 22:19, kerkas napisał:

Korwin już raz się zdenerwował i zachował po chamsku
http://www.youtube.com/watch?v=9P2QTdS9ItU


Pamietam to, rzeczywiscie nie bylo to kulturalne, ale ja wydaje mi sie, ze chodzilo mu o to, ze socjalizm skupia sie na rownaniu i skubaniu wszystkich ambitnych w dol, aby oplacic tych mniej ambitnych, leniwych i slabych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ale ja nie zdzierżę jak czytam takie rzeczy ... nie twierdzę, że tylko Korwin / ten drugi ma tylko i wyłącznie absolutną rację ale ...

Po pierwsze - czerpiacych profity z istnienia rozbudowanego panstwa nagle przestaloby dostawac regularne pieniazki za slodkie nicnierobienie

To jest jakaś kpina? O czym ty mówisz? O zasiłkach czy lewych l4? Bo o ile to drugie rozumiem tak jeśli mówisz o pierwszym to to jest jakiś mało smaczny żart. Wiesz ile wynoszą zasiłki? I jak długo [ a w zasadzie krótko ] się je wypłaca? I jakie są ceny na rynku? No najwyraźniej nie.

A po drugie - ja nie rozumiem naprawdę dlaczego na każdym kroku niemal każdego kto jest za prawami pracownika i/lub kobiet etc etc nazywa się pogardliwie socjalistą i wyzywa od najgorszych. Komuchów, złodziei, bandy i innych takich.

Bo jak dla mnie dbanie o zaplecze socjalne, zasiłki dla potrzebujących, bezrobotnych to jedno a bycie komunistą i te kultowe "czy się stoi czy się leży" to zupełnie dwie różne bajki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 23:26, Heartbreaker napisał:

> Tego nie wiesz i już się nie dowiesz ale Macierewicz zabił iluś agentów ujawnił
dane
> operacyjne i już nikt z nami nie będzie współpracował jeśli chodzi o wywiad.

Nie słyszałem, żeby Macierewicz zabił bądź zlecał zabójstwa.


Nie rozumiesz rozwiązując WSI i ujawniając tajne dane operacyjne w tym dane niektórych pracowników wywiadu skazał część z tych ludzi na śmierć, przecież Polski wywiad się nie przyzna oficjalnie że zginęło tylu i tylu szpiegów w takich to a takich krajach wskutek działań Macierewicza.

Dnia 11.05.2013 o 23:26, Heartbreaker napisał:

Z drugiej strony, gdy tajemnica państwowa na akcję likwidacji WSi nie będzie obowiązywać,
to może się dowiem więcej od tzw. z pierwszej ręki ;)


Wtedy ten "lekkomyślny" Macierewicz już nie będzie żył klauzula tajności to najmniej 30 lat (tak było w przypadku wprowadzenia stanu wojennego w Polsce)

Dnia 11.05.2013 o 23:26, Heartbreaker napisał:

Odnośnie Palikota, to jak tworzył insynuacje typu "pijany Lech Kaczyński",


Zgoda powiedział otwartym tekstem że prezydent nadużywa alkoholu ale to nadal daleko do życzenia śmierci.

Dnia 11.05.2013 o 23:26, Heartbreaker napisał:

się spodziewać, że w sprawie odejścia prezydenta Lecha Kaczyńskiego ze stanowiska myślał
znacznie ostrzej, niż powiedział.


Liczy się to co powiedział a nie to co myślał.

Dla przykładu powiedzenie publiczne spieprzaj dziadu ma konotację jednoznacznie negatywną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 23:56, kuba9876543210 napisał:

Przeciez jestem multum innych podatkow,


Korwin proponuje żeby praca była zwolniona z jakichkolwiek podatków, ubezpieczeń, ZUS-ów słowem żeby pracodawca z tytułu tego że daje pracę nic nie wpłacał do budżetu państwa.
To proponuje Korwin w
http://www.youtube.com/watch?v=CdqmpCJsNSQ
A pracę w której trzeba zapłacić składkę, ubezpieczenie czy cokolwiek innego nazywa pogardliwe socjalistyczną.

>ktore panstwo zbiera, gdyby sie tylko umieli

Dnia 11.05.2013 o 23:56, kuba9876543210 napisał:

rzadzic pieniedzmi to by na wszystko starczalo.


