Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Właśnie otrzymałem książeczkę opłat za wywóz śmieci. Nie wiem, czy się śmiać czy płakać. Jesteśmy chyba jedynym krajem na świecie gdzie za posegregowane śmieci trzeba zapłacić prawie 2 razy wyższą stawkę niż poprzednią bez segregowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 09:15, Anjinsan napisał:

Właśnie otrzymałem książeczkę opłat za wywóz śmieci. Nie wiem, czy się śmiać czy płakać.
Jesteśmy chyba jedynym krajem na świecie gdzie za posegregowane śmieci trzeba zapłacić
prawie 2 razy wyższą stawkę niż poprzednią bez segregowania.

Witamy na zielonej wyspie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 11:52, ZubenPL napisał:

Witamy na zielonej wyspie.

Wolę ją niż "drugie Węgry" co to je Kaczyński zapowiada. Aczkolwiek głosować na kogokolwiek kto był albo jest u władzy nie zamierzam.

ps kogokolwiek = jakąkolwiek partię, bo to na nią się głosuje a nie człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 12:58, S1G napisał:

Wolę ją niż "drugie Węgry" co to je Kaczyński zapowiada. Aczkolwiek głosować na kogokolwiek
kto był albo jest u władzy nie zamierzam.

ps kogokolwiek = jakąkolwiek partię, bo to na nią się głosuje a nie człowieka.

Ja tam nadal wole normalną Polskę, ale czy taka kiedyś będzie ? Choć drugie Węgry miały by jedną zaletę podatek od banków i supermarketów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 13:16, ZubenPL napisał:

Ja tam nadal wole normalną Polskę, ale czy taka kiedyś będzie ?

Znaczy szlachta, pańszczyzna, elekcja, liberum veto...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 13:18, zadymek napisał:

Znaczy szlachta, pańszczyzna, elekcja, liberum veto...?

Boże to było gorsze nawet od rządów PO-SLD-PSL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 13:24, ZubenPL napisał:

> Znaczy szlachta, pańszczyzna, elekcja, liberum veto...?
Boże to było gorsze nawet od rządów PO-SLD-PSL

Gorsze? Jak by było gorsze, to znaczy, że rządy PO-SLD-PSL bedą trwały nie mniej, niz 300 lat... Z tym, że pańszczyzna dzisiaj jest większa, liberum veto urzędu skarbowego w praktyce zamyka sprawę, tylko szlachty nam brakuje. Chociaż, kto wie? Michalkiewicz cięgiem pisze o "szlachcie jerozolimskiej" więc może coś w tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 15:21, KrzysztofMarek napisał:

Gorsze? Jak by było gorsze, to znaczy, że rządy PO-SLD-PSL bedą trwały nie mniej, niz
300 lat... Z tym, że pańszczyzna dzisiaj jest większa, liberum veto urzędu skarbowego
w praktyce zamyka sprawę, tylko szlachty nam brakuje. Chociaż, kto wie? Michalkiewicz
cięgiem pisze o "szlachcie jerozolimskiej" więc może coś w tym jest?

Gorsze bo ten kraj nie wytrzymał by nawet 50 lat rządów PO-SLD-PSL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 14:46, Lukas1694 napisał:

Cóż może kiedyś wróci monarchia do Polski...



Chociaż jestem anarchistą to ogromnie wyżej cenię sobie monarchię niż dupokrację. Zawsze to lepiej być prywatnym niewolnikiem niż niewolnikiem gułagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 15:21, KrzysztofMarek napisał:

> > Znaczy szlachta, pańszczyzna, elekcja, liberum veto...?
> Boże to było gorsze nawet od rządów PO-SLD-PSL
Gorsze? Jak by było gorsze, to znaczy, że rządy PO-SLD-PSL bedą trwały nie mniej, niz
300 lat... Z tym, że pańszczyzna dzisiaj jest większa, liberum veto urzędu skarbowego
w praktyce zamyka sprawę, tylko szlachty nam brakuje. Chociaż, kto wie? Michalkiewicz
cięgiem pisze o "szlachcie jerozolimskiej" więc może coś w tym jest?

Raczej wątpię, że będą tyle trwały. W przeciągu tego stulecia zapoczątkują się gwałtowne zmiany.
Demokracja to tylko utopia, która upadnie Rozpoczną się konflikty o wpływy nad sterowanymi ludzi.
Gdzie nigdzie wejdzie centralnie-planowane zarządzanie i tam miliony jeśli nie miliard umrą.
Wolność dla 20%, która będzie rządziła resztą. Bycie chłopem pańszczyźnianym, to przy tym luxus wszystko od nia narodzin będzie zaprogramowane.

Prism to tylko kolejny krok na tej drodze. Nie zależnie od ustroju to wejdzie. Naturalnie, że pojawią się bojownicy o wolność, ale przegrają. Już zaczęliśmy tracić wolność tylko o tym nie wiemy. Wejdzie to stopniowo, aż wszyscy zapomną znaczenia wolności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 22:17, Pile napisał:

Chociaż jestem anarchistą

Anarchista XXI wieku? A czymże się to objawia u ciebie? Pytam całkiem serio.

I cóż w tej anarchii jest takiego cudownego, że chciałbyś jej powszechności [ jak mniemam ... po to przecież jest się anarchistą, prawda? ]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2013 o 22:17, Pile napisał:

Chociaż jestem anarchistą to ogromnie wyżej cenię sobie monarchię niż dupokrację. Zawsze
to lepiej być prywatnym niewolnikiem niż niewolnikiem gułagu.

Wyczuwam Hoppe''go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 22:17, Pile napisał:

Chociaż jestem anarchistą to ogromnie wyżej cenię sobie monarchię niż dupokrację.

To buduj łudź i kierunek wody międzynarodowe, tam będzie "krępować cię" naprawdę niewiele przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 16:23, ZubenPL napisał:

/.../ > Gorsze bo ten kraj nie wytrzymał by nawet 50 lat rządów PO-SLD-PSL.

>
No tak, ale to oznacza, że feudalizm, liberum weto itp, były choć trochę lepsze od dzisiejszych "demokratycznych" rządów. Cierpliwość społeczna wyczerpała się później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracuje sezonowo w Anglii .Przy tygodniowej wyplacie pobieraja mi podatek . Czy to oznacza ze jak wroce do Polski to ta kasa jest juz moja .Czy bede musial sie z kims rozliczac ,jakis pit czy co ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się będziesz musiał w "skarbówce" dopytać, ale generalnie jak tam ci podatek naliczyli to tutaj już nie będą 2-gi raz (mamy stosowną umowę). Ale z tego co googlowałem to czy i jakie dokumenty będziesz składał zależy między innymi od miejsca zameldowania (tu czy tam), ew dochodów w Polsce itd. Ale to już będzie chyba tylko oficjalnie poformowanie ich ile tam zarobiłeś, za pomocą stosownego świstka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 22:17, Pile napisał:

Zawsze
to lepiej być prywatnym niewolnikiem niż niewolnikiem gułagu.


Gułag ma zazwyczaj kiepskich nadzorców i nikomu nie zależy na tym, żeby dobrze funkcjonował, dzięki czemu niewolnik ma szansę zakosztować od czasu do czasu wolności. A niewolnik prywatny będzie eksploatowany w pełni, tj. tak żeby miał największa wydajność, więc nie liczyłbym na wiele wolności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się