Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2013 o 15:41, KrzysztofMarek napisał:

Owszem, jednym dysponuję. Śmiertelności więźniów w Gułagach zupełnie nie brano pod uwagę.
Co tam więzień, zdechnie, no to się złapie nowego i w dodatku jakiś czas będzie miał
więcej siły niz stary.

Analiza ekonomiczna całego systemu powinna uwzględniać "zużycie trybików"? Czy gospodarkę Cesarstwa Rzymskiego też analizował byś pod tym kątem?

Dnia 03.08.2013 o 15:41, KrzysztofMarek napisał:

A tej uwagi to nie pojmuję. Mógłbys wyjaśnić szerzej?

Atak personalny- że, atakujesz ludzi a nie ich argumenty (bo ich nie lubisz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 22:19, kerkas napisał:

Karta pamięci w telefonie to gadżet jak dla mnie.

Bywa przydatna, jak się chce wiedzieć że to mój konkretny telefon dzwoni a nie dowolny tego producenta u kogoś obok (śmieszą mnie sytuacje gdy "dzwoni nokia" i każdy w okolicy chwyta się za kieszeń). Swoją stroną od (smart)phone-ów trzymam się z daleka, ze względu na czas działania na baterii (niezależnie od stopnia skomplikowania jej wymiany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2013 o 07:08, S1G napisał:

> Karta pamięci w telefonie to gadżet jak dla mnie.
Bywa przydatna, jak się chce wiedzieć że to mój konkretny telefon dzwoni a nie dowolny
tego producenta u kogoś obok (śmieszą mnie sytuacje gdy "dzwoni nokia" i każdy w okolicy
chwyta się za kieszeń).


Mój dzwonek to melodia z serialu Zmiennicy w reżyserii Stanisława Bareji natomiast o tym iż przyszedł sms informuje mnie głos Stanisława Mikulskiego.
Moja mama jako dzwonek w telefonie ma http://www.youtube.com/watch?v=8nW3it4piK4
natomiast dźwięk przypisany sms to http://ulub.pl/JsA8FUeraB/wiadomosc-panie-sms
Mój Tato jako dzwonek z kolei ma http://www.youtube.com/watch?v=9dHPBaHdjgk
dźwięk przypisany sms taki sam jak u mamy (tak wiem że mało kreatywne ale cóż).
Tylko Babcia ma standardowe dźwięki Nokii w komórce.

Dnia 04.08.2013 o 07:08, S1G napisał:

Swoją stroną od (smart)phone-ów trzymam się z daleka, ze względu
na czas działania na baterii (niezależnie od stopnia skomplikowania jej wymiany).


Czas działania baterii to jedno ale poza tym smartfon właściwie nie potrzebuje właściciela taki jest inteligentny :)
, dlatego też mam kilka telefonów zwykłych kupionych na zapas Nokia 1616, 6060, 6103, 2760.
Jakiś czas stawię opór smartfonom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 22:30, zadymek napisał:

/.../ > Analiza ekonomiczna całego systemu powinna uwzględniać "zużycie trybików"? Czy gospodarkę
Cesarstwa Rzymskiego też analizował byś pod tym kątem?

Owszem.

Dnia 03.08.2013 o 22:30, zadymek napisał:

> A tej uwagi to nie pojmuję. Mógłbys wyjaśnić szerzej?
Atak personalny- że, atakujesz ludzi a nie ich argumenty (bo ich nie lubisz).

To nie był atak personalny, chociaż tak Ci się wydaje. Porównań wydajności pracy nie można robić bez uwzgledniania czynnika ludzkiego. Stąd porównywanie wydajności pracy w gułagach do wydajności ludzi wolnych jest bezsensowne, natomiast porównanie wydajności w gułagach i obozach niemieckich jest jak najbardziej zasadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2013 o 10:49, KrzysztofMarek napisał:

To nie był atak personalny, chociaż tak Ci się wydaje. Porównań wydajności pracy nie
można robić bez uwzgledniania czynnika ludzkiego. Stąd porównywanie wydajności pracy

A jednak naukowcy to robią.

Dnia 04.08.2013 o 10:49, KrzysztofMarek napisał:

w gułagach do wydajności ludzi wolnych jest bezsensowne, natomiast porównanie wydajności
w gułagach i obozach niemieckich jest jak najbardziej zasadne.

twoje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 22:17, Pile napisał:

> Cóż może kiedyś wróci monarchia do Polski...