Owszem, ale Korwin obiecuje gruszki na wierzbie na zasadzie jak mnie wybierzecie to dopiero będzie raj.

>Ale niestety duzo osob bedacych

Dnia 11.05.2013 o 23:56, kuba9876543210 napisał:

na panstwa utrzymaniu (gwoli scislosci: bezrobotni maja tu na szczescie w naszym kraju
maly udzial, ale nie ma co ich zachecac do kontynuowania tego stanu i dalszej pracy na
czarno) oraz czerpiacych profity z istnienia rozbudowanego panstwa nagle przestaloby
dostawac regularne pieniazki za slodkie nicnierobienie.


Powtórzę za @Tyler_D O czym ty mówisz?

Mówisz o emerytach i rencistach ? ci ludzie uczciwe pracowali całe życie i teraz część z nich dostaje marne emeryturę i dlatego nawet na emeryturze będą musieli pracować (lub pracują) o ile stan zdrowia im na to pozwala.
Ja już dziś wiem że będę pracował do końca życia bo na emeryturę z ZUS nie mam co liczyć a OFE zostało zarżnięte przez Rostowskiego.
Wiesz dlaczego jest tak dużo zarejestrowanych bezrobotnych ? z powodu ubezpieczenia jak ktoś pracuje na czarno to jednym legalnym sposobem ubezpieczenia zdrowotnego jest właśnie takie.
Ludzie pracują na czarno z powodu bandyckiego państwa które wręcz niszczy przedsiębiorców i nie tylko
dobry przykład to afera wokół filmu Układ zamknięty.
Zasiłek wypłacany przez przez pół roku i wynosi około 700zł naprawdę wierzysz w to że ktoś celowo traci pracę powiedzmy za 1200zł aby brać zasiłek 700zł przez pół roku ?.

Dnia 11.05.2013 o 23:56, kuba9876543210 napisał:

Chyba nie widzisz, ze te wszystkie koszta jakie ponosi pracodawca.


Prowadzę wspólnie z Tatą działalność gospodarczą więc wiem.

>Jesli pracownik zarabia

Dnia 11.05.2013 o 23:56, kuba9876543210 napisał:

najnizsza krajowa, w tym roku 1181.38 PLN to pracodawca musi bulic dodatkowo ponad 700
PLN. Przy dwoch pracownikach kosztem alternatywnym jest zatrudnienie kolejnego pracownika
+ ekwiwalent wody do picia na rok dla tych 3.


Ależ ja o tym wiem ale to tylko wierzchołek góry lodowej to cały system jest chory.

Po pierwsze brak możliwości wyboru ubezpieczyciela musisz płacić na ZUS z którego w przyszłości gucio będzie.
Po drugie brak reformy ZUS który by uwolnił wolny rynek w systemie ubezpieczeń.
Dla przykładu kiedy płacisz składkę ubezpieczeniową 200zł miesięcznie w prywatnej firmie dajmy na to tej od reklamy z wiewiórką czy chomikiem za tą kwotę masz wyszczególnione co za tę kwotę otrzymujesz w ZUS-ie teoretycznie leczenie masz za darmo oczywiście w teorii.
Po drugie system emerytalny tu też nie masz możliwości wyboru musisz płacić na ZUS, a skoro większość ludzi wie że z ZUS-u będzie gucio to pracuje na czarno, na umowę o dzieło, zlecenie i inne cuda wianki byle by tylko jak najmniej zapłacić Zakładowi Utylizacji Składek..
ZUS-u, urzędu skarbowego nic nie obchodzi to że mimo tego że wstawiłeś 5 faktur VAT-owskich to nikt Ci nie zapłacił wyskakuj z kasy i tyle mówią nawet jeżeli miałoby to oznaczać bankructwo firmy.
Oczywiście gdy ktoś ma emeryturę tak jak mój Tato i prowadzi działalność to na swoją składkę zdrowotną i mój ZUS oraz podatek będzie miał.
Niepłacenie faktur na czas w naszym kraju to norma.
Po trzecie niejednoznaczne przepisy podatkowe które są rożnie interpretowane przez Urzędu Skarbowe
zresztą nie uwierzysz ale parę lat temu w Pruszkowie odbył się strajk US w Pruszkowie lista żądań na screenie
Po czwarte działalność US, ZUS i innych instytucji państwowych które regularnie nie przestrzegają ustawowych terminów np. zwrot nadpłaconego podatku itd. itp.

Mógłbym wymieniać jeszcze długo ale proste recepty Korwina na wszystko można sobie wsadzić w kieszeń.

Dnia 11.05.2013 o 23:56, kuba9876543210 napisał:

Pamietam to, rzeczywiscie nie bylo to kulturalne, ale ja wydaje mi sie, ze chodzilo mu
o to, ze socjalizm skupia sie na rownaniu i skubaniu wszystkich ambitnych w dol, aby
oplacic tych mniej ambitnych, leniwych i slabych.


Po prostu te kraje mają bogate złoża, gazu, rud metali, ropy i innych surowców naturalnych dlatego mogą sobie pozwolić na socjalne bezpieczeństwo obywateli wystarczyło powiedzieć tylko tyle i już by wygrał dyskutuję.
Inna sprawa że potrafią dobrze użyć tych pieniędzy a nie je przetracić.

20130512112317

20130512112349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 11:31, kerkas napisał:

Korwin proponuje żeby praca była zwolniona z jakichkolwiek podatków, ubezpieczeń, ZUS-ów
słowem żeby pracodawca z tytułu tego że daje pracę nic nie wpłacał do budżetu państwa.
To proponuje Korwin w
http://www.youtube.com/watch?v=CdqmpCJsNSQ
A pracę w której trzeba zapłacić składkę, ubezpieczenie czy cokolwiek innego nazywa pogardliwe
socjalistyczną.


Przeciez jest socjalistyczna, cytat z polskiej wiki:
"Socjalizm (łac. societas – wspólnota) – wieloznaczne pojęcie, odnoszące się do prób zmniejszenia nierówności społecznych i upowszechnienia świadczeń socjalnych lub poddania gospodarki kontroli społecznej (poprzez instytucje państwowe, samorządowe, korporacyjne lub spółdzielcze). Częścią wspólną wszystkich odmian socjalizmu jest (częściowe lub całkowite) odrzucenie idei kapitalistycznego wolnego rynku, ograniczenie własności prywatnej oraz promowanie idei sprawiedliwości społecznej."

pogrubienia moje, daj znac, jesli to Ci nie wystarcza i mam rozwinac

Dnia 12.05.2013 o 11:31, kerkas napisał:

>ktore panstwo zbiera, gdyby sie tylko umieli
> rzadzic pieniedzmi to by na wszystko starczalo.
Owszem, ale Korwin obiecuje gruszki na wierzbie na zasadzie jak mnie wybierzecie to dopiero
będzie raj.


Nie wiem czy tak dokladnie mowil (nie interesuje mnie sledzenie wszystkich wypowiedzi, jesli rzeczywiscie to daj linka), ale nawet jesli tak to on sam duzo by nie zdzialal (w Polsce prezydent nie ma takiej wladzy jak np. w USA).

Dnia 12.05.2013 o 11:31, kerkas napisał:

>Ale niestety duzo osob bedacych
> na panstwa utrzymaniu (gwoli scislosci: bezrobotni maja tu na szczescie w naszym
kraju
> maly udzial, ale nie ma co ich zachecac do kontynuowania tego stanu i dalszej pracy
na
> czarno) oraz czerpiacych profity z istnienia rozbudowanego panstwa nagle przestaloby
> dostawac regularne pieniazki za slodkie nicnierobienie.
Powtórzę za @Tyler_D O czym ty mówisz?
Mówisz o emerytach i rencistach ? ci ludzie uczciwe pracowali całe życie i teraz część
z nich dostaje marne emeryturę i dlatego nawet na emeryturze będą musieli pracować (lub
pracują) o ile stan zdrowia im na to pozwala.
Ja już dziś wiem że będę pracował do końca życia bo na emeryturę z ZUS nie mam co liczyć
a OFE zostało zarżnięte przez Rostowskiego.
Wiesz dlaczego jest tak dużo zarejestrowanych bezrobotnych ? z powodu ubezpieczenia jak
ktoś pracuje na czarno to jednym legalnym sposobem ubezpieczenia zdrowotnego jest właśnie
takie.
Ludzie pracują na czarno z powodu bandyckiego państwa które wręcz niszczy przedsiębiorców
i nie tylko
dobry przykład to afera wokół filmu Układ zamknięty.