Chociaż jestem anarchistą to ogromnie wyżej cenię sobie monarchię niż dupokrację.


Problem w tym kto miałyby być tym monarchą, widzisz jakiś kandydatów w Polsce ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2013 o 17:12, kerkas napisał:

Problem w tym kto miałyby być tym monarchą, widzisz jakiś kandydatów w Polsce ?.


Janusz
Albo Maniusz Juliusz Kolonko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nasza wina, Jego Królewska Mość przez większość czasu przebywa w wyższych stanach świadomości i plecie androny, pardon, tezy przerastające prostaków

mniej więcej to samo mówi Michalkiewicz, tyle że zgrabniej, roztropniej i dużo wolniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,PO-stara-sie-o-uniewaznienia-referendum-w-Warszawie,wid,15883784,wiadomosc.html?ticaid=11117f

Co wy na to, pamiętam nagonkę i straszenie dyktaturą PiSowską w mediach, gdy Ci sprawowali władzę a tu najbardziej "liberalna" partia stosuje metody rodem z Białorusi. Sam premier wcześniej namawiał do niebrania udziału w referendum, co jest przejawem idiotyzmu jeśli chce uchodzić za głowę państwa w którym jest skonsolidowana demokracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 07:52, Corporal napisał:

władzę a tu najbardziej "liberalna" partia stosuje metody rodem z Białorusi.

PiS robiłoby (a przynajmniej powinien robić) to samo, gdyż prawo jest od tego, aby z niego korzystać ;p

Dnia 09.08.2013 o 07:52, Corporal napisał:

Sam premier wcześniej namawiał do niebrania udziału w referendum,

Czym się różni namawianie ludzi do brania udziału w wyborach, referendach itd. od namawiania do niebrania udziału w nich? ;p

Dnia 09.08.2013 o 07:52, Corporal napisał:

co jest przejawem idiotyzmu jeśli

Idiotą jest idiota, czy ten który chodzi za idiotą?

Dnia 09.08.2013 o 07:52, Corporal napisał:

chce uchodzić za głowę państwa w którym jest skonsolidowana demokracja.

To jest ta demokracja w końcu, czy nie jej nie ma? :)

~Tak się tylko pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 07:52, Corporal napisał:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,PO-stara-sie-o-uniewaznienia-referendum-w-Warszawie,wid,15883784,wiadomosc.html?ticaid=11117f

Co wy na to, pamiętam nagonkę i straszenie dyktaturą PiSowską w mediach, gdy Ci sprawowali
władzę a tu najbardziej "liberalna" partia stosuje metody rodem z Białorusi.

Straszenie dyktaturą pisowską jest od 2005 roku więc nikogo już nie powinno dziwić.

Dnia 09.08.2013 o 07:52, Corporal napisał:

Sam premier
wcześniej namawiał do niebrania udziału w referendum, co jest przejawem idiotyzmu jeśli
chce uchodzić za głowę państwa w którym jest skonsolidowana demokracja.

To nie jest idiotyzm tylko logiczna decyzja, podstawowym programem i celem PO jest utrzymać się u władzy za wszelką cenę, ta partia jest pozbawiona ideologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 08:30, Zgreed66 napisał:

> władzę a tu najbardziej "liberalna" partia stosuje metody rodem z Białorusi.
PiS robiłoby (a przynajmniej powinien robić) to samo, gdyż prawo jest od tego, aby z
niego korzystać ;p


Ja myślałem że od tego by wyznaczać standardy obowiązujące w państwie. Czyli wg Ciebie dobrze jest wtedy, kiedy jest dobrze mi i moim pobratymcom? Czyli nadal bliżej nam Białorusi niż państwom demokratycznym...

Dnia 09.08.2013 o 08:30, Zgreed66 napisał:

Czym się różni namawianie ludzi do brania udziału w wyborach, referendach itd. od namawiania
do niebrania udziału w nich? ;p

Referendum to przejaw demokracji bezpośredniej, szczególnie widocznej w rozwiniętych państwach, najlepszy przykład to Szwajcaria gdzie większość ważnych spraw rozstrzygana jest na drodze referendum. Premier jako najważniejsza osoba w kraju powinien krzewić w społeczeństwie poczucie obowiązku decydowania a także dawać wyraz temu, że obywatel ma prawo się wypowiedzieć na wiążące tematy. Robi natomiast coś zupełnie innego - nie idźcie do wyborów, bo moja koleżanka może stracić posadę.