Mowie o wszystkich, ktorzy wiecej wyciagaja niz wlozyli. Nie wszyscy obecni emeryci i rencisci ''''uczciwie pracowali cale zycie'''', za komuny dla kazdego byla praca nawet jak nic z niej nie bylo. I problem dalej sie utrzymuje, administracje panstwowa mozna by ukrocic o 3/4, ale zgadnij dlaczego tak sie nie stanie?

No, widze ze dobrze rozumiesz dlaczego ludzie pracuja na czarno.

Tak, ogladalem film Uklad Zamkniety i moge powiedziec, ze podobne sytuacje dalej sie zdarzaja (z ostatnich lat znam bardzo dobrze slabo naglosniony przypadek Malmy). Zasada jest taka, ze im wieksze pieniadze wchodza w gre, tym wieksza szansa, ze ktos majacy za soba wsparcie aparatu wladzy bedzie chcial na tym zyskac, chyba, ze samemu ma sie odpowiednie ''koneksje'' z ''wladza''. Cytujac Lorda Actona "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely."

Jednym ze sposobow niszczenia przedsiebiorcow jest wymuszanie tych haraczy oraz doszukiwania sie uchybien w przestrzeganiu prawa zwiazanego z nieplaceniem/niedoplaceniem czy rzekomym probowaniem wywiniecia sie od platnosci (w skrocie: przedsiebiorca traktowany jest z gory jako oszust i czuje sie jak kulak, ktorego trzeba oskubac).

Dnia 12.05.2013 o 11:31, kerkas napisał:

Zasiłek wypłacany przez przez pół roku i wynosi około 700zł naprawdę wierzysz w to że
ktoś celowo traci pracę powiedzmy za 1200zł aby brać zasiłek 700zł przez pół roku ?.


Zasilek 700zl + praca na czarno powiedzmy za 1500 zl juz sie oplaca

Dnia 12.05.2013 o 11:31, kerkas napisał:

Ależ ja o tym wiem ale to tylko wierzchołek góry lodowej to cały system jest chory.
Po pierwsze brak możliwości wyboru ubezpieczyciela musisz płacić na ZUS z którego w przyszłości
gucio będzie.
Po drugie brak reformy ZUS który by uwolnił wolny rynek w systemie ubezpieczeń.
Dla przykładu kiedy płacisz składkę ubezpieczeniową 200zł miesięcznie w prywatnej firmie
dajmy na to tej od reklamy z wiewiórką czy chomikiem za tą kwotę masz wyszczególnione
co za tę kwotę otrzymujesz w ZUS-ie teoretycznie leczenie masz za darmo oczywiście w
teorii.
Po drugie system emerytalny tu też nie masz możliwości wyboru musisz płacić na ZUS, a
skoro większość ludzi wie że z ZUS-u będzie gucio to pracuje na czarno, na umowę o dzieło,
zlecenie i inne cuda wianki byle by tylko jak najmniej zapłacić Zakładowi Utylizacji
Składek..
ZUS-u, urzędu skarbowego nic nie obchodzi to że mimo tego że wstawiłeś 5 faktur VAT-owskich
to nikt Ci nie zapłacił wyskakuj z kasy i tyle mówią nawet jeżeli miałoby to oznaczać
bankructwo firmy.
Oczywiście gdy ktoś ma emeryturę tak jak mój Tato i prowadzi działalność to na swoją
składkę zdrowotną i mój ZUS oraz podatek będzie miał.
Niepłacenie faktur na czas w naszym kraju to norma.
Po trzecie niejednoznaczne przepisy podatkowe które są rożnie interpretowane przez Urzędu
Skarbowe
zresztą nie uwierzysz ale parę lat temu w Pruszkowie odbył się strajk US w Pruszkowie
lista żądań na screenie
Po czwarte działalność US, ZUS i innych instytucji państwowych które regularnie nie przestrzegają
ustawowych terminów np. zwrot nadpłaconego podatku itd. itp.
Mógłbym wymieniać jeszcze długo ale proste recepty Korwina na wszystko można sobie wsadzić
w kieszeń.


Hmm czyli ogolnie to rozumiemy sie z wiekszoscia kwestii.
Co do Korwina recept... powiem tak. Same ''recepty'' nie sa koniecznie najtrudniejsza rzecza (wiekszosc polegala by tylko na daniu ludziom wiekszej wolnosci gospodarczej i spolecznej) do wdrozenia , tylko ludzie, ktorzy sa za bardzo zwiazani ze status quo oraz obecny ustroj polityczny, ktory nie dalby mozliwosci tych zmian przeforsowac, ze wzgledu na wplywy obecnych ludzi u wladzy. Jeden Korwin to za malo, potrzeba by 100 takich w sejmie i senacie oraz 10 w radzie ministrow.

Dnia 12.05.2013 o 11:31, kerkas napisał:

Po prostu te kraje mają bogate złoża, gazu, rud metali, ropy i innych surowców naturalnych
dlatego mogą sobie pozwolić na socjalne bezpieczeństwo obywateli wystarczyło powiedzieć
tylko tyle i już by wygrał dyskutuję.


Tez prawda, ale podatki maja jedne z najwyzszych na swiecie, a zakres ''socjalnego bezpieczenstwa'' prowadzi to takich naduzyc, ze wbrew co wiekszosc ludzi mysli nie jest tam wcale bezpiecznie. Powod? Od 20 lat wzrasta imigracja, ktora chce korzystac z tego systemu i oni tez stoja za zwiekszona przestepczoscia:

http://www.europeansourcebook.org/ob285_full.pdf

Offences per 100 000 population – Offences – Bodily injury (Assault): Total
Sweden - 911
Poland - 145
(wiecej nie bede cytowac, bo mozna sobie samemu zobaczyc)

Dnia 12.05.2013 o 11:31, kerkas napisał:

Inna sprawa że potrafią dobrze użyć tych pieniędzy a nie je przetracić.


Nie wiem czy swiadczenia socjalne kosztem innych mozna zaliczyc pod ''dobrze uzyc'', ale na pewno trzeba przyznac, ze wieksza jest tam transparentnosc wladzy, urzedow, etc. i nie ma takiego kumoterstwa i nepotyzmu jak u nas, czyli przynajmniej wiadomo ile i na co pieniadze ida, zreszta w indeksach korupcji maja duzo lepsze wyniki od Polski np.:
http://cpi.transparency.org/cpi2012/results/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się orientujesz, pewnie niestety nie, ile wynoszą [ a w dużej mierze wynosiły bo już mało co zostało ] renty po rodzicach [ gdy np: jeden z rodziców ginie gdy dziecko jest małe ], tzw ''rodzinne'' [ też bodajże zlikwidowane ] i inne tego typu ''obrzydliwe socjalistyczne wymysły''. Może wtedy zmienisz zdanie albo jak już będziesz miał rodzine i/lub dzieci.

I znów jest ta sama śpiewka - czym innym jest zrównywanie ludzi pod każdym absolutnie względem [ wykształcenie, płaca etc - złe ] a czym innym pomoce społeczne w formie pieniężnej i nie tylko o których pisałem wcześniej. Więc jest socjalizm i ''socjalizm''. To ja już wolę być socjalistą niż takim korwinowskim nie-wiadomo-jakim-wybrykiem-natury.

Poza tym i Cejrowski i Korwin tak bardzo kochają te Stany to może niech stąd idą i zamieszkają sobie tam to będziemy mieli spokój a oni będą zadowoleni. Już nie wspominając o tym, że ich przyrównywania/porównywania nas do USA i vice versa nie mają najmniejszego sensu.

Ile znasz osób które pracują na czarno? Poza tym zasiłek trwa 6/12 mcy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 00:09, Tyler_D napisał:

Po pierwsze - czerpiacych profity z istnienia rozbudowanego panstwa nagle przestaloby
dostawac regularne pieniazki za slodkie nicnierobienie

Dnia 12.05.2013 o 00:09, Tyler_D napisał:

To jest jakaś kpina? O czym ty mówisz? O zasiłkach czy lewych l4? Bo o ile to drugie
rozumiem tak jeśli mówisz o pierwszym to to jest jakiś mało smaczny żart. Wiesz ile wynoszą
zasiłki? I jak długo [ a w zasadzie krótko ] się je wypłaca? I jakie są ceny na rynku?
No najwyraźniej nie.


Przeciez napisalem chyba wyraznie:

"(gwoli scislosci: bezrobotni maja tu na szczescie w naszym kraju maly udzial [...]"

Przede wszystkich chodzi mi o sztab urzednikow i panstwowe przedsiebiorstwa przynoszace straty.