Dnia 09.08.2013 o 08:30, Zgreed66 napisał:

To jest ta demokracja w końcu, czy nie jej nie ma? :)

~Tak się tylko pytam.


Demokracja dzieli się na tą skonsolidowaną i nieskonsolidowaną, u nas nie ma w pełni skonsolidowanej demokracji, jest dalej okres przejściowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 09:52, Corporal napisał:

Referendum to przejaw demokracji bezpośredniej, szczególnie widocznej w rozwiniętych
państwach, najlepszy przykład to Szwajcaria gdzie większość ważnych spraw rozstrzygana
jest na drodze referendum. Premier jako najważniejsza osoba w kraju powinien krzewić
w społeczeństwie poczucie obowiązku decydowania a także dawać wyraz temu, że obywatel
ma prawo się wypowiedzieć na wiążące tematy. Robi natomiast coś zupełnie innego - nie
idźcie do wyborów, bo moja koleżanka może stracić posadę.

Ty naprawdę myślisz że jakiegokolwiek polityka obchodzi coś innego niż przysłowiowy ryje w korycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 09:47, ZubenPL napisał:

(...), podstawowym programem i celem PO jest utrzymać
się u władzy za wszelką cenę, ta partia jest pozbawiona ideologi.

Z tego co pamiętam z lekcji PO to program każdej partii zaczyna się od 2 punktów:
1) zdobyć władzę,
2) utrzymać władzę.
Życie mnie nauczyło, że to prawda i jeśli ktoś twierdzi inaczej, to albo nas wkręca, albo żyje złudzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2013 o 10:05, ZubenPL napisał:

Ty naprawdę myślisz że jakiegokolwiek polityka obchodzi coś innego niż przysłowiowy ryje
w korycie ?

Nie, dziwię się jedynie że ludzie dają się mamić propagandzie, ale zawsze twierdziłem że mamy tępe społeczeństwo. W swoim życiu głosowałem tylko kilka razy, potem przestałem i tak masz rację, cel polityki to wyłącznie zdobyć władzę i ją utrzymać. A post zamieściłem żeby dać niektórym do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 12:44, Corporal napisał:

W swoim życiu głosowałem tylko kilka razy, potem przestałem
i tak masz rację, cel polityki to wyłącznie zdobyć władzę i ją utrzymać.

Nie tylko (np. Margaret Thatcher właściwie do końca upierała się przy zastąpieniu lokalnych progresywnych stawek podatkowych od nieruchomości podatkiem pogłównym - co było niesamowicie niepopularne nie tylko wśród opozycji i samych wyborców, ale nawet w jej własnej partii i... gabinecie), ale fakt - w większości. Wydajesz takie wyroki, bo jesteś demokratą-idealistą, który demokrację utożsamia ze wszystkim, co najlepsze. A dobre reformy można wprowadzać również w systemie, który z demokracją nie ma nic wspólnego. Gdybym był premierem i uważał, że moje reformy są dobre, a nadchodzące referendum może mi popsuć szyki, to też bym namawiał ludzi, żeby nie brali w nim udziału (no chyba, że wiadomo byłoby, że frekwencja będzie na tyle wysoka, by wynik był wiążący, ale w Polsce to rzadkość, hehe). Tylko właśnie demokrata-idealista mógłby coś zarzucić takiemu podejściu, dla którego ważniejsze jest jak odbywa się proces rządzenia niż co właściwie rządzący robią. Dla mnie to podejście po prostu idiotyczne. Oczywiście inna sprawa, że teraz jest inaczej, i premier zniechęca ludzi do brania udziału w referendum, bo chce, żeby i on, i jego "mafia", trzymali się władzy jak najdłużej (chyba tylko idiota może bronić tego rządu). Ale i w tej kwestii nie winiłbym go za bardzo. Przecież to jest zupełnie racjonalne zachowanie, zgodnie zresztą z teorią wyboru publicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się