Dnia 12.05.2013 o 00:09, Tyler_D napisał:

A po drugie - ja nie rozumiem naprawdę dlaczego na każdym kroku niemal każdego kto jest
za prawami pracownika i/lub kobiet etc etc nazywa się pogardliwie socjalistą i wyzywa
od najgorszych. Komuchów, złodziei, bandy i innych takich.
Bo jak dla mnie dbanie o zaplecze socjalne, zasiłki dla potrzebujących, bezrobotnych
to jedno a bycie komunistą i te kultowe "czy się stoi czy się leży" to zupełnie dwie
różne bajki ...


Zasada jest bardzo prosta: jesli opowiadasz sie za tym, aby bez zgody zabierac sila (z pomoca mocy prawnej) jednemu, aby dac drugiemu to moze niekoniecznie czyni cie to komunista, ale socjalista - jak najbardziej.
Ja nie jestem wcale przeciwko zasilkom czy swiadczeniom spolecznym, tylko zeby ich placenie, tak jak pobieranie, bylo dobrowolne.
Niech kazdy decyduje co robic ze swoimi pieniedzmi czy dac urzednikom w opieke i dobrej wierze, ze trafia do wlasciwych ludzi komus nie zaszkodza i nie beda przyczyniac sie do kontynuowania tego stanu, przy okazji utrzymujac tych urzednikow; czy pomagajac komus z rodziny (jak mam dawac pieniadze komus komu maja pomoc to wole dac je osobie z rodziny niz komus obcemu kogo nawet nie znam); czy moze wspierajac jakas fundacje albo akcje charytatywna.

I tak przy okazji: jak zdefiniujesz ''''potrzebujacych''''?
Nie wiem czy cie takie rzeczy w ogole interesuja albo czy masz czas, ale jesli tak to polecam zapoznac sie na jesien z Szlachetna Paczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 20:51, kuba9876543210 napisał:

"(gwoli scislosci: bezrobotni maja tu na szczescie w naszym kraju maly udzial [...]"

To po co była niby ta cała gadka o pracy na czarno i zasiłkach?

Dnia 12.05.2013 o 20:51, kuba9876543210 napisał:

Zasada jest bardzo prosta: jesli opowiadasz sie za tym, aby bez zgody zabierac sila (z
pomoca mocy prawnej) jednemu, aby dac drugiemu to moze niekoniecznie czyni cie to komunista,
ale socjalista - jak najbardziej.

Ale ja się o socjalistę nie obrażam, od dość dawna mam takie poglądy. Nie lubię tylko zrównywania tego z komunizmem lub łączenie bycia socjalistą z mieszaniem z błotem każdej takiej osoby.

Dnia 12.05.2013 o 20:51, kuba9876543210 napisał:

Ja nie jestem wcale przeciwko zasilkom czy swiadczeniom spolecznym, tylko zeby
ich placenie, tak jak pobieranie, bylo dobrowolne.

Taa ... świetny pomysł, wtedy nie płaciłby nikt lub płaciliby tylko nieliczni. Mniej więcej tak samo sensowne jak legalizacja marychy albo dziurawe ustawy antydopalaczowe. Na dopalacze jesteśmy za słabi, na marychę za głupi [ jako ludzie, nie umiemy kompletnie z niej korzystać więc bajdurzenia małolatów i nie tylko, że legalizujmy i wszyscy będą happy to puste pieprzenie tak samo jak i łby takich ludzi ] a na brak zaplecza socjalnego za słabym i za biednym państwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 21:00, Tyler_D napisał:

dziurawe ustawy antydopalaczowe.
Na dopalacze jesteśmy za słabi,


A właśnie apropos dopalaczy (oglądałem dokument Narkotyki na NG) to manewr Tuska zastosowano np. w Izraelu tzn. zabroniono sprzedaży dopalaczy.
Niestety smutna prawda jest taka iż dealerzy tego szajsu są będą zawsze krok przed wszystkimi ponieważ wystarczy zmiana jednego składnika i już mamy nową substancję a zanim się ją przebada i pozna skład i zabroni już wymyślą coś innego.
Nie tylko my obudziliśmy się z ręką w nocniku w USA było to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 20:41, Tyler_D napisał:

Nie wiem czy się orientujesz, pewnie niestety nie, ile wynoszą [ a w dużej mierze wynosiły
bo już mało co zostało ] renty po rodzicach [ gdy np: jeden z rodziców ginie gdy dziecko
jest małe ], tzw ''rodzinne'' [ też bodajże zlikwidowane ] i inne tego typu ''obrzydliwe
socjalistyczne wymysły''. Może wtedy zmienisz zdanie albo jak już będziesz miał rodzine
i/lub dzieci.


Państwo socjalistyczne zmusza każdego obywatela do płacenia na takich "poszkodowanych". Przykro mi, że nie każdy ma życie kolorowe, szczęśliwe i w ogóle udane, ale von mi od moich prywatnych ciężko zarobionych pieniędzy. To już wole dobrowolnie oddać część moich pieniędzy na jakąś fundacje, czy organizacje, ale to ma być moja decyzja, a nie polityków którzy swoimi socjalistycznymi decyzjami chcą zgarnąć liczny elektorat w postaci biedoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 10:45, Skayfer napisał:

> Nie wiem czy się orientujesz, pewnie niestety nie, ile wynoszą [ a w dużej mierze
wynosiły
> bo już mało co zostało ] renty po rodzicach [ gdy np: jeden z rodziców ginie gdy
dziecko
> jest małe ], tzw ''rodzinne'' [ też bodajże zlikwidowane ] i inne tego typu ''obrzydliwe

> socjalistyczne wymysły''. Może wtedy zmienisz zdanie albo jak już będziesz miał
rodzine
> i/lub dzieci.

Państwo socjalistyczne zmusza każdego obywatela do płacenia na takich "poszkodowanych".
Przykro mi, że nie każdy ma życie kolorowe, szczęśliwe i w ogóle udane, ale von mi od
moich prywatnych ciężko zarobionych pieniędzy. To już wole dobrowolnie oddać część moich
pieniędzy na jakąś fundacje, czy organizacje, ale to ma być moja decyzja, a nie
polityków którzy swoimi socjalistycznymi decyzjami chcą zgarnąć liczny elektorat w postaci
biedoty.



@Up kerkas

Dopalacze i w ogóle narkotyki to problem przede wszystkim tych frajerów którzy się za to biorą. Jak ktoś jest na tyle mało inteligentny, że nie zastanowi się nad konsekwencjami zażywania tego syfu, to po co w ogóle marnować czas na nich ?

Sorry za double post, miałem edytować, a odpowiedziałem sobie ;/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2013 o 13:39, Zajanski napisał:

Wcześniej zadałem ci proste pytanie, na które uniknąłeś odpowiedzi, zamiast tego zaczynając
dygresję o inkwizycji (nie mam pojęcia, dlaczego).
"Czy pozwoliłbyś żyć czarownicy?"
Żeby nie kojarzyło ci się z inkwizycją, to zadam teraz inne.
"Ktokolwiek by obcował ze zwierzęciem, winien być ukarany śmiercią" - czy zgadzasz się
z tym zdaniem?
Odpowiedz na to drugie pytanie, albo nie - jak chcesz. Jeżeli odpowiesz, to chętnie rozmawiam
dalej. Jeśli nie, to rezygnuję z dalszej rozmowy z tobą na ten temat, bo masz zbyt wielkie
tendencje do popadania w dygresje.

Przepraszam za późną odpowiedź, ale z powodu wzroku rzadziej korzystam z komputera, a jeśli już, to raczej wybieram gry niz pisanie na forum.
Odpowiadam kolejno:
O Inkwizycji - to było proste wyjaśnienie, ze w chrześcijaństwie, a szczególnie w katolicyźmie, nie ma miejsca na czarownice - bo ten, kto by kogoś o czary, czy też bycie czarownicą oskarżał, winien jest herezji. Myślałem, że tamto wyjaśnienie Ci wystarczy. Jeśli nie wystarczyło, to robię to powtórnie, a na pytanie "czy pozwoliłbyś żyć czarownicy" odpowiadam, ze czarownic nie ma, a ponieważ ich nie ma, to pytanie jest bezsensowne.
Co do drugiego czy" ktokolwiek obcowałby ze zwierzęciem winien być ukarany śmiercią" - złośliwie zapytałbym, co rozumiesz pod słowem "obcował"? Bo istnieje kilka znaczeń tego słowa, każdy posiadacz zwierzęcia domowego z nim "obcuje".
A poważniej, to gdyby to ktoś robił w biały dzień, publicznie, to sam równie publicznie kopnąłbym go w miejsce, gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę i jeszcze pogonił.
Czy ta odpowiedź Ci wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się